Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Son dakika Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan haber sayfamızda...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 48.358 cumhurbaskani recep tayyip erdogan haberi bulunmuştur.
Son dakika... Aden Körfezi tezkeresi Mecliste kabul edildi
Son dakika... Aden Körfezi tezkeresi Meclis'te kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TSK deniz unsurlarının Aden Körfezi, Somali kara suları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresinin bir yıl daha uzatılmasına dair Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
26.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Yetimlerin Babası Kazım Karabekir paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Yetimlerin Babası Kazım Karabekir' paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Kazım Karabekir'in kol kanat gerdiği çocukların kendisine hediye ettiği "Yetimlerin Babası" yazılı 100 yıllık portresini paylaşarak, "Ecdadımızın sahip olduğu anlayış, bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından yaşatılmaya devam ediyor." ifadelerini kullandı.
26.01.2021Siyaset
Kabine toplantısı ne zaman 2021, kararlar neler olacak Yeni kabine toplantısı bugün mü yapılacak, hangi tarihte
Kabine toplantısı ne zaman 2021, kararlar neler olacak? Yeni kabine toplantısı bugün mü yapılacak, hangi tarihte? Kabine toplantısının yapılacağı tarih merak ediliyor. Pazartesi günleri gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı olacak mı, ne zaman yapılacak? Koronavirüs salgını nedeniyle çeşitli alanlarda tedbirler alındı ve kısıtlamalar uygulanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kafelerin ve restoranların durumunun kabine toplantısında görüşüleceğini açıkladı. Peki kabine toplantısı ne zaman, kararlar neler olacak?
26.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan aşı açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aşı açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Sosyal Atama Töreni"nde konuşma yaptı. 50 milyon doz aşının geleceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde şu anda aşı sıkıntısı var biz ise aşı konusunda attığımız adımlarla süratle aşılarımızı aldırmaya başladık' dedi.
26.01.2021Haberler
TBMM Başkanı Şentop: 1992den bu yana 5 bin Kazak öğrenciye YTB bursu verildi
TBMM Başkanı Şentop: 1992'den bu yana 5 bin Kazak öğrenciye YTB bursu verildiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye tarafından 1992'den bu yana 5 bin Kazak öğrenciye Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) bursu verilmiştir. Geçtiğimiz yıl 155 öğrenci kardeşimize bu burs sağlanmıştır" dedi.
26.01.2021Siyaset
Yeşilçam oyuncusu Nilüfer Aydan’a hapis istemi
Yeşilçam oyuncusu Nilüfer Aydan’a hapis istemiSosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Yeşilçam oyuncusu Nilüfer Aydan’ın (Aydan Canbula) Cumhurbaşkanı’na alenen hakaret" suçundan 4 yıl 8 ay hapsi istendi. Suçlamaları kabul etmeyen Aydan, "Dünya’da bu kadar olay ve pandemi varken Cumhurbaşkanı’nın dava edeceğini düşünmüyorum, tahminimce haberi dahi yoktur. Beraatimi isterim" dedi.
26.01.2021Gündem
3 yılda 250 istasyon, 3 bin istihdam hedefi
3 yılda 250 istasyon, 3 bin istihdam hedefiNaifoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Class Petrol, yatırım ve istihdamlarına devam edeceğini duyurdu. Akaryakıt şirketi 50 olan istasyon sayısını 2023 yılına kadar 250’ye çıkaracağını ve 3 bin kişiye istihdam sağlamayı hedeflediğini açıkladı.
26.01.2021Vitrin
Cumhurbaşkanı Erdoğandan son dakika aşı açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika aşı açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Sosyal Atama Töreni"nde konuşma yaptı. 50 milyon doz aşının geleceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde şu anda aşı sıkıntısı var biz ise aşı konusunda attığımız adımlarla süratle aşılarımızı aldırmaya başladık' dedi.
26.01.2021Siyaset
Rizesporda Sumudica, Sabo ve Dokovic için imza töreni düzenlendi
Rizespor'da Sumudica, Sabo ve Dokovic için imza töreni düzenlendiSüper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da teknik direktörlük görevine getirilen Marius Sumudica ile futbolcular Erik Sabo ve Damjan Dokovic için imza töreni düzenlendi.
26.01.2021Rizespor
Diyarbakırın çılgın projesindeki ilerleme sevindirdi
Diyarbakır'ın 'çılgın projesi'ndeki ilerleme sevindirdiBölgedeki tarımsal üretimi artıracak Diyarbakır'ın "çılgın projesi" olarak nitelendirilen Silvan Projesi'ndeki ilerleme üreticiyi sevindirdi.
26.01.2021Ekonomi
Yeni yılın ilk MGK toplantısı 28 Ocakta yapılacak
Yeni yılın ilk MGK toplantısı 28 Ocak'ta yapılacakMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 28 Ocak Perşembe günü toplanacak.
26.01.2021Siyaset
Son dakika haberleri: Kalıcı olacak 81 ilde gıda fiyatları...
Son dakika haberleri: Kalıcı olacak! 81 ilde gıda fiyatları...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gıda fiyatlarındaki artışa kalıcı çözüm bulunmasına yönelik talimatının ardından Gıda Komitesi toplantı kararı aldı. Komite'nin gıda fiyatlarında kalıcı düşüş sağlayacak ve tarım üretiminde maliyetleri düşürecek tüm yapısal dönüşüm adımlarını görüşeceği öğrenildi. 81 ilde planlama yapılarak arz açığı ürünlere öncelik verilecek, stok ve piyasa takibi etkin şekilde yapılacak.
26.01.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Telegram ve BiP uygulamalarından bugünkü mesaisini paylaştı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Telegram ve BiP uygulamalarından bugünkü mesaisini paylaştıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Telegram ve BiP kanallarından bugünkü mesaisini paylaştı.
26.01.2021Siyaset
Kafeler ne zaman açılacak 2021 Mekanlar açılacak mı (restoranlar, kafeler, ve lokantalar),belli oldu mu
Kafeler ne zaman açılacak 2021? Mekanlar açılacak mı (restoranlar, kafeler, ve lokantalar),belli oldu mu?Kafelerin açılma durumu bireyler tarafından merak ediliyor. Koronavirüs salgını nedeniyle alınan kısıtlamalar arasında kafeler, restoranlar ve lokantaların faaliyet durumu yer aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kafeler ve restoranlarla ilgili açıklama yaptı. Peki kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? Mekanlar açılacak mı?
26.01.2021Gündem
Esnaf kredileri ertelenecek
Esnaf kredileri ertelenecekGeçen hafta esnafın salgında karşılaştığı sorunları TESK Başkanı’ndan dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün, esnaf kredilerinin ödemesinin erteleneceğini açıkladı. Erdoğan, “1 Ocak-30 Haziran arası ödenmesi gereken taksitler ertelenecek” dedi
26.01.2021Ekonomi
Seramik ‘yok’ sattı ihracata mal kalmadı
Seramik ‘yok’ sattı ihracata mal kalmadıTürkiye’de seramik geçen yıl ‘yok satarken’, ihracatta da talep Çin’den Türkiye’ye kaydırıldı.
26.01.2021Ekonomi
Yılın ilk MGK’sı perşembe
Yılın ilk MGK’sı perşembe Yılın ilk Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının, perşembe günü toplanması planlanıyor.
26.01.2021Siyaset
Şentop’a TÜRKSOY’dan Abay Kunanbay Madalyası
Şentop’a TÜRKSOY’dan Abay Kunanbay MadalyasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop’a, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı’nın (TÜRKSOY) Abay Kunanbay Madalyası takdim edildi.
26.01.2021Siyaset
1.5 milyon konutun dönüşümü tamam
1.5 milyon konutun dönüşümü tamamCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6.8’lik depremin birinci yıl dönümü nedeniyle dün Elazığ’da yapımı tamamlanan deprem konutları teslim törenine katıldı. Erdoğan, Yazıkonak beldesinde düzenlenen anma ve deprem konutları anahtar teslim töreninde konutların hak sahibi vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.
26.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Elazığdaki deprem konutları paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Elazığ'daki deprem konutları paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ'daki deprem konutlarıyla ilgili, "Okulları, camileri ve parklarıyla vatandaşlarımıza mutlu bir yaşam alanı hazırlamak nasip oldu." değerlendirmesinde bulundu.
25.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çok farklı ses getirecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çok farklı ses getirecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nin açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "İpek Yolu çok farklı ses getirecek." dedi.
25.01.2021Haberler
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çok farklı ses getirecek
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çok farklı ses getirecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.
25.01.2021Siyaset
İşte İstanbul hedefi Cumhurbaşkanı Erdoğan, acil deyip ilan etti
İşte İstanbul hedefi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'acil' deyip ilan ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yazıkonak’ta “Elazığ Depremi 1. Yıl Dönümü Anma Programı ve Konut Teslim Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, bundan sonra tüm projelerde yatay mimari uygulayacaklarını belirterek, "Dikey mimari hele hele deprem bölgesinde bizim için intihardır" dedi. Öte yandan İstanbul için hedefi de açıklayan Erdoğan, 'Hedefimiz acil dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konutu önümüzdeki 5 yılda tamamlamaktır' dedi.
25.01.2021Haberler
Esnaf kredisi ertelendi mi 2021 Son dakika Halkbank esnaf kredi taksitleri kaç ay ertelendi İşte tarihler...
Esnaf kredisi ertelendi mi 2021? Son dakika Halkbank esnaf kredi taksitleri kaç ay ertelendi? İşte tarihler...Esnaf kredi ertelemeleri ile ilgili ayrıntılar vatandaşların gündeminde yer alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kredi ertelemeleri ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Gelen açıklama sonrasında detaylar merak ediliyor. Peki esnaf kredi taksitleri ne kadar ertelendi 2021?
25.01.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Son 8-9 yılda 1,5 milyon konutun dönüşümünü tamamladık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Son 8-9 yılda 1,5 milyon konutun dönüşümünü tamamladıkAK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yazıkonak’ta Elazığ depreminin birinci yıl dönümü nedeniyle düzenlenecek anma ve deprem konutları anahtar teslim töreninde konuştu.
25.01.2021Siyaset
Son dakika: Bir ülke daha Türkiyeden HIZIR alacak
Son dakika: Bir ülke daha Türkiye'den 'HIZIR' alacak!Gelen son dakika haberine göre; Türkiye günbegün savunma sanayi alanında kendini geliştiriyor. Hal böyle olunca birçok ülke savunma sanayi kısmındaki eksiklileri Türkiye ile ortaklık kurarak gidermeye çalışıyor. Şimdi ise Kenya ordusu, Türkiye'den 118 zırhlı personel taşıyıcı satın alacağını duyurdu.
25.01.2021Ekonomi
Bakanlar Soylu ve Kurum Elazığda konuştu
Bakanlar Soylu ve Kurum Elazığ'da konuştuİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Afetlerin olduğu noktalarda vatandaşın yalnız kaldığı, 'Nerede bu devlet?' diye haykırdığı bir Türkiye'den bugün devletine ve ülkesine inanan bir milletin olduğu Türkiye'deyiz' dedi.
25.01.2021Siyaset
Son dakika... İşte İstanbul hedefi Cumhurbaşkanı Erdoğan, acil deyip ilan etti
Son dakika... İşte İstanbul hedefi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'acil' deyip ilan ettiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yazıkonak’ta “Elazığ Depremi 1. Yıl Dönümü Anma Programı ve Konut Teslim Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, bundan sonra tüm projelerde yatay mimari uygulayacaklarını belirterek, "Dikey mimari hele hele deprem bölgesinde bizim için intihardır" dedi. Öte yandan İstanbul için hedefi de açıklayan Erdoğan, 'Hedefimiz acil dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konutu önümüzdeki 5 yılda tamamlamaktır' dedi.
25.01.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığda Deprem konutlarını inceledi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ'da! Deprem konutlarını incelediCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ depreminin birinci yıl dönümü nedeniyle düzenlenecek anma ve deprem konutları anahtar teslim törenine katılmak üzere kente geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem konutlarını helikopterden inceleyerek Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan bilgi aldı.
25.01.2021Siyaset
Libyada Afrikaya ihracatı katlayacak lojistik merkez kurulması için girişimlere başlandı
Libya'da 'Afrika'ya ihracatı katlayacak' lojistik merkez kurulması için girişimlere başlandıDış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı Murtaza Karanfil, "İlk yurt dışı lojistik merkezlerinden birisini Libya'da açmak için kolları sıvadık ve çalışmalara başladık." dedi.
25.01.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, müjde vermek istiyorum deyip duyurdu: Taksitleri ertelendi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'müjde vermek istiyorum' deyip duyurdu: Taksitleri ertelendiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Denizli, Mersin, Uşak İl kongrelerine canlı bağlantı ile katıldı. Kongrede 'bir müjde vermek istiyorum' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Esnaf ve sanatkarlara kullanılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 6 aylık dönemdeki ödenmesi gereken taksitleri ertelenmiştir' dedi.
25.01.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, müjde vermek istiyorum deyip duyurdu: Taksitleri ertelendi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'müjde vermek istiyorum' deyip duyurdu: Taksitleri ertelendiGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Denizli, Mersin, Uşak İl kongrelerine canlı bağlantı ile katıldı. Kongrede 'bir müjde vermek istiyorum' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Esnaf ve sanatkarlara kullanılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 6 aylık dönemdeki ödenmesi gereken taksitleri ertelenmiştir' dedi.
25.01.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Hız kazandırdık
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Hız kazandırdıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Türkiye’yi daha müreffeh bir geleceğe ulaştırmak için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz' dedi.
25.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Telegram ve BiPte paylaştı İşte günlük mesaisi...
Cumhurbaşkanı Erdoğan Telegram ve BiP'te paylaştı! İşte günlük mesaisi...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Telegram ve BiP kanallarından bugünkü mesaisini paylaştı.
25.01.2021Siyaset
Son dakika: 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi
Son dakika: 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması sona erdiGelen son dakika haberine göre; Yeni tip koronavirüsle (covid-19) mücadele tedbirleri kapsamında, Türkiye genelinde 22 Ocak Cuma günü 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması saat 05.00 itibarıyla sona erdi.
25.01.2021Gündem
Son dakika: Normalleşme için şartlar belirlendi Yasaklar ne zaman bitecek
Son dakika: Normalleşme için şartlar belirlendi! Yasaklar ne zaman bitecek?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kafe ve restoranların kısıtlamaların kaldırılması ve normalleşme taleplerinin kabine toplantısında ele alınacağını açıklamıştı. Bilim Kurulu üyeleri ve uzmanlar, restoranların da açılabileceği kademeli normalleşmenin şartlarını yorumladı. Kademeli normalleşme hangi şartlarda başlar, kısıtlamaların esnetilmesi için ne gerekiyor? İşte koronavirüs salgınıyla ilgili son dakika açıklamalar...
25.01.2021Gündem
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırıya uğrayan geminin kaptanı ile görüştü
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırıya uğrayan geminin kaptanı ile görüştüSon dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya açıklarında korsanların saldırısına uğrayan geminin kaptanlarından Furkan Yaren ile yeni bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
24.01.2021Siyaset
Bakanlık duyurdu Atamalar 26 Ocakta yapılacak
Bakanlık duyurdu! Atamalar 26 Ocak'ta yapılacakAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, engelli, devlet korumasından yararlanan genç ile şehit yakını, gazi ve gazi yakınından oluşan toplam 3 bin 603 kişinin atama kurasını 26 Ocak'ta yapacak.
24.01.2021Ekonomi
Uzungöl için geri sayım başladı
Uzungöl için geri sayım başladıTürkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan ve son yıllarda kaçak yapılaşma nedeniyle tepki çeken Uzungöl’ün eski görünümüne kavuşması için başlayacak çalışmalarda geri sayım başladı.
25.01.2021Tatil
Son dakika... İstanbul ilk sırada Türkiyenin tamamına 1,2 milyon koronavirüs aşı uygulandı
Son dakika... İstanbul ilk sırada! Türkiye'nin tamamına 1,2 milyon koronavirüs aşı uygulandıGelen son dakika haberine göre; Koronavirüsle mücadele kapsamında 81 ile dağıtılan ve 14 Ocak'ta yapılmaya başlanan Sinovac aşısının ilk dozunuın 1 milyon 200 binden fazla kişiye uygulandığı bildirildi.
24.01.2021Siyaset
Son dakika... Türk gemisine korsan baskını Bakan Çavuşoğlu: Gabon karasularına ulaştı
Son dakika... Türk gemisine korsan baskını! Bakan Çavuşoğlu: Gabon karasularına ulaştıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk gemisine Nijerya açıklarında korsan baskınla ilgili son dakika açıklamalarda bulundu.
24.01.2021Siyaset
Son dakika haberi: Gemiye korsan baskını 15 Türk rehin alındı...
Son dakika haberi: Gemiye korsan baskını! 15 Türk rehin alındı...Gelen son dakika haberlere göre, Liberya bayraklı M/V Mozart adlı gemi, Batı Afrika kıyılarındaki Gine Körfezi’nde korsan saldırısına uğradı. Türk kaptan Mustafa Kaya idaresindeki 222 metre boyundaki M/V Mozart, Nijerya’nın Lagos limanından aldığı konteynerleri Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Cape Town limanına götürüyordu. Bakan Çavuşoğlu konuyla ilgili katıldığı televizyon kanalında aktardığı son dakika bilgisinde, 'Biraz önce kaptanla görüştüm gemi Gabon karasularında. Gemi limana yanaşmak için bekliyor. Gabon'dan da tekne personel talebinde bulunduk. Gemi yanaşır yanaşmaz gerekli işlemleri yapacağız. Vatandaşların kurtarılması için koordineli görüşmeleri sürdürüyoruz. Korsanlar henüz geri dönüş sağlamadılar' dedi. İşte gece boyu yaşanan tüm sıcak gelişmeler...
24.01.2021Gündem
Son dakika haberi: Türk gemisine korsan saldırısı Cumhurbaşkanı Erdoğan kaptanla görüştü
Son dakika haberi: Türk gemisine korsan saldırısı! Cumhurbaşkanı Erdoğan kaptanla görüştüSon dakika haberlere göre, Liberya bayraklı M/V Mozart adlı gemi, Batı Afrika kıyılarındaki Gine Körfezi’nde korsan saldırısına uğradı. Türk kaptan Mustafa Kaya idaresindeki 222 metre boyundaki M/V Mozart, Nijerya’nın Lagos limanından aldığı konteynerleri Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Cape Town limanına götürüyordu. Deniz haydutları, 19 personelden 15 Türk personeli yanlarına rehin alarak gemiyi terk etti. Arbede esnasında Azerbaycan uyruklu 1 personel öldürüldü. Türkiye, Nijerya'da deniz haydutlarının Türk gemisine yaptığı saldırıda kaçırdığı mürettebatın bulunması için girişimler başlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geminin kaptanlarından Furkan Yaren ile iki kez telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov'u arayarak, öldürülen mürettebat için başsağlığı diledi ve gemi limana yanaştığında cenazenin Azerbaycan’a nakli için çalışmaların derhal başlayacağını aktardı. Geminin, TSİ 09.00'da Gabon'un Port-Gentil Limanı'na ulaşması bekleniyor.
24.01.2021Gündem
Esnafın gözü ilk  kabine toplantısında
Esnafın gözü ilk kabine toplantısındaTürkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kovid-19 salgını nedeniyle sıkıntılı bir süreçten geçen esnaf ve sanatkârların sorunlarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aktardığını belirterek, “İlk kabine toplantısında çözüme yönelik olumlu adımlar bekliyoruz” dedi.
24.01.2021Ekonomi
Fidan AYM üyesi oldu
Fidan AYM üyesi olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi (AYM) üyeliğine Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nca gösterilen üç aday arasından İrfan Fidan’ı atadı. Böylece Fidan, 2 ayda Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan AYM üyeliğine geçiş yapmış oldu.
24.01.2021Siyaset
Koruyucu aileler altı bini geçti
Koruyucu aileler altı bini geçtiAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye genelinde koruyucu aile sayısının 6 bin 481’e yükseldiğini açıkladı.
24.01.2021Gündem
Kötü komşular ev sahibi yaptı
Kötü komşular ev sahibi yaptıTürkiye’nin kendi savaş gemisini inşa eden on ülkeden biri olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Küresel tedarikçilerin önümüze çıkardığı zorlukları ve uyguladığı ambargoları kendi gücüyle aşabilen bir ülke konumundayız. Kötü komşular bizi ev sahibi yaptı” dedi...
24.01.2021Siyaset
38 dilde Afrika’da doğdu tüm dünyanın oldu
38 dilde Afrika’da doğdu tüm dünyanın oldu24 Ocak Dünya Afrika ve Afro-Kökenli Kültür Günü vesilesiyle Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde Afrika kıtasındaki 18 ülkeden 1500’ün üzerinde atasözünün bilgeliğini barındıran “Afrika Atasözleri Seçkisi I” kitabı tanıtıldı
24.01.2021Pazar

Yazar Sonuçları

Abdullah KarakuşMilliyet Yazarı
HASTANE DEĞİL SAĞLIK ŞEHRİTedbirler salgınla mücadelede sayıları düşürdü...
25.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

recep tayyip erdoğancumhurbaşkanıson dakika haberlerelazığkoronavirüs

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.