Berlin Konferansı

Berlin Konferansı

Son dakika Berlin Konferansı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Berlin Konferansı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Berlin Konferansı haber sayfamızda...

Berlin Konferansı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 367 berlin konferansi haberi bulunmuştur.
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu ve Rus mevkidaşı Lavrov'dan Kanal İstanbul açıklaması
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu ve Rus mevkidaşı Lavrov'dan Kanal İstanbul açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile Antalya'da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu ve Lavrov'dan peş peşe Kanal İstanbul açıklamalar yapıldı. İşte haberin ayrıntıları...
30.06.2021Siyaset
Dışişleri Sözcüsü'nden Libya açıklaması: Müsaade etmeyeceğiz
Dışişleri Sözcüsü'nden Libya açıklaması: Müsaade etmeyeceğizDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Türkiye'nin Libya konulu ikinci Berlin Konferansında sahadaki duruma ilişkin çekincelerini ortaya koyduğunu belirterek, "Libya'da bulunan eğitmen ve danışmanlarımızın bölgesel ve uluslararası platformlarda sorgulanmasına ve gayrimeşru paralı askerlerle aynı kefeye konulmasına müsaade etmeyeceğimizi vurguladık ve bu nedenle bildirinin bir maddesine şerh koyduk." ifadelerini kullandı.
25.06.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan İkinci Berlin Konferansı'nda önemli 'Libya' mesajları
Bakan Çavuşoğlu'ndan İkinci Berlin Konferansı'nda önemli 'Libya' mesajlarıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya konulu İkinci Berlin Konferansı'nda Libya'nın barış, güvenlik, istikrar ve egemenliğine destek vermeye devam edeceklerini vurguladıklarını belirtti.
23.06.2021Siyaset
Merkel'den Libya açıklaması: Kendileri karar versin
Merkel'den Libya açıklaması: Kendileri karar versinAlmanya Başbakanı Angela Merkel, Libya halkının, geleceği hakkında kendilerinin karar vermesini istediklerini söyledi.
23.06.2021Dünya
Son dakika: İkinci Berlin Konferansı sona erdi
Son dakika: İkinci Berlin Konferansı sona erdiGelen son dakika haberine göre; BM ve Almanya himayesinde Türkiye'nin de dahil olduğu uluslararası aktörlerin katılımıyla gerçekleştirilen Libya konulu İkinci Berlin Konferansı sona erdi.
23.06.2021Dünya
BM: Libya'da ateşkese tam uyulması barışın tesisi için çok önemli
BM: Libya'da ateşkese tam uyulması barışın tesisi için çok önemliBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, ateşkes anlaşmasının tam olarak uygulanmasının Libya'da barışı pekiştirmek için büyük önem taşıdığını söyledi.
23.06.2021Dünya
Libya konulu İkinci Berlin Konferansı başladı
Libya konulu İkinci Berlin Konferansı başladıLibya'daki siyasi süreç ve 24 Aralık seçimlerinin ele alınacağı İkinci Berlin Konferansı, Birleşmiş Milletler (BM) ve Almanya himayesinde, Türkiye'nin de dahil olduğu uluslararası aktörlerin katılımıyla başladı.
23.06.2021Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı ile görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile bir araya geldi.
23.06.2021Siyaset
‘Libya’da barış herkesin çıkarına’
‘Libya’da barış herkesin çıkarına’İlki geçen yıl ocakta gerçekleşen Libya Konferansı, bugün Berlin’in ev sahipliğinde bir kez daha düzenlenecek. Konferansın ana gündemini genel seçimler ve yabancı güçlerin ülkeden çekilmesi oluşturacak. Konferansa, Türkiye’yi temsilen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katılacak. Konferans öncesi Milliyet’e konuşan Cezayir Dışişleri Bakanı Sabri Boukadoum, Libya’daki siyasi sürecin ilerletilmesinde Türkiye ve Cezayir’in önemine dikkat çekti.
23.06.2021Siyaset
Libya Başbakanı Dibeybe, Almanya Dışişleri Bakanı ile görüştü
Libya Başbakanı Dibeybe, Almanya Dışişleri Bakanı ile görüştüLibya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, yarın düzenlenecek Libya konulu İkinci Berlin Konferansı'na katılmak üzere geldiği Almanya'da Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile görüştü.
22.06.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu, 'İkinci Berlin Konferansı'na katılacak
Bakan Çavuşoğlu, 'İkinci Berlin Konferansı'na katılacakDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yarın Berlin'de düzenlenecek 'Libya' konulu İkinci Berlin Konferansı'na katılacak.
22.06.2021Siyaset
ABD Dışişleri Bakanı Blinken Almanya, Fransa ve İtalya'yı ziyaret edecek
ABD Dışişleri Bakanı Blinken Almanya, Fransa ve İtalya'yı ziyaret edecekABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın, 23 Haziran'da yapılacak olan İkinci Libya Konferansına katılmak üzere Almanya'nın başkenti Berlin'e, ardından da ikili ve bölgesel konuları görüşmek üzere Fransa ve İtalya'ya gideceği bildirildi.
18.06.2021Dünya
‘Desteğimizi göstermek için geldik’
‘Desteğimizi göstermek için geldik’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 14 Haziran’da gerçekleştirilecek NATO Zirvesi öncesinde Türkiye’den üst düzey bir heyet dün Libya’ya günübirlik ziyarette bulundu.
13.06.2021Siyaset
Yunanistan, Libya konulu Berlin Konferansı'na çağrılmadığı için "memnuniyetsiz"
Yunanistan, Libya konulu Berlin Konferansı'na çağrılmadığı için "memnuniyetsiz"Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Libya konulu Berlin Konferansı'na çağrılmadıkları için "memnuniyetsizlik" duyduklarını bildirdi. İkinci Berlin Konferansı 23 Haziran'da düzenlenecek.
3.06.2021Dünya
Libya’ya sürpriz destek ziyareti
Libya’ya sürpriz destek ziyaretiMilli Savunma Bakanı Akar, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Genelkurmay Başkanı Güler ve MİT Başkanı Fidan’dan oluşan heyet, dün Libya’ya sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Çavuşoğlu, ziyaretin amacının Libya’ya desteği yinelemek ve iş birliğini güçlendirmek olduğunu belirtti
4.05.2021Siyaset
‘Libya’nın imarına destek vereceğiz’
‘Libya’nın imarına destek vereceğiz’Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Dibeybe ile görüşmenin ardından “Libya ile deniz yetki alanlarına ilişkin imzaladığımız mutabakat muhtırası her iki ülkenin milli menfaatini güvence altına almıştır” dedi. Libya’nın refahına odaklanmak gerektiğini söyleyen Erdoğan, “Türkiye sağlam yapısı ve güçlü özel sektörüyle Libya’nın imarına her türlü desteği verecektir” dedi. Erdoğan, Libya’ya 150 bin doz Kovid-19 aşısı gönderileceğini de açıkladı.
13.04.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Libya mesajı: Her türlü desteği vereceğiz
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Libya mesajı: Her türlü desteği vereceğizSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İmzaladığımız Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası kapsamında Libya'ya verdiğimiz destek, Trablus'un düşmesini önlemiş, yeni katliamların önüne geçmiş ve ateşkesi sağlamıştır." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Libya Başbakanı Dibeybe huzurunda iki ülke arasında 5 anlaşma imzalandı.
13.04.2021Siyaset
Son dakika... Akdeniz'deki tartışmalı İrini Operasyonu'nun süresi uzatıldı!
Son dakika... Akdeniz'deki tartışmalı İrini Operasyonu'nun süresi uzatıldı!Avrupa Birliği (AB), Akdeniz'de Libya'ya yönelik silah ambargosunu denetlemek için hayata geçirdiği tartışmalı İrini Operasyonu'nun yetki süresini 31 Mart 2023'e kadar uzattı.
26.03.2021Dünya
AB Libya Delegasyonu Başkanı, yeni Başbakan Dibeybe ile telefonda görüştü
AB Libya Delegasyonu Başkanı, yeni Başbakan Dibeybe ile telefonda görüştüAvrupa Birliği (AB) Libya Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Sabadell Jose ile Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ülkede kapsamlı bir geçici hükümetin kurulmasının gerekliliği konusunda mutabık kaldıklarını belirtti.
8.02.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldıWhatsApp sözleşmesi ile gizlilik politikası ve hizmet şartları güncellendi. WhatsApp'ın yeni kararı tepkilere yol açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldı.
13.01.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hazırız' deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağız
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hazırız' deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçileriyle Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi.. Erdoğan açıklamasında, 'Ülke olarak uzun vadeli bakış açısıyla olumlu gündem oluşturmak ve ilişkilerimizi yeniden rayına oturtmak için hazırız. Brexit ile beraber artan belirsizlik ancak Türkiye'nin Avrupa ailesinde hak ettiği yeri almasıyla giderilebilecektir' dedi. 'Michen ve Leyen'i misafir edeceğiz. Dışişleri Bakanım da 21 Ocak'ta temaslarda bulunacak' diyen Erdoğan, 'Yeni reformların hazırlığı içindeyiz. Son aşamaya gelen çalışmaları yakında kamuoyumuzla paylaşacağız' ifadelerine yer verdi.
12.01.2021Siyaset
Rusya'dan Hafter'in savaş çağrısına olumsuz yanıt
Rusya'dan Hafter'in savaş çağrısına olumsuz yanıtRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Libya'nın doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'in savaş hazırlığı çağrısına ilişkin, askeri eylemlere yeniden dönme çabalarının engellenmesi gerektiğini söyledi.
30.12.2020Dünya
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kısıtlamalar genişleyecek mi?
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kısıtlamalar genişleyecek mi?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Karabağ Zaferi ile Kafkasların tarihinde yeni bir sayfa açılmıştır. İnanıyorum ki bölge tarihi yeni bir istikamette şekillenecektir" dedi. Erdoğan, "Amerika'nın kalkıp CAATSA diye bir olayla Türkiye'yi karşı karşıya getirmesi, NATO’daki çok önemli bir ortağına yapılan bir saygısızlıktır" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kısıtlamalar genişleyecek m?' sorusuna da cevap verdi. Erdoğan, "Bizim Bilim Kurulunda öyle bir şey yok. Bizim Bilim Kurulu’nun bize söylediği, şu anda hafta sonlarında, yani cuma akşamı 9’dan itibaren pazartesi sabahı 5’e kadar eve kapanalım. Dediği bu. Buna uyuyoruz." dedi.
11.12.2020Siyaset
Libyalı yetkililer: Yardım çağrımıza sadece Türkiye karşılık verdi
Libyalı yetkililer: Yardım çağrımıza sadece Türkiye karşılık verdiAnkara ile Trablus arasında, Libya'daki çatışmaların şiddetlendiği dönemde, 27 Kasım 2019'da imzalanan "Güvenlik ve Askeri İş Birliği Mutabakat Muhtırası" ülkedeki dengeleri meşru hükümetin lehine değiştirdi.
27.11.2020Dünya
Son dakika... Açık açık itiraf etti! Türkiye'ye karşı birleşmişler
Son dakika... Açık açık itiraf etti! Türkiye'ye karşı birleşmişlerBirleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Gargaş, Doğu Akdeniz meselesinde Türkiye'ye karşı Mısır, Fransa ve Yunanistan ile çalışıp kendi jeostratejik bölgeleri olmayan alanlarda pozisyon aldıklarını itiraf etti.
26.11.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

libyaberlintürkiyeson dakika haberlerDışişleri Bakanı

Berlin Konferansı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.