Gündem Ömer Çelik: Cumhurbaşkanımız Gazzeli mazlumların en güçlü savunucusudur

Ömer Çelik: Cumhurbaşkanımız Gazzeli mazlumların en güçlü savunucusudur

08.04.2024 - 13:43 | Son Güncellenme:

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Filistin konusundaki tutumuna ilişkin saldırıların mesnetsiz, haksız, izansız ve hukuksuz olduğunu belirterek "Cumhurbaşkanımız yüce milletimizin ve küresel vicdanın sesi olarak Filistin davasının ve Gazzeli mazlumların en güçlü savunucusu ve destekçisidir" dedi.

Ömer Çelik: Cumhurbaşkanımız Gazzeli mazlumların en güçlü savunucusudur

 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından Filistin ve Kudüs meselesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Filistin ve Kudüs meselesindeki net duruşu, işgal altındaki topraklarda bulunan Filistinlilere ilişkin hassasiyeti tartışma götürmez bir gerçek olduğunu kaydetti.

Haberin Devamı

Çelik, Cumhurbaşkanı 7 Ekim’den bugüne Gazze’ye yönelik İsrail saldırganlığının durdurulmasına yönelik yürüttüğü diplomasi ve her alandaki üstün gayreti tüm dünyanın malumu olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı toprakları ve hakları için direnen Filistinlilere terörist diyenlere karşı çıkarak, bu tutumunu en üst seviyede dünya liderlerinin gözü önünde kayda geçirmiş yegâne lider olduğunu ifade eden Çelik, Cumhurbaşkanımız bu yaklaşımı ve fiili desteği nedeniyle Filistin halkı ve Filistinli liderler tarafından her vesile ile takdir görmüştür. Cumhurbaşkanımız Filistin konusundaki bu temel yaklaşımından dolayı, katliam şebekesinin ve Netanyahu hükümetinin önde gelen isimleri tarafından hedef alınmaktadır. Siyasi hayatı boyunca uğradığı tüm saldırılara rağmen Cumhurbaşkanımız, Filistin davasını siyasi hayatının temel çizgilerinden biri olarak savunmaktan bir an bile vazgeçmemiştir. Cumhurbaşkanımız siyasi yasaklı olduğu zor zamanlarda bile ABD’de kendisine Hamas hakkında sorulan bir soruya aynı bugünkü gibi cevap vermiştir. Filistin davasını milli siyasetimizin temel unsurlarından biri olarak değerlendiren Cumhurbaşkanımızın Filistin konusundaki tutumuna ilişkin saldırılar mesnetsiz, haksız, izansız ve hukuksuzdur. Cumhurbaşkanımız yüce milletimizin ve küresel vicdanın sesi olarak Filistin davasının ve Gazzeli mazlumların en güçlü savunucusu ve destekçisidir” ifadelerini kullandı.