Geri Dön
GündemÜniversite ara sınıf nedir? KYK yurt başvurusu ara sınıf seçeneği ne demek?

Üniversite ara sınıf nedir? KYK yurt başvurusu ara sınıf seçeneği ne demek?

Ara sınıf detayları KYK yurt başvurusu yapan öğrencilerin gündeminde yer alıyor. KYK yurt başvuruları başladı ve 12 Eylül tarihine kadar devam edecek. KYK yurt başvurularında çıkan ara sınıf seçeneği merak konusu oldu. Peki KYK yurt başvurularında ara sınıf nedir?

Üniversite ara sınıf nedir? KYK yurt başvurusu ara sınıf seçeneği ne demek?

Ara sınıf KYK yurt başvurusu, öğrenciler tarafından araştırılıyor. KYK yurt başvurularının başladığını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Twitter hesabında duyurdu. Başvuru yapan öğrenciler ara sınıf seçeneği ile karşılaştılar. Peki ara sınıf KYK yurt başvurusu nasıl yapılır ve ara sınıf nedir?

ARA SINIF NEDİR?

1 Haziran 2020 tarihinden önce üniversite kayıtlarını yapan öğrenciler ara sınıf kategorisinde yer alıyor.

ARA SINIF KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Gençlik Ve Spor Bakanlığı şu duyuru gerçekleştirdi;

"Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlığa bağlı öğrenci yurtlarının yeni dönem yurt başvurularının başladığını açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020-2021 ve 2021-2022 eğitim öğretim dönemlerinde, üniversitelerin örgün eğitim programlarına ilk kez kayıt yaptıran üniversite öğrencileri için yurt başvurularının başladığını duyurdu. Başvurular, e-Devlet kapısı üzerinden yapılacak. 1 Haziran 2020 tarihinden önce üniversite kayıtlarını yapan ara sınıf öğrencileri de başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilecek. Öğrenciler, 12 Eylül 2021 saat 23.59’a kadar başvurularını yapabilecek.

10 Eylül 2021 tarihinden sonra kayıt yaptıracak olan ek kontenjan, yatay dikey geçiş, özel yetenek, lisansüstü, yurtiçi, yurtdışı değişim programı öğrencileri ve kendi imkanları ile ülkemize eğitim görmek için gelen uluslararası öğrencilere ait yurt başvuruları ise ilerleyen tarihlerde alınacak."

KYK YURT BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Türk askerinin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresi uzatıldıTürk Silahlı Kuvvetlerin'in (TSK), Birleşmiş Milletlerin (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği harekat ve misyonlara katılımına ilişkin verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler