Geri Dön

Uzuner Venedik’te

Ödüllü ‘Küf filmiyle Venedik Film Festivali’ne katılan Mehmet Uzuner, bu kez Light Years’la festivale gidiyor

Uzuner Venedik’te

Ali Aydın’ın ‘Küf’ adlı Geleceğin Aslanı ödüllü filmiyle Venedik Film Festivali’ne katılan aktör Muhammet Uzuner, bu yıl festivalde yabancı bir yapımın oyuncusu olarak bulunacak. 2-12 Eylül tarihlerinde 72’nci kez düzenlenecek festivalde Uzuner, Esther Campbell’ın yönettiği ‘Light Years’ adlı İngiliz yapımı filmde rol alıyor. Film, festivalin Film Eleştirmenleri Haftası Bölümü’nde bulunuyor.

Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Bir Zamanlar Anadolu’da filminde Doktor Cemal’i canlandıran Uzuner, ‘Light Years’ta bir İngilizle evlenerek yaşamına İngiltere’de devam eden bir Türk mühendisi canlandırıyor. Uzuner konuyla ilgili “Yönetmen Campbell beni ‘Bir Zamanlar Anadolu’da’ da izlemiş ve rol için çok uygun bulmuş. Cannes Film Festivali’nden sonra bu kez yabancı bir yapımla Venedik Film Festivali’nde olmaktan çok mutluyum” diyor.

Avukatı kör eden peruklu saldırgan müvekkilin kocası çıktıKonya'nın Akşehir ilçesinde, avukat Asilcan Tuzcu'ya evinin bulunduğu apartmanın girişinde bıçakla saldırıp, bir gözünün görme yetisini kaybetmesine neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Ferdi Ö., genç avukatın boşanma davasına baktığı kadının eşi çıktı. Saldırıda peruk taktığı tespit edilen Ferdi Ö.'nün daha önce dava kapsamında banka hesapları ile üzerine kayıtlı gayrimenkullere tedbir koyulması nedeniyle avukat Tuzcu'yu tehdit ettiği öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber