Berlin Konferansı

Berlin Konferansı

Son dakika Berlin Konferansı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Berlin Konferansı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Berlin Konferansı haber sayfamızda...

Berlin Konferansı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 389 berlin konferansi haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegrama katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldıWhatsApp sözleşmesi ile gizlilik politikası ve hizmet şartları güncellendi. WhatsApp'ın yeni kararı tepkilere yol açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldı.
13.01.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, hazırız deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağız
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hazırız' deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçileriyle Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi.. Erdoğan açıklamasında, 'Ülke olarak uzun vadeli bakış açısıyla olumlu gündem oluşturmak ve ilişkilerimizi yeniden rayına oturtmak için hazırız. Brexit ile beraber artan belirsizlik ancak Türkiye'nin Avrupa ailesinde hak ettiği yeri almasıyla giderilebilecektir' dedi. 'Michen ve Leyen'i misafir edeceğiz. Dışişleri Bakanım da 21 Ocak'ta temaslarda bulunacak' diyen Erdoğan, 'Yeni reformların hazırlığı içindeyiz. Son aşamaya gelen çalışmaları yakında kamuoyumuzla paylaşacağız' ifadelerine yer verdi.
12.01.2021Siyaset
Rusyadan Hafterin savaş çağrısına olumsuz yanıt
Rusya'dan Hafter'in savaş çağrısına olumsuz yanıtRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Libya'nın doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'in savaş hazırlığı çağrısına ilişkin, askeri eylemlere yeniden dönme çabalarının engellenmesi gerektiğini söyledi.
30.12.2020Dünya
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı Kısıtlamalar genişleyecek mi
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kısıtlamalar genişleyecek mi?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Karabağ Zaferi ile Kafkasların tarihinde yeni bir sayfa açılmıştır. İnanıyorum ki bölge tarihi yeni bir istikamette şekillenecektir" dedi. Erdoğan, "Amerika'nın kalkıp CAATSA diye bir olayla Türkiye'yi karşı karşıya getirmesi, NATO’daki çok önemli bir ortağına yapılan bir saygısızlıktır" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kısıtlamalar genişleyecek m?' sorusuna da cevap verdi. Erdoğan, "Bizim Bilim Kurulunda öyle bir şey yok. Bizim Bilim Kurulu’nun bize söylediği, şu anda hafta sonlarında, yani cuma akşamı 9’dan itibaren pazartesi sabahı 5’e kadar eve kapanalım. Dediği bu. Buna uyuyoruz." dedi.
11.12.2020Siyaset
Libyalı yetkililer: Yardım çağrımıza sadece Türkiye karşılık verdi
Libyalı yetkililer: Yardım çağrımıza sadece Türkiye karşılık verdiAnkara ile Trablus arasında, Libya'daki çatışmaların şiddetlendiği dönemde, 27 Kasım 2019'da imzalanan "Güvenlik ve Askeri İş Birliği Mutabakat Muhtırası" ülkedeki dengeleri meşru hükümetin lehine değiştirdi.
27.11.2020Dünya
Son dakika... Açık açık itiraf etti Türkiyeye karşı birleşmişler
Son dakika... Açık açık itiraf etti! Türkiye'ye karşı birleşmişlerBirleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Gargaş, Doğu Akdeniz meselesinde Türkiye'ye karşı Mısır, Fransa ve Yunanistan ile çalışıp kendi jeostratejik bölgeleri olmayan alanlarda pozisyon aldıklarını itiraf etti.
26.11.2020Dünya
Son dakika... Bakan Akardan Libya mesajı
Son dakika... Bakan Akar'dan Libya mesajıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Libya'da barış ve istikrarın sağlanması için Hafter'e yapılan tüm dış yardımların bir an önce kesilmesi şarttır. Hafter güçleri ve yabancı paralı askerler güvenlik, istikrar ve diplomatik çabalar için büyük bir tehdit oluşturuyor" dedi.
19.11.2020Siyaset
Son dakika... AB, Libyada yapılması kararlaştırılan seçimleri memnuniyetle karşıladı
Son dakika... AB, Libya'da yapılması kararlaştırılan seçimleri memnuniyetle karşıladıAvrupa Birliği (AB) Libya Delegasyonu Başkanı Jose Antonio Sabadell, AB'nin Libya'da yapılacak seçimlerin destekçisi olduğunu açıkladı.
17.11.2020Dünya
Son dakika... Libyada seçimlerin yapılacağı tarihi belli oldu
Son dakika... Libya'da seçimlerin yapılacağı tarihi belli olduGelen son dakika haberine göre; BM öncülüğünde düzenlenen Libya Siyasi Diyalog Forumu, ülkedeki seçimlerin 24 Aralık 2021'de yapılmasını kararlaştırdı
13.11.2020Dünya
Son dakika: BM Libya Misyonu Temsilcisi duyurdu: Seçimler 18 ay içinde yapılacak
Son dakika: BM Libya Misyonu Temsilcisi duyurdu: Seçimler 18 ay içinde yapılacakGelen son dakika haberine göre; Birleşmiş Milletler (BM) Libya Destek Misyonu (UNSMIL) Temsilcisi Stephanie Williams, BM öncülüğünde Tunus'ta toplanan Libya Siyasi Diyalog Forumu katılımcılarının "18 ay içinde seçimlerin gerçekleştirilmesi konusunda anlaştığını" açıkladı.
11.11.2020Dünya
Moskovada Libya ve Suriye zirvesi
Moskova'da Libya ve Suriye zirvesiTürkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Orta Doğu ve Afrika Özel Temsilcisi ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Libya ve Suriye meselesini görüştü.
22.10.2020Dünya
Libya ortak askeri komite toplantılarının dördüncü turu başladı
Libya ortak askeri komite toplantılarının dördüncü turu başladı5 5 formatındaki toplantılar, Libya milli marşının okunması ve BM Genel Sekreteri Libya Özel Temsilci Vekili Stephanie Williams'ın konuşmasıyla başladı
19.10.2020Dünya
Libya Ulusal Petrol Kurumu Şerara petrol sahasındaki mücbir durumu kaldırdı
Libya Ulusal Petrol Kurumu Şerara petrol sahasındaki "mücbir durumu" kaldırdıLibya Ulusal Petrol Kurumu, ülkenin en büyük petrol sahası olan Şerara’da mücbir durumun kaldırıldığını duyurdu.
11.10.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan çirkin iftiraya sert yanıt: Çaresizliğin ispatı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çirkin iftiraya sert yanıt: Çaresizliğin ispatıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Katar’da yayımlanan “The Peninsula” gazetesine mülakat verdi. Karabağ'daki çatışmalar hakkında dünyaya net bir mesaj veren Erdoğan, "Azerbaycan Ermenistan'ın haydutlukla işgal ettiği yerleri alıyor." ifadelerini kullandı. Ermenistan'ın 'bölgedeki çatışmalara Türkiye'nin de dahil olduğu' iftirasına sert sözlerle cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye’yi de çatışmanın içinde gösterme gayretine girmesi, yaşadığı sıkışmışlığın ve çaresizliğin ispatı olmuştur." dedi.
8.10.2020Siyaset
Bakan Çavuşoğlundan Doğu Akdeniz açıklaması: Türkiyeyi dışarıda bırakacak girişimler başarısızlıkla sonuçlanmaya adaydır
Bakan Çavuşoğlu'ndan Doğu Akdeniz açıklaması: Türkiye'yi dışarıda bırakacak girişimler başarısızlıkla sonuçlanmaya adaydırDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ay başındaki Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi'nden Türkiye-AB ilişkilerine yönelik olumlu eylemlere yol açacak sonuçlar çıkmadığını bildirdi.
6.10.2020Siyaset
Son dakika Bakan Akardan net mesaj: Türkiye, Azerbaycanı desteklemeye devam edecek
Son dakika! Bakan Akar'dan net mesaj: Türkiye, Azerbaycan'ı desteklemeye devam edecekMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kafkaslarda barış ve istikrarın sağlanması için Karabağ'daki Ermenistan işgalinin sona ermesi gerektiğini belirterek, "Türkiye, halkını ve toprak bütünlüğünü koruyan Azerbaycan ile dayanışma içinde ve onu desteklemeye devam edecek." dedi.
30.09.2020Siyaset
Türkiye ve Rusya ateşkesten memnun
Türkiye ve Rusya ateşkesten memnunTürk ve Rus heyetlerinin Libya konusunda Moskova’da gerçekleştirdikleri görüşmede olumlu mesajlar paylaşıldı. Dışişleri Bakanlığı, görüşmede Libya’da siyasi çözüme ulaşılması amacıyla kapsayıcı bir siyasi diyalog sürecinin başlatılmasına işaret edildiğini duyurdu.
2.09.2020Dünya
Türkiye ile Rusya arasında önemli görüşme
Türkiye ile Rusya arasında önemli görüşmeDışişleri Bakanlığı, Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal başkanlığındaki heyetin, Rus mevkidaşlarıyla yaptığı görüşmelerin ayrıntılarını duyurdu. Açıklamada, "Tarafımızdan PKK/YPG güdümündeki sözde “Suriye Demokratik Konseyi” unsurlarından oluşan bir grubun RF’ye davet edilmesi ve Rus resmî makamları tarafından üst düzeyde kabul edilmesine ilişkin tepkimiz ifade edilmiş, bu gibi adımların Suriye’nin siyasi birliğinin ve toprak bütünlüğünün korunmasına hizmet etmeyeceği vurgulanmıştır." ifadelerine yer verildi.
1.09.2020Siyaset
Son dakika: Libya Başbakanı Serractan ateşkes talimatı
Son dakika: Libya Başbakanı Serrac'tan ateşkes talimatıLibya Başbakanı Fayiz es-Serrac, ülkedeki tüm askeri güçlere derhal ateşkes ve askeri operasyonların durdurulması talimatı verdi.
21.08.2020Dünya
Erdoğan ve Putin telefonda görüştü
Erdoğan ve Putin telefonda görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü.
18.08.2020Siyaset
Heiko Maas ile Serractan kritik görüşme
Heiko Maas ile Serrac'tan kritik görüşmeAlmanya Dışişleri Bakanı Maas, Libya Başbakanı Serrac ile ülkesinin Libya krizine çözüm konusundaki çabalarını görüştü.
17.08.2020Dünya
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: Misliyle karşılığını alacaklar
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: Misliyle karşılığını alacaklar!Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hz. Ali Camii’ndeki cuma namazının ardından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, "Kemal Reis gereken cevabı verdi. Karşılığını misliyle alacaklar. Sivil gemilerimize karşı yapılabilecek en ufak bir saldırıyı cevapsız bırakamayız." ifadelerini kullandı.
14.08.2020Siyaset
Rusyadan Libya açıklaması: Türkiye ile müzakereler ağustos, eylül aylarında yapılacak
Rusya'dan Libya açıklaması: Türkiye ile müzakereler ağustos, eylül aylarında yapılacakRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Türkiye ile Libya krizine ilişkin müzakerelerin bu ay ya da eylülde yapılacağını söyledi.
13.08.2020Dünya
Çavuşoğlu’ndan Libya’ya sürpriz ziyaret: Hafter her an saldırabilir
Çavuşoğlu’ndan Libya’ya sürpriz ziyaret: Hafter her an saldırabilirDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun iki günlük planlanan Malta ziyaretine sürpriz Libya çıkarması damga vurdu. Çavuşoğlu, Malta Dışişleri Bakanı Evarist Bartolo’yla birlikte dün Libya’ya giderek temaslarda bulundu. Çavuşoğlu, “Libya’da sorun çözülmüş değil. Karmaşık bir durum var. Hafter her an Trablus’a saldırabilir. Bu saldırıların bir menzili var. Cufra ve Sirte bu menzilin içine giriyor” dedi.
7.08.2020Siyaset
Son dakika Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Libyada
Son dakika! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Libya'daDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Libya’nın başkenti Trablus’ta gerçekleştirdiği ziyaret sırasında açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, Beyrut'taki patlamada 8 Türk vatandaşının yaralandığını açıkladı. Çavuşoğlu, Libya'daki son duruma da değinirken "Sahada sükunet var diye her şey bitmiş değil, Libya'da sorun çözülmüş değil, tam tersine karmaşık bir durum var, işbirliği devam etmeli." mesajını verdi. Öte yandan Bakan Çavuşoğlu, Trablus’ta Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri ile görüştü.
6.08.2020Dünya
Bakan Akardan Doğu Akdeniz mesajı
Bakan Akar'dan Doğu Akdeniz mesajıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin dahil edilmediği enerji projelerinin, "başarısızlığa mahkum" olduğunu söyledi.
28.07.2020Haberler
Son dakika... Bakan Akardan Doğu Akdeniz mesajı: Türkiyesiz projeler başarısızlığa mahkumdur
Son dakika... Bakan Akar'dan Doğu Akdeniz mesajı: Türkiye'siz projeler başarısızlığa mahkumdurMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin dahil edilmediği enerji projelerinin, "başarısızlığa mahkum" olduğunu söyledi.
28.07.2020Siyaset
Kritik petrol açıklaması Sert düşüş yaşandı...
Kritik petrol açıklaması! 'Sert düşüş' yaşandı...Libya Ulusal Petrol Kurumu (NOC), ülkede üretimin kesilmesi nedeniyle petrol ve gazdan elde edilen gelirde "sert düşüş" yaşandığını açıkladı.
28.07.2020Ekonomi
Son dakika... Siyasette Atatürke lanet polemiği Sözcü İbrahim Kalından flaş açıklama
Son dakika... Siyasette Atatürk'e lanet polemiği! Sözcü İbrahim Kalın'dan flaş açıklamaSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN Türk'te Sena Alkan'a konuk oldu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Sözcü Kalın, Atatürk'e dil uzatılmasına asla izin verilmeyeceğini belirterek, 'Diyanet işleri başkanımızın da böyle bir amacı olmadığını açıkça beyan etti' ifadelerine yer verdi. Kalın, 'Hilafet tartışması saltanat tartışması suni bir gündemdir. Türkiye’nin böyle bir gündemi yok' dedi.
28.07.2020Siyaset
Rusya’yla 4 maddelik Libya uzlaşısı
Rusya’yla 4 maddelik Libya uzlaşısıLibya krizine çözüm bulmak için Ankara’ya gelen Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin başkanlığındaki Rus diplomatik ve askeri heyeti, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal ve beraberindeki Türk heyet ile 21-22 Temmuz’da 7 saatlik görüşme gerçekleştirdi.
23.07.2020Gündem
Dışişlerinden son dakika açıklaması: Anlaşmaya varıldı...
Dışişleri'nden son dakika açıklaması: Anlaşmaya varıldı...Son dakika gelen habere göre; Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile Rusya arasındaki görüşmelerde, Libya'daki krizin askeri bir çözümü olmadığına dair inancın yinelendiğini bildirdi. Türkiye ve Rusya, Libya'da kalıcı ve sürdürülebilir bir ateşkes için şartların oluşturulması amacıyla ortak çabaları sürdürme kararı aldı.
22.07.2020Dünya
Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından açıklama
Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan açıklamaCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ayasofya Camisi'ndeki mozaik, fresk ve tasvirlerin kapatılmasına ilişkin, "Işık sistemi olmayacak. Bir perde sistemiyle bunların kapatılması üzerinde çalışılıyor şu anda, son aşamaya gelinmek üzere. Buradaki temel ilke bu mozaiklere, tasvirlere, binanın tarihi dokusuna ve mimarisine hiçbir şekilde zarar verilmemesi." dedi. Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan Kurban Bayramı tedbirleri ve sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıp uygulanmayacağının sorulması üzerine Kalın, "Şu anda sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili verilmiş kesin bir karar yok." açıklamasında bulundu.
19.07.2020Siyaset
Son dakika... Son şans ABD gizlice Hafter ile görüştü İşte sebebi...
Son dakika... Son şans! ABD gizlice Hafter ile görüştü! İşte sebebi...Gelen son dakika haberine göre; ABD'den bir askeri heyetin Libya'da, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'le gizli görüşme yaparak yeni bir ateşkes önerdiği bildirildi. Öte yandan Libya'dan Sisi'ye çok sert tepki geldi. Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, "Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin Libya'daki iş birlikçilerine dayanması Kahire siyasetindeki başarısızlığın seviyesini göstermektedir" dedi.
16.07.2020Dünya
Libya Petrol Kurumu: Zarar 7 milyar dolardan fazla
Libya Petrol Kurumu: Zarar 7 milyar dolardan fazlaLibya Ulusal Petrol Kurumu, petrol üretiminin durdurulmasının ülkeye maliyetinin 7 milyar dolardan fazla olduğunu açıkladı.
16.07.2020Ekonomi
Rusyada Mısır uyarısı: Libyaya girmesi çatışmaları uluslararası hale getirir
Rusya'da Mısır uyarısı: Libya'ya girmesi çatışmaları uluslararası hale getirirRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Libya’nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter yanlısı Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi’nin Mısır ordusunu ülkedeki çatışmaya dahil edebilecek bir karar aldığını belirterek, "Libya krizinin askeri bir çözümü yok, tüm sorunlar ve çelişkiler müzakere masasında çözülmelidir." dedi.
16.07.2020Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Türkiye-AB ilişkilerini Politicoya değerlendirdi
Bakan Çavuşoğlu, Türkiye-AB ilişkilerini Politico'ya değerlendirdiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerine değinerek, "Bazı AB ülkelerinin stratejik seviyesi yüksek konularda taviz vermeyen tutumları iş birliğinin kapsamını daraltıyor." ifadelerini kullandı.
13.07.2020Siyaset
Katar Dışişleri Bakanı Al Sani: Libya krizinin tek çözüm yolu meşru  hükümeti desteklemek
Katar Dışişleri Bakanı Al Sani: Libya krizinin tek çözüm yolu meşru hükümeti desteklemekKatar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, Libya krizinde tek çözüm yolunun meşru hükümetin desteklenmesi olduğunu belirtti.
9.07.2020Dünya
Libyadan Rusyaya paralı askerlerini ülkeden çekmesi çağrısı
Libya'dan Rusya'ya paralı askerlerini ülkeden çekmesi çağrısıLibya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Tahir es-Sunni, Sudan'ın Libya'ya paralı asker olarak sızmaya çalışan 120'den fazla vatandaşını yakaladığını belirterek Rusya'ya da vatandaşı olan paralı askerleri ülkeden çekmesi çağrısı yaptı.
8.07.2020Dünya
ABDden Libya açıklaması: Haftere destek veren tüm dış güçlere karşıyız
ABD'den Libya açıklaması: Hafter'e destek veren tüm dış güçlere karşıyızABD'nin BM Daimi Temsilcisi Kelly Craft, Libya'da tüm dış askeri müdahalelere karşı olduklarını belirterek ''Libya'da Rus hükümetinin LNA (Hafter) güçlerine destek için savaşan vekalet savaşçıları (Wagner) dahil, hiçbir yabancı paralı askere ya da güce yer yok.'' dedi.
8.07.2020Dünya
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Meşru Trablus hükümetine desteğimiz devam edecek
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Meşru Trablus hükümetine desteğimiz devam edecek Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, başta Libya ve Doğu Akdeniz olmak üzere bölgesel ve uluslararası gelişmeler, Türkiye'nin dış politika hamleleri ve atılan adımların yansımalarına ilişkin AA'nın sorularını yanıtladı.
8.07.2020Siyaset
‘BMGK ikiyüzlü’
‘BMGK ikiyüzlü’BM Libya eski özel temsilcisi Ghassan Salame, BMGK’ya yönelik ağır suçlamalar yöneltti. Eski temsilci, Güvenlik Konseyi’nde çoğunluğun Halife Hafter’i desteklediğini öne sürdü
4.07.2020Dünya
Petrol kesintilerinden doğan zarar 231 milyar dolar
'Petrol kesintilerinden doğan zarar 231 milyar dolar'Libya Ulusal Petrol Kurumu (NOC), petrol satışı yapılamamasından kaynaklanan toplam zararın, 2011 yılından bu yana 231 milyar doları geçtiğini açıkladı.
1.07.2020Ekonomi
Merkelden ekonomi Macrondan Hafter itirafı
Merkel'den 'ekonomi' Macron'dan 'Hafter' itirafıGelen son dakika haberlerine göre; Almanya Başbakanı Angela Merkel, yeni tip corona virüs (covid-19) salgınından dolayı daha önce hiç görülmeyen ekonomik zorlukların yaşandığını söyledi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ise 'Şimdi Hafter Nisan 2019'da askeri bir operasyon yapmaya karar verdiyse bunu Fransa ile anlaşarak yapmadı' dedi.
29.06.2020Dünya
Putin ile Macron arasında kritik görüşme
Putin ile Macron arasında kritik görüşmeRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Libya, Suriye ve Ukrayna meselelerini görüştü.
26.06.2020Dünya
Macron’un sözlerine Türkiye’den sert tepki
Macron’un sözlerine Türkiye’den sert tepkiFransa Cumhurbaşkanı Macron’un Libya’da yaşananlarla ilgili Türkiye’yi suçlaması büyük tepki çekti. Dışişleri Sözcüsü Hami Aksoy, “Libya’da esas tehlikeli oyunu Fransa oynamaktadır” dedi
24.06.2020Dünya
Rusya yine derhal ateşkes istedi
Rusya yine derhal ateşkes istediDışişleri Bakanı Lavrov, "Libya'da derhal ateşkes dışında hiçbir seçenek görmüyorum. Müzakere süreci temelinde diğer tüm meselelerin çözümü Berlin Konferansı bildirisinde yer alan anlayışla sağlanabilir" dedi.
23.06.2020Dünya
Son dakika Macrondan skandal Türkiye açıklaması: Trumpa da söyledim
Son dakika! Macron'dan skandal Türkiye açıklaması: Trump'a da söyledimFransa Cumhurbaşkanı Macron, "Türkiye tüm kurallara aykırı davranarak ve birçok Avrupa ülkesinin çıkarlarını çiğneyerek Libya hükümeti ile anlaşmalar yapması, Güney Kıbrıs Rum Yönetiminin egemenliğine saygı göstermemesi ve Libya'da yürüttüğü siyaset uluslararası hukuka aykırıdır. Türkiye Libya'da tehlikeli oyun oynuyor." dedi.
23.06.2020Dünya
Son dakika haberi: Libyada çok kritik görüşme İşte paylaşılan görüntüler...
Son dakika haberi: Libya'da çok kritik görüşme! İşte paylaşılan görüntüler...Gelen son dakika haberlerine göre; Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, ABD'nin Trablus Büyükelçisi Richard B. Norland ve ABD Afrika Kuvvetleri Komutanı (AFRICOM) Orgeneral Stephen Townsend ile ülkenin batısındaki Zuvara kentinde bir araya geldi. Görüşme, Hafter'i destekleyen Mısır'ın darbeci lideri Sisi'nin askeri müdahale tehdidinden hemen sonra yapılması dikkat çekiyor.
22.06.2020Dünya
‘Fırsatı vardı kaybetti’
‘Fırsatı vardı kaybetti!’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya’da en iyi çözümün, siyasi çözüm olduğunu belirtirken “Hafter çağrıları dinlemedi, saldırganlığını artırdı... Siyasi süreç için bir fırsatı vardı. Onu da kaybetti” dedi
21.06.2020Siyaset

Yazar Sonuçları

Verda ÖzerMilliyet Yazarı
‘Ermenistan ile yeni bir sayfa açılabilir’Karabağ Zaferi ile Kafkasların tarihinde yeni bir sayfa açıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Üzerinde çalıştığımız 6’lı Platform herkes için kazan-kazan imkanı sağlayacak...
12.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

LibyaRusyaTürkiyeHafterHaberler

Berlin Konferansı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.