Geri Dön

Üniversite tercih sonuçları açıklandı mı? - ÖSYM 2017

LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 18-26 Temmuz tarihleri arasında tercih işlemlerini tamamlayan üniversite adayları ÖSYM'den gelecek açıklamayı bekliyor. Üniversite kayıt tarihlerinin yaklaşması öğrencileri meraklandırdı. LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Üniversite tercih sonuçları açıklandı mı? - ÖSYM 2017

LYS tercih sonuçları için heyecan dorukta. Üniversite adaylarının gözü 18-26 Temmuz tarihleri arasında yaptılan üniversite tercihlerinin sonuçları için ÖSYM'de. Peki LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Kayıtlar ne zaman başlıyor?

2017 LYS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yüz binlerce öğrencinin hayal ettiği üniversiteye kavuşabilemek için gerçekleştirdiği 2017 LYS Üniversite tercih işlemleri sona erdi. 18-26 Temmuz tarihleri arasında alınan Üniversite tercih işlemlerinin sona ermesinin ardından adaylar LYS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. ÖSYM'den henüz resmi bir açıklama gelmedi. Kesin kayıt işlemlerinin 14-18 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olması nedeniyle adaylar üniversite tercih sonuçlarının kısa bir süre içerisinde açıklanmasını bekliyor.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

Kayıtlarda iki tarih geçerli: İnternet üzerinden ve üniversite tarafından yapılacak. İnternet üzerinden başvuruları 11-16 Ağustos tarihleri arasından e-devlet üzerinden yapılacak. Üniversiteler üzerinden kayıtlar ise 14-18 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

LYS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

"Güvenlik kamerası" hırsızları güvenlik kamerasına yakalandıGaziantep’te 2 farklı okuldan hırsızlık yapan iki şüpheli yakalandı. Okullardan, masaüstü bilgisayar, laptop ve güvenlik kamerası çalan hırsızlar güvenlik kamerasından tespit edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet