Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler

Son dakika Birleşmiş Milletler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Birleşmiş Milletler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Birleşmiş Milletler haber sayfamızda...

Birleşmiş Milletler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 42.768 birleşmiş milletler haberi bulunmuştur.
Kuzey Kore'den ABD'ye ret: Asla yüz yüze müzakerelerde bulunmayacağız
Kuzey Kore'den ABD'ye ret: Asla yüz yüze müzakerelerde bulunmayacağızABD'nin diyalog çağrısına olumsuz yanıt veren Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un'un kız kardeşi Kim Yo Jong, bağımsız bir devletin egemenliğinin pazarlık konusu olamayacağını belirterek, "Bu nedenle Kuzey Kore ABD ile asla yüz yüze müzakerelerde bulunmayacak" dedi.
30.11.2023Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Birleşik Arap Emirlikleri'ne gidiyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Birleşik Arap Emirlikleri'ne gidiyorCumhurbaşkanı Erdoğan, bu yılki 18'nci yurt dışı ziyaretini bugün Birleşik Arap Emirlikleri'ne yapacak. Erdoğan, Dubai'de düzenlenecek İklim Zirvesi'ne katılacak. Zirve kapsamında bazı liderlerle ikili görüşmeler de yapacak, Gazze'deki son durumu değerlendirecek.
30.11.2023Gündem
COP28 çevre zirvesi: Bugün başlayan zirve neden önemli?
COP28 çevre zirvesi: Bugün başlayan zirve neden önemli?Dünya liderleri, Dubai’de düzenlenen BM İklim Değişikliği Konferansı'nda (COP) bir araya gelerek iklim krizini ele alacak.
30.11.2023Dünya
‘Garantörlüğe ihtiyaç var’
‘Garantörlüğe ihtiyaç var’Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD’nin New York kentinde Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) üst düzey İsrail-Filistin oturumunda konuştu.
30.11.2023Gündem
Şiddetin psikolojik etkileriyle mücadele
Şiddetin psikolojik etkileriyle mücadeleKadına yönelik şiddet, kadınların yaşam hakkını, vücut bütünlüğünü, sosyal ve kamusal alandaki varlığını tehdit etmesinin yanı sıra mağdurların ruhsal açıdan da yaralanmalarına yol açıyor... Türkiye Psikiyatri Derneği Kadın Ruh Sağlığı Çalışma Birimi üyesi Doç. Dr. Münevver Hacıoğlu Yıldırım, şiddete maruz kalmanın duygusal ve psikolojik etkilerini ve baş etme yollarını anlattı...
30.11.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan İklim Eylemi Zirvesi için BAE'ye gidiyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan İklim Eylemi Zirvesi için BAE'ye gidiyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İklim Eylemi Zirvesi’ne katılmak üzere, 30 Kasım- 1 Aralık tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri'ni (BAE) ziyaret edecek.
29.11.2023Gündem
'Gazze'ye 214 ton insani yardım ulaştırdık'
'Gazze'ye 214 ton insani yardım ulaştırdık'Bakan Uraloğlu, Gazze'ye 13 Ekim'den bu yana 214 ton insani yardım malzemesi ulaştırdıklarını belirterek, "İlave yardımlarımızın denizyoluyla sevkine yönelik planlamalarımız da sürmektedir" dedi.
29.11.2023Gündem
Bakan Fidan'dan BM oturumunda dünyaya Gazze mesajı
Bakan Fidan'dan BM oturumunda dünyaya Gazze mesajıDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Gazze'deki son gelişmelerin ele alındığı oturumunda konuştu. Bakan Fidan "BM Şartı tarafından yetkilendirilen Güvenlik Konseyi, uluslararası barış ve güvenliği sağlama sorumluluğunu yerine getirmekte yine başarısız oldu" ifadelerini kullandı.
29.11.2023Haberler
Son dakika: Bakan Fidan'dan BM oturumunda dünyaya Gazze mesajı
Son dakika: Bakan Fidan'dan BM oturumunda dünyaya Gazze mesajıDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Gazze'deki son gelişmelerin ele alındığı oturumunda konuştu. Bakan Fidan "BM Şartı tarafından yetkilendirilen Güvenlik Konseyi, uluslararası barış ve güvenliği sağlama sorumluluğunu yerine getirmekte yine başarısız oldu" ifadelerini kullandı.
29.11.2023Gündem
Filistin Dışişleri Bakanı el-Maliki: Gazze'de hiç kimse güvende değil
Filistin Dışişleri Bakanı el-Maliki: Gazze'de hiç kimse güvende değilBirleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nde konuşan Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılara ilişkin, "Gazze'de hiç kimse güvende değil, ne çocuklar, ne doktorlar, ne insani yardım personeli, ne gazeteciler, ne de BM personeli. Modern tarihte eşi benzeri görülmemiş bir hızla öldürüldülerr” dedi.
29.11.2023Dünya
İran Dışişleri Bakanı'na ABD'de vize engeli!
İran Dışişleri Bakanı'na ABD'de vize engeli!İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda Gazze konulu gerçekleşecek toplantıya katılamayacak. Abdullahiyan gerekçenin ABD'nin vize işlemlerini geciktirmesi olduğunu duyurdu.
29.11.2023Dünya
Bakan Fidan’ın Gazze diplomasisi devam ediyor
Bakan Fidan’ın Gazze diplomasisi devam ediyorDışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsrail-Filistin çatışmasını durdurmaya ve kalıcı barışı sağlamaya yönelik temaslarda bulunmak üzere geldiği ABD’nin New York ketinde, Gazze Temas Grubu üyeleriyle birlikte Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ile bir araya geldi.
29.11.2023Gündem
Papa Francis'in Vatikan'daki konuşmasını yardımcısı okudu: İyi değilim
Papa Francis'in Vatikan'daki konuşmasını yardımcısı okudu: İyi değilimPapa Francis, Dubai'deki BM iklim konferansı gezisini iptal ettikten sonra Vatikan'daki bir konuşmasını yardımcısının yapmasını istedi.
29.11.2023Dünya
Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze Kasabı
Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze KasabıPartisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de tarihin en kalleş saldırılarından birisinin gerçekleştiğini söyledi, Netanyahu için 'Gazze Kasabı' ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın gündeminde yerel seçim çalışmaları da vardı.
29.11.2023Haberler
Son dakika... Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze Kasabı
Son dakika... Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze KasabıPartisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de tarihin en kalleş saldırılarından birisinin gerçekleştiğini söyledi, Netanyahu için 'Gazze Kasabı' ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın gündeminde yerel seçim çalışmaları da vardı.
29.11.2023Gündem
Gazze'de hastanelerde neler yaşanıyor?
Gazze'de hastanelerde neler yaşanıyor?İsrail, Gazze'deki saldırılarını sürdürürken, bölgedeki hastaneler ve sağlık tesisleri son günlerde yoğun çatışmalara maruz kaldı.
29.11.2023Dünya
İklim Değişikliği Başkanı Hasar: Her yıl olduğu gibi bu yıl da Dubai'de yer alacağız
İklim Değişikliği Başkanı Hasar: Her yıl olduğu gibi bu yıl da Dubai'de yer alacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İklim Değişikliği Başkanı Prof. Dr. Halil Hasar, Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenecek Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28. Taraflar Konferansına (COP28) ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Hasar, “Her yıl olduğu gibi, bu yıl da Sayın Bakanımız Mehmet Özhaseki başkanlığında güçlü bir Türk Delegasyon Heyeti ile Dubai’de yer alacağız" dedi.
29.11.2023Ekonomi
Koch Grubu, 2024 seçimlerinde Trump'a karşı Haley'i destekleyecek
Koch Grubu, 2024 seçimlerinde Trump'a karşı Haley'i destekleyecekBloomberg milyarderler endeksine göre, iş insanı Charles Koch, 60 milyar dolarlık serveti ile dünyanın 22'inci en zengin kişisi. Diğer kardeşlerle birlikte Koch ailesinin net varlığı toplamda 128,8 milyar dolar civarında.
29.11.2023Dünya
Erdoğan ve Guterres telefonda görüştü
Erdoğan ve Guterres telefonda görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yapılacak Gazze gündemli Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi toplantısı öncesinde BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir telefon görüşmesi yaptı.
29.11.2023Gündem
Bakan Fidan Brüksel’de NATO zirvesine katıldı
Bakan Fidan Brüksel’de NATO zirvesine katıldıDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Belçika’nın başkenti Brüksel’de NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katıldı.
29.11.2023Dünya
NATO'dan Gazze açıklaması! 'Bölgesel çatışmaya dönüşmemesi önemli'
NATO'dan Gazze açıklaması! 'Bölgesel çatışmaya dönüşmemesi önemli'NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsrail ve Filistin arasındaki çatışmaların daha büyük bir bölgesel çatışmaya dönüşmemesinin önemli olduğunu açıkladı.
28.11.2023Dünya
Bakan Fidan'dan Belçika'da peş peşe görüşmeler
Bakan Fidan'dan Belçika'da peş peşe görüşmelerDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Belçika’da düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında Norveç Dışişleri Bakanı Espen Barth Eide ve İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi.
28.11.2023Gündem
Bakan Fidan, BM Güvenlik Konseyi için New York’a gidiyor
Bakan Fidan, BM Güvenlik Konseyi için New York’a gidiyorDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Gazze’deki son gelişmelerin ele alınacağı, BM Güvenlik Konseyi oturumuna katılmak üzere New York’a gidecek.
28.11.2023Gündem
Erdoğan ile Guterres görüştü: İsrail uluslararası hukuk önünde hesap vermeli
Erdoğan ile Guterres görüştü: İsrail uluslararası hukuk önünde hesap vermeliCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın yapılacak 'Gazze' gündemli Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi toplantısı öncesinde BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
28.11.2023Gündem
Ateşkes uzatıldı!
Ateşkes uzatıldı!Yoğun bir müzakere trafiğinin ardından Gazze’de sağlanan ateşkes ve rehine takası iki gün daha uzatıldı. Katar’dan yapılan açıklama tüm dünyada memnuniyetle karşılandı.
28.11.2023Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Birleşmiş Milletler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.