Geri Dön
GündemMarketler açık mı bugün? Hafta sonu marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Marketler açık mı bugün? Hafta sonu marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Bugün sokağa çıkma yasağı olmasından dolayı marketlerin açık olup olmadığı vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Bugün marketler açık mı sorusu yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Yiyecek, içecek gibi ihtiyaç malzemeleri için alışverişe çıkmak isteyenler, evine en yakın noktada bulunan marketlerden ihtiyaçlarını karşılayabilir. Peki hafta sonu marketler kaçta hizmet vermeye başlıyor, kaça kadar açık oluyor?

Marketler açık mı bugün? Hafta sonu marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

İçişleri Bakanlığı 81 il için genelge gönderdi. Hafta sonu marketlerin çalışma saatlerine de değinen Bakanlık vatandaşları bu konu hakkında bilgilendirdi. Peki hafta sonu yasak günlerinde marketler saat kaçtan, kaça kadar açık? İşte market çalışma saatleri...

MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR?

Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-­17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır (Bu iş yerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilir.). Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir.

Fırın ve unlu mamul ruhsatlı işyerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, ekmek dağıtım araçlarıyla sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacaktır.

Ağabeyini böyle öldürdü! Görüntüler ortaya çıktıAdana’da Murat Gündüz’ün (20), ağabeyi Zidan Gündüz’ü (22), kavga ettiği Abdulmurat Tataş’tan (43) kurtarmaya çalışırken tabancayla ateş açıp başından vurarak öldürdüğü anlara ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, tarafların birbirlerine silah ve sopalarla saldırdığı, Murat Gündüz’ün nişan alıp ateş açtığı ve ağabeyini vurduğu anlar yer aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet