Geri Dön

Bayrama kaç gün kaldı? Ramazan Bayramı ne zaman? Corona virüs kısıtlamaları bayramda devam edecek mi?

Ramazan Bayramı için geri sayım sürerken vatandaşlar tarafından en fazla merak edilen konu başlıkları arasında bayram süresince kısıtlamaların devam edip etmeyeceği merak ediliyor. Hali hazırda 30 Büyükşehir ve Zonguldak'a giriş çıkış yasağı bulunuyor. Aynı zamanda hafta sonları bu şehirlerde sokağa çıkma yasağı uygulaması yapılıyor. Peki Ramazan Bayramına kaç gün kaldı? Bayram süresince kısıtlamalar devam edecek mi?

Bayrama kaç gün kaldı? Ramazan Bayramı ne zaman? Corona virüs kısıtlamaları bayramda devam edecek mi?

İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan ramazan ayı içerisinde 8 gün geride kaldı. Ramazan ayında geride kalan 8 günün ardından bayram için araştırmalar da hızlanmaya başlandı. Bu yıl Ramazan ayı corona virüs gölgesinde devam ederken camilerde cemaat ile teravih namazı kılınamıyor. Peki Ramazan Bayramı bu yıl hangi tarihlere denk geliyor? Bayram'da kısıtlamalar kalkacak mı?

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı 1. Gün: 24 Mayıs Pazar

Ramazan Bayramı 2. Gün: 25 Mayıs Pazartesi

Ramazan Bayramı 3. Gün: 26 Mayıs Salı

Ramazan Bayramı arefesi 23 Mayıs tarihine denk geliyor. Arefe günü öğleden sonra izinli sayılacak olan vatandaşlar toplamda 3,5 gün sürecek olan bayram tatilinin tadını çıkaracak.

BAYRAMDA KISITLMALAR SONA ERECEK Mİ?

Ramazan Bayramında kısıtlamaların sona ermesi beklenmiyor. Özellikle 30 Büyükşehir ve Zonguldak'a giriş çıkış yasağının bayram süresince devam etmesi bekleniyor.

 

Önce dövdüler sonra kaçırdılar! Feci dayak kameradaBursa'da bir kişi alacak verecek meselesi yüzünden bir yıkama istasyonunda kameraların önünde feci şekilde dövüldü, sonra kaçırıldı. Arabaya bindirilen kişi kurtulmak için seyir halindeki araçtan atladı ancak arkadan gelen başka bir aracın altında kalarak ağır yaralandı. Darp ve kaçırma anları kameraya yansırken, polis geniş çaplı soruşturma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber