kapadokya

kapadokya

Son dakika kapadokya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kapadokya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kapadokya haber sayfamızda...

kapadokya haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.853 kapadokya haberi bulunmuştur.

Nevşehir Gezilecek Yerler (2020) - Nevşehir Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Nevşehir Gezilecek Yerler (2020) - Nevşehir Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiNevşehir, Türkiye’de en çok merak edilen iller arasında yer almaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği illerden biridir. İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir dünya çapında tarihi ve doğal güzellikleri ile anılmaktadır. Hayatınızda bir kez görebileceğiniz güzellikleri Nevşehir’ de tatmanız mümkün olacaktır. Peki, Nevşehir de gezilip görülmesi gereken mekanlar neresidir? Mutlaka uğranması gereken semtler hangileridir? Nevşehir ile ilgili tavsiye edilen ve eşsiz güzelliğe sahip olan yerleri sizler için derledik.Nevşehir, Hititliler tarafından Nissa ismiyle anılmıştır. Uzun yıllar boyunca köy olarak kalan Nevşehir’e Türkler tarafından Muşkara ismi verilmiştir. İbrahim Paşa’nın köyde yaptırdığı farklı eserler ve inşaatlar sayesinde şehir tanınır hale gelmiştir. Yeni şehir anlamına gelen Nevşehir adı verilerek şehirdeki faaliyetler sürdürülmüştür. Yaz tatilini değerlendirmek için farklı yerler görmek isteyen kişilerin tercihi olmaktadır. Hem kültürel mirasın hem de turistik yerleri görmek mümkündür. Tarihin izlerini taşıyan tarihi yerler mutlaka görülmelidir.Farklı dönemlerin havasını taşıyan eşyaların müzeler de sergilenmesi iyi bir fırsattır. Yerli halkında yıllarca eşyaları koruması ve sonrasında gerçekleştirilen kazılardan eşyaların çıkarılmasıyla müzecilik gelişmiştir. Kaliteli bir gezi rehberi sayesinde Nevşehir’in dört bir köşesini kısa sürede gezmek mümkün olmaktadır. Doğal, kültürel, tarihi ve turistik açıdan önemlidir. Farsça da Kapadokya kelimesi güzel atlar ülkesi anlamı taşımaktadır. Kapadokya, doğal güzelliklerin en büyük kanıtı olmaktadır. Muhteşem manzara ve keyifli bir gezi için kaçırılmayacak bir yerdir. Coğrafi yapının zamanla değişikliğe uğraması günümüzde farklı biçimde gözlemlenmektedir.
18.05.2020Tatil

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar