Geri Dön
GündemMazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek? 2020 mazot gübre desteği miktarı

Mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek? 2020 mazot gübre desteği miktarı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, mazot, gübre desteği ödemesi ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Çiftçiler ise mazot ve gübre desteğinin ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. Destek miktarları üreticilerin TCKN son hanelerine göre yatırılacak. Peki 2020 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek?

Mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek? 2020 mazot gübre desteği miktarı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 20 ilde 553 bin 326 üreticiye 1 milyar 145 milyon lira mazot, gübre desteği ödemesi yapılacağını açıkladı. Bakan Pakdemirli'nin açıklamasından sonra ise mazot, gübre desteği ödeme tarihleri araştırılmaya başladı. Peki mazot ve gübre ödemeleri ne zaman başlayacak? Detaylar haberimizde...

ÖDEMELER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bakan Pakdemirli, "Toplam 1 milyar 881 milyon 426 bin liralık destek ödemeleri 27 Mart Cuma günü saat 18.00'den sonra üreticilerimizin hesaplarına yatırılmaya başlanacak." dedi.

BAKAN PAKDEMİRLİ AÇIKLADI

Anaç koyun keçi desteği kapsamında 80 ilde 196 bin 116 yetiştiriciye 580 milyon lira ödeneceği bilgisini veren Pakdemirli, hububat-baklagil desteği çerçevesinde 14 ilde 35 bin 34 üreticiye de 120 milyon lira ödeme yapılacağını aktardı.

Pakdemirli, dane mısır desteğinde 6 ilde 9 bin 485 üreticiye 20 milyon lira, hayvan hastalıkları tazminatı kapsamında 68 ilde 686 yetiştiriciye 16,2 milyon lira ve tiftik keçilerine ilave destek çerçevesinde 3 ilde 131 yetiştiriciye 226 bin lira destek sağlanacağını kaydetti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere yarından itibaren toplam 1 milyar 881 milyon 426 bin lira destek ödemesi yapılacağını bildirdi.

 

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet