Geri Dön
GündemÖğretmenler aşıyı soruyor

Öğretmenler aşıyı soruyor

Okullarda yüz yüze eğitim başladı ancak öğretmenlerin ne zaman aşılanacağı merak konusu.

Öğretmenler aşıyı soruyor

Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, aşı çalışmalarının Sağlık Bakanlığı’nın sağladığı imkanlarla öğretmenlere HES uygulaması üzerinden gelen çağrıyla gerçekleştiğini belirtti. Yazıcı, eğitim öğretime başlanan grupların öğretmenleri öncelikli olmak üzere aşılamanın mart ayı içerisinde uygulanacağını kaydetti.

Uzun bir aradan sonra öğrencileriyle bir araya gelen öğretmenler ise tedbirlerin yetersiz kaldığına dikkat çekerek aşıda sıranın kendilerine geleceği günü bekliyorlar. Sosyal medyada görüşlerini paylaşan öğretmenlerin yorumları şöyle:

Okula girerken mesafe korunmuyor ve ateşler ölçülmüyor.

Özel anaokulunda müdürüm. Çocuk, öğretmen derken tonla temas riski var. Yaşım 58. Henüz aşı sırası gelmedi. Bu hızla yakında okullar geri kapanır.

Okula başladık ama henüz aşı olmadık. Geçen hafta okulumuzda iki öğretmen pozitif çıktı. Biri, mutant virüs kapmış. Hakkımızda hayırlısı.

Okul için önlem alınması imkânsız, öğrenciler yerinde duramıyor. Çoğu kendini koruyamıyor.

Hiçbir önlem yok. Üç okula dezenfektan yollamakla olmuyor.

Sarp Sınır Kapısı'nda yoğun TIR kuyruğu oluştuTürkiye'nin Kafkaslar ve Orta Asya'ya açılan kapısı konumundaki Sarp Sınır Kapısı'nda TIR'lar yoğunluk oluşturdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet