Geri Dön
GündemÜç aile daha evladına kavuştu

Üç aile daha evladına kavuştu

İçişleri Bakanlığı, ikna çalışmaları sonucu PKK’dan kaçan 5 terör örgütü mensubunun güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.

Üç aile daha evladına kavuştu

 

Teslim olanlardan 3’ünün ailesinin Diyarbakır’da “evlat nöbeti” tutanlar arasında yer aldığı ifade edildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Anne yüreği, anne gücü, anne sevgisi... Başarıyorlar. Korkmuyorlar. Tüm annelere güç veriyorlar... ‘Yeni dönem, annelerin dönemi’. Kahrolsun terörizm, yaşasın anneler” dedi. Güvenlik güçlerine teslim olanlardan Ayşegül ve Rauf Biçer çiftinin oğulları Mustafa Biçer, ailesiyle telefonda konuştu.

Oğlunun sesini duyan kanser hastası anne Biçer, “Allah’ın izniyle zafer yaşıyorum. Benim çocuğum beni duymuş ve görmüş, sesime kulak vermiş. Annem ağlamasın demiş ve dönüş kararı almış” diye konuştu.

Erdoğan aradı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anne Biçer ile telefonda görüşerek, ailenin sevincini paylaştı. “Bu zafer sizindir. Sizler hepiniz dimdik durdunuz” ifadelerini kullanan Erdoğan, bütün Diyarbakır annelerine selamlarını, sevgilerini iletti. Biçer’in, “Siz bize sahip çıkmasaydınız, orada bu mücadeleyi sürdüremezdik” sözü üzerine Erdoğan, “O bizim görevimizdi. Biz görevimizi yaptık. Ama siz de bizi bu noktada teşvik ettiniz. Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Mersin'de çalışmayı başlattıklarını duyurduMersin Üniversitesi (MEÜ) Su Ürünleri Fakültesi İşleme Teknolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Ayas, Marmara Denizi'nde geçen aylarda görülen ve 'büyük bir çevre felaketi' olarak nitelendirilen müsilajın, kentteki 321 kilometrelik sahil şeridindeki bazı koylarda kendini gösterdiğini belirterek çalışma başlattıklarını söyledi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler