Geri Dön
GündemNecmettin Nursaçan'ın sağlık durumu nasıl? Necmettin Nursaçan kimdir, kaç yaşında?

Necmettin Nursaçan'ın sağlık durumu nasıl? Necmettin Nursaçan kimdir, kaç yaşında?

Necmettin Nursaçan koronavirüs testinin pozitif çıkması sonucunda hastaneye kaldırıldı. Necmettin Nursaçan ile ilgili aramalar hız kazandı. Peki, Necmettin Nursaçan kimdir, kaç yaşında? Necmettin Nursaçan'ın son durumu nasıl?

Necmettin Nursaçan'ın sağlık durumu nasıl? Necmettin Nursaçan kimdir, kaç yaşında?

Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı olan Necmettin Nursaçan koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Baş ağrısı şikayetiyle Kayseri Şehir Hastanesi'ne başvuran Nursaçan akciğer filmi ve kalp kontrolünden geçti. Sağlık durumununn iyi olduğu öğrenildi. Peki, Necmettin Nursaçan kimdir, kaç yaşında?

NECMETTİN NURSAÇAN KİMDİR?

1942 doğumlu olan Necmettin Nursaçan Kayseri doğumlu. Kayseri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde eğitim gören Nursaçan Bağdat Üniversitesi ve İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nde eğitimlerini tamamladı.

Mezun olmasının ardından Kayseri Müftülüğü'ne atandı. 2005 yılında Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevine atandı ve 2007 yılında emekli oldu. Necmettin Nursaçan, Pakize Nursaçan ile evlidir. 50 yılı aşkın bir süredir din hizmetlerinde bulunan Nursaçan fahri vaiz, imam hatip, Kuran kursu müdürü, merkez vaizi, il müftüsü ve Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı olmak üzere din hizmetinin her kademesinde görev almıştır.

Kanal 7 ekranında Necmettin Nursaçan'la Sohbetler programını yapmıştır.

Hastaneden kaçan psikiyatri hastası ekipleri harekete geçirdiİzmit'te tedavi gördüğü hastaneden yarı çıplak halde kaçan ve elinde sopayla dolaşan psikiyatri hastası Adnan C.'nin (23) yakalanması için polis harekete geçti. Yaklaşık 2 saatlik aramanın sonucunda bulunan Adnan C., tekrar hastaneye götürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet