Geri Dön

Üniversite Sınavı (YKS) giriş yerleri açıklandı! YKS sınava giriş belgesi nasıl alınır?

Üniversiteye giriş için öğrencilerin ter dökeceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) giriş yerleri açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan duyuru, YKS adaylarını harekete geçirdi. Peki, üç ayrı oturumda gerçekleşecek olan YKS (TYT-AYT-YDT) ne zaman uygulanacak? YKS sınava giriş belgesi nasıl alınır?

Üniversite Sınavı (YKS) giriş yerleri açıklandı! YKS sınava giriş belgesi nasıl alınır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 15 ve 16 Haziran'da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek adayların sınava giriş belgeleri "http://ais.osym.gov.tr" adresinden açıklandı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 15 Haziran'da uygulanacak YKS 1. oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran'da uygulanacak YKS 2. oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve YKS 3. oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecek.

YKS'nin 1. oturumu TYT ve 2. oturumu AYT için adaylar saat 10.00'dan sonra, 3. oturum YDT için saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

2019 YKS TARİHLERİ

TYT NE ZAMAN?

2019-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 15 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak.

Sınav saati: 10:15

AYT NE ZAMAN?

2019-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT), 16 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak.

Sınav saati: 10:15

YDT NE ZAMAN?

2019-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT), 16 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak.

Sınav saati: 15:45

YKS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS sınav sonuçları, 18 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

"AKINCI" belgeseli izleyiciyle buluştuAKINCI TİHA'nın geliştirme aşamalarının görüntülendiği "AKINCI" belgeseli, Baykar Technologies'nin YouTube kanalında yayımlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber