Geri Dön

ÖSYM ALES giriş belgeleri sorgulama ekranı!

ÖSYM resmi internet sayfasında dün akşam saatlerinde ALES sınav giriş yerleri belli oldu. Milyonlarca adayın heyecanla beklediği ALES sınav giriş belgeleri yapılan duyuru sonrası erişime açıldı. ÖSYM'nin resmi internet sayfasından ulaşabileceğiniz gibi haberimizdeki ALES giriş belgesi sorgulama linkinden de ulaşabilirsiniz...

ÖSYM ALES giriş belgeleri sorgulama ekranı!

ALES sınav giriş yerleri belli oldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 18 Aralık Pazar günü saat 09.30'da yapılacak ALES sonbahar dönemi sınavına başvuran adayların, sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Bu sınava girecek olan adaylar sınav giriş belgelerine ALES sınav giriş yeri sorgulama linkimizden ulaşabilirler.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren giriş belgelerini, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden edinebileceği gibi haberimizdeki linktende ulaşabilirler.

ALES SINAV GİRİŞ YERİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Başvuruları 27 Eylül’de başlayıp 10 Ekim’e kadar süren 2016 ALES Sonbahar Dönemi sınavı siyasi olaylar nedeniyle bu yıl gecikmeli yapıldı. Lisansüstü eğitim yapmak isteyenlerin girebileceği sınav 18 Aralık’ta 81 il merkezinde ve Bişkek'te (Kırgızistan) uygulanacak. Sınav saat 09.30'da başlayacak ve 180 dakika sürecek. ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan kılavuzda sınav soruları ve değerlendirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer alıyor.

ALES SINAVINDA GEREKLİ BELGELER

2016 Ales Sınava Giriş Belgesi: Bu belge internet üzerinden temin edilmekte, adayların adresine gönderilmemektedir. Sınava giriş için mutlaka gerekli olan bu belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır. Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir salonda sınava giremez.

T.C Kimlik Kartı veya Süresi Geçerli Pasaport: Adayın, sınava girebilmesi için Sınava Giriş Belgesinden başka, nüfus cüzdanı veya pasaportunun da yanında bulunması zorunludur.Nüfus cüzdanı/ Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya pasaport dışında, tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmî belge, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı özel kimlik belgesi olarak kabul edilecektir.

Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacaktır. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın sınav görevlilerince kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel bir fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, adayın sınav görevlilerince kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaportlar kabul edilmez.

Bolu'da yangın! Diğer evlere de sıçradıBolu'da merkeze bağlı Kuzfındık köyünde bir evde çıkan ve çevredeki evlere sıçrayan yangına müdahale edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber