Moda

Moda

Son dakika moda haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan moda gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan moda haber sayfamızda...

Moda

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 29.450 moda haberi bulunmuştur.
Bensu Soral podyumda gibi
Bensu Soral podyumda gibiBitkilerin sararıp solduğu deniz kıyısına inerek eşi Hakan Baş'a pozlar veren Bensu Soral, bir moda çekiminde gibiydi.
19.01.2021Cadde
Gigi Hadid bir yıl önce hayatının en büyük sırrını saklamış
Gigi Hadid bir yıl önce hayatının en büyük sırrını saklamış!Bundan tam bir yıl önce Paris Moda Haftası'nda podyuma çıkan dünyaca ünlü ABD'li model Gigi Hadid'in, o gün hayatının en büyük sırrını sakladığı sonradan ortaya çıktı.
19.01.2021Cadde
Stephanie Seymourun büyük acısı 24 yaşındaki oğlu hayatını kaybetti
Stephanie Seymour'un büyük acısı! 24 yaşındaki oğlu hayatını kaybettiModa dünyasının 1980'li ve 90'lı yıllarına damgasını vuran model Stephanie Seymour, hayatının en büyük acısını yaşıyor. Seymour ile eşi Peter Brant'in ortanca çocukları Harry Brant, 24 yaşında hayata veda etti.
19.01.2021Cadde
Milla Jovovich kızının ilk başrolüne destek için ülke değiştirdi
Milla Jovovich kızının ilk başrolüne destek için ülke değiştirdiKendisi de çok genç yaşta önce moda dünyasında sonra da sinema dünyasında kariyer yapmaya başlayan ünlü yıldız Milla Jovovich, kendi izinden giden kızı Ever Gabo Anderson'a destek oluyor. Jovovich, 13 yaşında olan kızına destek olmak için tüm ailesiyle birlikte ülke değiştirdi.
18.01.2021Cadde
Ticaret Bakanlığından tekstil eğitimine altyapı desteği
Ticaret Bakanlığından tekstil eğitimine altyapı desteğiTicaret Bakanlığı ile İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birlikleri (İTKİB) Genel Sekreterliğinin iş birliğinde, yaklaşık 20 yıl önce kurulan Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümünün bilgisayar atölyesi yenilendi.
17.01.2021Ekonomi
İstismarcı modacıyı öz oğlu ele vermiş
İstismarcı modacıyı öz oğlu ele vermişKanadalı modacı Peter Nygard, fuhuş yaptırmaktan geçen ay tutuklanmıştı. ABD’li 57 kadının “cinsel istismar”la suçladığı giyim markası Nygard’ın sahibi 79 yaşındaki modacının soruşturmasında oğlunun polise yardım ettiği ortaya çıktı.
17.01.2021Dünya
Giysilere sağlık kattı
Giysilere sağlık kattıİzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı mezunu 27 yaşındaki Dilara Karaca, pandemiyle birlikte doğal kumaşlardan üretilen, çok amaçlı kullanılan ve estetikten ziyade sağlığın ön plana alındığı giysilere olan yoğun talebi fırsata çevirdi.
16.01.2021Ege
Moda sohbeti
Moda sohbetiThe Stay, Seda Domaniç’in moderatörlüğünde moda dünyasının ünlü temsilcileriyle online bir söyleşi gerçekleştirdi.
16.01.2021Cadde
Editörün seçtikleri
Editör'ün seçtikleriIşıltılı koleksiyonModa dünyasında kalıpları yıkmayı hedefleyen Happy to Wear, sonbahar-kış sezonunda ışıltı dozunu en yüksek seviyede tutuyor...
16.01.2021Cadde
Politik figürler kapak yıldızı olunca
Politik figürler kapak yıldızı oluncaVogue Amerika’nın şubat sayısının kapak yıldızı Kamala Harris. Ancak çekim, pek çok farklı sebepten ötürü eleştiri alıyor ve politik figürler moda dergilerine ne tür konseptlerle kapak olmalı sorularını düşündürtüyor
16.01.2021Cumartesi
Can Yayınları’ndan yeni bir dizi: Klasik Kadınlar
Can Yayınları’ndan yeni bir dizi: Klasik KadınlarHem kadın yazarların kaleme aldığı klasik olmuş eserler hem de erkek yazarla-rın kaleme aldığı klasikleşmiş eserlerden oluşan Klasik Kadınlar dizisi edebiyat tari-hinde çığır açmış, öncü romanları bir araya getiriyor.
15.01.2021Kültür Sanat
Doya Doya Moda kim elendi 15 Ocak Doya Doya Moda haftanın finalinde...
Doya Doya Moda kim elendi 15 Ocak? Doya Doya Moda haftanın finalinde...Doya Doya Moda hız kesmeden devam ediyor. Hafta içi her gün ekrana gelen Doya Doya Moda yarışmasında haftanın finali bugün yapılacak. Bugün yayınlanacak olan Doya Doya Moda haftanın finalinde birinci olan isim ve yarışmaya veda eden isim belli olacak.
15.01.2021Cadde
Ağızları tatlandıracak online söyleşi
Ağızları tatlandıracak online söyleşiBoyner, Can Yayınları iş birliğiyle gerçekleştirdiği online okur – yazar buluşmalarında bu hafta sürpriz bir konuk ağırlamaya hazırlanıyor. Cafe Fernando kitabının dünyaca ünlü yazarı, ödüllü yemek blogger’ı Cenk Sönmezsoy, Tanem Sivar moderatörlüğünde 16 Ocak Cumartesi günü saat 18.00’de Boyner Instagram canlı yayınında moda, sanat, yemek ve kitap tutkunlarıyla buluşuyor.
14.01.2021Kültür Sanat
Fırsat Türkiye’nin kapısında
Fırsat Türkiye’nin kapısındaPandemiyle yeniden şekillenmeye başlayan küresel tedarik zincirinde Türkiye için yeni fırsatlar doğabilir. Ülkenin öteden beri gelen avantajlarına özellikle son yıllarda lojistik alanında yapılan atılımlar eklendiğinde fırsatlara erişmek mümkün.
14.01.2021Ekonomi
İletişim Başkanı Altun: Türkiye markasını güçlendirmek için çalışacağız
İletişim Başkanı Altun: Türkiye markasını güçlendirmek için çalışacağızCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "İletişimi milli çıkarlar doğrultusunda stratejik bir bakış açısıyla ele alıyoruz. Ülkemizin itibarını koruyacak ve yükseltecek bir anlayışla ulusal ve uluslararası boyutta çalışmalar gerçekleştiriyoruz." dedi.
13.01.2021Siyaset
Canım İstanbul şiiri- Necip Fazıl Kısakürek
Canım İstanbul şiiri- Necip Fazıl KısakürekCanım İstanbul şiiri, Necip Fazıl Kısakürek’in İstanbul sevgisini dile getirdiği bir şiirdir. Şair şiirin bütününde İstanbul’a duyduğu sevgiyi dile getiriyor. Şiir cumhuriyet devri saf şiir öz şiir anlayışıyla yazılmış. Bireysel duygular dile getirilmiş. Biçim yönünden hem divan edebiyatı hem de halk edebiyatı hem de serbest şiirin özelliklerini taşıyor. İşte Canım İstanbul şiirinin sözleri.
15.01.2021Şiirler
Vogue editörü, tartışmalı Kamala Harris kapağını savundu
Vogue editörü, tartışmalı Kamala Harris kapağını savunduDünyanın önde gelen moda dergilerinden Vogue'un ABD editörü Anna Wintour, derginin Şubat sayısı kapağına yöneltilen eleştiriler karşısında dergisini savundu.
13.01.2021Dünya
Trendyol’un 2020’de istihdam etkisi 1,1 milyon kişi
Trendyol’un 2020’de istihdam etkisi 1,1 milyon kişiTürkiye’nin lider, dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol, 10. yılında “Trendyol’un Türkiye Ekonomisine Etkileri” araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Trendyol Kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu, "2020’de büyük çoğunluğu KOBİ olan 98 bin işletme ve 1,1 milyon bireysel satıcı Trendyol’da 347 milyon adet ürün sattı. Esnaf ve KOBİ'lerimizi dijitalleştirerek, onları daha çok müşteriye ulaştırıyoruz ve işlerini büyütüyoruz. Yerli üretimi ve üreticileri destekliyoruz. Böylece ülke ekonomisinin büyümesine ve istihdamın artmasına önemli katkı sağlıyoruz” dedi.
13.01.2021Vitrin
Kadıköy sahilinde tartışma yaratan görüntü Şeritle kapatıldı
Kadıköy sahilinde tartışma yaratan görüntü! Şeritle kapatıldıKadıköy Sahili'ne yerleştirilen çardaklar, görüntüsü ve kapladığı alan nedeniyle tartışma konusu oldu.
12.01.2021Haberler
Kadıköy sahilinde tartışma yaratan görüntü Şeritle kapatıldı
Kadıköy sahilinde tartışma yaratan görüntü! Şeritle kapatıldıKadıköy Sahili'ne yerleştirilen çardaklar, görüntüsü ve kapladığı alan nedeniyle tartışma konusu oldu.
12.01.2021Gündem
Kadıköy sahilinde tartışma yaratan görüntü Şeritle kapatıldı
Kadıköy sahilinde tartışma yaratan görüntü! Şeritle kapatıldıKadıköy Sahili'nde hafta sonrası yüzlerce kişinin yürüyüş yaptığı yola İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından çardaklar konuldu. Çardaklar tartışma konusu oldu. Vatandaşların sık sık yürüyüş yaptığı sahil yolunda, Moda girişindeki 6 çardağın yan yana konulmasını görüntüsü ve kapladığı alan nedeniyle gereksiz bulanlar oldu. Kimi vatandaşlar ise durumdan memnun. Ancak çardakları kötü niyetle kullanan ve sahildekilere rahatsızlık verenler de olunca, çevre sakinlerinin şikayetleri üzerine çardakların etrafına şerit çekilerek kullanıma kapatıldığı öğrenildi.
12.01.2021Gündem
Magazin Haberleri Bülteni (12 Ocak 2021)
Magazin Haberleri Bülteni (12 Ocak 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...
12.01.2021Magazin
İvana Sertten sevgilisi Sezer Dermenci ye jest
İvana Sert'ten sevgilisi Sezer Dermenci 'ye jest!Bir moda programı ile ekranlara dönen İvana Sert, sevgilisi Sezer Dermenci'nin doğum gününü kutlamak için Sarıyer'de bir otel odası tuttu. Sert, tarihi bir yapıda kalmayı tercih ettiklerini belirtti.
12.01.2021Cadde
Neşeli moda devri Gardırobunuzu canlandıracak 7 desen
Neşeli moda devri! Gardırobunuzu canlandıracak 7 desen2021'de desenli giymek söz konusu olduğunda doğru ya da yanlış yok. Belirli bir desen demode değil ve günlük gardırobunuzu her türlü motifle canlandırmakta özgürsünüz. Rengarenk desenleri gardırobunuza adapte etmek için baharı beklemek zorunda değilsiniz. Aslına bakarsanız tasarımcıların ve mağazaların "neşeli moda" kavramını destekledikleri, karanlık günleri ve alıştığımız kasvetli kıyafetleri aydınlatmaya yardımcı olacak bir dizi fikir sunduğu bir zamanlardayız. Haydi şimdi gardırobunuza ve hayatınıza canlılık ve neşe katacak desenlere bir göz atalım.
11.01.2021Moda
Son dakika: Kamala Harrisli dergi kapağı olay yarattı Irkçılık...
Son dakika: Kamala Harris'li dergi kapağı olay yarattı! Irkçılık...Ünlü moda dergisi Vogue, ABD’nin seçilmiş Başkan Yardımcısı Kamala Harris’i kapağına taşıdı. Ancak, aynı zamanda ülkenin ilk siyahi kadın başkan yardımcısı olan Harris’in ten rengi, çekimde ışıklandırma ile oynanarak açıldı. Söz konusu fotoğraflar, tepki çekerken dergiye ve moda endüstrisine yöneltilen ırkçılık suçlamaları yeniden alevlendi. İşte son dakika haberini detayları...
11.01.2021Dünya
En çok aranan marka Louis Vuitton oldu
En çok aranan marka Louis Vuitton oldu12 aylık Google arama verileri kullanılarak oluşturulan haritada, ülkelerin üzerine, vatandaşlarının arama motorunda en çok aradığı markanın ismi yazıldı.
9.01.2021Dünya
Paltolar büyük konuşuyor
Paltolar büyük konuşuyorBu kışın en önemli dış giyim trendlerinden biri, giyenin beden ölçüsüne büyük geliyormuş gibi duran ve detaylarıyla dikkatleri çeken çarpıcı paltolar
9.01.2021Cumartesi
İhracata ‘6’lı doping Halı uçtu, gıda coştu
İhracata ‘6’lı doping! Halı uçtu, gıda coştuTürkiye’nin 2020 ihracatı hedefi aşarken, 6 sektör rekor kırdı. Tarım ürünlerinin öne çıktığı pandemide, 2021’de de benzer bir seyir bekleniyor. İç piyasada işi yavaşlayan mobilya ve çimento sektörü dış atağa kalktı. Dünyanın çoğu eve kapanırken yenilenen halılar ise Türkiye’den alındı
8.01.2021Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği hazır giyimcileri rahatlattı
'Kısa Çalışma Ödeneği' hazır giyimcileri rahatlattıAkdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (AHKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Tekin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde Sosyal Koruma Kalkanı çerçevesinde verilen "Kısa Çalışma Ödeneği"nin, istihdamın devamının sağlanması yönünde kendilerine oldukça katkıda bulunduğunu söyledi.
7.01.2021Ekonomi
Zorlu PSMde dijital sahne serisi
Zorlu PSM'de dijital sahne serisi‘Dijital Sahne’de tiyatronun kültleşen eserlerinden kesitler, günümüz perspektifinden yorumlanarak, İbrahim Çiçek yönetmenliğinde Zorlu PSM YouTube kanalında izleyicilere sunuluyor. Yarın gerçekleşecek ilk gösterimde, Shakespeare’in dünyada en çok sahneye konan eseri Hamlet’ten kısa bir bölümü Cem Yiğit Üzümoğlu ve Damla Sönmez oynayacak.
Ödüllere doymadı
Ödüllere doymadıBeyrut’ta düzenlenen World Next Top Model 2020 yarışmasında yaklaşık 40 modelin tasarımlarını üstlenen Pınar Bent, geçtiğimiz yıl birçok organizasyondan ödüllerle döndü.
6.01.2021Cadde
Doya Doya Modanın yeni jürisi belli oldu
'Doya Doya Moda'nın yeni jürisi belli olduTV8'de hafta içi her gün yayınlanan 'Doya Doya Moda' adlı yarışma programının jüri üyelerinden Kemal Doğulu, Acun Ilıcalı'nın kurduğu dijital platform Exxen'de yer alacak yeni programı için ayrılmıştı. Doya Doya Moda'da Kemal Doğulu yerine gelecek isim belli oldu. Gülşah Saraçoğlu, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak yeni ismi duyurdu.
5.01.2021Cadde
Başkandan yeni nesil tanıtım
Başkandan yeni nesil tanıtımSosyal yaşamının önde gelen adreslerinden biri olan Moda Deniz Kulübü, pandemi ve karantina dönemi tedbirleri içinde kapılarını kapatırken, geçtiğimiz hafta yeni bir uygulama başlattı.
4.01.2021Cadde
Aile boyu pijama
Aile boyu pijamaİngiltere’de kitapları satış rekoru kıran dünyaca ünlü aşçı Jamie Oliver’in iki kızı ve eşiyle bir örnek pijama takımı giyerek verdiği pozların ardından moda olan bu akım, tüm hızıyla sürüyor...
4.01.2021Cadde
Antalyadaki proje tıklanma rekoruna ulaştı
Antalya'daki proje tıklanma rekoruna ulaştıAntalya'da yaşayan moda fotoğrafçısı ve aynı zamanda Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Görevlisi Hüsam Çakaloğlu'nun, farklı otellerin bahçe kısımlarında çektiği tanıtım fotoğraflarından oluşturduğu proje çalışması sosyal medya üzerinde tıklanma rekoru kırdı.
2.01.2021Tatil
Aile hekimleri Kovid-19 mağduru
Aile hekimleri Kovid-19 mağduruPandemi döneminde aile hekimlerinin durumuna ilişkin yapılan ankette kanser taramalarının yüzde 90 oranında azaldığı ortaya çıkarken, en az 3 bin kişinin kolon kanseri erken tanı şansını kaybettiği ortaya çıktı.
2.01.2021Gündem
İnşaat sektörü 2021 için temkinli iyimser
İnşaat sektörü 2021 için temkinli iyimserGeçen yıl konut satışlarına, kamu bankalarının düşük faizli konut kredisi kampanyası rekor getirdi. Kentsel dönüşüm, gündemi belirledi. Yeni yıla ‘temkinli iyimser’ bakan sektör temsilcileri, asıl hareketi 2021’in ikinci yarısında bekliyor
2.01.2021Ekonomi
Dua Lipa ile stil oyunları
Dua Lipa ile stil oyunlarıYalnızca şarkılarıyla değil kıyafetleriyle de yeni kuşağın en sevdiği isimlerden biri olmayı başaran Dua Lipa, 90’lı yıllara gönderme yapan özgün stiliyle modaseverlere ilham veriyor
2.01.2021Cumartesi

Yazar Sonuçları

Çağdaş ErtunaMilliyet Yazarı
Heatherwick’in eseri neden kapatıldı?Frize New York’un yeni yeri Shed, Hudson Yards adlı bir gayrimenkul projesinde yer alan bağımsız bir kültür-sanat mekânı...
19.01.2021Cadde
Mehmet TezMilliyet Yazarı
Yılın ilk iki haftasından manzaralarBatuhan Mutlugil, Bicep, Lana Del Rey, Lil Zey yeni şarkılarla giriş yapıyorlar 2021’e...
16.01.2021Gündem
Nesrin SürerMilliyet Yazarı
Yaşınızın iyisi olmak elinizdeYaşlanmak mı yoksa yaş almak mı?Her kadın zamanın miras bıraktığı izleri silebilmeyi, cildinin canlı görüntüsünü koruyabilmeyi ister...
15.01.2021PN Güzellik
Dr. Hakan TartanMilliyet Yazarı
FIRSAT TÜRKİYE’NİN KAPISINDAPandemiyle yeniden şekillenmeye başlayan küresel tedarik zincirinde Türkiye için yeni fırsatlar doğabilir...
14.01.2021
Filiz HasMilliyet Yazarı
En iyi sarı renk kombinleriPantone'nin 2021 sezonu için açıkladığı sarı ve gri renk, şüphesiz pandemi nedeniyle içimizin karardığı şu günlerde hepimize bir nebze olsun iyi geldi...
14.01.2021PN Moda
Bertan KayaMilliyet Yazarı
Halef selef rekabetiİki farklı futbol felsefesi karşı karşıya geldi...
9.01.2021Skorer
Çağdaş ErtunaMilliyet Yazarı
TIME’IN KAPAĞINDAKİ İMZA NEDEN ÖNEMLİ?‘Yazılı basın bitecek mi?’ tartışmaları uzun yıllardır yapılıyor, ama son zamanlarda görüyoruz ki teknoloji milyarderleri bile yazılı basına yatırım yapıyor...
9.01.2021Cadde
Osman ŞenherMilliyet Yazarı
Çözümü Terim bulacakGalatasaray taraftarı çıldırma noktasına geldi! Şu ortamda insanların başka eğlencesi yok...
8.01.2021Skorer
Çağdaş ErtunaMilliyet Yazarı
Modadan çağdaş sanata son transfer90’ların en ünlü moda tasarımcılarından biriydi Helmut Lang, 2005’te kariyerinin zirvesinde kendi adını taşıyan markasını sattı ve sanata yöneldi...
7.01.2021Cadde
Çağdaş ErtunaMilliyet Yazarı
Müze-marka iş birlikleri artacakKovid-19 nedeniyle müzeler de zor günler geçiriyor ve hızlı çözümler bulmaya çalışıyor...
5.01.2021Cadde
Sezin SivriMilliyet Yazarı
Alfa erkek olmakYeni moda ‘Alfa (Alpha) erkek’ olmak üzerine yazacağım biraz...
3.01.2021Ege
Çağdaş ErtunaMilliyet Yazarı
YENİ YIL, YENİ DİLEKLERUzun zamandır ilk defa bir yılın bitmesini bu kadar çok istedik...
2.01.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

caddegazetemagazinmodaGazete haberi

Moda ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.