Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler

Son dakika Birleşmiş Milletler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Birleşmiş Milletler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Birleşmiş Milletler haber sayfamızda...

Birleşmiş Milletler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 40.656 birlesmis milletler haberi bulunmuştur.
Savaş Filmleri: Tarihteki Savaşlar İle İlgili En İyi Savaş Filmleri
Savaş Filmleri: Tarihteki Savaşlar İle İlgili En İyi Savaş FilmleriSavaş filmleri nelerdir? Tarihteki savaşlar ile ilgili en iyi savaş filmleri hangileridir? Savaş filmleri arasında en yüksek puanlı seçenekler nelerdir? Savaş filmleri içerisinde mutlaka izlenmesi gereken filmlerin başında neler geliyor? İşte, tüm detaylar.
27.01.2021Kültür Sanat
ABD, İrana karşı yeni üs arıyor
ABD, İran'a karşı yeni üs arıyorİran'ın muhtemel bir saldırısına karşı ABD'nin Suudi Arabistan'ın batısındaki çölde birden fazla liman ve hava üssünü kullandığı bununla birlikte yeni üsler için de yer arayışında olduğu belirtildi.
27.01.2021Dünya
Çin, ABDye açık açık gözdağı verdi
Çin, ABD'ye açık açık gözdağı verdiÇin, savaş uçaklarının, geçen hafta Tayvan yakınlarında uçmasının, hem bu ülkeye yönelik dış müdahaleye hem de bağımsızlık hamlelerine karşı bir uyarı olduğunu bildirdi.
27.01.2021Dünya
BM: Güney Sudanda 8,3 milyon kişi insani yardıma muhtaç
BM: Güney Sudan'da 8,3 milyon kişi insani yardıma muhtaçBirleşmiş Milletler (BM), Güney Sudan'da insani yardıma muhtaç kişilerin sayısının 8,3 milyona ulaştığını bildirdi.
27.01.2021Dünya
Fuat Oktay: Türkiye, dijital dönüşümü DNA kodlarına işlemiş durumda
Fuat Oktay: Türkiye, dijital dönüşümü DNA kodlarına işlemiş durumdaCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Türkiye bugün Cumhurbaşkanımız liderliğinde dijital dönüşümü DNA kodlarına işlemiş, olası güncellemeler için bildirimleri açmış ve yüzünü inovasyona dönmüş durumdadır. 5G’ye mümkün olan en kısa süre içinde yerli ve milli imkânlarla geçmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
27.01.2021Siyaset
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan AB mesajı: Fırsat penceremiz var
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan AB mesajı: Fırsat penceremiz varDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu son dakika açıklamalarda bulundu. Türkiye-AB ilişkilerine değinen Bakan Çavuşoğlu, 'Şimdi Türkiye ile AB arasında yenilenen bir diyalog için bir fırsat penceremiz var' ifadelerine yer verdi. Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok ise, Türkiye ile farklı görüşleri olabileceğini ancak iki ülke arasındaki ortaklığın son derece önemli olduğunu söyledi.
27.01.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Uluslararası Holokost’u Anma Günü mesajı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Uluslararası Holokost’u Anma Günü mesajıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Holokost, Bosna, Ruanda, Kamboçya gibi trajedilerin tekerrür etmemesi için uluslararası toplum harekete geçmelidir. Bilhassa dijital platformların ve basın-yayın organlarının da etkisiyle artan İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığına artık 'dur' denilmelidir." ifadelerini kullandı.
27.01.2021Siyaset
Salgını en az sıkıntıyla atlattık
Salgını en az sıkıntıyla atlattıkDünyanın en gelişmiş ülkelerinde de aşı sıkıntısı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz ise süratle aşılarımızı aldırmaya başladık. En müreffeh ülkelerde yürek burkan sahnelerin görüldüğü bu süreci en az sıkıntıyla atlatmayı başardık” dedi
27.01.2021Siyaset
Libya ordusuna Mehmetçik eli
Libya ordusuna Mehmetçik eliTürkiye ile Libya’nın BM tarafından tanınan meşru hükümeti Libya Milli Mutabakat Hükümeti arasında 26 Aralık 2019’da imzalanan Güvenlik ve Askeri İş Birliği Mutabakat Muhtırası kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri Libya ordusunu eğitmeye devam ediyor. Bunların yanı sıra Mehmetçik ülkede sağlık, insani yardım, askeri eğitim ve danışmanlık ile mayın temizleme desteği de sağlıyor.
27.01.2021Gündem
Rauf Denktaş kimdir Rauf Raif Denktaş nereli, neden ve ne zaman hayatını kaybetti
Rauf Denktaş kimdir? Rauf Raif Denktaş nereli, neden ve ne zaman hayatını kaybetti?Rauf Denktaş, ölümünün ardından geçen yıllara rağmen saygı ve minnet ile anılmaya devam ediyor. 27 Ocak 1924 yılında dünyaya gelen Rauf Raif Denktaş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı olarak bilinmektedir. 1983 yılından 2005 yılına kadar Cumhurbaşkanı olarak görev yapan Rauf Raif Denktaş'ın birçok kitabı bulunmaktadır. İşte Rauf Raif Denktaş hakkında merak edilenler...
26.01.2021Gündem
BM uzmanlarından Yemen hükümetine ve Husilere suçlama
BM uzmanlarından Yemen hükümetine ve Husilere suçlamaBirleşmiş Milletler (BM), bağımsız uzmanlar paneli, dünyanın en büyük insani krizlerinden birinin yaşandığı Yemen'de hükümeti gıda tedariği için kullanılacak kaynaklarla "para aklamak ve yolsuzluk yapmak", Husileri ise 1,8 milyar dolar devlet gelirine el koyarak bu kaynakları savaşa aktarmakla suçladı.
26.01.2021Dünya
KİK Genel Sekreteri Hacraf, BM Temsilcisi Griffiths ile Yemen krizini görüştü
KİK Genel Sekreteri Hacraf, BM Temsilcisi Griffiths ile "Yemen krizini" görüştüKörfez İşbirliğ Konseyi (KİK) Genel Sekreteri Nayif el-Hacraf ile Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi Martin Griffiths, Yemen'de yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.
26.01.2021Dünya
COVAX kapsamında 2021 sonuna kadar 2,3 milyar doz aşı dağıtılması hedefleniyor
COVAX kapsamında 2021 sonuna kadar 2,3 milyar doz aşı dağıtılması hedefleniyorKüresel Aşı ve Aşılama Birliği (GAVI) Üst Yöneticisi Dr. Seth Berkley, Kovid-19 Aşıları Küresel Erişim Programı (COVAX) kapsamında yıl sonuna kadar 1,8 milyar dozu düşük gelirli ülkeler olmak üzere dünya genelinde 2,3 milyar doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı dağıtmayı planladıklarını söyledi.
26.01.2021Dünya
FKÖ, ABD’deki misyonunun yeniden açılması kararını memnuniyetle karşıladı
FKÖ, ABD’deki misyonunun yeniden açılması kararını memnuniyetle karşıladıWashington’da kapatılan diplomatik misyonunun Joe Biden başkanlığındaki ABD yönetimi tarafından yeniden açılması kararını memnuniyetle karşıladı.
26.01.2021Dünya
Son dakika... Bidendan Filistin açıklaması
Son dakika... Biden'dan Filistin açıklaması!Gelen son dakika haberine göre; ABD'de yeni göreve gelen Joe Biden yönetiminin, önceki Başkan Donald Trump döneminde askıya alınan Filistin'e yardımları yeniden başlatacağı ve iki devletli çözüm için çalışacağı bildirildi. Trump yönetiminde ABD, 2018 yılında yardımları durdurmuştu.
26.01.2021Dünya
Son dakika: ABD Başkanı Biden ile Putinden kritik görüşme
Son dakika: ABD Başkanı Biden ile Putin'den kritik görüşmeGelen son dakika haberine göre; Dünyanın iki dev ülkesi ABD ve Rusya arasında ABD seçimlerinden sonra ilk sıcak temas sağlandı. ABD Başkanı Joe Biden, göreve gelmesinin ardından ilk kez Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. Öte yandan Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı telefon görüşmesinde, Solar Winds siber saldırısı, Rusya'nın ABD askerlerini öldürmesi için Taliban'a para teklif ettiği iddiaları, 2020 seçimlerine Rus müdahalesi, Aleksey Navalnıy konusu ve Rus güvenlik güçlerinin barışçıl protestoculara müdahalesi gibi endişe duyulan konuları dile getirdiğini açıkladı.
26.01.2021Dünya
BMden İsraile Kovid-19 aşısı konusunda Filistine destek vermesi çağrısı
BM'den İsrail'e Kovid-19 aşısı konusunda Filistin'e destek vermesi çağrısıBirleşmiş Milletler (BM) Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Tor Wennesland, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geniş çaplı aşılama kampanyası başlatan İsrail'e aşı konusunda Filistin'i desteklemesi çağrısında bulundu.
26.01.2021Dünya
İran Dışişleri Bakanı: Nükleer anlaşma konusunda ilk adımı ABDden bekliyoruz
İran Dışişleri Bakanı: Nükleer anlaşma konusunda ilk adımı ABD'den bekliyoruzİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, nükleer anlaşmayı ihlal eden tarafın ABD olduğunu ve Washington yönetiminin hatasını düzeltmesi halinde Tahran'ın anlaşmadaki taahhütlerine geri döneceğini belirtti.
26.01.2021Dünya
Son dakika... Aden Körfezi tezkeresi Mecliste kabul edildi
Son dakika... Aden Körfezi tezkeresi Meclis'te kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TSK deniz unsurlarının Aden Körfezi, Somali kara suları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresinin bir yıl daha uzatılmasına dair Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
26.01.2021Siyaset
BMden İsraile aşı çağrısı
BM'den İsrail'e aşı çağrısı!Birleşmiş Milletler (BM) Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Tor Wennesland, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geniş çaplı aşılama kampanyası başlatan İsrail'e aşı konusunda Filistin'i desteklemesi çağrısında bulundu.
26.01.2021Dünya
Lavrov: Astana Formatı kapsamında Soçide görüşmeler için hazırlık yapılıyor
Lavrov: Astana Formatı kapsamında Soçi'de görüşmeler için hazırlık yapılıyorRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye meselesi ile ilgili Astana Formatı kapsamında Soçi kentinde şubatta görüşmeler için hazırlık yapıldığını söyledi.
26.01.2021Dünya
İstanbulda kafa kafaya felaket Feci şekilde can verdi
İstanbul'da kafa kafaya felaket! Feci şekilde can verdiSarıyer'de kamyon ile otomobil kafa kafaya çarpıştı. Otomobilde yolcu koltuğunda oturan kişi kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken sürücünün hastanedeki tedavisi devam ediyor. Kazada otomobil hurdaya dönerken, trafik tek şeritten kontrollü olarak sağlandı.
26.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan son dakika aşı açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika aşı açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Sosyal Atama Töreni"nde konuşma yaptı. 50 milyon doz aşının geleceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde şu anda aşı sıkıntısı var biz ise aşı konusunda attığımız adımlarla süratle aşılarımızı aldırmaya başladık' dedi.
26.01.2021Siyaset
Alanyaspordan Bakasetas için 5 milyon euroluk talep
Alanyaspor'dan Bakasetas için 5 milyon euroluk talepAlanyaspor transfer döneminin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Tasos Bakasetas'ın bonservis bedelini 5 milyon euro olarak belirledi. Avrupa'dan talipleri olduğu bildirilen 27 yaşındaki futbolcu için bu rakam ödenmezse, turuncu yeşilliler sözleşme uzatmak istiyor.
26.01.2021Alanyaspor
Biden, Husilere yaptırımları askıya aldı
Biden, Husilere yaptırımları askıya aldıABD Başkanı Joe Biden'ın, ABD'nin "yabancı terör örgütü" listesine alınmasına karar verdiği Yemen'deki İran destekli Husilere yönelik yaptırımlardan bazılarını askıya aldığı bildirildi.
26.01.2021Dünya
BMden Sri Lankaya Müslümanların cesetlerinin zorla yakılmasını durdur çağrısı
BM'den Sri Lanka'ya "Müslümanların cesetlerinin zorla yakılmasını durdur" çağrısıBirleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları özel raportörleri, Sri Lanka'da yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) ölen Müslümanların cesetlerinin zorla yakılmasının ülkedeki Müslümanların ve diğer azınlıkların inançlarına aykırı olduğunu belirterek, uygulamaya son verilmesi çağrısında bulundu.
25.01.2021Dünya
Son dakika... BMden mutasyon uyarısı Daha ölümcül olabilir
Son dakika... BM'den mutasyon uyarısı! Daha ölümcül olabilirBirleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının gelişmekte olan ülkelere erişimi gecikirse virüsün mutasyona uğrayarak daha bulaşıcı ve ölümcül olabileceği, mevcut aşının işe yaramayabileceği uyarısında bulundu.
25.01.2021Dünya
Son dakika: AB, Türkiye ile olumlu ivmeyi devam ettirmek istiyor
Son dakika: AB, Türkiye ile olumlu ivmeyi devam ettirmek istiyorGelen son dakika haberine göre; Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun geçen hafta Brüksel'de yaptığı temaslardan sonra AB ve Türkiye'nin son haftalardaki olumlu ivmeyi devam ettirme konusunda anlaştığını bildirdi.
25.01.2021Dünya
Son dakika... Aden Körfezindeki TSK unsurları için yeni tezkere
Son dakika... Aden Körfezi'ndeki TSK unsurları için yeni tezkereGelen son dakika haberine göre; "TSK deniz unsurlarının, Aden Körfezi, Somali karasuları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresinin bir yıl daha uzatılmasına dair tezkere TBMM Başkanlığına sunuldu"
25.01.2021Siyaset
Kuzey Koreli diplomat Güney Koreye kaçtı
Kuzey Koreli diplomat Güney Kore'ye kaçtıKuzey Kore'nin Kuveyt'teki Büyükelçiliğinin maslahatgüzarı Ryu Hyun-woo, ailesiyle birlikte Güney Kore'ye sığındı.
25.01.2021Dünya
Küresel doğrudan yabancı yatırımlar azaldı
Küresel doğrudan yabancı yatırımlar azaldıBirleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD), küresel doğrudan yabancı yatırımların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının neden olduğu ekonomik gerilemenin etkisiyle 2020'de bir önceki yıla kıyasla yüzde 42 azalarak 859 milyar dolara gerilediğini bildirdi.
25.01.2021Uzmanpara
Suriye halkıyla dayanışma sürecek
'Suriye halkıyla dayanışma sürecek'Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Suriye halkıyla dayanışma konusunda Türkiye en ön planda yer alan ülke olmuştur ve olmayı da sürdürmektedir” dedi.
25.01.2021Gündem
Tayvan gerilimi artıyor
Tayvan gerilimi artıyorABD ile Çin arasındaki Tayvan gerginliği, yeniden tırmanmaya başladı. Çin’in, savaş uçaklarını adanın yakınında uçurması üzerine ABD de, bir uçak gemisi grubunu Güney Çin Denizi’ne gönderdi.
25.01.2021Dünya
ABDde New York Times yazarı İran ajanı olmakla suçlandı
ABD'de New York Times yazarı İran ajanı olmakla suçlandıABD'de New York Times gazetesinde daha önce defalarca makaleleri yayımlanan Kaveh Afrasiabi, İran'ın gizli ajanı olmakla suçlandı.
24.01.2021Dünya
Samaras istikşafi görüşmelere karşı çıktı
Samaras istikşafi görüşmelere karşı çıktıYunanistan'ın eski başbakanı, yarın İstanbul'da gerçekleşecek buluşma öncesinde "Görüşmelerin başlamasıyla Türkiye'ye yönelik AB yaptırımlarının önü kesildi. Yayılmacılık, sadece caydırıcılıkla göğüslenebilir" yorumunu yaptı.
24.01.2021Dünya
Suriye anayasa görüşmelerinde kritik dönemece giriliyor
Suriye anayasa görüşmelerinde kritik dönemece giriliyorBM temsilcisi beşinci tur görüşmelerinin öncekilere göre çok önemli olduğunu vurguladı, muhalifler ise bu turda Suriye'nin geleceğini şekillendirecek yeni anayasanın yazımına başlanmasını hedefliyor.
24.01.2021Dünya
Çinli El Chapo Hollandada yakalandı
'Çinli El Chapo' Hollanda'da yakalandıYıllık 70 milyar kazanan örgütü yöneten dünyanın en çok aranan suçlularından Tse Chi Lop, Tayvan'dan Çin'e giden uçak seferinde Amsterdam'daki aktarma sırasında yakayı ele verdi.
24.01.2021Dünya
38 dilde Afrika’da doğdu tüm dünyanın oldu
38 dilde Afrika’da doğdu tüm dünyanın oldu24 Ocak Dünya Afrika ve Afro-Kökenli Kültür Günü vesilesiyle Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde Afrika kıtasındaki 18 ülkeden 1500’ün üzerinde atasözünün bilgeliğini barındıran “Afrika Atasözleri Seçkisi I” kitabı tanıtıldı
24.01.2021Pazar
BM uyarmıştı beklenen oldu Yıkımın boyutu bilinmiyor
BM uyarmıştı beklenen oldu! Yıkımın boyutu bilinmiyorEloise tropik fırtınası, Mozambik'te karaya çıktı. Ülkenin en önemli limanlarından birine ev sahipliği yapan sahil kenti Beira'da fırtınanın sele ve binalarda hasara yol açtığı bildirildi.
23.01.2021Dünya
Brüksel’le beyaz sayfa
Brüksel’le beyaz sayfaDışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun temasları, AB-Türkiye ilişkilerinin pekişmesi ve ivmelenmesi açısından önemli. Görüşmelerde pek çok konuda hemfikir olunduğu belirtiliyor...
23.01.2021Dünya
OECD, İstanbul’da yeni merkez açtı
OECD, İstanbul’da yeni merkez açtıEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) İstanbul Merkezi faaliyete girdi.
23.01.2021Ekonomi
Aksigorta Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) sözleşmesini imzaladı
Aksigorta Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) sözleşmesini imzaladıAksigorta, cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik çalışmalarına bir halka daha ekleyerek Birleşmiş Milletler Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles-WEPs) sözleşmesini imzaladı.
23.01.2021Sigorta
Orta Afrika Cumhuriyetinde BM’in silah ambargosu protesto edildi
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde BM’in silah ambargosu protesto edildiOrta Afrika Cumhuriyeti’nin (OAC) başkenti Bangui’de toplanan binlerce kişi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) uyguladığı silah ambargosunu protesto etti.
22.01.2021Dünya
BMden korkutan uyarı İç hat seferleri durdu
BM'den korkutan uyarı! İç hat seferleri durduBirleşmiş Milletler (BM), "Mozambik'in doğusunda başlayan Eloise tropik fırtınasının yarın kasırgaya dönüşebileceği" uyarısında bulundu.
22.01.2021Dünya
Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması yürürlüğe girdi
Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması yürürlüğe girdiBirleşmiş Milletler (BM), Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması'nın (TPNW) yürürlüğe girdiğini duyurdu.
22.01.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Korsanlar ve LordlarBir gemimiz daha deniz haydutları tarafından kaçırıldı...
26.01.2021Siyaset
Deniz KilislioğluMilliyet Yazarı
Donald Trump’ın yoluABD’de 4 yıllık Donald Trump devri sancılı bitti, yeni Başkan Joe Biden da görevi olağanüstü güvenlik önlemleri altında yapılan yemin töreniyle devraldı...
24.01.2021
DÜŞÜNENLERİN DÜŞÜNCESİMilliyet Yazarı
ABD İLE NEREYE KADAR? (1)Bülent AKARCALIFiiliyatta müttefik, kağıt üzerinde stratejik ortak ABD ile var olan ilişkiyi nereye kadar ve nasıl yürüteceğimiz Biden döneminde ki ilişkilerimizin omurgasını oluşturacaktır...
23.01.2021Gündem
Tunca BenginMilliyet Yazarı
12 mil hayalini bırak Girit’in statüsüne bakYunanistan’ın İyon Denizi’nde karasularını genişletmesine dönük hamlesinin sınırlarını Türkiye “Mora Yarımadası’nın güneyinde sona erer ve Ege Denizi’ni hiçbir şekilde etkilemez” diye çok net çizerek uyardı...
23.01.2021Gündem
Verda ÖzerMilliyet Yazarı
Su kıtlığına 1 kalaBiliyor musunuz ki bu yıl ve önümüzdeki 10 yıl dünyamızı bekleyen en büyük 4 risk: Bulaşıcı hastalıklar, iklim krizi, biyolojik çeşitlilik kaybı ve su krizi...
23.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDbmaşıköşe yazısıİran

Birleşmiş Milletler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.