Ateşkes

Ateşkes

Son dakika ateşkes haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ateşkes gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ateşkes haber sayfamızda...

Ateşkes

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.486 ateskes haberi bulunmuştur.
Son dakika... Aliyevler Şuşada Ermenileri çıldırtan poz...
Son dakika... Aliyevler Şuşa'da! Ermenileri çıldırtan poz...Moskova'da Azerbaycan, Rusya ve Ermenistan arasında imzalanan ikinci anlaşmanın ardından bugün Cumhurbaşkanı Aliyev, eşi ve kızıyla birlikte savaşın kaderinin değiştiği Şuşa'ya gitti. Gezinin fotoğrafları anında sosyal medyada yayıldı.
15.01.2021Dünya
Son Dakika: Rus gazetesinde yayınlandı Gerçek hedef...
Son Dakika: Rus gazetesinde yayınlandı! Gerçek hedef...Moskova'da imzalanan anlaşmayla Türkiye ve Azerbaycan arasındaki kara bağlantısının resmileşmesi Ermenistan'da tsunamiye dönüştü. Başbakan Paşinyan'ın bir kez daha hedef tahtasında olduğunu aktaran BBC'ye konuşan Ermeni analistler, Rusya'nın Azerbaycan'ı tuttuğunu savunuyor. Ancak bir Rus gazetesinde yayınlanan makale, Moskova'nın Dağlık Karabağ'daki gerçek hedefini apaçık şekilde ortaya çıkardı.
14.01.2021Dünya
Son Dakika: Yeni harita yayınlandı Türkiye ve Azerbaycan...
Son Dakika: Yeni harita yayınlandı! Türkiye ve Azerbaycan...Son dakika haberine göre; Moskova'da imzalanan anlaşmanın detayları belli oluyor, Kommersant gazetesi Türkiye ve Azerbaycan'ı doğrudan bağlayacak yeni haritayı bugün sayfalarına taşıdı.
14.01.2021Dünya
Harita ortaya çıktı Ruslar yayınladı, doğrudan Türkiyeye...
Harita ortaya çıktı! Ruslar yayınladı, doğrudan Türkiye'ye...Moskova'da imzalanan anlaşmanın detayları belli oluyor, Kommersant gazetesi Türkiye ve Azerbaycan'ı doğrudan bağlayacak yeni haritayı bugün sayfalarına taşıdı.
13.01.2021Dünya
Son dakika... Financial Times: Erdoğanın büyük oyunu...
Son dakika... Financial Times: Erdoğan'ın büyük oyunu...Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın jeopolitik adımlarının incelendiği analiz dizisine başlayan gazete, ilk haberinde Ankara'nın son dönemde Batılı ülkelerle ilişkileri düzeltmeye yönelik bazı adımlar attığını, Dağlık Karabağ zaferinin kutlandığı törende ise binlerce Azerbaycanlı askerin bu zaferi mümkün kılan Erdoğan'ı selamladığını hatırlattı.
13.01.2021Dünya
Son dakika haberleri: Anlaşma ilan edildi, silah sesleri duyuldu
Son dakika haberleri: Anlaşma ilan edildi, silah sesleri duyuldu!Moskova'daki zirvede Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya liderleri kamera karşısına geçti, aynı dakikalarda Erivan'daki gösterilerde Paşinyan'ın sözcüsü görüldü. Ermenistan'ın bile tanımadığı kağıt üstündeki Dağlık Karabağ'ın başkenti Hankendi'de ise gecenin sessizliği silah sesleriyle bölündü, gerçeğin ortaya çıkması ise çok kısa sürdü.
12.01.2021Dünya
Ateşkes sonrası ilk buluşma...
Ateşkes sonrası ilk buluşma...Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Dağlık Karabağ ateşkesi sonrası ilk kez Rusya Devlet Başkanı Putin’in ev sahipliğinde bir araya geldi. Görüşme sonunda Karabağ’da ekonomik ve ulaşım bağlantılarını canlandıracak ortak bildiri imzalandı
12.01.2021Dünya
Son Dakika Haberi: Son nokta konuldu Resmen ilan ettiler...
Son Dakika Haberi: Son nokta konuldu! Resmen ilan ettiler...Rusya'nın başkenti Moskova'daki kritik randevu sona erdi, Putin misafirlerine sarılırken Aliyev ve Paşinyan'ın tokalaşmaması dikkat çekti. Ermenistan Başbakanı Paşinyan yanında çantayla masaya oturdu, görüşmenin ardından açıklama yapıldı. Moskova'da ve Erivan'da gösteriler var. Öfkeli protestocuların Moskova Büyükelçiliği duvarına astığı pankartta ise 'Türk Nikol' yazısı var. Toplantının ardından liderler görüşmeye ilişkin bilgi verirken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev bir müjdeyi duyurdu. Üç ülke ortak bir bildiriye imza attı.
12.01.2021Dünya
Son dakika haberleri. | Son nokta konuldu Resmen ilan ettiler...
Son dakika haberleri. | Son nokta konuldu! Resmen ilan ettiler...Rusya'nın başkenti Moskova'daki kritik randevu sona erdi, Putin misafirlerine sarılırken Aliyev ve Paşinyan'ın tokalaşmaması dikkat çekti. Ermenistan Başbakanı Paşinyan yanında çantayla masaya oturdu, görüşmenin ardından açıklama yapıldı. Moskova'da ve Erivan'da gösteriler var. Öfkeli protestocuların Moskova Büyükelçiliği duvarına astığı pankartta ise 'Türk Nikol' yazısı var. Toplantının ardından liderler görüşmeye ilişkin bilgi verirken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev bir müjdeyi duyurdu. Üç ülke ortak bir bildiriye imza attı.
11.01.2021Dünya
Son dakika... Moskovada Putin, Aliyev ve Paşinyan görüşmesi başladı
Son dakika... Moskova'da Putin, Aliyev ve Paşinyan görüşmesi başladıRusya Devlet Başkanı Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın Moskova'da Dağlık Karabağ görüşmesi başladı
11.01.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlundan ABD açıklaması
Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Portekiz'de açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, ABD'de yaşanan olaylar için "Dünkü olaylar dünya için endişe vericiydi." açıklamasında bulundu.
7.01.2021Haberler
Son dakika...Bakan Çavuşoğlundan ABD açıklaması: Olaylar dünya için endişe vericiydi
Son dakika...Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD açıklaması: Olaylar dünya için endişe vericiydiGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Portekiz'de açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, ABD'de yaşanan olaylar için "Dünkü olaylar dünya için endişe vericiydi." açıklamasında bulundu.
7.01.2021Siyaset
Libya ordusu: Hafterin askerleri gitmeden Sirte-Misrata yolu açılmayacak
Libya ordusu: Hafter'in askerleri gitmeden Sirte-Misrata yolu açılmayacakLibya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı paralı askerler ülkeyi terk etmeden, Sirte-Misrata yolunun açılmayacağını duyurdu.
4.01.2021Dünya
BM Libyada uluslararası gözlemciler önerdi
BM Libya'da uluslararası gözlemciler önerdiBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Libya'da ateşkesin denetlenmesi için uluslararası gözlemciler konuşlandırılmasını teklif etti.
31.12.2020Dünya
Son dakika... Bakü ziyaretine damga vuran an Şehit yüzbaşının cebinden çıktı
Son dakika... Bakü ziyaretine damga vuran an! Şehit yüzbaşının cebinden çıktıGelen son dakika haberine göre, Bakan Akar ve TSK komuta kademesi, Türkiye ile Rusya arasında oluşturulacak Ortak Merkez’de görev yapacak Türk askerleri ile Bakü'de bir araya geldi. Akar'a sergi ziyaretinde gösterilen fotoğraf ise duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu.
31.12.2020Gündem
Rusyadan Hafterin savaş çağrısına olumsuz yanıt
Rusya'dan Hafter'in savaş çağrısına olumsuz yanıtRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Libya'nın doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'in savaş hazırlığı çağrısına ilişkin, askeri eylemlere yeniden dönme çabalarının engellenmesi gerektiğini söyledi.
30.12.2020Dünya
Yaptırım egemenlik  hakkımıza saldırıdır
'Yaptırım egemenlik hakkımıza saldırıdır'Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov ile ortak basın toplantısında ABD’nin Türkiye’ye yönelik aldığı yaptırım kararlarıyla ilgili “Yaptırımlarla geri adım atmayacağımızı herkes iyi bilir” dedi
30.12.2020Siyaset
Fransa’dan Hafter’e çağrı
Fransa’dan Hafter’e çağrıFransa, Libya’nın doğusundaki güçlerin komutanı Halife Hafter’i “düşmanlıkların yeniden başlamasından kaçınmaya ve siyasi bir çözüme odaklanmaya” çağırdı.
