Geri Dön

Sözleşmeli Öğretmenlik atama takvimi | Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman başlıyor, sonuçlar ne zaman açıklanacak?

1-12 Haziran 2020 tarihleri arasında alınan Sözleşmeli Öğretmenlik başvuruları sonrasında sözlü sınavlar 6-25 Temmuz 2020 tarihleri arasında tamamlandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınacak olan Sözleşmeli öğretmenlerin atama tercihlerinin ne zaman yapılacağı ise merak konusu oldu. Peki sözleşmeli öğretmenlik tercihleri ne zaman başlıyor, sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Sözleşmeli Öğretmenlik atama takvimi | Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman başlıyor, sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020-2021 Eğitim yılın içerisinde 20 bin sözleşmeli öğretmen alım süreci devam ediyor. Sözleşmeli öğretmen adayları, atama tercihlerini ne zaman yapacağını öğrenmek istiyor. MEB, Sözleşmeli öğretmen olmak isteyenler için yayımladığı kılavuzda atama tercih tarihlerini ve sonuç tarihini açıkladı. İşte Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi...

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Sözleşmli Öğretmenlik atama tercihi 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak. 4 Eylül 2020 tarihinde sona erecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları 8 Eylül 2020 tarihinde açıklanacak.

 

Köyün yarısı koronaya yakalandı, kimsenin vefat etmemesi sevindiBursa'da aylar önce korona virüsten dolayı karantinaya alınan köyde çok sayıda yaşlı virüse yakalanmasına rağmen kimse vefat etmedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet