Geri Dön
GündemSanal devriye ağına bu kez onlar takıldı!

Sanal devriye ağına bu kez onlar takıldı!

İstanbul’da hayvan kaçakçılığına yönelik yapılan çalışmalarda 16 bin lira değerinde 2 maymun ele geçirildi.

Sanal devriye ağına bu kez onlar takıldı!

Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli olan ekipler son dönemlerde başarılı birçok operasyona imza attı. 3 gün önce 1 timsah ile 1 piton yılanını ele geçiren sanal devriye ekipleri, Irak üzerinden getirdiği 2 maymunu İnternet üzerinden satmaya çalışan bir kişiyi belirledi.

Müşteri kılığına girerek irtibata geçilen Y.T. ile Rhesus (Hint şebeği) ve “Örümcek” cinsi iki maymun için 16 bin liraya anlaşan sanal ekipler, anlaşmanın ardından gittikleri Y.K.'nın Zeytinburnu’ndaki evinde maymunlara el koyup gözaltına alındı.

Y.K. hakkında Kaçakçılık Kanununa Muhalefet suçlamasıyla işlem yapılırken, Irak üzerinden getirildiği ve sağlık kontrollerinden geçirilmediği belirlenen maymunlar bakımı ve sağlık kontrolü için Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Bıçaklayarak öldürdüğü annesini çuvala koyup 3 gün balkonda sakladıİzmir'in Buca ilçesinde, Kazakistan uyruklu Gülistan Aidorova (55), kızı E.A.'ya (29) dini nikahlı eşi Ahmet D. ile evlenmemesini söylemesi üzerine anne- kız arasında tartışma çıktı. E.A., bıçaklayarak öldürdüğü annesi Aidorova'yı çuvala koyup, yaklaşık 3 gün boyunca balkonda sakladı. Çuvaldaki ceset kötü koku üzerine fark edilirken, E.A. polis ekiplerince gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet