Geri Dön

Son dakika: Kreşler ve anaokulları kapanacak mı? Ana sınıfları ne zaman açılacak?

MEB'in son dakika açıklamasına göre anaokulları ve kreşler kapanıyor mu? Anaokulları ve kreşlerin durumu, yeni koronavirüs tedbirleri sonrası gündeme geldi. Covid-19 önlemlerine yönelik Milli Eğitim Bakanlığı da yeni düzenlemeler yaptı. MEB'e bağlı okulların uzaktan eğitime devam etmesi kararı alındı. Peki, kreş ve anaokulları kapanıyor mu?

Son dakika: Kreşler ve anaokulları kapanacak mı? Ana sınıfları ne zaman açılacak?

Veliler, kreş ve anaokullarındaki çocuklarının eğitimlerinin ne şekilde sürdürüleceğini merak ediyor. MEB, uzaktan eğitim süreci detaylarını açıkladı ve böylece anaokulu, kreş gibi kurumlarında akıbeti netleşti. İlkokul, ortaokul ve liselerdeki uzaktan eğitim kararı anaokulları öğrencileri için de uygulamaya konuyor. Okul öncesi eğitim kurumları ne zaman açılacak? 

KREŞLER VE ANAOKULLARI KAPATILDI MI?

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasıyla tüm eğitim kurumlarında uzaktan eğitime geçiş kararı alındı. MEB'in yayımladığı uzaktan eğitimin detaylarını içeren yazıda: ''Alınan karar gereği, 20 Kasım Cuma gününden 4 Ocak Pazartesi gününe kadar resmî, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edeceğiz.

Bakanlığımıza bağlı tüm okul öncesi kurumlar, kreşler, ilkokul, ortaokul ve liseler, özel eğitim okulları ve sınıfları, meslek liselerindeki uygulamalı dersler ile özel öğretim kursları da bu kapsamda olacaklar. Destekleme ve yetiştirme kursları ve takviye kurslarında da bu süreçte yüz yüze eğitim yapılmayacaktır. 5580 sayılı özel öğretim kanunu kapsamındaki özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerindeki "bireysel eğitimler" yüz yüze gerçekleştirilebilecektir.'' ifadelerine yer verilmişti.

MEB'DEN AÇIKLAMA GELDİ!

Bakanlıktan yapılan  son dakika açıklamasına göre; 'Fiziki imkanları uygun olan okul öncesi eğitim kurumlarında, salgınla ilgili tüm tedbirlerin alınması şartıyla çocuk kulüpleri açılabilecek.

Okul öncesi eğitim kurumlarında, 5 gün ve günde 6 etkinlik yüz yüze eğitim yapılacak ve bir etkinlik saati 30 dakika olarak planlanacak.

Resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıfında haftada 5 gün yüze yüze eğitim yapılmasının uygun olacağı değerlendirildi.

 

Amasya'da trafik kazasıAmasya’da iki otomobilin çarpıştığı kazada 2 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet