Geri Dön
GündemSema Aydemir kimdir? (Survivor 2018)

Sema Aydemir kimdir? (Survivor 2018)

Sema Aydemir hakkında tüm merak edilenler haberimizde yer alıyor. Hırslı yapısı ve başarılı performansıyla göz dolduran Sema Aydemir'in hayatına dair bilgiler gündemde sıkça araştırılıyor. İşte Sema Aydemir kimdir? Sorusunun yanıtı...

Sema Aydemir kimdir? (Survivor 2018)

Sema Aydemir'in hayatına dair tüm bilgiler Survivor fenomenleri tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Survivor'un önceki sezonunda da yarışan Sema Aydemir başarılı performansıyla oldukça dikkat çekiyor. İşte Sema Aydemir hakkındaki merak edilen tüm bilgiler...

SEMA AYDEMİR KİMDİR?

Sema Aydemir, 1985 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Milli sporcu olarak katıldığı 400 metre engelli yarışlarda kısa mesafe koşucusu olarak tanınan Sema Apak, 54 kilo ağırlığında ve 1.69 metre boyundadır. 32 yaşında olan başarılı yarışmacı ve milli atlet Sema Aydemir, geçtiğimiz senelerde heptation branşında bir çok başarı yakaladı.

2012 Londra Yaz Olimpiyatları oyunlarına da katılan Sema Aydemir, 4x400 metre bayrak yarışında yarışmak için hak kazandı. Sema Apak, 400 metre engelli branşında en iyi derecesini Ankara’da 6 Haziran 2012 tarihinde gerçekleştirilmiş olan yarışma sonucunda 56.62 saniyelik derece ile aldı. Bunlar dışında 2004 yılında Atina’da yapılmış olan Olimpiyat oyunlarında da çekiç atma sporcusu olarak, bu kategoride de bronz madalyanın sahibi olan Eşref Apak ile evlendi. Sema Apak ile Eşref Apak’ın Ali adında bir oğulları bulunmaktadır. Survivor 2017 yarışması başlamadan önce Sema Apak ve Eşref Apak anlaşmalı olarak birbirlerinden ayrıldı.

Sema Aydemir, katılmış olduğu Avrupa Çoklu Branşlar Şampiyonası ikinci ligindeki Heptatlon dalında 2005 yılında 22. olurken, 2006 yılında da 19. oldu. Ayrıca başarılı sporcu, İzmir’de gerçekleştirilen Avrupa Takımlar Şampiyonası’nda da 1. Lig’de 4x100 metre bayrak yarışında mücadele etti ve Türkiye rekoru kırarak 44.71 saniyede koşmayı başardı.

Survivor 2017 yarışması istatistiklerine bakıldığında Sema Aydemir, genel puan tablosunda ilk sırada yer almaktadır. Başarılı yarışmacı, toplamda 233 yarışmada yarışmış ve bu 233 yarışma içinden 155 tanesinden galibiyet ile ayrılırken 78 tanesinden mağlubiyet ile ayrılmıştır. Yarışmacının gösterdiği üstün performans sonucunda da elde ettiği puan 377’dir.

Baykar Akıncı PT-3, yüksek irtifa ve yüksek hız testlerini başarıyla tamamladı.Baykar Akıncı PT-3, yüksek irtifa ve yüksek hız testlerini başarıyla tamamladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet