Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler

Son dakika Birleşmiş Milletler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Birleşmiş Milletler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Birleşmiş Milletler haber sayfamızda...

Birleşmiş Milletler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24.255 birleşmiş milletler haberi bulunmuştur.
Cevdet Yılmaz: Dünya ekonomik açıdan 7'den büyüktür
Cevdet Yılmaz: Dünya ekonomik açıdan 7'den büyüktür Antalya Diplomasi Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde ifade ettiği 'Dünya 5'den büyüktür' ifadesinin bir başka yansıması olarak şunu belirtmek isterim ki dünya ekonomik açıdan 7'den büyüktür" dedi.
2.03.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Dünya ekonomik açıdan yediden büyüktür
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Dünya ekonomik açıdan yediden büyüktür Antalya Diplomasi Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde ifade ettiği 'Dünya 5'den büyüktür' ifadesinin bir başka yansıması olarak şunu belirtmek isterim ki dünya ekonomik açıdan 7'den büyüktür" dedi.
2.03.2024 Ekonomi
‘Gazze Kurşun Geçirmez Düşler Sergisi’ni gezdi
‘Gazze Kurşun Geçirmez Düşler Sergisi’ni gezdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 3. Antalya Diplomasi Forumu’na (ADF) katılan liderler ve lider eşleriyle bir araya geldi.
2.03.2024 Gündem
Lavrov Antalya Diplomasi Forumu'na konuştu: İsrail'e göre Filistinli herkes terörist
Lavrov Antalya Diplomasi Forumu'na konuştu: İsrail'e göre Filistinli herkes terörist Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Çok uzun zaman önce Zelenski de 'Bir insan vardır bir de yaratıklar vardır. Ukrayna'da yaşayan insanlar Rus kültürünü benimsiyorsa Rusya'ya gitsinler' demişti. Şimdi aynı şeyleri İsrail'de görüyoruz. Gazze'nin tamamı sivil ama İsrail'e göre 3 yaşından itibaren Filistinli herkes radikal terörist. Şu anda en önemli şey çatışmayı durdurabilmek" dedi.
1.03.2024 Dünya
Gazze’de gıda krizi: Nüfusun dörtte biri kıtlığın eşiğinde
Gazze’de gıda krizi: Nüfusun dörtte biri kıtlığın eşiğinde İsrail'in kuşatma altında tuttuğu ve gıda stoklarının tükendiği bölgede Gazze'de Filistinliler yiyecek olarak yabani bitkilere mecbur kalıyor.
1.03.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... ABD'den flaş Gazze kararı! Biden bizzat açıkladı
Gazze'deki savaşta son dakika... ABD'den flaş Gazze kararı! Biden bizzat açıkladı İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne ayrım gözetmeksizin gerçekleştirdiği saldırıları devam ediyor. Biden Gazze ile ilgili flaş kararı açıkladı. İşte Filistin'de yaşananlara ilişkin son durum...
1.03.2024 Dünya
BM'den İsrail’in saldırısına kınama
BM'den İsrail’in saldırısına kınama Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrail’in Gazze Şeridi’nde yardım bekleyen Filistinlilerin üzerine ateş açtığı saldırıyı kınayarak, derhal insani ateşkes çağrısında bulundu.
29.02.2024 Dünya
Bakan Tunç: Vesayetçi ruhu ortadan kaldıran düzenlemeler yeni anayasada kalıcı hale getirilmeli
Bakan Tunç: Vesayetçi ruhu ortadan kaldıran düzenlemeler yeni anayasada kalıcı hale getirilmeli Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "28 Şubat’ın açtığı yaralar çok derin yaralar. O mağduriyetlerin, yaralarının sarılması ile ilgili olarak da önemli mesafeler alındı. Bundan sonra bu problemlerle çocuklarımız gençlerimiz karşılaşmasın diye neler yapılabilir? Anayasamızdaki vesayetçi ruhu ortadan kaldıran düzenlemeler yeni anayasada kalıcı hale getirilmelidir ve yeni demokratik bir anayasa ile Türkiye Yüzyılının inşasına devam edilmelidir” dedi.
28.02.2024 Gündem
Erdoğan'dan Rusya ve Ukrayna'ya müzakere çağrısı: Diplomasiye şans verin
Erdoğan'dan Rusya ve Ukrayna'ya müzakere çağrısı: Diplomasiye şans verin Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna-Güney Doğu Avrupa Zirvesi'ne video mesaj gönderdi. Erdoğan Rusya-Ukrayna savaşına dair "Savaşın adil ve kalıcı bir barışla sona erdirilmesi için diplomasiye ve diyaloğa şans verilmesi gerektiğine dair görüşümü muhafaza ediyorum" ifadelerini kullandı.
28.02.2024 Gündem
Biden'ın kazandığı seçime Gazze damga vurdu
Biden'ın kazandığı seçime Gazze damga vurdu Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, Demokrat Parti'nin dün Michigan eyaletinde yapılan ön seçimini kazandı. Ancak Biden Gazze politikası yüzünden oy kaybetti. Michigan'da on binlerce Demokrat Partili seçmen Biden'ı protesto ederek "çekimser" oy kullandı.
28.02.2024 Dünya
Bakan Göktaş: AK Parti'de hizmet siyaseti bir bayrak yarışıdır
Bakan Göktaş: AK Parti'de hizmet siyaseti bir bayrak yarışıdır Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sahaya yansımayan politikanın kıymetinin olmadığını söyleyerek, “Bakanlığımıza bağlı 106 engelli bakım ve rehabilitasyon merkezinde 7 bin 53 engelli bireye, ayrıca 312 özel bakım merkezinde 29 bin engelli bireye yatılı bakım hizmeti sunuyoruz” dedi.
27.02.2024 Gündem
3.8 milyon KOBİ’ye dijital dönüşüm çağrısı
3.8 milyon KOBİ’ye dijital dönüşüm çağrısı KOBİ’lerin dijital dönüşümle rekabette öne çıkacakları belirtildi.
27.02.2024 Kobi
Lahey’de kritik İsrail duruşması
Lahey’de kritik İsrail duruşması Uluslararası Adalet Divanı’nın “İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarındaki uygulamalarının hukuki sonuçlarına ilişkin danışma görüşü” duruşmalarının son gününde Türkiye de beyanda bulundu. Divanın kararı bağlayıcı olmamakla birlikte önemli bir etki yaratabilir.
27.02.2024 Dünya
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten muhalefete tepki: Oy istemeden önce halka hesap vermeliler
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten muhalefete tepki: Oy istemeden önce halka hesap vermeliler AK Parti MYK toplantısıyla ilgili Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklama yaptı. Sözcü Çelik yaptığı açıklamada, "Altılı, yedili masaya destek veren genel başkanların ve parti yönetimlerinin vatandaşlarımıza bir özür borcu vardır." dedi. ABD'nin Gazze için veto kararına tepki gösteren Çelik, "Eğer uluslararası sistem, uluslararası hukuk ve uluslararası kurumlar bunu durduramıyorlarsa o zaman hiçbir işe yaramıyorlar demektir." ifadelerini kullandı.
26.02.2024 Gündem
Antonio Guterres: BM Güvenlik Konseyi’nin otoritesi ciddi şekilde sarsıldı
Antonio Guterres: BM Güvenlik Konseyi’nin otoritesi ciddi şekilde sarsıldı Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları ve Rusya-Ukrayna Savaşı nedeniyle BM Güvenlik Konseyi’nin otoritesinin ciddi şekilde sarsıldığını belirterek, "Konsey'in yapısında ve çalışma yöntemlerinde ciddi bir reforma ihtiyaç var” dedi.
26.02.2024 Dünya
Lahey'de sıra Türkiye'ye geldi! Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız: Demografik yapıyı değiştiriyorlar
Lahey'de sıra Türkiye'ye geldi! Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız: Demografik yapıyı değiştiriyorlar Uluslararası Adalet Divanı'nda (UAD) İsrail’in Filistin’i işgalinin hukuki neticelerine ilişkin duruşmada Türkiye sunum yaptı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız "İsrail hesap vermeli" dedi.
26.02.2024 Haberler
Son dakika... Lahey'de sıra Türkiye'ye geldi! Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız: Demografik yapıyı değiştiriyorlar
Son dakika... Lahey'de sıra Türkiye'ye geldi! Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız: Demografik yapıyı değiştiriyorlar Uluslararası Adalet Divanı'nda (UAD) İsrail’in Filistin’i işgalinin hukuki neticelerine ilişkin duruşmada Türkiye sunum yaptı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız "İsrail hesap vermeli" dedi.
26.02.2024 Dünya
Paris’te barış diplomasisi
Paris’te barış diplomasisi İsrail-Hamas savaşının sonlanması ve ateşkes sağlanabilmesi için Fransa’nın başkenti Paris’te İsrail, ABD, Mısır ve Katarlı yetkililer arasında ateşkes diplomasisi gerçekleşti. Diplomatik kaynaklar, olumlu işaretler olduğunu söylüyor.
25.02.2024 Dünya
CHP'de tedirginlik: Rahat kazanılacak yerler riske girdi!
CHP'de tedirginlik: Rahat kazanılacak yerler riske girdi! Aday belirleme ve işbirliği konularında hatalar yapıldığını vurgulayan deneyimli CHP’liler garanti yerlerin de riskli hale geldiğini belirterek “İstanbul başa baş, İzmir’de makas daraldı, Eskişehir banko değil, Antalya iyi gözükmüyor. Oyumuzun yükseldiği bir yer yok” diyor.
25.02.2024 Gündem
Gazze’de tablo ağır: Can kaybı en az 29 bin 606
Gazze’de tablo ağır: Can kaybı en az 29 bin 606 İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında son 24 saatte 92 kişinin hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybı en az 29 bin 606’ya yükseldi.
24.02.2024 Dünya
Erdoğan, KAAN ile başladı projeleri tek tek saydı: Füze sistemlerine sahip olmak beka meselesidir
Erdoğan, KAAN ile başladı projeleri tek tek saydı: Füze sistemlerine sahip olmak beka meselesidir Sakarya'da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadele konusunda net mesajlar verirken milli muharip uçak KAAN, İHA, SİHA ve savunma sanayiinin önemine dikkat çekti.
24.02.2024 Gündem
İngiltere'den Gazze açıklaması: 1967 sınırlarına dayanan bir anlaşma yapılmalıdır
İngiltere'den Gazze açıklaması: 1967 sınırlarına dayanan bir anlaşma yapılmalıdır Birleşik Krallık’ın Dışişleri Bakanlığı Hukuk Genel Direktörü ve UAD nezdindeki temsilcisi Sally Langrish, Uluslararası Adalet Divanı’nda (UAD) yaptığı konuşmada, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki işgalinin yasadışı olduğunu belirterek, “İki devletin sınırları için 1967 sınırlarına dayanan ve taraflar arasında eşit toprak takaslarını içeren bir anlaşma yapılmalıdır” dedi.
23.02.2024 Dünya
BM açıkladı: Filistinli kadın ve kız çocukları cinsel saldırılara maruz kaldı
BM açıkladı: Filistinli kadın ve kız çocukları cinsel saldırılara maruz kaldı Birleşmiş Milletler insan hakları uzmanları tarafından yapılan açıklamada, gözaltındaki Filistinli kadın ve kız çocuklarının İsrailli erkek askerler tarafından üstlerinin çıkarılarak aranması gibi çeşitli cinsel saldırılara maruz kaldığı ve en az iki kadın tutuklunun tecavüze uğradığına ilişkin rahatsız edici raporlar olduğu belirtildi.
23.02.2024 Dünya
Dünya diken üstünde! Rusya ve ABD arasında gerilim tırnanıyor! Küfürlü sözlere cevap geldi
Dünya diken üstünde! Rusya ve ABD arasında gerilim tırnanıyor! Küfürlü sözlere cevap geldi ABD Başkanı Biden'ın Putin hakkındaki küfürlü sözleri sonrası tüm dünyanın gözü Rus Liderden gelecek cevaba çevrilmişti. Dünyanın diken üstünde takip ettiği olayda yeni gelişmeler yaşandı. İşte detaylar...
22.02.2024 Dünya
Gazze’de yürek burkan tablo: Çocuklarıma süt bulmakta zorlanıyorum
Gazze’de yürek burkan tablo: Çocuklarıma süt bulmakta zorlanıyorum  Gazze Şeridi'nde dördüz bebek dünyaya getiren Filistinli kadın çocuklarına süt bulmakta zorlandığını anlatarak yardım çağrısında bulundu.
22.02.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Birleşmiş Milletler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.