Kosgeb

Kosgeb

Son dakika KOSGEB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan KOSGEB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan KOSGEB haber sayfamızda...

Kosgeb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 756 kosgeb haberi bulunmuştur.
KOSGEB destekleri teminatsız da verilebilecek
KOSGEB destekleri teminatsız da verilebilecekKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) geri ödemeli olarak sağlanacak destekleriyle erken ödemeleri KOBİ'lerin finansmana erişiminin kolaylaştırılması amacıyla teminatlı veya teminat alınmaksızın verilebilecek.
6.01.2021Ekonomi
KOSGEB destekleri teminatsız da verilebilecek
KOSGEB destekleri teminatsız da verilebilecekKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) geri ödemeli olarak sağlanacak destekleriyle erken ödemeleri KOBİ'lerin finansmana erişiminin kolaylaştırılması amacıyla teminatlı veya teminat alınmaksızın verilebilecek.
6.01.2021Uzmanpara
Hepsi zehir gibi
Hepsi zehir gibiSındırgı’da, öğretmen Ahmet İyem, Kovid sonrası öğrencilerin okula döneceği gün için ortam temizleyici makine yaptı. İzmir’de, liseli Eray ile Berkay, DEPARK Teknoloji Geliştirme AŞ’nin mentörlüğünde yerli insülin pompası projesi hazırladı. Manisa’da Tolga Karanlıkoğlu ile Erhan Şahin, TEKNOKENT’te ürettikleri mobil oyunları birçok ülkeye satıyor.
25.12.2020Ege
Kosgeb Nedir, Ne İşe Yarar Kosgebten Faydalanmak İçin Ne Yapılmalıdır
Kosgeb Nedir, Ne İşe Yarar? Kosgeb'ten Faydalanmak İçin Ne Yapılmalıdır?Kendi işini kurmak isteyen küçük girişimcilere yardımcı olan bir kuruluştur KOSGEB... Fakat bu konuda, yeni iş kurmak isteyen kişilerin akıllarında cevaplanmamış bir sürü soru bulunur. 1990 senesinden bu yana küçük ölçekli kuruluşlara karşılıklı ve karşılıksız olarak yardım yapan KOSGEB'e nasıl başvurulduğu, kimlerin faydalandığı, KOSGEB Nedir? Ne işe yarar? Gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.
Son dakika... Bakan Varanktan yerli otomobil için flaş açıklama
Son dakika... Bakan Varank'tan yerli otomobil için flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; TBMM Genel Kurulu’nda, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'nin maddelerinin görüşmeleri sürüyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin otomobili tersine beyin göçünü de ciddi manada teşvik ediyor. Küresel tecrübesi olan genç mühendislerimiz, yazılımcılarımız, yöneticilerimiz; yurt dışındaki işlerini bırakıp Türkiye'nin otomobili için vatanlarına döndüler." ifadelerini kullandı.
11.12.2020Siyaset
İstanbulda bu yıl 51 bin esnaf iş yeri açtı
İstanbul'da bu yıl 51 bin esnaf iş yeri açtıPandemi döneminde sayısı artırılan esnaf destek paketleriyle, İstanbul’da 2020 yılı Ocak- Aralık döneminde yeni esnaf sayısında rekor kırıldı, kadın girişimcilerin de sayısı arttı. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, “Devletimiz esnaf ve sanatkara destek verdiği sürece bu yeni iş yerleri açılacak, çoğalacak" dedi.
9.12.2020Uzmanpara
İstanbulda bu yıl 51 bin esnaf iş yeri açtı
İstanbul'da bu yıl 51 bin esnaf iş yeri açtıPandemi döneminde sayısı artırılan esnaf destek paketleriyle, İstanbul’da 2020 yılı Ocak- Aralık döneminde yeni esnaf sayısında rekor kırıldı, kadın girişimcilerin de sayısı arttı. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, “Devletimiz esnaf ve sanatkara destek verdiği sürece bu yeni iş yerleri açılacak, çoğalacak" dedi.
9.12.2020Ekonomi
Vakıf Katılım’dan KOBİ Finansman Destek Programı
Vakıf Katılım’dan "KOBİ Finansman Destek Programı"Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş "KOBİ’lerimizin yatırımlarını ve üretimlerini destekliyoruz. Şimdiye kadar olduğu gibi önümüzdeki süreçte de imalat, istihdam, ihracat, inovasyon alanında reel sektöre desteğimizi artırarak devam ettireceğiz" dedi.
8.12.2020Ekonomi
Son dakika: Bakan açıkladı 158 milyon TL destek geliyor
Son dakika: Bakan açıkladı! 158 milyon TL destek geliyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB’in “İmalat Sanayinde Dijitalleşme” temalı çağrısının sonuçlarını açıkladı. Bu çağrı ile akıllı dijital teknolojileri geliştiren veya akıllı dijital teknolojileri imalat süreçlerinde kullanan KOBİ’leri desteklediklerini ifade eden Bakan Varank, “396 KOBİ’mize yaklaşık 158 milyon TL destek sağlayacağız.” dedi.
1.12.2020Ekonomi
Vergi affı çıktı mı 2020 Vergi affı bekleyenlere borç yapılandırma haberi
Vergi affı çıktı mı? 2020 Vergi affı bekleyenlere borç yapılandırma haberi!Vergi borçları olan vatandaşlar son zamanlarda af haberi bekliyordu. Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruya göre Vergi borcu yapılandırması yürürlüğe girdi. Vergi, prim borçları, köprü ve trafik cezaları yeniden yapılandırılacak. Borçların 18 taksitle ödenmesinin önünü açan düzenlemenin tüm detayları haberimizde...
17.11.2020Ekonomi
KOSGEB alacakları yeniden yapılandırılıyor
KOSGEB alacakları yeniden yapılandırılıyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "(Borç yapılandırması ve istihdam teşvikine ilişkin kanun) Bu kapsamda toplam 34 milyon liralık KOSGEB alacağını yeniden yapılandırıyoruz" dedi.
16.11.2020Ekonomi
Çevre dostu kese kâğıdı
Çevre dostu kese kâğıdıGirişimci Aysun Sarı, Sakarya’da KOSGEB’den aldığı destekle doğaya zarar vermeyen ve su sızdırmayan özelliğe sahip kese kâğıdı üretiyor.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yatırım ve destek bütçesinde büyük artış
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yatırım ve destek bütçesinde büyük artışSanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2021 yılı bütçesi, 2020'ye göre yüzde 50,1 artışla yaklaşık 12 milyar liraya çıkarıldı.
25.10.2020Ekonomi
110 bin TL destekle bu işe girdi Erkeklere taş çıkartıyor...
110 bin TL destekle bu işe girdi! Erkeklere taş çıkartıyor...Aydın'da, KOSGEB'den aldığı 110 bin liralık destekle kapı imalathanesi işine giren 24 yaşındaki Mübeccel Sinem Elbir, istihdam sağladığı 3 kişiyle üretim yapıyor.
15.10.2020Ekonomi
Hedefi fabrika sahibi olmak
Hedefi fabrika sahibi olmakAydın’da KOSGEB’den aldığı 110 bin liralık destekle sanayide kapı imalathanesi açan 24 yaşındaki Mübeccel Sinem Elbir, işlerini daha da büyütüp fabrika sahibi olmayı hedefliyor...
14.10.2020Ege
Denizciler sanal gerçeklikle eğitiliyor
Denizciler sanal gerçeklikle eğitiliyorİzmir'de bir teknoloji firmasının geliştirdiği yazılım teknolojisi, denizcilik sektöründeki eğitimlerin VR gözlük kullanarak sanal ortamda sunulmasına olanak veriyor.
14.10.2020Teknoloji
Çiçekçilik ruhu hep içimdeydi
"Çiçekçilik ruhu hep içimdeydi"Dedesi sayesinde şakayıkların arasında büyüyen Maria Bulanalp, KOSGEB’in girişimci kadınlara yönelik desteğiyle başladığı çiçekçilikte tasarımlarıyla kendine bir kulvar açtı, içindeki ruhu yaşama geçirdi
3.10.2020Ege
Sanayiciler istedi, Türk bilim insanları Diyarbakırda üretti
Sanayiciler istedi, Türk bilim insanları Diyarbakır'da ürettiDiyarbakır'da sanayicilerin isteği üzerine Türkiye'de üretimi olmayan ve tamamen dışa bağımlı olunan kontak lens solüsyonu Dicle Üniversitesi ve Teknokent işbirliğiyle, Türk bilim insanlarınca PRO-VISION markası ile üretildi. 2021 yılı başında piyasaya sunulması beklenen solüsyonu üreten ekibin başında yer alan Dicle Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Aydemir, TÜİK verilerine göre geçen yıl solüsyonda 100 milyon dolar tutarında ithalat gerçekleştiğini belirterek, "Mevcut ürünlerden daha iyi bir hale getirmek için tüm fiziksel ve kimyasal testleri yaparak, farklı bir ürün ortaya çıkardık. Herhangi bir bakteri ve virüse karşı duyarlı bir solüsyondur. Şu an CE belgesi başvurusunu yaptık, inceleme aşamasında" dedi.
30.09.2020Teknoloji
AK Parti Milletvekili Koçer destek paketlerini değerlendirdi
AK Parti Milletvekili Koçer destek paketlerini değerlendirdiAK Parti Gaziantep Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Sözcüsü Nejat Koçer, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşanan sıkıntılı sürecin millet ve devletin el ele başarıyla atlatacağına inandığını bildirdi.
29.09.2020Siyaset
Belge ücretlerine KOSGEB’den destek
Belge ücretlerine KOSGEB’den destekTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Helal Akreditasyon Kurumu (HAK) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) işletmelere akreditasyon belgelendirme ücretlerinde kolaylık sağlayacak önemli bir iş birliğine gittiğini belirterek, “İşletmelerimiz belge, müracaat, dosya inceleme, tetkik, denetim ve test ücretleri gibi ödemelerini destek üst limitleri dahilinde yüzde 60 oranına kadar KOSGEB’den geri alabilecek” ifadesini kullandı.
15.09.2020Ekonomi
Bakan Pekcan önemli işbirliğini duyurdu
Bakan Pekcan önemli işbirliğini duyurdu!Ticaret Bakanı Pekcan: Helal Akreditasyon Kurumu (HAK) ile KOSGEB, işletmelerimize akreditasyon belgelendirme ücretlerinde kolaylık sağlayacak önemli bir işbirliğine gitti. Buna göre HAK ile HAK tarafından akredite edilmiş kurum ve kuruluşlardan alınacak belgeler, KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı Belgelendirme Desteği kapsamına alındı.
14.09.2020Ekonomi
4 çocuk annesi yıllarca çalıştı, devlet desteğiyle kendi atölyesini kurdu
4 çocuk annesi yıllarca çalıştı, devlet desteğiyle kendi atölyesini kurduBingöl’de yaşayan ve yıllarca tekstil atölyelerinde çeşitli görevlerde çalışan 4 çocuk annesi Hatice Anşin, devlet desteğiyle çoğunluğu kadın olmak üzere 60 kişiyi istihdam eden kendi atölyesini kurdu.
3.09.2020Gündem
Selden etkilenen esnaf  ve KOBİ’ye faizsiz kredi
Selden etkilenen esnaf ve KOBİ’ye faizsiz krediSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB desteğiyle Giresun’daki sel bölgesinde yer alan KOBİ’lerin 100 bin liraya kadar faizsiz kredi kullanabileceğini açıkladı.
2.09.2020Ekonomi
Bakan Varanktan net açıklama: Bugün herkes Türkiye’nin geldiği noktayı görecek
Bakan Varank'tan net açıklama: Bugün herkes Türkiye’nin geldiği noktayı görecekSon dakika haberine göre; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Bugün herkes Türkiye’nin yeni sanayi politikalarını, reel sektörün canlılığını ve teknoloji geliştirme alanında geldiği noktayı görecek." dedi.
29.08.2020Ekonomi
Sanayiye milyonluk robot desteği
Sanayiye milyonluk robot desteğiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB’in, “KOBİGEL programı” ile yeni çağrıya çıkacağını ve işletmelere 1 milyon liraya kadar dijitalleşme desteği vereceğini bildirdi.
23.07.2020Ekonomi
Son dakika İşletmelere 1 milyon liraya kadar dijitalleşme desteği
Son dakika! İşletmelere 1 milyon liraya kadar dijitalleşme desteğiBakan Varank, KOSGEB'in, 'KOBİGEL programı'yla yeni çağrıya çıkacağını ve işletmelere 1 milyon liraya kadar dijitalleşme desteği vereceğini belirtti.
22.07.2020Ekonomi
Türkiyede OSBsiz şehir kalmadı
Türkiye'de OSB'siz şehir kalmadıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, planlı sanayileşme politikaları kapsamında yılın ilk altı ayında 6 OSB’ye tüzel kişilik kazandırdıklarını belirterek, "Hakkari Yüksekova OSB’nin de tüzel kişilik kazanmasıyla ülkemizdeki OSB sayısı 320'ye ulaştı. Böylece OSB’si olmayan hiçbir ilimiz kalmadı." dedi.
4.07.2020Ekonomi
Ölüm vadisinden diri ve kârlı çıkmak
Ölüm vadisinden diri ve kârlı çıkmakGirişimlerin yarıdan fazlası, kurulmasının ardından geçen kısa sürede girdiği ‘ölüm vadisinden’ çıkamıyor. Uzmanlar ölüm vadisini diri ve kârlı aşmanın başlıca yolunun hızlı öğrenmek olduğunu söylüyor
17.06.2020Ekonomi
İşitme engelli girişimci olacak
İşitme engelli girişimci olacakKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), girişimcilik alanında verdiği eğitimlere artık işitme engellileri de dahil ediyor. KOSGEB ile Dünya İşitme Engelliler ve Engelliler Federasyonu (DİEF) arasında, işitme engelli girişimcilere yönelik protokol imzalandı.
9.06.2020Ekonomi
Bakan Varank, BTSO Müşterek Komiteler Toplantısında konuştu
Bakan Varank, BTSO Müşterek Komiteler Toplantısı'nda konuştuSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında geçilen "yeni normal"de önlemlerin yaşam tarzı olarak belirlenmesi gerektiğini belirterek, "Hasarın boyutlarını minimuma indirmek ve bu dönemin sunduğu fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Bunun için de en başta sağlık diyerek üretim cephesinde kalıcı bir toparlanmayı gerçekleştirmeye odaklandık." dedi.
21.05.2020Ekonomi
KOSGEB, Model Fabrika’dan eğitim alacak KOBİ’lere 70 bin TL’ye kadar destek
'KOSGEB, Model Fabrika’dan eğitim alacak KOBİ’lere 70 bin TL’ye kadar destek'KOSGEB, Model Fabrika’dan eğitim alacak KOBİ’lere 70 bin TL’ye  kadar destek verecek. Düzenlemeyi duyuran Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, pandemi döneminde dijital dönüşümün öneminin bir kez  daha ortaya çıktığını belirtti.
15.05.2020Ekonomi
Son dakika: Başvurular başladı Corona virüs mücadelesine tam destek...
Son dakika: Başvurular başladı! Corona virüs mücadelesine tam destek...Son dakika haberlere göre, corona virüs salgınının etkisini azaltacak projesi olanlar destekleniyor. Girişimcilerden hızlı ve çözüm odaklı olmaları bekleniyor. Bugün geliştirilecek iş fikirleri, yarın da ülke ekonomisinin dünyada öne çıkmasını sağlayacak.
25.04.2020Koronavirüs
Fikri olan bugün harekete geçsin
Fikri olan bugün harekete geçsin!Kovid-19’un etkisini azaltacak projesi olanlar destekleniyor. Girişimcilerden hızlı ve çözüm odaklı olmaları bekleniyor. Bugün geliştirilecek iş fikirleri, yarın da ülke ekonomisinin dünyada öne çıkmasını sağlayacak
25.04.2020Ekonomi
Salgınla savaşana milyonluk destek
Salgınla savaşana milyonluk destekGirişimcileri Kovid-19’la mücadele edecek ekipman, sarf malzemesi ve cihazları üretmeye yönlendirmek isteyen devlet, milyonlarca liraya varan destekler veriyor. Destek için KOSGEB ve kalkınma ajansları farklı programlar yürütüyor
24.04.2020Ekonomi
TİM’in taleplerine devletten 40 hızlı çözüm
TİM’in taleplerine devletten 40 hızlı çözümTürkiye’nin koronavirüsle mücadelesine destek olmak amacıyla bünyesindeki 61 ihracatçı birliğiyle beraber “Bugüne kadar ihracatımız için ürettik. Şimdi sağlığımız için üretiyoruz” sloganıyla maske ve dezenfektan üretim seferberliği başlatan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nde karşılık bulan 40 çözüm önerisiyle de ihracatçılara destek oldu. Öte yandan İlgili talep üzerine, EFT, havale ve kartsız para yatırma işlemleri ücretsiz hale getirildi veya cüzi miktarda masraf alınmaya başlandı. Nakit yönetim limitleri artırılarak, bu limitlerden yapılacak ödemelere 3 ay ödemesiz, 12 aya kadar taksit imkanı verilecek.
14.04.2020Ekonomi
136 bin firmanın KOSGEB taksitleri 3 ay ertelendi
136 bin firmanın KOSGEB taksitleri 3 ay ertelendiKOSGEB'in kredi destek programından faydalanan ve bankalara ödemeleri devam eden 136 bin KOBİ'nin, nisan, mayıs ve haziran aylarındaki kredi taksitleri 3 ay ertelendi.
7.04.2020 Ekonomi
Son dakika... Bakan Varank 14 corona projesinin maliyetini açıkladı
Son dakika... Bakan Varank 14 corona projesinin maliyetini açıkladıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ""(Kovid-19'a yönelik aşı ve ilaç) Şu anda desteklediğimiz 14 projenin maliyeti 18 milyon lira, bu fonu araştırmacılarımıza sağlıyoruz.Temel ihtiyaç maddeleri, enerji gibi kritik sektörlerde hayatın devam etmesi için üretimi sürdürmek zorundayız." dedi.
3.04.2020Ekonomi
Sıfırdan öğrendi Şimdi sipariş yağıyor...
Sıfırdan öğrendi! Şimdi sipariş yağıyor...60 çeşit sebze ve meyveyi kurutarak Türkiye’nin dört bir yanına pazarlayan Aydınlı genç girişimci Cansu Karaca, “Sıfırdan öğrendiğim işimde bugün 30 kadına istihdam sağlamanın mutluluğunu yaşıyorum” diyor.
2.04.2020Ekonomi
Kalkınma ajanslarından Kovid-19’la mücadelede 3 aşamalı plan
Kalkınma ajanslarından Kovid-19’la mücadelede 3 aşamalı planKalkınma Ajansları aracılığıyla Kovid-19 ile mücadele uygulanacak tedbirler belli oldu.
31.03.2020Ekonomi
Maske üreticisine destek verilecek
Maske üreticisine destek verilecekSanayi ve Tekonoloji Bakanlığı, Kovid-19 ‘a karşı KOSGEB aracılığıyla KOBİ’lere kalkan olacak üç ayaklı bir planı devreye soktu.
26.03.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Varank açıkladı Alacaklar 3 ay ertelendi
Son dakika... Bakan Varank açıkladı! Alacaklar 3 ay ertelendiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Dezenfektan, koruyucu elbise, gözlük, maske, eldiven gibi ürünleri yerli üretenlere KOSGEB'den 6 milyon liraya kadar destek vereceğiz." dedi.
25.03.2020Ekonomi
Maske üretene ileri girişimci desteği
Maske üretene ileri girişimci desteğiKovid-19 salgını maskeye talebi artırdı...
24.03.2020Ekonomi
Kendi işini kurana hibe
Kendi işini kurana hibeİş kurmak istiyorum...
10.03.2020Ekonomi
KOSGEB’den büyük destek
KOSGEB’den büyük destekKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), 2019’da Türkiye’nin 7 bölgesinde, inşaattan imalata, ulaştırmadan madenciliğe kadar çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 69 bini aşkın işletmeye 2 milyar 309 milyon 536 bin 351 lira destek verdi.
6.03.2020Ekonomi
KOSGEB geçen yıl 69 binden fazla işletmeye destek verdi
KOSGEB geçen yıl 69 binden fazla işletmeye destek verdiKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), 2019'da Türkiye'nin 7 bölgesinde, inşaattan imalata, ulaştırmadan madenciliğe kadar çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 69 bini aşkın işletmeye destek verdi.
5.03.2020Ekonomi
KOSGEB desteğiyle açtı Siparişlere yetişemiyor
KOSGEB desteğiyle açtı! Siparişlere yetişemiyorSakarya'nın Pamukova ilçesinde yaşayan Mine-Murat Koç çifti, KOSGEB desteğiyle açtıkları iş yerinde lazer kesim ahşap hediyelik eşya üretirken, öğrencilere de üretimin nasıl yapıldığını uygulamalı gösteriyor. KOSGEB'in projelerini onayladığını ve hibe desteğinde bulunduğunu belirten Mine Koç, "Zamanla yoğun talepler olunca ikinci makineyi almaya karar verdik. KOSGEB'e projemizi sunduk ve kabul edildi. İkinci makinemizi da aldıktan sonra gece gündüz siparişleri yetiştirmeye çalışıyoruz. Hediyelik eşya, kişiye özel ürünler, magnet, oyun evleri, ahşap ve pleksi, her şeyi yapıyoruz. İnternetten sipariş alarak Türkiye'nin her yerine ürünlerimizi gönderiyoruz. O kadar yoğun bir sipariş var ki eşimle sabahlara kadar çalışıp siparişleri yetiştirmeye çalışıyoruz." diye konuştu.
2.03.2020Ekonomi
Tatlı tatlı büyüyor
Tatlı tatlı büyüyorŞef Tarkan Özdemir’in beş yıl önce 4 çalışanla kurduğu Chefs Atelier, bugün 10 ülkeye ihracat yapıyor. Özdemir, “Hedefim beş yıl sonra 30 ülke ve 200’ü aşkın istihdam” diyor
18.02.2020Ekonomi
Son dakika: Bakan Varank açıkladı 200 bin lira hibe verilecek
Son dakika: Bakan Varank açıkladı! 200 bin lira hibe verilecekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci Programı 2020'nin yeni çağrısı için başvuruların 28 Şubat'ta sona ereceğini belirterek, "Programa kabul edilenlere, 200 bin liraya kadar hibe vereceğiz. Gençler, böylelikle teknoloji ve yenilik odaklı fikirlerini, somut işlere dönüştürebiliyor." dedi.
17.02.2020Ekonomi
Hasarsız tesise de faizsiz kredi desteği
Hasarsız tesise de faizsiz kredi desteği Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Malatya’yı da etkileyen Elazığ merkezli depreme işaret ederek, “Bölge ekonomisinde durgunluğun önüne geçmek ve üretimde sürekliliği sağlamak için yeni bir adım daha atıyoruz. İmalat sanayisinde faaliyet gösteren işletmeler, depremden fiziki olarak zarar görmese de KOSGEB’in İmalat Sanayi İşletme Kredisi Faiz Desteği Programı’ndan faydalanabilecekler” dedi.
16.02.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Zekiye ÇobanMilliyet Yazarı
Kadın GirişimcidirGirişimci Kadınlar, öncelikle kendi işinizi yapmak istediğiniz ve buna cesaret ettiğiniz için sizi tebrik ederim...
6.07.2020

Benzer Haber Etiketleri

kosgebdestekekonomivarankizmir

Kosgeb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.