Ruh Sağlığı

Ruh Sağlığı

Son dakika ruh sağlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ruh sağlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ruh sağlığı haber sayfamızda...

Ruh Sağlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.100 ruh sagligi haberi bulunmuştur.
Şizofren Nedir Şizofreni Hastalığı Çeşitleri Nelerdir, Ömrü Kısaltır Mı
Şizofren Nedir? Şizofreni Hastalığı Çeşitleri Nelerdir, Ömrü Kısaltır Mı?Toplum arasında en bilinen ruh sağlığı hastalıkları arasında şizofreni gelmektedir. Şizofren, insan sağlığını ve hayatın olağan akışını ciddi derecede etkileyebilen bir hastalıktır. Şizofren nedir? Şizofreni hastalığı çeşitleri nelerdir, ömrü kısaltır mı? Şizofreninin tedavileri nelerdir? Şizofren belirtileri nelerdir? Merak edilen tüm detayları derledik.
16.01.2021Sağlık
Şizofren evlat dehşet saçtı Babamın öldüğünü bilmiyordum
Şizofren evlat dehşet saçtı! 'Babamın öldüğünü bilmiyordum'Antalya'nın Manavgat ilçesinde babası İsmail Kuran'ı öldüren annesi Emine Kuran'ı da yaralayan şizofreni hastası Erdal Kuran'ın mahkemede; "Gidip mutfaktan bıçağı aldım, sonrasını hatırlamıyorum. Babamın öldüğünü Adana'da tedavi görürken telefonda gösterdiler, öyle öğrendim" dedi. Anne Emine Kuran ise gözyaşlarıyla oğlundan şikayetçi olduğunu belirterek "Babasını öldürdükten sonra bana da saldırdı, her yerimi kesti. Bu orada kalsın, orada bakarım ona ama evde bakamam. Önce Allah'a, sonra devlete emanet ediyorum" şeklinde konuştu.
15.01.2021Haberler
Son Dakika Haberi: Şizofren evlat dehşet saçtı Babamın öldüğünü bilmiyordum
Son Dakika Haberi: Şizofren evlat dehşet saçtı! 'Babamın öldüğünü bilmiyordum'Antalya'nın Manavgat ilçesinde babası İsmail Kuran'ı öldüren annesi Emine Kuran'ı da yaralayan şizofreni hastası Erdal Kuran'ın mahkemede; "Gidip mutfaktan bıçağı aldım, sonrasını hatırlamıyorum. Babamın öldüğünü Adana'da tedavi görürken telefonda gösterdiler, öyle öğrendim" dedi. Anne Emine Kuran ise gözyaşlarıyla oğlundan şikayetçi olduğunu belirterek "Babasını öldürdükten sonra bana da saldırdı, her yerimi kesti. Bu orada kalsın, orada bakarım ona ama evde bakamam. Önce Allah'a, sonra devlete emanet ediyorum" şeklinde konuştu.
15.01.2021Gündem
‘Seçim barajı makul düzeye inmeli’
‘Seçim barajı makul düzeye inmeli’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kökleşmesi, tüm kurum ve kurallarıyla sağlıklı şekilde kalıcı hale getirilmesi üzerinde hassasiyetle durduklarını belirtti.
14.01.2021Siyaset
Siyanürle ailesini katletmişti Merak edilen cezai ehliyet raporu geldi
Siyanürle ailesini katletmişti! Merak edilen 'cezai ehliyet' raporu geldiAdli Tıp Birinci Üst Kurulu, anne ve babasını siyanürle öldüren sanığa "cezai ehliyeti tam" raporu verdi. Kurul, tutuklu sanık Mahmut Can Kalkan için 'herhangi bir akıl hastalığı ve zeka geriliği saptanmadığı' yönündeki raporunu İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi.
13.01.2021Gündem
Kadınlar pandemide aileyi bir arada topladı
Kadınlar pandemide aileyi bir arada topladı!Pandemi sürecinde aile içi ilişkilerde de çeşitli değişimler yaşandığını belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ailedeki sihirli kelimenin iş birliği olduğunu vurguladı. “Ailede anne, baba ve çocuklar arasında iş birliği sistemi kurulmuşsa o ailede sorun olsa da çözülür” diyen Tarhan, “Pandemi döneminde güzel bir dönüşüm yaşandı. Bu durumu kalıcı hale getirenler kazanacaklar” dedi.
