Geri Dön
GündemNebahat Çehre kimdir? Nebahat Çehre yaşı kaç?

Nebahat Çehre kimdir? Nebahat Çehre yaşı kaç?

Türk Sinemasının önemli isimleri arasında yer alan Nebahat Çehre son dönemde yer aldığı Aşk-ı Memnu dizisindeki rolü ile yeniden beğenileri kazanmıştır. Peki, Nebahat Çehre'nin yaşı kaçtır? İşte Nebahat Çehre'nin hayatı ile ilgili merak edilenler...

Nebahat Çehre kimdir? Nebahat Çehre yaşı kaç?

Hilal Nebahat Çehre 15 Mart 1944, Samsun doğumlu. Nebahat Çehre, Samsun'da dört çocuklu bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. Beş yaşındayken ailesi İstanbul'a göç eden Çehre, 15 yaşındayken "Türkiye güzeli" seçilmiştir, fotomodellik ve mankenlik yaparken gelen teklifler üzerine 1961'de Yaban Gülüm filmi ile ilk sinema deneyimini yaşadı.

1964 yılında Yılmaz Güney'le tanışarak Kamalı Zeybek filmde rol aldı ve Çehre, 30 Ocak 1967 tarihinde Yılmaz Güney'le evlenmiştir. Bir süre sinemadan uzak kalan Çehre, Güney'den boşanınca tekrar kamera önüne çıkmıştır. Yılmaz Güney ile olan evliliği 1968 yılında sona ermiştir.

70'li yıllarda başlayan seks filmleri furyasında sahneye çıkarak şarkıcılık yapan Nebahat Çehre, ikinci evliliğinin ardından sahne hayatına ara vermiştir. Yavuz Demir ile olan evliliği 1976-1979 yılları arasında sürmüştür. Evliliğinin sona ermesinin ardından da televizyon dizilerinde rol almıştır.

SON DÖNEMDE YER ALDIĞI DİZİLER

2004-2006 Haziran Gecesi
2008-2010 Aşk-ı Memnu
2011-2014 Muhteşem Yüzyıl
2014-2014 Kara Para Aşk

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Çaldıkları otomobille gezerken yakalandılarKayseri'de çaldıkları otomobil ile gezen Murat K.ve Mustafa G. , polis tarafından yakalandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler