Oyak

Oyak

Son dakika OYAK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan OYAK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan OYAK haber sayfamızda...

Oyak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.999 oyak haberi bulunmuştur.
Enerji sektöründe satın alma ve birleşme hareketliliği
Enerji sektöründe satın alma ve birleşme hareketliliğiEnerji sektöründe doğal gaz ve elektrik dağıtım başta olmak üzere satın alma ve birleşme görüşmelerinde hareketli bir dönem yaşanıyor.
11.01.2021Uzmanpara
Erdemir, Kümaş için imzayı attı
Erdemir, Kümaş için imzayı attı2021 yılının ilk stratejik öneme sahip yatırımı OYAK’tan geldi. OYAK Maden Metalürji şirketlerinden Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) tarafından, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Yıldız Holding ve Gözde Girişim’le Kümaş Manyezit’in tamamının satın alınmasına yönelik yapılan 340 milyon dolarlık anlaşmanın imzalandığını duyurdu. Anlaşmaya göre yasal onayların alınmasıyla birlikte hisse devri gerçekleşecek.
6.01.2021Ekonomi
Kümaş Manyezit’in satışı için anlaşma imzalandı
Kümaş Manyezit’in satışı için anlaşma imzalandıYıldız Holding’in iştiraki Kümaş Manyezit’in OYAK bünyesindeki Erdemir’e satışı için anlaşma imzalandı. KAP’a bildirilen 340 milyon ABD doları işletme değeri üzerinden yapılan anlaşmanın ardından yasal onayların alınmasıyla birlikte hisse devri gerçekleşecek.
5.01.2021Uzmanpara
Süper yatırım süper teşvik
Süper yatırım süper teşvikFord’un yeni nesil ticari araç ve batarya üretim tesisi yatırımı ile Oyak’ın karbon siyahı fabrikasına proje bazlı ‘süper’ teşvik geldi. İki projeyle 22.5 milyar liralık yatırım desteklenmiş oluyor
5.12.2020Ekonomi
Yeni nesil araç ve batarya ile karbon siyahı üretimine devlet yardımı verilecek
Yeni nesil araç ve batarya ile karbon siyahı üretimine "devlet yardımı" verilecekSanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, Ford'un Kocaeli'de yeni nesil ticari araç ve batarya üretim tesisi yatırımı ile Oyak Sentetik Karbon Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından Hatay'da gerçekleştirilecek karbon siyahı üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilecek.
4.12.2020Teknoloji
İşte otomotiv şampiyonu iller
İşte otomotiv şampiyonu iller!Türkiye otomotiv sanayisinde en fazla üretim gerçekleştiren iller sırasıyla Bursa, Kocaeli ve Sakarya olurken, en fazla otomotiv ihracatını ise Bursa, Kocaeli ve İstanbul yaptı.
10.11.2020Otomobil
Türkiyenin otomotiv şampiyonu illeri belli oldu
Türkiye'nin 'otomotiv şampiyonu' illeri belli olduTürkiye otomotiv sanayisinde en fazla üretim gerçekleştiren iller sırasıyla Bursa, Kocaeli ve Sakarya olurken, en fazla otomotiv ihracatını ise Bursa, Kocaeli ve İstanbul yaptı.
10.11.2020Uzmanpara
Erdemir, Kümaş Manyezit için masaya oturdu
Erdemir, Kümaş Manyezit için masaya oturduOYAK Genel Müdürü ve Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Savaş Erdem, "Bu adım, demir çelik ve çimento sektöründeki şirketlerimizle önemli bir entegrasyon olacak ve maliyetlerimizi düşürecek" dedi.
9.11.2020Ekonomi
Önce yapısal sorunlar, sonra yurtdışına yatırım
Önce yapısal sorunlar, sonra yurtdışına yatırımTürkiye’nin yapısal sorunlarını telafi edecek yatırımlara öncelik verdiklerini belirten Türkiye Varlık Fonu CEO’su Sönmez birkaç yıl içinde ise yurtdışı yatırımlara yöneleceklerini açıkladı
9.10.2020Ekonomi
Tarımda İHA dönemi başlıyor
Tarımda İHA dönemi başlıyorGebze Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ‘Akıllı Tarım Uygulamaları Eğitim Merkezi’ iş birliği protokolü imza töreninin ardından, Zirai ilaçlama drone’u ‘HEKTAŞ Turna’ ile deneme parselinde bitki besleme uygulaması yapıldı. Uygulama, GPS destekli harita kullanımıyla tarla sınırına uygun olarak hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirildi
8.10.2020Ekonomi
OYAKtan 500 milyon dolarlık birleşme
OYAK'tan 500 milyon dolarlık birleşme!OYAK, çimento ve enerji sektörlerindeki şirketlerinin ardından, kimya sektöründe faaliyet gösteren şirketlerinden Akdeniz Kimya ve 2013 yılında satın aldığı Avusturyalı Chemson’ı “Akdeniz Chemson” markası adı altında birleştirdi.
5.10.2020Ekonomi
İhracatçının şifresi teknoloji ve tasarım
İhracatçının şifresi teknoloji ve tasarımTürk ihracatçılar, pandeminin tüm olumsuz etkilerine rağmen dünya ticaretinden aldığı payı artırmaya devam ediyor. İhracatta hedef; yüksek katma değerli ürün ticaretini artırırken, yerlileşmeyi sağlamak
26.09.2020Ekonomi
Geçen yıl yaklaşık 181 milyar dolar ihracat yapıldı
Geçen yıl yaklaşık 181 milyar dolar ihracat yapıldıTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "2019 yılında küresel ticaretteki tüm olumsuzluklara rağmen, hükümetin destekleri ile rekoru 180,8 milyar dolara taşıyan ihracatçılar Türkiye'ye haklı bir gurur yaşattı." dedi.
25.09.2020Uzmanpara
Mert Hakan Yandaş: Tek hedefim Fenerbahçe’yle şampiyonluk yaşamak
Mert Hakan Yandaş: Tek hedefim Fenerbahçe’yle şampiyonluk yaşamakFenerbahçe'nin yeni transferi Mert Hakan Yandaş, taraftara son damlasına kadar mücadele edeceğinin sözünü vererek, tek hedefinin Fenerbahçe’yle şampiyonluk yaşamak olduğunu da söyledi.
26.08.2020Fenerbahçe
Sac ayağı tamam tek hedefi liderlik
Sac ayağı tamam tek hedefi liderlikAkaryakıt dağıtımında TOTAL ve M'oil markalarını birleştiren OYAK, Milangaz'ı da bünyesine katarak, marka sac ayağını tamamladı. OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, "Otogaz ve tüp gazda hedefimiz pazar payını daha yukarı taşıyarak liderliğe ulaşmak" dedi
26.08.2020Ekonomi
OYAK, Milangazı bünyesine kattı
OYAK, Milangaz'ı bünyesine kattıOYAK, TOTAL ve M Oil markalarını birleştiren OYAK, stratejik bir hamle ile Milangaz’ı da bünyesine kattı.
25.08.2020Uzmanpara
Milangaz artık OYAK bünyesinde
Milangaz artık OYAK bünyesindeOYAK, TOTAL ve M Oil markalarını birleştiren OYAK, stratejik bir hamle ile Milangaz’ı da bünyesine kattı.
25.08.2020Ekonomi
OYAK’tan ikinci birleşme hamlesi
OYAK’tan ikinci birleşme hamlesiMayıs ayında, halka açık beş çimento şirketini ‘OYAK Çimento” çatısı altında konsolide eden OYAK’ın, verimlilik ve karlılık odaklı son hamlesi enerji grubuna yönelik oldu. OYAK, TOTAL ve M Oil markalarını korurken, Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş. ticari unvanı altında bu markalara ait tüm operasyonları birleştirme kararı aldı.
12.08.2020Ekonomi
OYAK’tan yılın ikinci büyük birleşme hamlesi
OYAK’tan yılın ikinci büyük birleşme hamlesiHalka açık beş çimento şirketini Mayıs ayında "OYAK Çimento" çatısı altında konsolide eden OYAK’ın, verimlilik ve karlılık odaklı son hamlesi enerji grubuna yönelik oldu.
11.08.2020Ekonomi
Şeytan, Mert Hakan’ı kaçırdığına yanıyor
Şeytan, Mert Hakan’ı kaçırdığına yanıyorTFF 1. Lig temsilcisi Altınordu’da 5 yıl önce sisteme uymadığı gerekçesiyle gönderilen Mert Hakan Yandaş, Fenerbahçe’ye transfer oldu, kırmızı lacivertli yönetimi mahcup etti
7.08.2020Ege
Altınordunun Mert Hakan pişmanlığı
Altınordu'nun Mert Hakan pişmanlığıTFF 1'inci Lig temsilcisi Altınordu'da 5 yıl önce sisteme uymadığı gerekçesiyle gönderilen Mert Hakan Yandaş, dün resmen Fenerbahçe'ye transfer olarak kırmızı-lacivertlileri mahcup etti.
7.08.2020Fenerbahçe
Yatırıma devam
Yatırıma devam2020 planlarında sapma olmadığını ve pandemi sonrası Türkiye’nin önüne fırsatlar çıkabileceğini vurgulayan OYAK Genel Müdürü Erdem, ‘yatırıma devam’ mesajı verdi.
4.08.2020Ekonomi
OYAK Genel Müdürü Erdem: Yeni alanlarda yatırımlarımızı sürdüreceğiz
OYAK Genel Müdürü Erdem: Yeni alanlarda yatırımlarımızı sürdüreceğizOYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, ülke ekonomisini ileriye taşıyacak hamleler yapmak, ekonominin tüm aktörlerinin ortak sorumluluğu olduğuna dikkat çekerek, "Önümüzdeki dönemde hem mevcut faaliyet alanlarımızda hem de adım atacağımız yeni alanlarda yatırımlarımızı sürdüreceğiz" dedi.
3.08.2020Ekonomi
Yılın Otomobili ödülü fabrikadaki yerini aldı
'Yılın Otomobili' ödülü fabrikadaki yerini aldı!Oyak Renault tarafından üretilen ve Otomotiv Gazetecileri Derneği tarafından “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçilen Yeni Clio’nun aldığı büyük ödül, Oyak Renault Fabrikaları’nda onur köşesinde yerini aldı.
3.07.2020Otomobil
Yağmur Karabal kimdir, kaç yaşında Yağmur Karabal biyografisi
Yağmur Karabal kimdir, kaç yaşında? Yağmur Karabal biyografisiMucize Doktor dizisinde hayat verdiği Doktor Ferman karakteri ile adından söz ettiren Onur Tuna ile aşk yaşadığı iddia edilen Yağmur Karabal kimdir sorusu magazin gündemini yakından takip eden isimler tarafından araştırma konusu olmaya başladı. Sosyal medya fenomeni olan Yağmur Karabal ve Onur Tuna'nın aynı anda ve mekanda pozlarını Instagram hesabında yayınlaması aşk dedikodularına neden oldu. Peki Yağmur Karabal kimdir?
23.06.2020Cadde
Korona günlerinde 3.3 milyar $’lık evlilik
Korona günlerinde 3.3 milyar $’lık evlilikKoronavirüs salgınına karşın yılın ilk 5 ayında, toplam tutarı 3.3 milyar dolar olan 24 satın alma ve birleşme işlemi gerçekleşti. 2020 sonuna kadar 100 işleme ulaşılması bekleniyor
9.06.2020Ekonomi
OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği, Lloyd’s lisansını aldı
OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği, Lloyd’s lisansını aldıSigorta sektörünün öncü markalarından OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği, Lloyd’s’da yetkili broker olarak iş yapma lisansını aldı.
3.06.2020Sigorta
5 çimento şirketini ‘tek çatıda’ topladı
5 çimento şirketini ‘tek çatıda’ topladıOYAK, üyelerine sürdürülebilir yüksek nema sağlama hedefi doğrultusunda halka açık 5 şirketi; Adana Çimento, Bolu Çimento, Aslan Çimento, Ünye Çimento ve Mardin Çimento’yu, ‘OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş.’ adı altında birleştirdi. OYAK Çimento, Türkiye’nin en büyük çimento markası konumuna geldi.
17.05.2020Ekonomi
OYAK’ın 5 çimento şirketi birleşti
OYAK’ın 5 çimento şirketi birleştiOYAK, üyelerine sürdürülebilir yüksek nema sağlama hedefi doğrultusunda halka açık 5 şirketi; Adana Çimento, Bolu Çimento, Aslan Çimento, Ünye Çimento ve Mardin Çimento’yu, “OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş.” adı altında birleştirdi. “OYAK Çimento”, Türkiye’nin en büyük çimento markası konumuna geldi.
16.05.2020Ekonomi
Meganeın sonuna mı geldik
Megane'ın sonuna mı geldik?Renault’nun en çok satan modellerinden olan Renault Megane üretimi durdurulabilir. Peki, Renault neden Megane’ın üretimini bitiriyor?
29.04.2020Otomobil
Sanayi şirketleri yeniden üretim için düğmeye basıyor
Sanayi şirketleri yeniden üretim için düğmeye basıyorSanayi şirketleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının olumsuz etkilerini hafifletmek için ara verdikleri faaliyetlerine tekrar başlıyor.
28.04.2020Ekonomi
Durdurulmuştu Bursada 7 bin otomotiv çalışanı işbaşı yaptı
Durdurulmuştu! Bursa'da 7 bin otomotiv çalışanı işbaşı yaptıBursa'da, corona virüs önlemleri kapsamında üretime ara veren Oyak Renault, bugün itibariyle yeniden üretime başladı. Yaklaşık 7 bin işçi, alınan corona virüs tedbirleriyle birlikte işbaşı yaptı.
27.04.2020Ekonomi
Oyak Renault, üretim faaliyetlerine 27 Nisanda yeniden başlayacak
Oyak Renault, üretim faaliyetlerine 27 Nisan'da yeniden başlayacakOyak Renault, üretim faaliyetlerine 27 Nisan Pazartesi günü yeniden başlayacağını duyurdu.
24.04.2020Ekonomi
Otomotivin başkentinin yıldızı Türkiyenin Otomobili ile daha da parlayacak
"Otomotivin başkenti"nin yıldızı "Türkiye'nin Otomobili" ile daha da parlayacakTürk otomotiv sanayisinin kalbi, TOFAŞ, Renault ve Karsan gibi büyük işletmelerin yanı sıra çok sayıda yan sanayi firması bulunan Bursa, bir asırlık tecrübesiyle "Türkiye"nin Otomobili"nin üretimine de ev sahipliği yapacak.
1.04.2020Ekonomi
Hyundai Assan da ara veriyor
Hyundai Assan da ara veriyor!Hyundai Assan İzmit fabrikası, 27 Mart-13 Nisan tarihleri arasında üretime ara verecek. Koronavirüs sebebiyle Mercedes-Benz, Oyak Renault, Honda, Türk Traktör, Otokar, Toyota, Ford Otosan, gibi otomobil firmaları üretime ara verdiklerini açıklamıştı.
27.03.2020Otomobil
Sıfır otomobiller yola savruldu
Sıfır otomobiller yola savrulduBursa'nın Gemlik ilçesinde fabrikadan yeni çıkan sırıfır kilometre otomobilleri taşıyan TIR devrildi. Yeni araçlar yola saçılarak büyük hasar gördü.
29.02.2020Haberler
TIR devrildi, sıfır kilometre araçlar hurdaya döndü
TIR devrildi, sıfır kilometre araçlar hurdaya döndüBursa'nın Gemlik ilçesinde fabrikadan yeni çıkan sırıfır kilometre otomobilleri taşıyan TIR devrildi. Yeni araçlar yola saçılarak büyük hasar gördü.
29.02.2020Haberler
TIR devrildi, sıfır kilometre araçlar hurdaya döndü
TIR devrildi, sıfır kilometre araçlar hurdaya döndüBursa'nın Gemlik ilçesinde fabrikadan yeni çıkan sırıfır kilometre otomobilleri taşıyan TIR devrildi. Yeni araçlar yola saçılarak büyük hasar gördü.
29.02.2020Gündem
OYAK’tan TOTAL  ve M Oil başvurusu
OYAK’tan TOTAL ve M Oil başvurusuMesleki emeklilik fonu OYAK (Ordu Yardımlaşma Kurumu), TOTAL Oil Türkiye ve M Oil’i Demirören Holding’den devralmak üzere Rekabet Kurulu’na başvuru yaptığını duyurdu. OYAK’tan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
26.02.2020Ekonomi
OYAK, TOTAL Oil Türkiye ve M Oil’i devralmak üzere başvuru yaptı
OYAK, TOTAL Oil Türkiye ve M Oil’i devralmak üzere başvuru yaptıMesleki emeklilik fonu OYAK, Güzel Enerji (TOTAL Oil Türkiye) ve M Oil’i Demirören Holding’den devralmak üzere Rekabet Kurulu’na başvuru yaptı.
25.02.2020Ekonomi
Otomotivde 2019 ihracat şampiyonları belli oldu
Otomotivde 2019 ihracat şampiyonları belli olduTürkiye'de otomotiv sektöründe geçen yıl en çok ihracat yapan ilk üç firma, sırasıyla Ford, Toyota ve Oyak-Renault oldu.
5.02.2020Ekonomi
‘İlk’lerin Clio’su şubatta yollarda
‘İlk’lerin Clio’su şubatta yollardaRenault’nun hibrit atağının ilk modellerinden biri olan yeni nesil Clio, şubat ayından itibaren Türkiye yollarında. 300 milyon euro’yu aşan yatırımla Bursa’da üretimine başlanan 5. nesil Clio, gerek üretim gerekse de teknoloji anlamında pek çok “ilk”i de beraberinde getiriyor
27.01.2020Ekonomi
ING Bank çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - 2020 ING Şubeleri kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor
ING Bank çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - 2020 ING Şubeleri kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?ING Bank kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? ING Bank şubeleri kaça kadar açık? ING Bank müşterileri çalışma saatlerini araştırıyor. Hafta içi ya da hafta sonu bankada işi olan müşteriler bankanın saat kaçta açılıp kaçta kapandığını merak ediyor. İşte 2020 ING Bank çalışma saatleri...
21.01.2020Gündem
Hibrit üretimine  Hyundai de katılıyor
Hibrit üretimine Hyundai de katılıyorTürkiye’de birbiri ardına “hibrit” araç üretimi yapan fabrikalara Hyundai de katılıyor. Hyundai Assan’ın bu yıl üretmeye başlayacağı yeni nesil i20 ve 2021’de üretilecek B-SUV modelinin hibrit versiyonları da olacak
20.01.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Avukat Yaşar ÖksüzMilliyet Yazarı
Emekli ikramiyesinde tasfiyeSosyal güvenlik veya sosyal yardım kurum ve kuruluşlarının veya personele yardım amacı ile kurulan sandık ve benzerlerinin yaptığı ödemeler, edinilmiş mal niteliğindedir...
11.01.2021PN Aile
Cengiz HortoğluMilliyet Yazarı
İbrahim Aybar Başarı Öyküsüİbrahim Aybar Başarı ÖyküsüSevgili okurlarım başarıları alkışlamaya devam ediyoruz...
1.12.2020Gündem
Levent KöprülüMilliyet Yazarı
İlk başladığı yere CEO olarak döndü!Üniversiteden mezun olunca Renault’da işe başlayan Luca De Meo, bu kez aynı markaya CEO olarak geri döndü...
30.06.2020Pazar
Levent KöprülüMilliyet Yazarı
Otomotiv ritmini eylül ayında bulurYeni tip koronavirüs nedeniyle uzun süre duraksayan Türk otomotiv sanayinde çarklar yeniden dönmeye başlarken, yüzde 85’lik kapasiteye ancak eylül ayında ulaşılabileceği belirtiliyor Türkiye’de de etkisi bir hayli hissedilen yeni tip koronavirüs salgını, özellikle otomotiv sektöründe çarkları büyük ölçüde durdurmuştu...
27.04.2020Pazar
Levent KöprülüMilliyet Yazarı
Üretime dönüş bugün başlıyorKoronavirüs salgını nedeniyle, mart ayı ortalarında aldıkları kararla üretime ara veren otomotiv firmaları, tesislerini 20 Nisan’dan itibaren açmaya başlıyor...
20.04.2020Pazar

Benzer Haber Etiketleri

oyakekonomitürkiyerenaultotomobil

Oyak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.