Finans Merkezi

Finans Merkezi

Son dakika finans merkezi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan finans merkezi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan finans merkezi haber sayfamızda...

Finans Merkezi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.329 finans merkezi haberi bulunmuştur.
Mevzuata aykırılık yok
Mevzuata aykırılık yokTürkiye Varlık Fonu’na(TVF) ait denetim raporları, TBMM’ye sunuldu. Bağımsız kuruluşlar ve Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu denetçilerinin imzasını taşıyan raporlarda 177 milyar TL’lik özkaynağı bulunan TVF hesapları için “önemli bir mevzuata aykırılığa rastlanmadı” tespiti yer aldı.
18.01.2021Siyaset
Fed enflasyonda sorun görmedikçe faizi artırmayacak
Fed enflasyonda sorun görmedikçe faizi artırmayacakABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, enflasyonda sorun görmedikçe faizleri yükseltmeyeceklerini belirterek, "Faiz oranlarını artırma zamanı geldiğinde bunu kesinlikle yapacağız ama bu zaman yakın değil." ifadesini kullandı.
15.01.2021Uzmanpara
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, ABD Başkanlığı'na seçilen Joe Biden'ın bugün açıklaması beklenen yeni destek paketinin detayları öncesi güne yükselişle başladı.
14.01.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, ABD Başkanlığı'na seçilen Joe Biden'ın bugün açıklaması beklenen yeni destek paketinin detayları öncesi güne yükselişle başladı.
14.01.2021Uzmanpara
Katar 25 milyar dolar bekliyor
Katar 25 milyar dolar bekliyorKatar Finans Merkezi 25 milyar dolar doğrudan yabancı yatırımı çekmeyi bekliyor.
14.01.2021Uzmanpara
Bakan Kurum: Şu an İstanbulda 117 bin konutun dönüşümünü gerçekleştiriyoruz
Bakan Kurum: Şu an İstanbul'da 117 bin konutun dönüşümünü gerçekleştiriyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bu hedef doğrultusunda, önümüzdeki 5 yıl içerisinde her yıl 300 bin, 5 yılda 1,5 milyon konutun dönüşümü için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şu an İstanbul'da fiilen 117 bin konutun dönüşümünü gerçekleştiriyoruz" dedi.
9.01.2021Siyaset
İngiltere ve ABden 668 milyar sterlinlik anlaşma
İngiltere ve AB'den 668 milyar sterlinlik anlaşmaİngiltere ve Avrupa Birliği'nin (AB) üzerinde uzlaştığı ticaret anlaşması, 1 Ocak 2021'den itibaren tarafların gümrüksüz ve herhangi bir kesinti olmaksızın ticaret yapabilmesine imkan tanıyor.
25.12.2020Uzmanpara
Son dakika Fuat Oktaydan yaptırım kararına tepki
Son dakika! Fuat Oktay'dan yaptırım kararına tepkiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ABD'nin haksız yaptırım kararını şiddetle kınadığını söyleyerek, "Savunma Sanayii Başkanlığı Başkanı İsmail Demir, Başkan Yardımcısı Faruk Yiğit, Hava Savunma ve Uzay Daire Başkanı Serhat Gençoğlu ve Grup Müdürü Mustafa Alper Deniz; sizlerle gurur duyuyoruz. Milletimiz ve devletimiz adına, 'Sizinleyiz, yanınızdayız.' diyorum." dedi.
15.12.2020Gündem
TVF, 2021’de yeni  bono ihracı yapacak
TVF, 2021’de yeni bono ihracı yapacakTürkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Zafer Sönmez, “2021’de bono ihracı sürecine gireceğiz” dedi.
2.12.2020Ekonomi
Borsa İstanbulda pay devri tamamlandı
Borsa İstanbul'da pay devri tamamlandıTürkiye Varlık Fonu (TVF) ve Katar Yatırım Otoritesi (QIA) arasında, Borsa İstanbul’un yüzde 10'luk payının QIA'ya devrini içeren işlem tamamlandı. Borsa İstanbul’un 2 milyar dolarlık toplam sermaye değeri üzerinden belirlendi.
30.11.2020Ekonomi
‘Ambargo bizi sadece kamçılar’
‘Ambargo bizi sadece kamçılar’Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2021’in reform ve değişim odaklı, yeni ihtiyaçlara en uygun projelerin gerçekleştirileceği bir yıl olacağını belirterek, reformları Cumhur İttifakı’yla hayata geçireceklerini söyledi. Oktay, “Birisi bize herhangi bir ambargo koyacaksa biz buna önceden olduğu gibi üzülen taraf değiliz. Bu bizi sadece kamçılıyor” diye konuştu.
29.11.2020Siyaset
Son dakika Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Seri üretim sürecine başlandı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Seri üretim sürecine başlandıCumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Türkiye'nin ilk milli hava-hava füzesi GÖKTUĞ'da uçak üzeri testlere, ilk milli deniz füzemiz ATMACA'da seri üretim sürecine başlanmıştır. Mini akıllı mühimmatlarımız ile güdüm kitlerimizin üretim, teslimat ve ihracatları sürmektedir"
27.11.2020Gündem
Resmen duyurdular Tarih verildi, benzinli ve dizel araçlar...
Resmen duyurdular! Tarih verildi, benzinli ve dizel araçlar...İngiltere’de benzin ve dizelle çalışan yeni araç satışının 2030 yılından itibaren yasaklanmasının planlandığı bildirildi.
18.11.2020Otomobil
İngiltere benzinli ve dizel araç satışını yasaklayacak
İngiltere benzinli ve dizel araç satışını yasaklayacakİngiltere’de benzin ve dizelle çalışan yeni araç satışının 2030 yılından itibaren yasaklanmasının planlandığı bildirildi.
18.11.2020Uzmanpara
Borsa İstanbulda gong yatırımcılar için çaldı
Borsa İstanbul'da gong yatırımcılar için çaldıCumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, İstanbul Finans Merkezi'ni 2022'nin ikinci yarısında tamamlayacaklarını belirterek, "(İstanbul Finans Merkezi) Mümkün olduğunca bankacılık dışı kesimle de doldurmak istiyoruz. Özellikle sermaye piyasalarında faaliyet gösteren bütün şirketleri ve kurumları 2022'nin ikinci yarısından itibaren İstanbul Finans Merkezi'ne bekliyoruz." dedi.
16.11.2020Uzmanpara
Formula 1 gongu ile borsada rekor
Formula 1 gongu ile borsada rekorGüne, Formula 1 için çalınan gongla başlayan Borsa İstanbul, 1.303 ile gün içi rekorunu kırdı. Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla, “Kırılmadık rekor kalmayacak” dedi
13.11.2020Ekonomi
Halk GYO’nun aktifleri 3 milyar lirayı aştı
Halk GYO’nun aktifleri 3 milyar lirayı aştıBu yıl 10 yaşını kutlayan Halk GYO’nun aktif büyüklüğü 3 milyar TL’yi, özkaynakları 2.6 milyar TL’yi aştı. Halk GYO 2020 yılının ilk dokuz ayını 31 milyon TL net kâr elde ederek tamamladı
11.11.2020Ekonomi
Finans Merkezi’ne Teknoloji üssü
Finans Merkezi’ne Teknoloji üssüFinansal teknoloji (fintek) ekosisteminin Türkiye’de gelişmesine yönelik yol haritası oluşturularak, İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü (Finans Teknopark) kurulacak.
30.10.2020Ekonomi
İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü kurulacak
İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü kurulacakFinansal teknoloji (fintek) ekosisteminin Türkiye'de gelişmesine yönelik yol haritası oluşturularak, İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü kurulacak.
29.10.2020Ekonomi
Halk GYO’nun özkaynağı 2.6 milyar liraya ulaştı
Halk GYO’nun özkaynağı 2.6 milyar liraya ulaştı2010 yılında Halkbank tarafından 477 milyon TL özkaynak ile kurulan Halk GYO, 10’uncu yaşını kutluyor.
21.10.2020Ekonomi
Tarih içinde alışveriş keyfi
Tarih içinde alışveriş keyfiYüzlerce yıldır bulundukları bölgelerde ticaretin merkezi olan çarşılar, günümüzde tarihin ve kültürlerin yaşadığı yerler olarak dikkat çekiyor . Neredeyse her ilde bulunan çarşılar, ziyaretçilerine tarihi dokunun içinde alışveriş yapma keyfinin yanı sıra yaşayan hazineler olan zanaatkârlarla tanışma fırsatı da sunuyor.
18.10.2020Gündem
Canlı yayında açıkladı 2022de açılacak...
Canlı yayında açıkladı! 2022'de açılacak...Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, "İstanbul Finans Merkezi'ni 2022'nin ilk çeyreği gibi açmış olacağız." dedi.
3.10.2020Ekonomi
Vergi kayıp ve kaçağı RADARa takılacak
Vergi kayıp ve kaçağı 'RADAR'a takılacakVergisel işlemlerde uzaktan denetim ve risk bazlı incelemelerin yaygınlaştırılması için Risk Analizi Değerlendirme ve Araştırma (RADAR) Sistemi kurulacak. Farklı veri kaynaklarından edinilen bilgiler RADAR sisteminde toplanacak ve risk senaryoları oluşturulacak.
30.09.2020Uzmanpara
Vergi kayıp ve kaçağı RADARa takılacak
Vergi kayıp ve kaçağı "RADAR"a takılacakVergisel işlemlerde uzaktan denetim ve risk bazlı incelemelerin yaygınlaştırılması için Risk Analizi Değerlendirme ve Araştırma (RADAR) Sistemi kurulacak. Farklı veri kaynaklarından edinilen bilgiler RADAR sisteminde toplanacak ve risk senaryoları oluşturulacak.
30.09.2020Ekonomi
Yeni Ekonomi Programı açıklandı
Yeni Ekonomi Programı açıklandıHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Bu seneki Yeni Ekonomi Programı'nın ana temalarını 'Yeni Dengelenme', 'Yeni Normal' ve 'Yeni Ekonomi' olarak belirledik." dedi.
29.09.2020Uzmanpara
Son dakika... Bakan Albayrak Yeni Ekonomi Programı açıkladı İşte ekonomide 3 yıllık yol haritası
Son dakika... Bakan Albayrak 'Yeni Ekonomi Programı' açıkladı! İşte ekonomide 3 yıllık yol haritasıHazine ve Maliye Bakanı Albayrak, 2021-2023 dönemine ilişkin Yeni Ekonomi Programı'nı açıkladı. Albayrak, "Tüm göstergeler 'V' tipi toparlanmaya işaret ediyor. Temamız yeni dengelenme, yeni normal, yeni ekonomi. Salgın sürecinde alınan finansal tedbirler kademeli olarak kaldırılacak" dedi. İşte Albayrak'ın 'yeni dengelenme, yeni normal, yeni ekonomi' temasıyla açıkladığı, büyüme, işsizlik ve enflasyondaki yeni yol haritası...
29.09.2020Ekonomi
Ekonomide yeni yol haritası Uzmanlardan ilk değerlendirme
Ekonomide yeni yol haritası! Uzmanlardan ilk değerlendirmeBakan Albayrak Yeni Ekonomi Programını açıkladı. İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doçent Doktor Kadir Tuna, Takvim Gazetesi Ekonomi Müdürü Faruk Erdem, Ekonomist Belgin Maviş ve Stratejist Cüneyt Paksoy ekonomideki yeni yol haritasını değerlendirdi. İşte uzmanlardan ilk değerlendirmeler...
29.09.2020Ekonomi
İş dünyası Katar’la iş birliğini güçlendirecek
İş dünyası Katar’la iş birliğini güçlendirecekİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Türkiye ve Katar arasındaki ekonomik bağın üretime, sanayiye ve teknolojiye doğru kuvvetli bir şekilde evrilmesini arzu ediyoruz.” dedi.
26.09.2020Ekonomi
‘Global marka hedefinizin sonuna kadar arkasındayız’
‘Global marka hedefinizin sonuna kadar arkasındayız’Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı kapsamında hayata geçirilen Türk Reasürans AŞ’nin kuruluş yıl dönümünü tebrik ederek, “İstanbul Finans Merkezi’nden doğan ilk global Türk markası olma hedefinizin sonuna kadar arkasındayız” ifadelerini kullandı.
18.09.2020Ekonomi
Türk Reasürans A.Ş 1 yaşında
Türk Reasürans A.Ş 1 yaşındaTürk Reasürans AŞ Genel Müdürü Selva Eren, "Başarılarla dolu 1 yılı geride bıraktık, kuruluşumuzun üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra esas faaliyetimize başladık ve sektörle birlikte önemli işlere imza attık." ifadesini kullandı.
17.09.2020Ekonomi
İFM’nin ilk global markası olacak
İFM’nin ilk global markası olacakBirinci yılını geride bırakan Türk Reasürans’ın önemli projelere imza attığını belirten Genel Müdür Selva Eren, İFM’den doğan ilk global Türk markası olmayı hedeflediklerini söyledi
17.09.2020Ekonomi
Büyümeye katkı krizlere fren
Büyümeye katkı krizlere frenBDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, 20’nci yaşını kutlayan kurumun yakın iş birliği ve özverili çalışmalarıyla büyümeye katkı sağlayan, krizleri önleyen bir bankacılık sektörüne ulaşıldığını kaydetti
15.09.2020Ekonomi
BDDK Başkanı Mehmet Ali Akbenden 20. yıl mesajı
BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben'den 20. yıl mesajı!Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, kurumun yakın iş birliği ve özverili çalışmaları sonucunda büyümeye katkı sağlayan, krizleri önleyen bir bankacılık sektörüne ulaşıldığını belirterek, "Türk bankacılık sektörü ve genel olarak finans sektörü, küresel çalkantıların yaşandığı bu süreci basiretli bir şekilde yönetmeyi başarmıştır." ifadelerini kullandı.
14.09.2020Ekonomi
İstanbul’a hızlı metro geliyor 55 dakika sürecek
İstanbul’a hızlı metro geliyor! 55 dakika sürecekSon dakika haberlere göre, İstanbul’da 12 ilçeyi geçerek havalimanlarını birbirine bağlayacak, Halkalı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasını 114 dakikadan 55 dakikaya düşürecek hızlı metro geliyor. ‘Hızray’ saatte 160 kilometreye kadar sürat yapabilecek.
12.09.2020Ekonomi
Lüksemburg Hakkında Bilgiler; Lüksemburg Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve  Saat Farkı
Lüksemburg Hakkında Bilgiler; Lüksemburg Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıBatı Avrupa ülkeleri arasında yer alan Lüksemburg'un yüz ölçümü 2.586 kilometrekaredir. Avrupa'nın en küçük ülkelerinden biri olup refah seviyesi en yüksek ülkeler sıralamasında 12. sıradadır. Ülkenin resmi adı Lüksemburg Büyük Dükalığıdır. Lüksemburg'a dair en güncel bilgileri sizler için derledik.
7.09.2020Tatil
Kanada Hakkında Bilgiler; Kanada Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kanada Hakkında Bilgiler; Kanada Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıKuzey Amerika'da yer alan Kanada, dünyanın en büyük 2. ülkesidir. Resmi adı Kanada Dominyonu olan ülke toplamda 9.98 milyon karelik yüz ölçümüne sahiptir. İklim şartlarından dolayı kuzeye gidildikçe nüfus yoğunluğu azalır. Kanada bayrağının anlamı nedir, başkenti neresidir? Sizin için derledik.
13.09.2020Tatil
TSPB’nin yeni başkanı Tevfik Eraslan oldu
TSPB’nin yeni başkanı Tevfik Eraslan olduTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) 20’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı İstanbul’da yapıldı.
5.09.2020 Ekonomi
Bakan Albayrak duyurdu: Raporlama alt çalışma grubu kurulacak
Bakan Albayrak duyurdu: Raporlama alt çalışma grubu kurulacakSon dakika haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi (FİKKO) toplantısında, Finansal istikrarın sürdürülmesi, sistemik risk noktalarının tespit edilip yönetilmesi ve ekonomi politikalarının sürdürülebilir kalkınmayla uyum içerisinde oluşturulması amacıyla FİKKO bünyesinde raporlama alt çalışma grubunun kurulmasının kararlaştırıldığını bildirdi.
27.07.2020Ekonomi
Borsa İstanbulda sıfırların atılması pahalı algısını kırabilir
Borsa İstanbul'da sıfırların atılması "pahalı algısını" kırabilirBorsa İstanbul'da 23 yıl aradan sonra tekrar endekslerden iki sıfır atılırken, analistler, hayata geçen uygulamanın psikolojik açıdan 100 binlerle ifade edilen BIST 100 endeksindeki "pahalı algısını" ortadan kaldırabileceğine dikkati çekti.
27.07.2020Ekonomi
‘İstanbul Finans Merkezi’nin ilk global markası olacağız’
‘İstanbul Finans Merkezi’nin ilk global markası olacağız’Geçtiğimiz yıl eylül ayında, Türk sigorta sektöründe reasürans konusunda çok önemli bir gelişme yaşandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından sigorta sektörünün gelişimine katkı sağlamak, yerli reasürans kapasitesini arttırmak ve kaynak verimliliği sağlamak amaçlarıyla Türk Reasürans kuruldu.
15.07.2020Sigorta
Küresel İslami finans varlıklarının değeri 3 trilyon doları aşabilir
Küresel İslami finans varlıklarının değeri 3 trilyon doları aşabilirEski Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banka Meclisi Üyesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi İslam Ekonomisi ve İktisadi Sistemler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Necdet Şensoy, "İslam bankalarının küresel hacminin 2024 yılında 2 trilyon 175 milyar dolara, küresel toplam İslami finansal varlıkların ise 3 trilyon 400 milyar dolara ulaşması bekleniyor." dedi.
9.07.2020Ekonomi
Times Meydanı sessiz
Times Meydanı sessizCorona virüs salgının merkezi ve en çok can kaybının yaşandığı ülke olmaya devam eden ABD'deki vaka sayısı 3 milyon 123 bine çıkarken, 134 binden fazla kişi yaşamını yitirdi, Dünyanın en hareketli kenti olan New York'taki ünlü Times Meydanı, alınan önlemler sonrası boş kaldı.
9.07.2020Tatil
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan enflasyon açıklaması
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon açıklamasıGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ataşehir Hizmet Binası Açılışı'nda konuştu. Erdoğan açıklamalarında, "Enflasyonu, en kısa sürede tek haneli rakamlara düşürmekte kararlıyız." ifadelerini kullandı.
4.07.2020Siyaset
Borsa İstanbul ile TraderEvolution entegrasyonu tamamlandı
Borsa İstanbul ile TraderEvolution entegrasyonu tamamlandıÇoklu pazar online işlem platformu sağlayıcısı TraderEvolution, Borsa İstanbul Pay Piyasası ve Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'na Borsa İstanbul üyeleri üzerinden erişim sağlayacak altyapıyı hazırladı.
30.06.2020Ekonomi
Son dakika...FETÖcü Zekeriya Öze yumruk O vatan hainini görsek...
Son dakika...FETÖ'cü Zekeriya Öz'e yumruk! O vatan hainini görsek...Gelen son dakika haberine göre; Hakkında tutuklama kararı çıkacağını önceden haber alıp 10 Ağustos 2015’te gece yarısı kayıplara karışan firari FETÖ’cü eski savcı Zekeriya Öz Almanya’nın birçok kentinde görüldü. Ancak nerede saklandığı bir türlü tam aydınlık kazanmadı. Almanya şimdi firari Öz’le ilgili yeni bir olayla çalkalanıyor.
28.06.2020Gündem
Stratejist Cüneyt Paksoydan piyasaya dair önemli açıklamalar
Stratejist Cüneyt Paksoy'dan piyasaya dair önemli açıklamalar!Uzmanpara Yazarı Stratejist Cüneyt Paksoy milliyet.com.tr canlı yayınında gündeme dair soruları yanıtladı. İşte Paksoy'un ekonomi gündemine ilişkin sorulara verdiği önemli yanıtlar...
18.06.2020Ekonomi
Beşiktaş Başkanı Çebi: Matematiksel olarak şansımız var
Beşiktaş Başkanı Çebi: Matematiksel olarak şansımız varBeşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Bloomberg ekranlarında yayınlanan Finans Merkezi isimli programda açıklamalarda bulundu.
30.06.2020Beşiktaş
Faizsiz finansa merkez: Türkiye
Faizsiz finansa merkez: TürkiyeHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Hedefimiz Türkiye’yi, gelişmiş finansal altyapısı, genç, dinamik nüfusu ve nitelikli iş gücünün yanında jeostratejik konumuyla İstanbul Finans Merkezi’nin sağlayacağı avantajlarla dünyada faizsiz finansın merkezi haline getirmek” dedi.
15.06.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Zeynep AktaşMilliyet Yazarı
PİYASALARDA YAZ BEREKETİPiyasalarda yaz bereketi yaşanıyor...
28.07.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ekonomiistanbulingiltereborsa istanbulborsa

Finans Merkezi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.