marmara

marmara

Son dakika marmara haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan marmara gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan marmara haber sayfamızda...

marmara haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 29.749 marmara haberi bulunmuştur.

Tekirdağ Gezilecek Yerler (2020) - Tekirdağ Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Tekirdağ Gezilecek Yerler (2020) - Tekirdağ Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiTekirdağ, Marmara Bölgesinde yer alan ve Türkiye’nin en kalabalık yirmi ikinci şehri olarak bilinmektedir. Küçük bir şehir olmasına karşılık gezilecek ve görülecek pek çok tarihi yerler bulunmaktadır. Huzur veren yemyeşil ormanları ve sakin deniziyle yaz aylarında ziyaretçilerin akınına uğramaktadır. Şehirde tarih kokan mekânlar Tekirdağ mutfağının eşsiz lezzetleri ile birleşmektedir. Doğal güzellikleri ile insanları büyüleyen Tekirdağ, çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle Tekirdağ’da gezilip görülmesi gereken yerleri sizler için derledik.Ortaçağ’da “Rodosto” olarak isimlendirilen şehir, Osmanlıların işgali sonrasında Rodosçuk ismini almıştır. Ardından Tekfurdağı denilen şehir Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının ardından Tekirdağ olarak belirlenmiştir. En eski insanların yerleşim yeri Karansıllı Köyü olarak bilinmektedir. Yatak, Kuştepe ve Malkara yakınında bulunan Balıtepe adlı yerde rastlanmıştır. Birden fazla buluntu yerinin yer alması tarihi eserlerin ortaya çıkmasına fırsat vermektedir. Tekirdağ müzecilik açısından gelişmiş şehirler arasındadır. Müzeler de aletler ve günlük hayatta kullanılan eşyalarda yer almaktadır.Tekirdağ da gezi rehberi ile oluşturulan rotada her medeniyete ait izlere şahit olunmaktadır. İstanbul’dan günübirlik gezmek amaçlı Tekirdağ’a gelen yerli turistler ise zengin semtler de keyifli zaman geçirmektedir. Müze, cami, konak evi, plajı ve ünlü tatil beldeleri ile Tekirdağ görülmesi gereken yüzlerce yer bulunan bir şehirdir. Tekirdağ’da bulunan Namık Kemal Evi, ünlü şairimizin belli bir dönem yaşadığı yerdir. Evin havasını solumak ve eşyaların ünlü şairin hayatına şahit olduğunu düşünmek farklı duygular yaşatmaktadır. Gezilecek yerler arasında mutlaka Namık Kemal Evi yer almalıdır.
25.05.2020Tatil
Yalova Gezilecek Yerler (2020) - Yalova Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Yalova Gezilecek Yerler (2020) - Yalova Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiYalova Türkiye'nin en güzel şehirleri arasında yer alır. Yalova Marmara denizine kıyısı olan bir şehirdir. Yalova gerek yaz turizminde gerekse de tatil sezonlarında sürekli olarak ziyaret edilen bir şehirdir. Yalova şehrine gitmek isteyenler şehir hakkında araştırma yapmaktadırlar. Yalova son aylarda arama motorlarında en fazla araştırılan şehirlerden biridir. Peki, Yalova gezilecek yerler neresidir? Yalova mutlaka gezilmesi gereken yerler listesi nedir? İşte Yalova seyahat rehberiniz.Yalova 4 mevsimde ziyaret edilebilen çok güzel bir şehirdir. Yalova nüfusu yaklaşık olarak 250 bindir. Denize kıyısı olan bir şehir olduğundan dolayı Yalova özellikle yaz sezonlarında sıklıkla ziyaret edilmektedir. Yalova şehrine ziyaret ederek hem tarihi yerleri ziyaret edebilirsiniz hem de şehirde doğal yerleri gezebilirsiniz. Yalova İstanbul'a da oldukça yakın bir yerdir. Şehre ulaşım bakımından hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.Yalova müzeleri ve ünlü semtleri ile meşhur bir şehirdir. Türkiye'nin tatil beldelerinden biri olan Yalova otel ve konaklama imkanları da oldukça iyi olan bir şehirdir. Denize kıyısı olması sebebi ile şehirde pek çok plaj yer almaktadır. Ayrıca tatil köyleri de yine Yalova şehrinde bulunur. Şehri ziyaret etmeden önce mutlaka bir seyahat planı oluşturmanız tavsiye edilir. Çünkü şehirde gezmeniz gereken pek çok tarihi yer bulunuyor. Bu tarihi yerlerde bol bol fotoğraf çektirebilir ve keyifli anlar geçirebilirsiniz. Ailecek gidebileceğiniz birçok doğal yerler bulunmaktadır. Yalova tatil ihtiyaçlarınızı karşılayabilen bir şehirdir. Şehir halkı da oldukça misafirperver olup gelen ziyaretçilerine her türlü imkanı sunmaktadırlar.
20.05.2020Tatil
Kocaeli Gezilecek Yerler (2020) - Kocaeli Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Kocaeli Gezilecek Yerler (2020) - Kocaeli Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiKocaeli ülkemizin en güzel şehirlerinden biridir. Hem doğal güzelliği hem de tarihi yerleri bol olan Kocaeli günümüzde ön plana çıkan ve hızla gelişen şehirlerden biridir. Kocaeli ilini her mevsim gezebilir ve bu şehirde tatil yapabilirsiniz. Kocaeli'ne gelmeden önce mutlaka şehrin gezilecek ve görülecek yerleri hakkında bilgi almakta fayda var. Peki, Kocaeli gezilecek yerler nerelerdir? Kocaeli mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi nedir? İşte Kocaeli şehrinin gezilecek ve görülecek yerleri.Kocaeli Türkiye'nin en güzel ilinden biridir. İstanbul'a da oldukça yakın bir şehirdir. Kocaeli yaklaşık olarak 2 milyon olan nüfusu ile ülkemizin en yoğun nüfusa sahip illerinden biridir. Kocaeli aynı zamanda Marmara denizine kıyısı olan bir ildir. Pek çok tarihi nüfusu ve müzeleri bulunmaktadır. Kocaeli şehrine gelmeden önce mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesini yapmalısınız. Bu şekilde şehri tamamen gezebilir eşsiz güzelliğe sahip olan doğal güzellikleri gezebilirsiniz. Kocaeli şehrinde aynı zamanda konaklama imkanı da oldukça gelişmiştir.Hem müzeleri gezebilir hem de Kocaeli'nin ünlü semtlerini gezebilir bu şekilde eşsiz dakikalar yaşayabilirsiniz. Kocaeli Türkiye'nin en güzel doğal güzelliğe sahip şehirleri arasında başı çeken bir şehirdir. Kocaeli dört mevsimde ziyaret edebileceğiniz güzellikte olan şehirdir. Osmanlı döneminde kalma olan müzeler ve diğer tarihi yerler her yıl hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelmiş durumdadır. Kocaeli ülkemizin en fazla ziyaret edilen şehirlerin arasında yer almaktadır. Dolayısıyla siz de Kocaeli şehrini her mevsim ziyaret edebilir keyifli anlar yaşayabilirsiniz.
20.05.2020Tatil
Ayvalık Gezilecek Yerler (2020) - Ayvalık Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Ayvalık Gezilecek Yerler (2020) - Ayvalık Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiTürkiye’nin Marmara Bölgesinde yer alan Balıkesir şehrinin Ege denizine kıyısı olan kısmındaki küçük şirin sahil kasabası Ayvalık’tır. Midilli adasının karşısında yer alan Ayvalık her geçen gün çok daha fazla ziyaretçiye ev sahipliği yaparak turizmin canlı olduğu bir yer halindedir. Ayvalık İstanbul’a yakın mesafede olması nedeni ile İstanbul’dan çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Geçmişin izlerini kaybetmeyen Ayvalık’ta gezilecek yerler nerelerdir? İşte Ayvalık’ta mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesini sizler ile buluşturduk.Küçük bir ilçe oluşuna karşın Ayvalık merkezinde ve Ayvalık çevresinde çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır. Ayvalık eski bir Rum yerleşkesidir. Huzurlu vakitler geçirip, enerji depolamak için, yenilenip tazelenmek için, şehrin gürültüsünden kaçarak ruhu dinlendirmeye en uygun yerlerinden biridir. Ayvalık ilçesini rahatça keşfedebilmek ve gezip görülmesi gereken yerleri görebilmek için en az 2 ya da 3 gün kadar vakit ayırılmalıdır. Ayvalık sokaklarının zeytin kokusu, berrak denizi, enfes yemekleri ve tarihi evleri ile herkesin görmesi gereken güzel yerlerden birisidir. Ayvalık çarşısı gezinin başlayabileceği en iyi noktalardan biridir.Ayvalık’ta en fazla ziyaret edilen bölgelerinden biri Cunda Adası’dır. Cunda Adası bugüne kadar çok sayıda yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmiş ve her geçen gün çok daha fazla ziyaret edeni olan bir adadır. Çok sayıda kilise, cami gibi tarihi yapılar bulunurken görülmesi gereken plajları da bulunmaktadır. Ayvalık ilçe olarak hem tatil yapılabilecek hem de gezip kültürel birikim kazanılabilecek nadir yerlerden biridir. Ayvalık sonbahar ve ilkbahar aylarında çok daha fazla ziyaretçi alan fakat yaz tatili içinde yaz aylarında çok fazla tercih edilen ilçelerden biridir. Yurt dışından da çok sayıda turist ünlü plajları görmek, adaları gezmek için Ayvalık’a gelmektedir.
20.05.2020Tatil

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar