Geri Dön

Raporu eleştiren 3 Adli Tıp uzmanı için soruşturma

Adli Tıp Kurumu yönetimi, 14 yaşındaki B.Ç.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan Vakit gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez’in tahliyesini sağlayan Adli Tıp raporunu eleştiren kurum çalışanı 3 uzman hakkında soruşturma başlattı

Hakkında soruşturma başlatılan Adli Tıp Uzmanlar Derneği Başkanı Serhat Gürpınar, dernek üyesi Lale Tırtıl ve Elif Kırteke’den, mesai saatleri içerisinde görev yerlerini terk ettikleri ve basına izinsiz demeç verdikleri gerekçesiyle savunma istendi.

‘Endişe verici durum’
Konuyla ilgili olarak bugün bir basın açıklaması yapacaklarını söyleyen Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Gençay Gürsoy, “Bu son derece endişe verici bir durum. Bir meslek örgütünün yaptığı basın toplantısına katıldığı için hekimlerin cezalandırılmaya kalkılması, önce Adli Tıp Kurumu’nun, sonra da onun bağlı olduğu siyasi iktidarın demokrasi anlayışını açığa vuran bir göstergedir” dedi.

Bursa’da şafak operasyonu! Mahalle ablukaya alındıBursa'da 600 polisle şafak saati dev uyuşturucu operasyonu gerçekleştirildi. Drone destekli yapılan operasyonda şehir adeta abluka altına alınırken, kapıların koçbaşlarıyla kırıldı. Operasyona Özel Harekat, Narkotim, Çevik Kuvvet, Yunus, Asayiş ekiplerinden oluşan 600 polis görev alırken, çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber