Geri Dön

KYK sözleşmeli yurt personeli alımı sonuçları belli oldu mu? KYK memur alımı başvuru sonuçları nerede açıklanır?

KYK 500 sözleşmeli yurt personeli alımı başvuruları sona erdi. 4 Ocak - 20 Ocak tarihleri arasında yapılan KYK memur alımı başvurularının sonuçları ise heyecanla bekleniyor. Peki, başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Başvuruların değerlendirilmesi neye göre yapılıyor? İşte KYK memur alımı başvuru sonuçları ve sürecin devamı ile ilgili merak edilenler.

KYK sözleşmeli yurt personeli alımı sonuçları belli oldu mu? KYK memur alımı başvuru sonuçları nerede açıklanır?

KYK memur alımı başvuruları 4 Ocak - 20 Ocak tarihleri arasında basvuru.gsb.gov.tr adresi üzerinden “Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Alımı Sınav Başvurusu Formu” nu doldurarak elektronik ortamda yapıldı. Başvuruda bulunan adaylar sonuçların açıklanmasını bekliyor. Peki, KYK başvuru sonuçları ne zaman ve nerede açıklanacak?

KYK BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK memur alımı başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz netleşmedi. Başvuru sonuçlarının değerlendirilmesi her pozisyon için belirlenen kontenjan sayısına göre yapılacak. Fazla olması halinde KPSS puanına bakılacak. Ardından adaylar sözlü sınava çağrılacaklar.

Sözlü sınav için duyuru ilerleyen günlerde yapılacak. Sözlü sınavda başarılı olan adayların puanlarının ortalaması en az 70 olması gerekiyor. Başarı sıralamasının belirlenmesinde sözlü sınav puanı esar olacaktır.

Adayların sınav sonuçları "basvuru.gsb.gov.tr" adresinde duyurulacaktır.

KYK MEMUR ALIMI SONUÇLARI VE DİĞER İŞLEMLERLE İLGİLİ DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

4 kadına cinsel taciz! Daha önce de yapmışOsmaniye'de 4 kadına cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla polisin hakkında soruşturma başlattığı 17 yaşındaki şüpheli, kıskıvrak yakalandı. Şüphelinin, eve dönen bir kadını elle taciz ettiği görüntüler ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet