Midilli Adası

Midilli Adası

Son dakika Midilli Adası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Midilli Adası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Midilli Adası haber sayfamızda...

Midilli Adası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.103 midilli adasi haberi bulunmuştur.
Yunanistan ölüme terk etti, Mehmetçik kurtardı
Yunanistan ölüme terk etti, Mehmetçik kurtardıYunanistan sahil güvenlik gemisinin, düzensiz göçmenleri şişme bota aktarıp, Türk karasularına iterek Ege'nin soğuk sularında ölüme terk etmesi, Türk Deniz Kuvvetleri'ne ait insansız hava aracı (İHA) tarafından kaydedildi. Aralarında çocukların da bulunduğu göçmenler, Mehmetçik tarafından kurtarıldı.
25.12.2020Gündem
Yunanistanın ölüme terk ettiği 53 sığınmacı kurtarıldı
Yunanistan'ın ölüme terk ettiği 53 sığınmacı kurtarıldıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, Yunanistan sahil güvenlik unsurlarınca Türk kara sularına itilen 53 sığınmacı kurtarıldı.
24.12.2020Gündem
Lastik botta sürüklenen 23 kaçak göçmeni Sahil Güvenlik kurtardı
Lastik botta sürüklenen 23 kaçak göçmeni Sahil Güvenlik kurtardıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında, yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek isterken lastik botları motor arızası yapıp sürüklenen 23 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.
17.12.2020Gündem
Çanakkale açıklarında 23 sığınmacı kurtarıldı
Çanakkale açıklarında 23 sığınmacı kurtarıldıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında, Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmeye çalışan 23 sığınmacı kurtarıldı.
17.12.2020Gündem
Denizde can derdi
Denizde can derdiMİDİLLİ Adası’na geçmeye çalışan yabancı uyruklular, lastik botla Altınova sahilinden denize açıldı.
6.12.2020Ege
Çevre dostu zeytin çekirdeği
Çevre dostu zeytin çekirdeğiTARİŞ’in Burhaniye merkez ve Pelitköy’deki fabrikasında sıkılırken, ayrılan çekirdek çevre dostu yakacak oluyor.
5.12.2020Ege
AB ve Yunanistan Midilli Adasına yeni göçmen merkezi kuruyor
AB ve Yunanistan Midilli Adası'na yeni göçmen merkezi kuruyorYaz mevsimindeki yangında küle dönen Yunanistan'daki en büyük göçmen kampı Moria'nın yeniden kurulması için önemli adım atıldı. Yeni merkezin Eylül 2021'de açılması bekleniyor.
3.12.2020Dünya
Çevre dostu zeytin çekirdeği, Yunanistan’a ihraç ediliyor
Çevre dostu zeytin çekirdeği, Yunanistan’a ihraç ediliyorBalıkesir'in Burhaniye ilçesinde, zeytin çekirdeği, fosil yakıtlara alternatif olarak değerlendiriliyor. İç piyasada kalorifer yakıtı olarak büyük talep gören zeytin çekirdeği, Yunanistan'ın Midilli Adası'na da ihraç ediliyor.
3.12.2020Ekonomi
İçişleri Bakanlığından, Yunanistan Göç Bakanı Mitarachiye yalanlama
İçişleri Bakanlığı'ndan, Yunanistan Göç Bakanı Mitarachi'ye yalanlamaİçişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Yunanistan Göç Bakanı Notis Mitarachi'nin kasıtlı ve yanlış bilgilerle suçlarını örtmeye çalıştığını belirtti.
3.12.2020Siyaset
Yunanistana kaçarken yakalanan FETÖ şüphelisi 2 eski hakim tutuklandı
Yunanistan'a kaçarken yakalanan FETÖ şüphelisi 2 eski hakim tutuklandıEdirne'de Yunanistan'a kaçarken yakalanan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) şüphelisi 2 eski hakim tutuklandı.
9.11.2020Gündem
AB içinde markalı dolaşımın kapısı
AB içinde markalı dolaşımın kapısıBalıkesir’in hemen her ilçesi; tarım, turizm, enerji gibi ciddi güç alanlarında öne çıkıyor. Kuşkusuz dünyada bir marka olarak ‘Ayvalık’ın adını anmadan Balıkesir dizisi eksik kalır.
Hem karadan hem denizden tarih fışkırıyor
Hem karadan hem denizden tarih fışkırıyorMANİSA Yunusemre’deki 21 milyon yıllık olduğu tahmin edilen Osmancalı Fosil Ağaç Ormanı, korunmayı bekliyor.
24.10.2020Ege
Türkiye’den Lozan uyarısı
Türkiye’den Lozan uyarısıTürkiye, 1923 Lozan Antlaşması çerçevesinde Midilli Adası’nın gayri askeri statüsünün ihlal edildiğini belirten yeni bir Navtex duyurusunda bulundu.
10.10.2020Siyaset
Son dakika... Türkiyeden Yunanistana Lozan uyarısı
Son dakika... Türkiye'den Yunanistan'a Lozan uyarısıGelen son dakika haberine göre; Türkiye, yeni bir NAVTEX ile 1923 Lozan Antlaşması çerçevesinde Midilli Adası'nın gayri askeri statüsünün ihlal edildiğini ilan etti.
9.10.2020Gündem
Midilli Adasındaki Osmanlı eserlerine UNESCO koruması talebi
Midilli Adası'ndaki Osmanlı eserlerine UNESCO koruması talebiHollanda'daki Türk ve Arap Dünyası Araştırma Merkezi Başkanı Dr. Mehmet Tütüncü, Osmanlı Devleti'nin ilk Kaptan-ı Deryası Barbaros Hayreddin Paşa ve ağabeyi Oruç Reis'in dünyaya geldiği Midilli Adası'nın, Osmanlı eserleri bakımından çok zengin bir yer olduğunu belirterek, ortak bir geçmişin mirası bu eserlerin korunması için UNESCO'ya çağrıda bulundu.
29.09.2020Tatil
FETÖcü polis, yurt dışına kaçmak istemeyen eşine tatile gidiyoruz demiş
FETÖ'cü polis, yurt dışına kaçmak istemeyen eşine 'tatile gidiyoruz' demişÇanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye çalışan 22 kişinin bindiği lastik botta yakalanan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) hükümlüsü kadın, eski polis olan eşinin baskısıyla yurt dışına kaçmaya çalıştıklarını anlattı.
23.09.2020Gündem
İnsanlık dramının yaşandığı yer Yine yangın çıktı
İnsanlık dramının yaşandığı yer! Yine yangın çıktıYunanistan'ın Midilli Adası'nda, yaklaşık 2 hafta önce çıkan yangında kullanılamaz hale gelen Moria sığınmacı kampında küçük çaplı yangın çıktı.
22.09.2020Dünya
Türk kara sularına itilen 32 düzensiz göçmen kurtarıldı
Türk kara sularına itilen 32 düzensiz göçmen kurtarıldıBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Yunan sahil güvenlik unsurlarınca Türk kara sularına itilen 32 düzensiz göçmen kurtarıldı.
18.09.2020Gündem
Moria göçmenleri geçici kampa taşındı
Moria göçmenleri geçici kampa taşındıYunanistan'ın en büyük kampının kül olmasıyla sokakta kalan sığınmacılar, Midilli Adası'nda kurulan çadır kamplara yerleştirildi.
17.09.2020Dünya
Moriadaki yangının ardından mülteciler geçici kurulan kampa götürülüyor
Moria'daki yangının ardından mülteciler geçici kurulan kampa götürülüyorYunanistan polisi, yangınlarda büyük oranda zarar gören ve kalınamayacak hale gelen Moria kampındaki mültecileri, Midilli Adası’nda geçici olarak kurulan Kara Tepe kampına taşımaya devam ediyor.
17.09.2020Dünya
Danimarka’da Moria kampındaki sığınmacıların ülkeye kabulü için gösteri yapıldı
Danimarka’da 'Moria kampındaki sığınmacıların ülkeye kabulü' için gösteri yapıldıAvrupa’da birçok ülkenin yanan sığınmacı kampı Moria’daki düzensiz göçmenleri ülkesine kabul edecek olmasına karşın, Danimarka’nın bu yönde bir adım atmaması protesto edildi.
16.09.2020Dünya
Moria yangınına beş gözaltı
Moria yangınına beş gözaltıYunanistan polisi, Midilli adasında bulunan, ülkenin en büyük mülteci kampı Moria'da geçen hafta çıkan ve kampı tamamen kullanılamaz hale getiren yangınlarla ilgili olarak 5 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.
15.09.2020Dünya
Son dakika... Yunanistan silah ve asker yığdı Gözünü ayırmıyor...
Son dakika... Yunanistan silah ve asker yığdı! Gözünü ayırmıyor...Gelen son dakika haberine göre, Yunanistan, Ege'de 23 adadan 18'ini silah deposu ve askeri üs haline getirdi. Uzmanlar, cephaneliğe çevrilen adaların Türkiye için tehdit oluşturduğunu belirtiyor. Ankara, konuyu BM ve NATO'ya taşıyabilir.
15.09.2020Gündem
Midilli’ye yeni kamp
Midilli’ye yeni kamp!Yunanistan, yangınlarda büyük oranda zarar gören ve kalınamayacak hale gelen Moria kampı yerine mülteciler için yine Midilli Adası’nda kalıcı bir karşılama kampı yapılacağını açıkladı.
15.09.2020Dünya
Midilli sığınmacılarına anakara yolu kapandı
Midilli sığınmacılarına anakara yolu kapandıYunan hükümeti, Moria yangınının ardından barınaksız kalan sığınmacıların anakaraya kabul edilmeyeceğini açıkladı. Atina yönetimine göre, 'Moria taktiği' diğer adalarda da kullanılabilir.
14.09.2020Dünya
Yunanistan yanan Moria kampı yerine kalıcı bir mülteci merkezi inşa edecek
Yunanistan yanan Moria kampı yerine kalıcı bir mülteci merkezi inşa edecekAtina yönetiminin Midilli Adası'ndaki projesine hem göçmenler hem de ada sakinleri tepkili. Moria kampında 70 farklı ülkeden mülteciler vardı, çoğunluğu ise Afganistan'dan gelmişti.
14.09.2020Dünya
İnsanlık dramı Yunanistan, sığınmacıların kötü yaşam koşullarının görüntülenmesini engelliyor
İnsanlık dramı! Yunanistan, sığınmacıların kötü yaşam koşullarının görüntülenmesini engelliyorYunanistan'ın Midilli Adası’nda hafta başında çıkan yangında tamamen yanan Moria sığınmacı kampında yaşayan binlerce göçmen, yaşam koşullarını protesto etmeye devam ediyor. Yunan yetkililer sokaklarda ve tarlalarda yatan sığınmacıların görüntülenmesini engellediği belirtildi.
13.09.2020Dünya
Kamp yanınca yol kenarlarında uyudular
Kamp yanınca yol kenarlarında uyudularYunanistan’ın Midilli Adası’nda 12 bin 500 kişiye ev sahipliği yapan Moria sığınmacı kampının yangınlarla yerle bir olmasının ardından sığınmacılar için girişimler başladı.
11.09.2020Dünya
Son dakika: Fransa Cumhurbaşkanı Macrondan Türkiye açıklaması
Son dakika: Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Türkiye açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "Türkiye ile AB arasındaki görüşmelerin her iki taraf için faydalı olduğunu düşünüyorum. Ekonomi ve enerji alanında ortak ajanda tekrar ortaya çıkabilir." dedi.
11.09.2020Dünya
Moria kampından Selanike 200 çocuk tahliye edildi
Moria kampından Selanik'e 200 çocuk tahliye edildiYunanistan'ın Midilli Adası’ndaki Moria sığınmacı kampında çıkan yangın sonrası kalacak yerleri olmayan 200 çocuk ailelerinden ayrılıp, Selanik'e getirildi.
10.09.2020Dünya
Mülteciler yine sokakta kaldı
Mülteciler yine sokakta kaldı!Yunanistan’daki en büyük mülteci kampı olan Moria’da önceki gece yangın çıkarken, kamp tamamen küle döndü. Yaklaşık 13 bin mültecinin barınacak yeri kalmadığı ifade edilirken, yangınla ilgili kundaklama iddiaları gündeme geldi. Adada 4 ay OHAL ilan edildi
10.09.2020Dünya
Midilli Adasındaki yangın sonrası bölgede OHAL ilan edildi
Midilli Adası'ndaki yangın sonrası bölgede OHAL ilan edildiYunanistan'ın Midilli Adası'nda bulunan Moria sığınmacı kampında çıkan yangın sonrası adada 4 aylık olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi.
9.09.2020Dünya
Midillide olağanüstü hal
Midilli'de olağanüstü hal!Yunanistan'ın en büyük mülteci kampı Moria'dan yükselen alevler Atina'da alarma yol açtı, kamptan kaçıp kent merkezine gitmeye çalışan sığınmacıları engellemek için bölgeye ek polis güçleri sevk edildi.
9.09.2020Dünya
Moriada bu kez de yangın çıktı
Moria'da bu kez de yangın çıktıBinlerce sığınmacının barındığı kampın farklı noktalarından gece yarısı alevler yükseldi, Yunan yetkililer ölen ya da yaralanan olmadığını açıkladı. Midilli Adası'ndaki kampta geçen hafta birçok Covid-19 vakası tespit edilmişti.
9.09.2020Dünya
Motoru arızalanan lastik bottaki kaçak göçmenleri Sahil Güvenlik kurtardı
Motoru arızalanan lastik bottaki kaçak göçmenleri Sahil Güvenlik kurtardıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek isteyen kaçak göçmenlerin lastik botu arıza yaptı. Yardım talebinde bulunan 39 kaçak göçmen, sahil güvenlik ekiplerince kurtarıldı.
9.09.2020Gündem
Çanakkale açıklarında 145 düzensiz göçmen kurtarıldı
Çanakkale açıklarında 145 düzensiz göçmen kurtarıldıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında tekneleri arızalanan 145 düzensiz göçmen karaya çıkarıldı.
27.08.2020Gündem
Tekneyle kaçmaya çalışırken yakalanan 7 FETÖ şüphelisi tutuklandı
Tekneyle kaçmaya çalışırken yakalanan 7 FETÖ şüphelisi tutuklandıİzmir'in Foça ilçesi açıklarında, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye çalışırken yakalanan 12 kişiden, haklarında yurt dışı yasağı bulunan 7'si FETÖ/PDY şüphelisi, 1'i ise organizatör 8 kişi tutuklandı. Şüpheliler arasındaki 4 çocuk ise serbest bırakıldı.
25.08.2020Haberler
Tekneyle kaçmaya çalışırken yakalanan 7 FETÖ şüphelisi tutuklandı
Tekneyle kaçmaya çalışırken yakalanan 7 FETÖ şüphelisi tutuklandıİzmir'in Foça ilçesi açıklarında, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye çalışırken yakalanan 12 kişiden, haklarında yurt dışı yasağı bulunan 7'si FETÖ/PDY şüphelisi, 1'i ise organizatör 8 kişi tutuklandı. Şüpheliler arasındaki 4 çocuk ise serbest bırakıldı.
25.08.2020Gündem
Çanakkalede 13 FETÖ şüphelisi tutuklandı
Çanakkale'de 13 FETÖ şüphelisi tutuklandıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi sahilinden yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçiş yapmaya çalışan FETÖ/PDY şüphelisi 13 kişi, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler tutuklandı.
18.08.2020Haberler
Yunanistana kaçmaya çalışırken yakalanan 13 FETÖ şüphelisi tutuklandı
Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalanan 13 FETÖ şüphelisi tutuklandıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi sahilinden yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçiş yapmaya çalışan FETÖ/PDY şüphelisi 13 kişi, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler tutuklandı.
18.08.2020Gündem
Ayvalık açıklarında Türk kara sularına geri itilen 42 sığınmacı kurtarıldı
Ayvalık açıklarında Türk kara sularına geri itilen 42 sığınmacı kurtarıldıBalıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında Yunan sahil güvenlik unsurlarınca Türk kara sularına itilen lastik bottaki 42 sığınmacı kurtarıldı.
18.08.2020Gündem
Oruç Reis kimdir, Oruç Reis gemisi nedir
Oruç Reis kimdir, Oruç Reis gemisi nedir?Sismik araştırma gemisine ismi verilen Oruç Reis'ın hayatı merakla araştırılmaya başladı. Oruç Reis; Osmanlı denizci, aynı zamanda Barbaros Hayreddin Paşa'nın ağabeyi. Peki Oruç Reis kimdir, neden gemiye adı verildi? İşte Oruç Reis hakkında bilinenler...
11.08.2020Gündem
Balıkesirde Türk kara sularına itilen 31 sığınmacı kurtarıldı
Balıkesir'de Türk kara sularına itilen 31 sığınmacı kurtarıldı Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Yunan sahil güvenlik unsurlarınca Türk kara sularına itilen lastik bottaki 31 sığınmacı kurtarıldı.
10.08.2020Gündem
Yaşayan kent: Assos
Yaşayan kent: AssosAntik Çağ’ın en önemli liman kentlerinden biri olan, Çanakkale’nin Ayvalık ilçesine bağlı Behramkale Köyü sınırlarındaki Assos, 39 yıldan bu yana Türk bilim adamlarının yaptığı çalışmalarla dünyaya tanıtılıyor.
9.08.2020Ege
Son dakika... MSB duyurdu Sahil Güvenlik 28 göçmeni kurtardı
Son dakika... MSB duyurdu! Sahil Güvenlik 28 göçmeni kurtardıMilli Savunma Bakanlığı, Midilli Adası doğusundaki botta tespit edilen 26 düzensiz göçmenin, TCG Karaburun gemisi tarafından Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca sağ olarak kurtarıldığını açıkladı.
29.07.2020Gündem
Botları arızalanan sığınmacılar kurtarıldı
Botları arızalanan sığınmacılar kurtarıldıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında botlarının motoru arızalanan sığınmacılar, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarıldı.
29.07.2020Gündem
Yunan sahil güvenliğinin Türk kara sularına ittiği sığınmacılar kurtarıldı
Yunan sahil güvenliğinin Türk kara sularına ittiği sığınmacılar kurtarıldıBalıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında, Yunan sahil güvenlik unsurlarınca Türk kara sularına dönmeye zorlanan lastik bottaki 60 sığınmacı kurtarıldı.
29.07.2020Gündem
Türk kara sularına itilen 45 sığınmacı  kurtarıldı
Türk kara sularına itilen 45 sığınmacı kurtarıldıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Yunan sahil güvenlik ekiplerince Türk kara sularına geri itilen sığınmacılar kurtarıldı.
24.06.2020Gündem
Türk kara sularına itilen 24 sığınmacı  kurtarıldı
Türk kara sularına itilen 24 sığınmacı kurtarıldıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Yunan sahil güvenlik ekiplerince Türk kara sularına geri itilen sığınmacılar kurtarıldı.
23.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Tunca BenginMilliyet Yazarı
“Limni ve Midilli’ye Türk bayrağı dikecektik”Doğu Akdeniz’de devam eden gerginliğin müsebbibinin Türkiye değil, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi olduğu çok açık ve net...
3.10.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

YunanistanMidilli Adasıgöçmenayvacıkçanakkale

Midilli Adası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.