Geri Dön
GündemKurban Bayramı ne zaman, bayram ayın kaçında? 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı ne zaman, bayram ayın kaçında? 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı ne zaman sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Kurban Bayramına sayılı günler kala henüz plan yapmayan vatandaşlar Kurban Bayramı ayın kaçında, bayram tatili kaç gün olacak sorularına yanıt aramaya başladı. Peki Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte Kurban Bayramı tarihleri...

Kurban Bayramı ne zaman, bayram ayın kaçında? 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan bayram günlerinde kardeşlik, birlik ve beraberlik duyguları en üst seviyeye çıkıyor. Kılınacak olan bayram namazının ardından bu bayramda Allah rızası için kesilecek olan kurbanlıkların etleri ihtiyaç sahipleri ve yakın akraba ile buluşturulacak. Bayram çoşkusu herkes tarafından hissedilebilsin diye kesilen etler her evin ocağında kaynayacak. Bayram çoşkusu, paylaşım yapılınca her ailede her bireyde hissedilecek. Corona virüsün gölgesinde geçen Ramazan Bayramının ardından Kurban Bayramı süresince kesim yerleri randevu sistemi ile çalışacak. Akraba ziyaretleri el sıkma ve kucaklaşma gibi olayların olmaması uyarısı yapıldı. Peki Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek?

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı bu yıl 31 Temmuz Cuma ve 3 Ağustos Pazartesi günleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı arefesi ise 30 Temmuz tarihinde eda edilecek.

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak sorusu henüz netlik kazanmadı. Bayram tatilinin Cuma gününe denk geliyor olması nedeniyle tatilin 9 güne çıkarılması beklenmiyor

KURBAN BAYRAMI TARİHLERİ

31 Temmuz Cuma Kurban Bayramının 1. günü

1 Ağustos Cumartesi Kurban Bayramının 2. günü

2 Ağustos Pazar Kurban Bayramının 3. günü

3 Ağustos Pazartesi Kurban Bayramının 4. günü

 

 

Japon uyruklu kişi sınır dışı edilmek üzere teslim edildi İstanbul Küçükçekmece'de geçtiğimiz hafta 5 yavru kediyi pişirip yiyen ve 10 yıl önce yakalattığı 3,5 kilo uyuşturucu nedeniyle girdiği cezaevinden adli kontrolle çıkarılıp, zorunlu olarak ülkemizde tutulan Japon D.M., ülkesine gönderilmek üzere Göç İdaresi ekiplerine teslim edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet