Merkezi Yerleştirme

Merkezi Yerleştirme

Son dakika Merkezi Yerleştirme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Merkezi Yerleştirme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Merkezi Yerleştirme haber sayfamızda...

Merkezi Yerleştirme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.431 merkezi yerlestirme haberi bulunmuştur.
KPSS taban puanları için tıkla: KPSS 2020/2 tercih sonuçları lisans, önlisans, ortaöğretim atama taban puanları açıklandı
KPSS taban puanları için tıkla: KPSS 2020/2 tercih sonuçları lisans, önlisans, ortaöğretim atama taban puanları açıklandıKPSS 2020/2 taban puanları ile ilgili detaylar araştırılıyor. KPSS-2020/2 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçlarının açıklandığı ÖSYM tarafından duyuruldu. Yerleştirme sonuçlarının belli olmasıyla beraber KPSS atama taban puanları gündeme geldi. Peki KPSS 2020/2 taban puanları nedir? İşte KPSS yerleştirme taban puanları ile ilgili detaylar...
15.01.2021Gündem
ÖSYM giriş ile KPSS ortaöğretim branş bazında sıralamalar sorgula | KPSS branş sıralamaları
ÖSYM giriş ile KPSS ortaöğretim branş bazında sıralamalar sorgula | KPSS branş sıralamaları2020 KPSS ortaöğretim sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından sınava katılan adaylar branş bazında sıralamaları merak ediyor. ÖSYM KPSS ortaöğretim branş sıralamalarını yayınladı. Peki, branş bazında sıralamalar nasıl sorgulanır? İşte 2020 KPSS ortaöğretim branş bazında sıralamalar.
25.12.2020Gündem
KPSS tercih tarihleri belli oldu KPSS tercihleri nasıl yapılır
KPSS tercih tarihleri belli oldu! KPSS tercihleri nasıl yapılır?Son dakika haberlere göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk: "KPSS-2020/2 merkezi yerleştirme aday tercih işlemlerine yönelik tarihleri açıkladı. KPSS tercihinde bulunmak isteyen adaylar ise KPSS tercihi nasıl yapılır, KPSS tercih tarihleri ne zaman sorularını araştırmaya başladı. İşte KPSS tercihleri hakkında son gelişmeler...
25.12.2020Gündem
Son dakika: Bakan açıkladı KPSSde kritik tarih açıklandı
Son dakika: Bakan açıkladı! KPSS'de kritik tarih açıklandıAile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, KPSS-2020/2 merkezi yerleştirme aday tercih işlemlerinin 30 Aralık 2020-7 Ocak 2021 tarihlerinde yapılacağını duyurdu.
25.12.2020Ekonomi
Son Dakika Haberi: Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih sonuçları nasıl sorgulanır ÖSYM giriş KPSS tercih sonuçları
Son Dakika Haberi: Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih sonuçları nasıl sorgulanır? ÖSYM giriş KPSS tercih sonuçlarıSon dakika haberine göre Sağlık Bakanlığı yerleştirme sonuçları açıklandı. 2020 Sağlık Bakanlığı tarafından 12 bin personel alımına ilişkin tercih işlemleri 1-7 Aralık tarihleri arasında yapılmıştı. ÖSYM KPSS 2020/14 yerleştirme sonuçlarını erişime açtı. KPSS Sağlık Bakanlığı yerleştirme sonuçları ÖSYM resmi internet sayfasından T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğreniliyor.
15.12.2020Gündem
ÖSYM duyurdu 12 bin sözleşmeli personel alımında süreç başladı
ÖSYM duyurdu! 12 bin sözleşmeli personel alımında süreç başladıÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Sağlık Bakanlığına merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli personel alımı için adaylardan tercihlerini almaya başladı.
1.12.2020Gündem
Son dakika: Resmi Gazetede yayımlandı 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak
Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacakGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 7 bini hemşire olmak üzere 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alacak.
1.12.2020Ekonomi
Son Dakika: Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli personel alımında flaş gelişme
Son Dakika: Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli personel alımında flaş gelişme!ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün: "2020-KPSS Ön Lisans branş bazında sıralamaları 30 Kasım Pazartesi günü açıklayacağız. Sağlık Bakanlığının 12 bin sözleşmeli pozisyonuna tercihleri ise 1-7 Aralık tarihleri arasında alacağız."
27.11.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alım kılavuzu açıklandı mı, başvurular nasıl ve ne zaman yapılacak 12 Bin Sağlık Bakanlığı personel alımı branş dağılımı nedir
Sağlık Bakanlığı personel alım kılavuzu açıklandı mı, başvurular nasıl ve ne zaman yapılacak? 12 Bin Sağlık Bakanlığı personel alımı branş dağılımı nedir?Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alacağını açıkladı. Gelen duyurudan sonra başvuru detayları ve branş dağılımı ile ilgili ayrıntılar ise merak konusu oldu. Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılacak, branş dağılımı nedir?
25.11.2020Gündem
12 bin sağlıkçı alımı ne zaman, başvuru şartları belli oldu mu Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru kılavuzu
12 bin sağlıkçı alımı ne zaman, başvuru şartları belli oldu mu? Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru kılavuzu12 bin sağlıkçı alımı hangi branşlarda/pozisyonlarda olacak? Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı kılavuzu yayımlandı mı? Koronavirüs süreciyle birlikte ağlık çalışanlarına olan ihtiyaç daha da arttı. Bakan Koca da, sosyal medya hesabından 14 farklı branşta 12 bin personel alımı yapılacağını bildirdi. Peki, hangi pozisyonlarda alım yapılacak? Başvuru şartları belli mi?
25.11.2020Gündem
Sağlıkçı alımlarında ‘mülakat’ olmayacak
Sağlıkçı alımlarında ‘mülakat’ olmayacakSağlık Bakanlığı’na alınacak 12 bin personelin hemşire, ebe ve sağlık teknikeri olacağını açıklayan Bakan Koca, alımların merkezi yerleştirme ile yapılacağını söyledi
25.11.2020Gündem
Son dakika: Bakan müjdeyi verdi 12 bin sağlık personeli alınacak
Son dakika: Bakan müjdeyi verdi! 12 bin sağlık personeli alınacakSon dakika gelen habere göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz" dedi.
24.11.2020Ekonomi
‘Aşı sözleşmesi 1-2 güne hazır’
‘Aşı sözleşmesi 1-2 güne hazır’TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Bakan Koca aşı için sözleşme müjdesi verdi. “Bir iki gün içerisinde sözleşme imzalanır” diyen Koca yerli aşının ise en erken nisanda devreye gireceğini kaydetti. Koca, “Dünyada erken dönemde çıkan ve güvenebilir olduğumuz aşıyı vatandaşlarımıza, önce kendimden başlamak üzere yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.
20.11.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı ne zaman, branş dağılımı ne olacak Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı nasıl yapılacak
Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı ne zaman, branş dağılımı ne olacak? Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı nasıl yapılacak?Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı ile ilgili ayrıntılar gündemde yer alıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12 bin personel alımı ile ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. Peki Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı ne zaman, branş dağılımı nedir?
19.11.2020Gündem
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yine uyardı: Virüs, kitlesel bulaşma dönemine girdi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yine uyardı: Virüs, kitlesel bulaşma dönemine girdiDünyada Kovid-19’un bulaştığı kişi sayısı 56 milyona dayandı, can kaybı da 1 milyon 345 bini geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüsün bulaştırıcılığından hiçbir şey kaybetmeden adeta kitlesel bulaşma dönemine geçtiğini belirterek, İstanbul, İzmir, Bursa’da başlayan artış trendinin neredeyse bütün ülkeye yayıldığını söyledi
19.11.2020Gündem
Son Dakika: Beklenen haber geldi Yerli aşı için tarih ve sayı belli oldu...
Son Dakika: Beklenen haber geldi! Yerli aşı için tarih ve sayı belli oldu...Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs'e karşı geliştirilen yerli aşıya dair bilgilendirme yapan Koca, aşının ne zaman devreye gireceğine ilişkin tarih verdi.
19.11.2020Gündem
Bakan Kocadan grip aşısı açıklaması: 600 bin kişiye yapıldı
Bakan Koca'dan grip aşısı açıklaması: 600 bin kişiye yapıldıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, küresel dünyada grip aşı arzının yüzde 20 oranında arttığını belirterek, "Biz ne yaptık? 1,1 milyon geçen yıl yapıldı, biz bu yıl 2,3 milyona çıkardık. Peki şu ana kadar kaç kişiye yaptık, 600 bin kişiye yapıldı." dedi.
18.11.2020Siyaset
KPSS branş sıralaması açıklandı mı, ne zaman açıklanacak KPSS atama puanları
KPSS branş sıralaması açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? KPSS atama puanlarıKPSS Lisans sonuçları dün sabah saatlerinde açıklandı. Adaylar sonuçlarını öğrendi, şimdi branş sıralaması ile atama puanları merak ediliyor. Peki, KPSS branş sıralaması açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?
23.10.2020Gündem
KPSS 22020 Lisans branş bazlı sıralama ne zaman açıklanacak ÖSYMden duyuru var mı
KPSS 22020 Lisans branş bazlı sıralama ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den duyuru var mı?2020 KPSS Lisans sonuçlarının ardından tüm adaylar branş sıralamasına odaklanmış durumdalar... ÖSYM'nin resmi sitesi ve sosyal medya hesapları sürekli kontrol edilirken KPSS Lisans branş sıralaması ne zaman açıklanır? sorusu sık sık yöneltiliyor.
22.10.2020Gündem
KPSS Lisans sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu ÖSYM KPSS Lisans sonuç tarihini duyurdu
KPSS Lisans sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu! ÖSYM KPSS Lisans sonuç tarihini duyurduEylül ayı içerisinde gerçekleştirilen KPSS Lisans sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ÖSYM tarafından adaylara duyuruldu. 4 yıllık Üniversite eğitimlerini tamamlayan ve mezun oldukları ve emek verdikleri bölümlerde kariyerini sürdürmek isteyen ve devlet kadrolarında görev almak isteyen binlerce aday Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilen KPSS sınavında ter döktü. Sınavların tamamlanmasının ardından sonuçların açıklanacağı tarihi merak içerisinde bekleyen adaylar KPSS Lisans sınav sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağını merak içerisinde bekliyordu. Sonuçların açıklanacağı tarih resmen belli oldu.
15.10.2020Gündem
DGS ek tercihleri ne zaman yapılacak 2020 DGS yerleştirme taban puanları açıklandı İşte ek yerleştirme ile ilgili detaylar...
DGS ek tercihleri ne zaman yapılacak 2020? DGS yerleştirme taban puanları açıklandı! İşte ek yerleştirme ile ilgili detaylar...DGS ek tercih tarihi ve yerleştirme taban puanları adaylar tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Heyecanla beklenen DGS sonuçları dün açıklandı. İstediği bölüme yerleşemeyenler ek tercih tarihini bekliyorlar. Peki DGS ek tercihleri ne zaman 2020? İşte DGS taban puanları...
8.10.2020Gündem
DGS ek tercihler ne zaman 2020 DGS ek yerleştirme ne zaman, taban puanları ve boş kontenjanlar açıklandı mı
DGS ek tercihler ne zaman 2020? DGS ek yerleştirme ne zaman, taban puanları ve boş kontenjanlar açıklandı mı?DGS tercih sonuçları bugün açıklandı. ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün, Twitter hesabından DGS yerleştirme sonuçlarının açıklandığını paylaştı. İstediği bölüme yerleşemeyen adaylar DGS ek tercihlerin en zaman yapılacağını araştırmaya başladı. Peki 2020 DGS ek tercih ne zaman yapılacak?
7.10.2020Gündem
Üniversite boş kontenjanları sorgulama | 2020 Üniversite taban puanları tercih kılavuzu
Üniversite boş kontenjanları sorgulama | 2020 Üniversite taban puanları tercih kılavuzuÜniversite taban puanları ve boş kontenjanları nasıl öğrenilir? YKS ek tercih işlemlerinin başlaması ile birlikte üniversite adayları 2020 üniversite boş kontenjanlarını araştırmaya başladı. ÖSYM, 2020 YKS ek yerleştirme tercih kılavuzunu yayımladı. İşte merak edilenler...
18.09.2020Gündem
Üniversite adayları için ikinci şans
Üniversite adayları için ikinci şansMerkezi yerleştirmede herhangi bir programa yerleşemeyen yüzbinlerce üniversite adayının dört gözle beklediği Ek Yerleştirme Kılavuzu açıklandı. Tercihler, dün başladı, 23 Eylül’de sona erecek. Adaylar, aralarında tıp, hukuk gibi gözde programların da bulunduğu programlar arasından 24 tercih hakkına sahipler.
18.09.2020Eğitim
2020 YKS ek tercihler ne zaman YKS boş kontenjanları neler, taban puanları belli oldu mu
2020 YKS ek tercihler ne zaman? YKS boş kontenjanları neler, taban puanları belli oldu mu?YKS ek tercih süreci ve boş kontenjanlar adaylar tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde 2020 YKS tercih sonuçları belli oldu. YKS tercih sonucuna göre üniversiteye yerleşemeyen adaylar ek tercih sürecini bekliyor. YKS sayısal verilerinin açıklanmasıyla beraber boş kontenjanların sayısı belli oldu. İşte 2020 YKS ek tercih zamanı, boş kontenjanlar ve taban puanları ile ilgili detaylar...
28.08.2020Gündem
Ege’nin kontenjanı doldu
Ege’nin kontenjanı dolduÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı yerleştirme sonuçlarını açıkladı...
27.08.2020Ege
Merakla bekleniyordu YKS tercih sonuçları açıklandı...
Merakla bekleniyordu! YKS tercih sonuçları açıklandı...YKS tercih sonuçları açıklandı. Milyonlarca üniversite adayının heyecanla beklediği YKS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından duyuruldu. YKS Yerleştirme Raporu'na göre, 838 bin 221 kontenjanın 781 bin 165'ine yerleştirme yapıldı, 57 bin 56'sı boş kaldı. YKS tercih sonuçlarını ÖSYM sonuç ekranı aracılığıyla T.C. kimlik numarası ve aday şifresi ile sorgulamak mümkün.
26.08.2020 Gündem
Son dakika: LGS ikinci nakil sonuçları açıklandı
Son dakika: LGS ikinci nakil sonuçları açıklandı!Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları açıklandı. Sonuçlara, "meb.gov.tr" internet adresinden ulaşılabilecek. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer,  Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirme sürecinin merkezi yapılan kısmının başarılı şekilde tamamlandığını belirterek, "Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonunda öğrencilerin yüzde 98'i tercih ettikleri okullara yerleştiler." bilgisini verdi.
24.08.2020Gündem
Üniversite (YKS) tercih sonuçları bugün mü açıklanacak İşte beklenen tarih...
Üniversite (YKS) tercih sonuçları bugün mü açıklanacak? İşte beklenen tarih...YKS tercihlerinin üzerinden günler geçerken artık sonuç tarihi yakşalıyor. Her geçen gün adayların aramaları sıklaşırken YKS tercih sonuçları açıklandı mı?, ne zaman açıklanacak? sorusu yöneltiliyor.
21.08.2020Gündem
Üniversite adayları heyecanla sonuçları bekliyor
Üniversite adayları heyecanla sonuçları bekliyorÜniversite tercihleri 14 Ağustos’ta sona erdi, şimdi adaylar sonuçların açıklanmasını bekliyor. ÖSYM’den bir açıklama yapılmadı ancak 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’na göre, üniversitelerde kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül’de; elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül’de yapılacak. Bu durumda sonuçların en geç 24 Ağustos Pazartesi günü açıklanması bekleniyor.
21.08.2020Eğitim
Yatay geçişe korona dopingi
Yatay geçişe korona dopingiKoronavirüs döneminde eğitimdeki belirsizlik nedeniyle ailelerinin yanlarına dönmek isteyen öğrenciler, yatay geçişe büyük ilgi gösteriyor. Salgın nedeniyle bu yıl başvurular online alınırken YÖK de yurt dışında eğitim gören öğrencilerin Türkiye’deki üniversitelere geçişinde birçok kolaylık sağladı.
21.08.2020Eğitim
YKS tercih sonuçları açıklandı mı Üniversite tercih sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak
YKS tercih sonuçları açıklandı mı? Üniversite tercih sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak?YKS tercih sonuçları için ÖSYM'den tarih verilmedi. Üniversite adayları kritik bir viraja girdi. YKS tercih işlemlerini tamamlayanların gözü kulağı sonuçlarda... ÖSYM'nin sitesi ziyaretçi akınına uğrarken adaylar süreçle ilgili bilgi almaya çalışıyor. İşte geçen seneye ilişkin detaylar...
19.08.2020Gündem
YKS (üniversite) tercih sonuçlarını ÖSYM ne zaman, hangi tarihte açıklayacak
YKS (üniversite) tercih sonuçlarını ÖSYM ne zaman, hangi tarihte açıklayacak?YKS tercih sonuçları için sabırsız bir bekleyiş söz konusu... Yüz binlerce üniversite adayı kesin tarih belli olmadığı için sürekli olarak YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorguluyor. Günler ilerledikçe süreç hakkında bilgi alınmak isteniyor. İşte bir önceki yıla ilişkin detaylar...
19.08.2020Gündem
Üniversite (YKS) tercih sonuçları hakkında ÖSYMden tarih açıklaması geldi mi
Üniversite (YKS) tercih sonuçları hakkında ÖSYM'den tarih açıklaması geldi mi?Ünivesite tercihleri geçen cuma günü sona erdi. Aradan 3 gün geçerken yeni hafta ile birlikte üniversite adayları büyük bir heyecanla tercih sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağını araştırmaya başladı. İşte YKS tercih sonuçları için beklenen tarih...
17.08.2020Gündem
YKS tercihleri sona erdi şimdi sonuç tarihleri için gün sayılıyor... İşte beklenen tarih
YKS tercihleri sona erdi şimdi sonuç tarihleri için gün sayılıyor... İşte beklenen tarihYüz binlerce üniversite adayı nefesini tuttu, ÖSYM'nin tercih sonuçlarını açıklamasını bekliyor. Son tercihlerin üzerinden 2 gün geçti. Artık yavaş yavaş tercih sonuç tarihi aratılmaya başlandı. Peki Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
16.08.2020Gündem
Üniversite (YKS ) tercih sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak
Üniversite (YKS ) tercih sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?YKS tercihleri dün 23.59'da son buldu. Tercihlerin son bulmasıyla birlikte sonuç tarihi araştırılmaya başlandı. ÖSYM'nin tarih vermemesi sebebiyle araştırmalar yoğun bir şekilde sürüyor. İşte geçen sene yaşanan süreç ile ilgili bilgiler...
15.08.2020Gündem
DGS sonuçları ne zaman açıklanıyor 2020 DGS geçiş yapılan bölümler, taban puanları ve kontenjanlar...
DGS sonuçları ne zaman açıklanıyor 2020? DGS geçiş yapılan bölümler, taban puanları ve kontenjanlar...DGS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ÖSYM'in takviminde yer aldı. 9 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirilen DGS ardından sınava giren adaylar geçiş yapılan bölümler ve taban puanları ile ilgili detayları araştırmaya başladı. İşte DGS geçiş yapılacak bölümler ve taban puanları...
13.08.2020Gündem
DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 DGS taban puanları ve geçiş bölümleri neler
DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2020? DGS taban puanları ve geçiş bölümleri neler?DGS sınavı 9 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirildi. Sınavdan sonra DGS sorularının yüzde 10'luk kısmı erişime açıldı. Adaylar şimdi sınav sonuçları, taban puanları ve geçiş bölümleri ile ilgili ayrıntıları merak ediyorlar. İşte DGS sonuç tarihi, taban puanları ve geçiş bölümleri...
12.08.2020Gündem
DGS geçiş bölümleri, taban puanları ile kontenjanları nedir 2020 DGS  soruları ve cevap anahtarı paylaşıldı
DGS geçiş bölümleri, taban puanları ile kontenjanları nedir? 2020 DGS soruları ve cevap anahtarı paylaşıldı!DGS sınavı 9 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirildi. Adayların heyecanla beklediği sorular ve cevapların yüzde 10'luk kısmı ÖSYM tarafından erişime açıldı. Sınava giren adaylar sorular ve cevap anahtarını araştırmanın yanı sıra taban puanları ile ilgili detayları merak ediyor. İşte DGS soruları ve cevapları...
11.08.2020Gündem
Sınavlı okulların tamamı doldu
Sınavlı okulların tamamı doldu2020 LGS sonuçlarını değerlendiren MEB Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, ‘Sınavlı okulların hemen hemen tamamı doldu. Fen, anadolu ve sosyal bilimler liselerinde doluluk oranı yüzde 100. Anadolu imam hatip liselerinde doluluk oranı yüzde 99.8, mesleki ve teknik Anadolu liselerinde yüzde 97 olarak gerçekleşti’ dedi.
11.08.2020Gündem
YKS tercih sonuçları için gözler ÖSYMde... Üniversite tercihleri kaç puanla hangi üniversiteye gidilir
YKS tercih sonuçları için gözler ÖSYM'de... Üniversite tercihleri kaç puanla hangi üniversiteye gidilir?YKS üniversite tercihleri devam ediyor. 6 Ağustos'ta başlayan YKS tercihlerinde son gün 14 Ağustos. ÖSYM AİS aracılığıyla yapılan tercihlerde kaç puanla hangi üniversite tercih ediliyor? YKS tercih kılavuzunda üniversite kontenjanları ve taban puanları yer alıyor. Peki, YKS üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
10.08.2020Gündem
ÖSYM YKS tercih ekranı: YKS tercihleri başladı
ÖSYM YKS tercih ekranı: YKS tercihleri başladı!Üniversite adayları günlerdir bu tarihi bekliyordu. YKS tercihleri bugün başlayacak. ÖSYM resmi sitesi sık sık ziyaret edilirken YKS tercihleri başladı mı? Tercihler ne zaman, saat kaçta başlıyor? soruları art arda soruluyor.
6.08.2020Gündem
İstek sıranıza göre tercihlerinizi yapın
İstek sıranıza göre tercihlerinizi yapınÜniversite tercihleri bugün başladı, 14 Ağustos’ta sona eriyor. Adayların 24 tercih hakkı var. Kaybedenler arasında yer almamak için kılavuzu iyi okumak, özel koşullara dikkat etmek, bölümleri belirlendikten sonra puan yerine başarı sırasına göre liste yapmak gerekiyor.
6.08.2020Eğitim
ÖSYM giriş: YKS taban puanları ve kontenjanları... Üniversite tercihleri başladı mı
ÖSYM giriş: YKS taban puanları ve kontenjanları... Üniversite tercihleri başladı mı?Üniversite adaylarının gözü kulağı ÖSYM'ye çevrilmiş durumda... Yüz binler YKS tercihleri için sabırsızlanırken üniversitelerin taban puanları ve kontenjanları dikkatlice kontrol ediliyor. Sınavdan başarılı puan alanların sık sık yönelttiği soru Üniversite tercihleri başladı mı? şeklinde...
5.08.2020Gündem
AÖF yaz okulu sınav merkezi güncelleme için son gün AÖF yaz okulu sınavı ne zaman
AÖF yaz okulu sınav merkezi güncelleme için son gün! AÖF yaz okulu sınavı ne zaman?AÖF yaz okulu sınavı için geri sayım sürüyor. Kayıt işlemleri Temmuz ayında sonlanmıştı. Sınava girecek adaylar, sınav merkezi güncelleme işlemlerini bugün tamamlamaları gerekiyor. AÖF yaz okulu sınavı ne zaman yapılacak? Yatay geçiş yapmak isteyenler için de AÖF'ten açıklama geldi.
5.08.2020Gündem
2020 YKS taban ve kontenjanları araştırılırken tercih tarihleri merak ediliyor
2020 YKS taban ve kontenjanları araştırılırken tercih tarihleri merak ediliyorYKS tercihleri için geri sayım başladı. Sınavdan başarılı puan alanlar tercihler için sabırsızlanıyor. 4 Ağustos itibarıyla bayram tatilinin sona ermesi nedeniyle sıklıkla 'YKS tercihleri başladı mı, ne zaman, saat kaçta başlıyor?' sorusu yöneltiliyor. İşte konuya ilişkin bilgiler...
4.08.2020Gündem
YKS tercihleri ne zaman başlıyor YKS tercihi nasıl yapılır
YKS tercihleri ne zaman başlıyor? YKS tercihi nasıl yapılır?YKS tercihleri için geri sayım başladı. Bu yıl üniversiteye gidecek olanların yapması gerektiği üniversite tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı ve ne zaman sona ereceği belirlendi. Üniversite adayları ise hem bu tarihleri öğrenmek için hem de tercih işlemlerini nasıl yapılması gerektiğini öğrenmek için arayışa koyuldu. Haberimizin içeriğinde hem YKS tercih tarihlerine hem de YKS tercihlerinin nasıl yapılacağının tüm detaylarına erişim sağlayabilirsiniz.
2.08.2020Gündem
e Okul giriş: LGS tercihleri nasıl yapılır lise taban puanları, kontenjanları ve yüzdelik dilimleri...
e Okul giriş: LGS tercihleri nasıl yapılır? lise taban puanları, kontenjanları ve yüzdelik dilimleri...LGS tercihleri için son 5 gün... Lise adaylarının heyecanı en üst seviyede... Puana göre en güzel okullar tercih edilmek istenirken yüz binlerce kişi e-Okul giriş nasıl yapılır? LGS tercihleri nasıl yapılır? diye soruyor. İşte ayrıntılar...
24.07.2020Gündem
e Okul giriş nasıl yapılır Eokul LGS tercih ekranı giriş...
e Okul giriş nasıl yapılır? Eokul LGS tercih ekranı giriş...Bugün lise adayları için büyük gün... LGS tercihleri başladı. SOnuçların açıklanmasıyla birlikte lise taban puanlarını, yüzdelik dilimlerini ve kontenjanlarını araştıran öğrenciler için şimdi tercih yapma zamanı... Peki, e-Okul giriş ile LGS tercihleri nasıl yapılır?
23.07.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Abbas GüçlüMilliyet Yazarı
Peki ya diğer öğrenciler ne olacak?Liselere Giriş Sınavı LGS sonuçları açıklandı...
11.08.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ösymyksne zamantercih2020

Merkezi Yerleştirme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.