30.12.2020Dünya
Ortak Merkezde görev yapacak personel Azerbaycana gitti
Ortak Merkez'de görev yapacak personel Azerbaycan'a gittiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ortak Merkez'de görev yapacak personelin Azerbaycan'a gittiğini açıkladı.
29.12.2020Haberler
Son dakika Bakan Akar açıkladı Ortak Merkezde görev yapacak personel Azerbaycana gitti
Son dakika! Bakan Akar açıkladı! Ortak Merkez'de görev yapacak personel Azerbaycan'a gittiGelen bir son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Akar, Ortak Merkez'de görev yapacak personelin Azerbaycan'a gittiğini açıkladı.
29.12.2020Siyaset
Son dakika... Türkiye ve Rusya anlaştı
Son dakika... Türkiye ve Rusya anlaştı!Türkiye ve Rusya dışişleri bakanlarının Soçi'deki basın toplantısında, Ankara ve Moskova'nın ortak hamlesi ilan edildi. Televizyonların canlı yayınladığı toplantıda ABD yaptırımları ve Libya da gündeme geldi.
29.12.2020Dünya
Türkiye’nin baskısına dayanamadı... Tarihi uçuş
Türkiye’nin baskısına dayanamadı... Tarihi uçuş!Rusya’nın arabuluculuğunda Dağlık Karabağ’da Azerbaycan’la kalıcı barış anlaşması imzalayan Ermenistan, Türk uçaklarına hava sahasını açtı. Türk Hava Yolları’nın Bakü-İstanbul uçuşu, Ermenistan hava sahası üzerinden gerçekleşti
29.12.2020Gündem
Son dakika: Türkiyeden Ermenistana tepki Ateşkes açıkça ihlal edildi
Son dakika: Türkiye'den Ermenistan'a tepki! Ateşkes açıkça ihlal edildiGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Dağlık Karabağ'da silah bırakmayı ve geri çekilmeyi reddeden Ermeni unsurların Azerbaycan silahlı kuvvetlerine karşı gerçekleştirdikleri saldırıların, 9 Kasım 2020 tarihli Üçlü Bildiri ile tesis edilen ateşkes rejiminin açık ihlali olduğunu belirtti.
28.12.2020Dünya
Son dakika... Çavuşoğlu, Lavrovla ele alacakları başlıkları sıraladı
Son dakika... Çavuşoğlu, Lavrov'la ele alacakları başlıkları sıraladıDışişleri Bakanı, Rus mevkidaşıyla Soçi'de gerçekleşecek buluşmada Suriye, Libya ve Dağlık Karabağ'ın masaya yatırılacağını söyledi.
28.12.2020Dünya
Son dakika haberleri | Aklınızdan bile geçirmeyin Kıyamet kopar...
Son dakika haberleri | Aklınızdan bile geçirmeyin! Kıyamet kopar...Gizli belgelerin sızdırıldığı Ermenistan'da kriz tırmanırken, kağıt üstündeki Dağlık Karabağ yönetimi Azerbaycan'a iade edilen toprakların geri alınacağını ileri sürdü. Rus barış güçlerinin sözcüsü ise, basın toplantısında Rusya bayrağının yanında ilk kez işgalcilerin bayrağına yer verdi.
28.12.2020Dünya
Son dakika... Türk kuvvetleriyle savaşa hazır olun diyen Haftere Türkiyeden net cevap
Son dakika... 'Türk kuvvetleriyle savaşa hazır olun' diyen Hafter'e Türkiye'den net cevap!Libya'da gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'in "Tüm kuvvetlerimizi Libya'daki Türk kuvvetlerine karşı savaşa hazır olmaya çağırıyorum." sözlerine Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan cevap gecikmedi. Akar, 'Katil Hafter ve destekçileri bilmelidirler ki, Türk unsurlarına herhangi bir saldırı girişiminde her yerde meşru hedef olarak görüleceklerdir' dedi.
27.12.2020Siyaset
Türk askerleri Azerbaycan’da
Türk askerleri Azerbaycan’daDağlık Karabağ’da ateşkesin gözlemlenmesi amacıyla Ağdam’da kurulan Türk-Rus Ortak Merkezi’nde görev yapacak Türk askerleri Azerbaycan’a gitti. Merkez, Ocak ayında faaliyetine başlıyor
27.12.2020Dünya
Beyazperdenin yeni yıl ruhunu çağırın
Beyazperdenin yeni yıl ruhunu çağırınKlasiklerden Avrupa sinemasına, animasyondan aile boyu komediye yeni yıl ruhunu ekrandan evinize taşıyacak filmleri derledik
26.12.2020Cumartesi
4 Nisan 2019un tekrarlanmasına izin vermeyeceğiz
'4 Nisan 2019'un tekrarlanmasına izin vermeyeceğiz'Libya Savunma Bakanı Salah en-Nemruş, ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'in savaş hazırlığı çağrısının ardından, 4 Nisan 2019'un bir daha yaşanmasına izin vermeyeceklerini söyledi.
25.12.2020Dünya
ABD, Fasın egemenliğini tanıdığı Batı Sahrada konsolosluk açıyor
ABD, Fas'ın egemenliğini tanıdığı Batı Sahra'da konsolosluk açıyor ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin Batı Sahra'da konsolosluk açma sürecini başlattığını duyurdu.
24.12.2020Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Şimdi farklı olan, Türkiyenin artan güç ve kabiliyetleridir
Bakan Çavuşoğlu: Şimdi farklı olan, Türkiye'nin artan güç ve kabiliyetleridirDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Şimdi farklı olan, Türkiye'nin artan güç ve kabiliyetleridir. Türkiye bugünkü yumuşak ve sert güç unsurlarına sahip olmasaydı, dış politikada böylesine bağımsız, milli bir çizgi izlemekte zorlanırdık." dedi.
24.12.2020Siyaset
Son dakika... Makam aracının görünmesi yetti Utanç verici...
Son dakika... Makam aracının görünmesi yetti! Utanç verici...Dağlık Karabağ savaşının ardından türbülansa giren Ermenistan'da bu sabah saat 10.00'da inanılmaz anlar yaşandı, Paşinyan'ın makam aracı hükümet binasına girerken fırtına koptu.
24.12.2020Dünya
Libya ve Afganistan tezkerelerinin uzatılmasına ilişkin TBMM kararları Resmi Gazetede
Libya ve Afganistan tezkerelerinin uzatılmasına ilişkin TBMM kararları Resmi Gazete'deLibya'ya asker gönderilmesi için verilen iznin süresinin 2 Ocak 2021'den itibaren 18 ay uzatılmasına ilişkin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Öte yandan Afganistan'a asker gönderilmesi için verilen iznin süresinin 18 ay uzatılmasına ilişkin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kararı da Resmi Gazete'de yayımlandı.
24.12.2020Siyaset
Son dakika Libya tezkeresi TBMMde kabul edildi
Son dakika! Libya tezkeresi TBMM'de kabul edildiSon dakika haberine göre, Libya'ya asker gönderilmesi için verilen iznin süresinin 2 Ocak 2021'den itibaren 18 ay uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Öte yandan Afganistan'a asker gönderilmesi için verilen iznin süresinin 18 ay uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
22.12.2020Gündem
Son Dakika: Elini sıkmadı, kapıyı işaret etti Görüntüler canlı olarak yayınladı
Son Dakika: Elini sıkmadı, kapıyı işaret etti! Görüntüler canlı olarak yayınladıSon dakika haberlere göre, Ermenistan milislerinin çekilmesiyle tırmanan gerilimi, Rus birliklerinin bölgeye konuşlandırılması da yatıştırmadı. Bugün bölgeye giden Paşinyan'ın geçmemesi için yollar kapatıldı, Ermenistan Başbakanı helikopterle Syunik'e ulaşabildi. Asıl utanç verici anlar ise kilisede yaşandı.
21.12.2020Dünya
Son dakika: Silahlar şemsiyenin içinde Dünya gözü burada...
Son dakika: Silahlar şemsiyenin içinde! Dünya gözü burada...Son dakika haberlere göre Dağlık Karabağ'da bir dönüm noktası daha gerçekleşti, işgalci Ermenistan güçleri Kafan'daki 13 köyden binaları ateşe vererek çekildi. Büyük bir öfke patlamasına yol açan değişikliğin ardından yeni açılan sınıra Rus birlikleri konuşlandırıldı. Bugün Erivan'da gerçekleşen yürüyüşte istifa baskılarına direnen Başbakan Paşinyan ilk kez halkın önüne çıktı, uluslararası haber ajansları peş peşe fotoğrafları servis etti. Yerel medya ise, Ermenistan'ın bile tanımadığı Dağlık Karabağ yönetimi için Rusya'nın hedefini manşetten duyurdu.
20.12.2020Dünya
Pakistan: Hindistan BM gözlemcilerine ateş açtı
Pakistan: Hindistan BM gözlemcilerine ateş açtıPakistan, Keşmir Kontrol Hattı’nda görev yapan Birleşmiş Milletler (BM) askeri gözlemcilerine Hint askerlerince ateş açıldığını, saldırıda yaralanan olmadığını öne sürdü.
18.12.2020Dünya
Son Dakika: Saatler kaldı Tarihi değişiklik...
Son Dakika: Saatler kaldı! Tarihi değişiklik...Son dakika haberlere göre, çekilme için verilen sürenin dolmasına saatler kala sınır hattındaki öfkeli kalabalık yolu kapattı, bu sırada silah sesleri yükseldi. Tarihi değişiklik öncesinde ise bir kez daha harita değiştirildi.
18.12.2020Dünya
Putin: Erdoğan’ın özü sözü bir
Putin: Erdoğan’ın özü sözü birYıl sonu toplantısını düzenleyen Putin, ‘Erdoğan ile görüş ayrılıkları olmasına rağmen onun sözünü tutan bir insan olduğunu’ ifade etti.
18.12.2020Dünya
Bakan Akardan ABDye net mesaj: Uygunsuz karardan dönün
Bakan Akar'dan ABD'ye net mesaj: Uygunsuz karardan dönün!ABD’nin Türkiye’ye yönelik CAATSA yaptırımlarını Savunma Sanayii Başkanlığı’nı hedef alacak şekilde hayata geçirmesinin ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bir grup gazeteci ile bir araya geldi. Bakan Akar, başta yaptırımlar ve ABD ile ilişkiler olmak üzere gündemdeki tüm soruları yanıtladı. S-400 alımının Türkiye’ye yönelik tehdit ve ABD’nin Patriot’ları satmakta ayak diremesinden kaynaklandığını belirten Bakan, “Teknoloji transferi, ortak üretim gibi kriterler konuldu. Şeffaf işlem yapıldı, saklı gizli bir şey yok. Temennimiz ABD’li müttefiklerimizin uygun olmayan karardan dönmeleridir” dedi.
18.12.2020Siyaset
Putin: Dağlık Karabağda mevcut statüko korunmalı
Putin: Dağlık Karabağ'da mevcut statüko korunmalıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dağlık Karabağ'daki mevcut statünün değişmemesi gerektiğini belirterek, "Statükonun Dağlık Karabağ ve Ermenistan arasında iletişimin sağlanması şartıyla kayda alınması ve geleceğe taşınması gerekiyor." dedi.
17.12.2020Dünya
Son Dakika... Resmen doğrulandı Öfke patlaması, kapıları kırıp girdiler...
Son Dakika... Resmen doğrulandı! Öfke patlaması, kapıları kırıp girdiler...Rusya, Dağlık Karabağ'da yeniden silah seslerinin duyulduğu bölgede neler yaşandığına ilişkin çok az bilgisi olduğunu açıkladı. Azerbaycan ordusunun 160 Ermenistan askerini esir aldığı resmen doğrulanınca Erivan fena karıştı, göstericiler Savunma Bakanlığı'nın kapısını kırıp içeri girdi. Dünya, ulusal utanca dönüşen olayları ağzı açık izliyor.
17.12.2020Dünya
Son Dakika... Ateşle oynuyorlar Ruslardan skandal Türkiye haberi...
Son Dakika... Ateşle oynuyorlar! Ruslardan skandal Türkiye haberi...Gelen son dakika haberlerine göre, Azerbaycan ve Ermenistan arasında savaş esirlerinin iadesine başlandı, Rus uçakları iki ülkenin başkentine ulaştı. Ermeni milislerden temizlenen iki köyün gösterildiği Rus haritası bir gün sonra değişti. Köylerin kontrolünü alan Azerbaycan ordusunun özel kuvvet askerlerinin görüntüleri paylaşıldı. Şuşa çevresinde yeni bir gerilim noktası ortaya çıkarken, Rus yayın organı Sputnik'te haber skandala yol açtı. Ermenistan'da ise Başbakan Nikol Paşinyan'a öfke dinmiyor. Ermenistan bugün yine halkının hain ilan ettiği Paşinyan karşıtı gösterilerle çalkalandı.
16.12.2020Dünya
Fransa: Ermeni Bakan ateşkese uyulmalı dedi
Fransa: Ermeni Bakan ateşkese uyulmalı dediFransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ara Ayvazyan'ın kendisine 9 Kasım'da Azerbaycan ile imzaladıkları ateşkes anlaşmasına uyulması gerektiğini söylediğini belirtti.
15.12.2020Dünya
Azerbaycan ve Ermenistan arasında esir takası başladı
Azerbaycan ve Ermenistan arasında esir takası başladıRusya Savunma Bakanlığı'nın verdiği bilgiye göre Ermenistan ve Azerbaycan, Karabağ'daki çatışmaların ardından, Moskova'nın arabuluculuğunda savaş esiri takasına başladı.
15.12.2020Dünya
SON DAKİKA: Savaş patlayabilir Ruslar haritayı değiştirdi...
SON DAKİKA: Savaş patlayabilir! Ruslar haritayı değiştirdi...Son dakika haberlerine göre; Ermenistan'da Paşinyan'ın istifa ettiği haberleri kısa bir heyecan dalgasına yol açtı, eski bakanın savaştaki hezimete ilişkin itirafları şok etkisine neden oldu. Dağlık Karabağ'da Ermeni milislerin mevzilendiği iki köyden ateş açılınca Azerbaycan harekete geçti, Hankendi'deki Rus karargahı önündeki gösteriden sonra Rus barış güçleri devreye girdi. Karargah önündeki gösteriyi organize eden Ermeni yönetici Pazar gecesi Azerbaycan'ın SİHA'lar kullandığını, dokuz askerin esir düştüğünü ileri sürdü.
15.12.2020Dünya
Son dakika... Silah sesleri duyuldu Ruslara sarıldılar...
Son dakika... Silah sesleri duyuldu! Ruslara sarıldılar...Hadrut çevresindeki iki köyü anlaşmaya uymayıp boşaltmayan Ermeni milisler Azerbaycan ordusu tarafından çıkarıldı, Rusya ateşkesin bozulduğunu ilk kez doğruladı. Hankendi'de ise akşam saatlerinde inanılmaz bir görüntü ortaya çıktı.
14.12.2020Dünya
Son dakika haberleri: Dağlık Karabağda sıcak gelişme Bu sefer onları tamamen yok ederiz
Son dakika haberleri: Dağlık Karabağ'da sıcak gelişme! 'Bu sefer onları tamamen yok ederiz'Gelen son dakika haberine göre; Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, “Ermenistan tarafının herhangi bir askeri eylem planlamamaya çok dikkat etmeleri gerekir. Bu sefer onları tamamen yok ederiz” dedi. Öte yandan Ermenistan güçlerinin Dağlık Karabağ'da ateşkesi ihlal ettiği bildirildi.
12.12.2020Dünya
Son dakika... Trump duyurdu  Fas ve İsrail anlaşmaya vardı
Son dakika... Trump duyurdu! Fas ve İsrail anlaşmaya vardıGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Trump, Fas ve İsrail'in tam diplomatik ilişki kurulmasına yönelik anlaşmaya vardığını duyurdu. Fas Kralı 6. Muhammed, İsrail'le ilişkilerin en kısa zamanda kurulacağını açıklarken, Filistin halkının haklarını savunmaktan geri kalmayacağını söyledi. İsrail Başbakanı Netanyahu "Fas ve İsrail arasında güçlü ilişkiler var” ifadelerini kullanırken, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu bu anlaşmanın 'Filistin davası pahasına' yapılmaması gerektiğinin altını çizdi. Hamas ise anlaşmayı 'siyasi bir hata' olarak niteledi.
11.12.2020Dünya
Son dakika... Çıt yok Ermenistan çatırdıyor...
Son dakika... Çıt yok! Ermenistan çatırdıyor...Ermenistan medyası Azerbaycan'daki zafer kutlamalarına ilişkin tek bir haber yayınlamadı, başkent Erivan'da ise Paşinyan'ın fotoğrafları çiğnendi. Şuşa'da eğlenen Azerbaycan askerlerinin görüntüsü ise ülkedeki infiale tuz biber ekti.
10.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

AzerbaycanRusyaDağlık KarabağErmenistanTürkiye

Ateşkes ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.