Geri Dön
GündemSon dakika! 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı? Ne zaman kalkıyor?

Son dakika! 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı? Ne zaman kalkıyor?

65 yaş üstü vatandaşlar iki haftadır pazar günleri sokağa çıkma izninin keyfini çıkarırken yeni hafta ile birlikte yine binlerce vatandaş dışarı çıkacak. Şimdi vatandaşlar '65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? Yaşlılar ne zaman sokağa çıkacak?' sorularına cevap bulmaya çalışıyor.

Son dakika! 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı? Ne zaman kalkıyor?

65 yaş üstü vatandaşlar geçen pazar saat 12.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıktılar. Corona virüs mücadelesinin devam ettiği bu günlerde haftada bir bu uygulama devam edecek. Sıranın kendilerine gelmesini isteyen 65 üstü vatandaşlar 'sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? Yaşlılar ne zaman sokağa çıkacak?' diye sormaya başladı.

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA İZNİ NE ZAMAN?

65 yaş üstü vatandaşlar İÇİN Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bayramın birinci günü olan 24 Mayıs pazar günü saat 14:00 ile 20:00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız yine sokağa çıkabilecekler." dedi.

SON DAKİKA MÜJDE

65 yaş üstü vatandaşlar eğer sabit bir yere gidecekse kaymakamlıktan 1 aylık izin alabilecek. Uygulama yarından itibaren başlarken tek yönlü olacak.

 

 

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet