Geri Dön

Hafta sonu yasak var mı, yok mu? Sokağa çıkma yasağı iptal mi edildi?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusuna cevap arayanlar, haberimizin içeriğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını okuyabilir. 6-7 Haziran günleri için sokağa çıkma yasağı kalktı mı merak konusu. İşte sokağa çıkma yasağı iptal mi edildi sorusunun detayları...

Hafta sonu yasak var mı, yok mu? Sokağa çıkma yasağı iptal mi edildi?

Sokağa çıkma yasağı hakkında bilgi almak isteyenler, 6 - 7 Haziran 2020 günleri için arayışa geçti. Dün gece bu hafta sokağa çıkma yasağı uygulanacağı kararından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika açıklamasında bulunarak vatandaşları bilgilendirdi. Bu hafta sonu uygulanacak olan yasak hakkında flaş değişiklik yaşandı. Peki Sokağa çıkma yasağı iptal mi? Bu hafta sonu yasak kalktı mı?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İPTAL Mİ? 6-7 HAZİRAN YASAK KALKTI MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi Koronavirüs'ten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı.

Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık.

Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.

Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı.

Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum.

Kuzuları ölen çocuk ''Anne kuzum öldü' diyerek gözyaşlarına boğulduAdıyaman'ın Gölbaşı'da otomobil yolun karşısına geçmeye çalışan keçi sürüsünün arasına daldı. Kazada otomobildeki 1 kişi yaralandı, 22 keçi ise öldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber