Geri Dön

YKS sonuçları hangi tarihte açıklanacak? 2019 Üniversite tercihleri ne zaman?

ÖSYM tarafından 15-16 Haziran tarihleri arasında üç farklı oturumda gerçekleştirilen YKS sınavının ardından gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Hayalini kurdukları üniversitede eğitim almak isteyen adayları yakından ilgilendiren YKS sonuçlarının açıklanacağı tarihi ÖSYM adaylara duyurdu. Peki YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS sonuçları hangi tarihte açıklanacak? 2019 Üniversite tercihleri ne zaman?

ÖSYM tarafından uygulanan YKS 15-16 Haziran'da yapıldı. Sınaca katılan üniversite adayları sınav sonuçlarını merak ediyor. İşte ÖSYM tarafından belirlenen takvim.

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

15-16 Haziran'da üç oturumda yapılan YKS'ye 2 milyondan fazla aday katılmıştı. Sonuçlar ise heyecanla bekleniyor. ÖSYM tarafından açıklanacak olan YKS sonuçları 18 Temmuz'da elektronik ortamda "https://sonuc.osym.gov.tr" adresinden erişime açılacak.

TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nun ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandığını, tercihlerin 23-29 Temmuz'da alınacağını bildirdi.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için gereken belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunlu olacak.

Aydın plajları doldu taştıAydın'ın Didim ilçesinde,  havanın mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinden dolayı, Altınkum plajı ve Akbük sahillerinde  yoğunluk yaşandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber