Hankendi

Hankendi

Son dakika Hankendi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hankendi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hankendi haber sayfamızda...

Hankendi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 222 hankendi haberi bulunmuştur.
Aliyev'den Ermenistan açıklaması: Topraklarında hiçbir iddiamız yok
Aliyev'den Ermenistan açıklaması: Topraklarında hiçbir iddiamız yok Azerbaycan'da 7 Şubat’ta yapılan erken cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yemin töreninde yaptığı konuşmada, “Bizim Ermenistan topraklarında hiçbir iddiamız yok ama onların da kendi iddialarını geri çekmeleri gerekiyor. Bize asılsız iddialarla şantaj yapmak onlara pahalıya mal olacaktır ve bunu herkes görmektedir. Ordumuz gücünü eğitimlerde, geçit törenlerinde değil, savaş alanlarında göstermiştir” ifadelerini kullandı.
14.02.2024 Dünya
Küresel güçlerin Kafkasya planı! 4 ülke Ermenistan'ı silahlandırıyor... Uzman isim 'çok kritik' diyerek tarih verdi
Küresel güçlerin Kafkasya planı! 4 ülke Ermenistan'ı silahlandırıyor... Uzman isim 'çok kritik' diyerek tarih verdi Azerbaycan'da geçtiğimiz gün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri İlham Aliyev'in zaferiyle sonuçlandı. İşgalden kurtarılan bölgelerde de 23 bini aşkın seçmen oy kullandı. Peki bu bölgelerde son durum nasıldı? Ermenistan yeniden Azerbaycan'a saldırabilir mi? Milliyet.com.tr'ye açıklamalarda bulunan Dr. Eray Güçlüer, küresel güçlerin Kafkaslardaki planına dikkat çekti.
11.02.2024 Dünya
Karabağ’dan Aliyev’e tam destek
Karabağ’dan Aliyev’e tam destek Azerbaycan’da halk, Cumhurbaşkanlığı seçimi için dün sandık başına giderken, resmi olmayan sonuçlara göre, İlham Aliyev oyların yüzde 92.1’ini alarak bir kez daha zaferini ilan etti. Bununla birlikte geçtiğimiz eylül ayında Ermenistan işgalinden kurtarılan Karabağ’da da 30 yıl aradan sonra ilk kez Azerbaycan seçimi için sandık kurulması dikkat çekti.
8.02.2024 Dünya
Azerbaycan’da oy verme işlemi sona erdi
Azerbaycan’da oy verme işlemi sona erdi Azerbaycan'da, erken cumhurbaşkanı seçimleri için oy kullanma işlemi tamamlandı.
7.02.2024 Dünya
Karabağ’da 30 yıl sonra ilk seçim!
Karabağ’da 30 yıl sonra ilk seçim! Azerbaycan, cumhurbaşkanını seçmek üzere sandık başına gidiyor. Geçtiğimiz eylül ayındaki operasyon sonrası Bakü yönetimine geçen Karabağ’da da 30 yıl sonra ilk kez sandık kuruldu.
7.02.2024 Dünya
Aliyev: Ermenistan'ı silahlandıran ülke Fransa'dır
Aliyev: Ermenistan'ı silahlandıran ülke Fransa'dır Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Fransa’nın Ermenistan'ı silahlandırmasının amacının Azerbaycan’ı sürekli baskı altında tutmak olduğunu belirterek, “Bugün Ermenistan'ı silahlandıran, destekleyen ve bir sonraki savaşa hazırlayan ülke Fransa'dır” dedi.
10.01.2024 Dünya
‘Haydar Aliyev 100. Yıl Anma Programı ve Paneli’ gerçekleştirildi
‘Haydar Aliyev 100. Yıl Anma Programı ve Paneli’ gerçekleştirildi Anadolu Üniversitesi’nde Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu ve Anadolu Üniversitesi Haydar Aliyev Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından, ‘Haydar Aliyev 100. Yıl Anma Programı ve Paneli’ düzenlendi. Konuşmaların ardından Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in hayatı ve siyasi yaşamını anlatan film gösterimi yapıldı.
11.12.2023 Eğitim
Azerbaycan Zafer Günü’nü kutladı
Azerbaycan Zafer Günü’nü kutladı Azerbaycan’da 8 Kasım Zafer Günü kutlamaları çerçevesinde ülke genelinde kutlamalar yapıldı.
9.11.2023 Gündem
'Azerbaycan Ermenistan ile ilişkilerin normalleşmesinin alternatifinin olmadığını düşünüyor'
'Azerbaycan Ermenistan ile ilişkilerin normalleşmesinin alternatifinin olmadığını düşünüyor' Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, “Azerbaycan, Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerinin normalleşmesinin alternatifinin olmadığını düşünüyor. Azerbaycan Ermenistan'a bu konuda önerilerde bulundu. Şu anda Ermenistan'dan önerdiğimiz paketlere ilişkin bir cevap bekliyoruz. Şartlar kabul edildiği takdirde biz bu diyaloğu devam ettirmeye hazırız” dedi.
4.11.2023 Dünya
Aliyev, Hankendi ve Hocalı'da Azerbaycan bayrağını göndere çekti
Aliyev, Hankendi ve Hocalı'da Azerbaycan bayrağını göndere çekti Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, terörle mücadele operasyonunun ardından Karabağ'da Azerbaycan ordusunun kontrolüne geçen bölgeleri ziyaret ederek, Hankendi ve Hocalı'da Azerbaycan bayrağını göndere çekti.
15.10.2023 Haberler
İlk kez ziyaret etti Azerbaycan bayrağını göndere çekti! Aliyev'den net mesaj
İlk kez ziyaret etti Azerbaycan bayrağını göndere çekti! Aliyev'den net mesaj Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 19 Eylül'de Karabağ’daki silahlı Ermeni güçlerine karşı gerçekleştirilen terörle mücadele operasyonun ardından Azerbaycan ordusunun kontrolüne geçen bölgelere ilk ziyaretini gerçekleştirdi. Aliyev, Karabağ’daki yasa dışı rejimin sözde başkenti olarak kullandığı Hankendi’nin merkezinde Azerbaycan bayrağını göndere çekti.
15.10.2023 Dünya
Aliyev, Hankendi ve Hocalı'da bayrakları göndere çekti
Aliyev, Hankendi ve Hocalı'da bayrakları göndere çekti Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, terörle mücadele operasyonunun ardından Karabağ'da Azerbaycan bayraklarını göndere çekti.
15.10.2023 Dünya
Tüyler ürpertici sessizlik bozuldu! Dünyada yankılandı: Karabağ'da sniper ateşi
Tüyler ürpertici sessizlik bozuldu! Dünyada yankılandı: Karabağ'da sniper ateşi Azerbaycanlı ve Rus askerleri hedef alan saldırı uluslararası haber ajansı AFP tarafından 'son dakika' koduyla duyuruldu, AP ise 40 yaşındaki Sergey Astsetryan'ın söze gerek bırakmayan cümlesini geçti.
3.10.2023 Dünya
BM, Karabağ raporunu açıkladı: Şiddet vakalarına ilişkin herhangi bir bilgiye rastlanmadı
BM, Karabağ raporunu açıkladı: Şiddet vakalarına ilişkin herhangi bir bilgiye rastlanmadı Birleşmiş Milletler (BM) ekibi yayınladığı Karabağ raporunda, sivil altyapıda veya kültürel ve dini yapılarda herhangi bir hasar görülmediğini belirterek, ateşkes sonrasında sivillere yönelik şiddet vakalarına ilişkin herhangi bir bilgiye rastlanmadığını aktardı.
2.10.2023 Dünya
Dağlık Karabağ’a BM heyeti
Dağlık Karabağ’a BM heyeti Birleşmiş Milletler’den bir heyet, 30 yıl aradan sonra Dağlık Karabağ’a gitti. Heyetin en önemli görevinin, bölgedeki insani ihtiyaçları yerinde tespit etmek olduğu belirtiliyor.
2.10.2023 Dünya
Hankendi’de sayısız tuzak ve mühimmat bulundu
Hankendi’de sayısız tuzak ve mühimmat bulundu Azerbaycan İçişleri Bakanlığı ve Azerbaycan Mayın Temizleme Ajansı (ANAMA) tarafından yapılan açıklamada Karabağ bölgesinde Hankendi şehrindeki binaların çoğunda patlıyıcı tuzakların bulunduğu belirtildi.
1.10.2023 Dünya
Rumlar sahneye çıktı! Karabağ'dan ayrılan Ermenilere yeni adres
Rumlar sahneye çıktı! Karabağ'dan ayrılan Ermenilere yeni adres Azerbaycan'a akıl almaz suçlamalar yönelten ve uluslararası topluma harekete geçme çağrısı yapan Güney Kıbrıs Rum yönetiminin resmi açıklamasında, gözden kaçmayacak bir detay var.
30.09.2023 Dünya
8 soru, 8 cevap! Karabağ'da bundan sonra ne olacak?
8 soru, 8 cevap! Karabağ'da bundan sonra ne olacak? Analistlere göre Azerbaycan tarihinin en acı sayfalarından biri kapanmak üzere. BBC, Karabağ'da yeni bir sayfanın açıldığı dönemde merak edilen sorulara yanıt verdi: İktidar kimde olacak? Hankendi'ye dönüş yaşanacak mı?
29.09.2023 Dünya
The Economist'in utanç veren hedefi! Ermenistan milislere askerlik yolunu açtı
The Economist'in utanç veren hedefi! Ermenistan milislere askerlik yolunu açtı AFP haber ajansı dünyanın en uzun ve görünüşe bakılırsa en uzlaşmaz 'dondurulmuş çatışma'larından birinin sona erdiğini kaydetti, Rusya'nın Karabağ'daki işgal rejimine ihanet ettiğini belirten The Economist dergisi ise utanç verici şekilde Azerbaycan'ı hedef aldı. Ermenistan, silah bırakan unsurların kaderini çizen bir açıklama yaptı.
29.09.2023 Dünya
Karabağ'daki ayrılıkçı rejim paramparça! Dünya medyası: Ani bir son!
Karabağ'daki ayrılıkçı rejim paramparça! Dünya medyası: Ani bir son! 1 Ocak 2024'ten itibaren artık var olmayacak işgalci rejimin kendi kendini fesh etmesi The Guardian'dan Time'a, Wall Street Journal'dan Al Jazeera'ya, CNN International'dan New York Times'a uluslararası medyada geniş yankı buldu. WSJ, Rusya'nın Güney Kafkasya'daki nüfuzunu kaybettiğini, buna karşılık Azerbaycan'ın Türkiye ile büyüyen ittifakıyla giderek güçlendiğini yazdı.
29.09.2023 Dünya
Ne oldu Vardanyan! Ermenistan ve Rusya'da şok, Karabağ'da tarihi anlar
Ne oldu Vardanyan! Ermenistan ve Rusya'da şok, Karabağ'da tarihi anlar Karabağ'daki ayrılıkçı rejimin liderinin Azerbaycan tarafından yakalanması Erivan'da depreme yol açtı, yerel medya Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurulduğunu yazdı. Russia Today'in Ermeni asıllı genel yayın yönetmeni Margarita Simonyan ise adeta ağıt yaktı. Karabağ'da kağıt üstünde kurulan rejim ise, kendi kendini fesh edeceği tarihi açıkladı...
28.09.2023 Dünya
Ne oldu Vardanyan! Şok dalgaları Moskova'ya ulaştı, tarih verildi...
Ne oldu Vardanyan! Şok dalgaları Moskova'ya ulaştı, tarih verildi... Karabağ'daki ayrılıkçı rejimin liderinin Azerbaycan tarafından yakalanması Erivan'da depreme yol açtı, yerel medya Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurulduğunu yazdı. Russia Today'in Ermeni asıllı genel yayın yönetmeni Margarita Simonyan ise adeta ağıt yaktı. Karabağ'da kağıt üstünde kurulan rejim ise, kendi kendini fesh edeceği tarihi açıkladı...
28.09.2023 Haberler
Karabağ’ı terk eden Ermeni vatandaş: Herhangi bir sorun yaşamadım
Karabağ’ı terk eden Ermeni vatandaş: Herhangi bir sorun yaşamadım Binlerce Ermeni, Azerbaycan toprağı olan Karabağ’dan ayrılmaya devam ediyor. Hankendi ve Hocalı’dan çıkan Ermeniler güvenlik önlemleri eşliğinde Ermenistan’a gidiyor. CNN TÜRK Özel Haber Şefi Fulya Öztürk ve kameraman Halil Kahraman, Ermenilerin Ermenistan yolculuğunu görüntüledi, Karabağ’dan aktardı.
27.09.2023 Haberler
Karabağ’ı terk eden Ermeni vatandaş: Herhangi bir sorun yaşamadım
Karabağ’ı terk eden Ermeni vatandaş: Herhangi bir sorun yaşamadım Binlerce Ermeni, Azerbaycan toprağı olan Karabağ’dan ayrılmaya devam ediyor. Hankendi ve Hocalı’dan çıkan Ermeniler güvenlik önlemleri eşliğinde Ermenistan’a gidiyor. CNN TÜRK Özel Haber Şefi Fulya Öztürk ve kameraman Halil Kahraman, Ermenilerin Ermenistan yolculuğunu görüntüledi, Karabağ’dan aktardı.
27.09.2023 Dünya
Karabağ'da ses getiren 'Türk ekmeği' videosu!
Karabağ'da ses getiren 'Türk ekmeği' videosu! Erivan yönetiminin çağrısıyla bölgeyi terk edip Ermenistan'a göç edenlerin sayısı 30 bini buldu, yollardaki uzun araç kuyrukları uydudan göründü. Hankendi-Şuşa yolunda kaydedilen bir görüntü ise, büyük yankı buldu.
27.09.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Hankendi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.