12.01.2021Ruh Sağlığı
Pandemi yalnızlığı sürerken nasıl mutlu olmalı
Pandemi yalnızlığı sürerken nasıl mutlu olmalı? Pandemi süreci, maske, hijyenin yanı sıra sosyal mesafeyi de hayatımızın olmazsa olmazları haline getirdi. Bir de virüs bulaşma riskini azaltmak için gelen sosyal kısıtlılık, pek çoğumuzun ruh halini değiştirdi. Yalnızlığın ve sosyalleşememenin getirdiği psikolojik yükler, hayatımızı zorluyor. Peki, yüz yüze, birlikte olmamız mümkün değilken mutlu olmamız mümkün mü?
12.01.2021Ruh Sağlığı
ABD’nin karizması bu olaylarla çizildi
ABD’nin karizması bu olaylarla çizildiDünyada deprem yaratan ABD’deki Kongre baskınıyla başlayan olayları Milliyet’e değerlendiren Prof. Dr. Köni, ‘Yaşanan son olaylar ABD’nin gücünü oldukça sarstı’ dedi
10.01.2021Dünya
Times yazdı İngiliz Prens ve Meghan Markle sosyal medyayı terk etti
Times yazdı! İngiliz Prens ve Meghan Markle sosyal medyayı terk ettiİngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in torunu Sussex Dükü Prens Harry ile eşi Düşes Meghan Markle'ın, nefret söylemlerinden dolayı sosyal medyayı terk ettiği öne sürüldü.
9.01.2021Dünya
Çocuklarla sağlıklı iletişimin 8 püf noktası
Çocuklarla sağlıklı iletişimin 8 püf noktasıBugünlerde pek çok anne baba, çocuklarıyla nasıl uyum sağlayabileceklerinin arayışında! Covid-19 pandemisi aylardır yaşantımızda çok radikal değişimlere yol açtı ve o değişimlerden en çok etkilenenlerden biri de çocuklar oldu. Okulda arkadaşlarıyla bir araya gelme imkanı olmayan, gün boyu evde kalıp, online eğitim sürecinde bilgisayar karşısında saatlerce zaman geçiren çocuklar iyice sıkılırken, kardeş kavgaları, anne-babayı paylaşamama, sürekli ilgi bekleme halleri de ebeveynleri oldukça zorluyor. Uzman Klinik Psikolog Mine Şahbaz çocuklarla sağlıklı iletişimin püf noktaları hakkında bilgi verdi.
Bebeğin beslenme tarzını etkileyen faktörler
Bebeğin beslenme tarzını etkileyen faktörlerYeme bozukluklarının altında bebeklik döneminde anne ile kurulan bağın rol oynadığını belirten Uzm. Dr. Emin Çağlar, "Psikiyatrik açıdan anne ile bebek arasındaki ilişki kişinin beslenme tarzını oluşturuyor. İlk 1 yaşta anne bebek ilişkisi bozulursa sonraki dönemlerde o çocukta beslenme ve yeme bozuklukları açısından risk meydana geliyor" dedi.
Her 2 kişiden 1’i yaşamında bir kez ruhsal travma yaşıyor
Her 2 kişiden 1’i yaşamında bir kez ruhsal travma yaşıyor!Çoğu kez beklenmedik zamanlarda ortaya çıkan, kişiyi aşırı korkutan, dehşet içinde bırakan ve çaresizlik hissi uyandıran olayların etkisiyle yaşanan ruhsal travmalar, kişinin yaşam kalitesini önemli ölçüde etkileyebiliyor. Psikiyatri Uzmanı Dr. Dilek Sarıkaya, akut stres bozukluğu, akut stres tepkisi ve travma sonrası stres bozukluğu ile ilgili önemli bilgilerin yanı sıra tavsiyelerini paylaştı.
‘Boğaziçi, tüm milletimizindir’
‘Boğaziçi, tüm milletimizindir’AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanmasına yönelik tepkilere ilişkin, “Bir insanın siyasi kimliği olması suç değildir” dedi. Çelik, geçmişte de siyasi kimliği olan isimlerin Boğaziçi’nde rektörlük yaptığını belirtti.
5.01.2021Siyaset
İnternet kullanımında üzücü sonuçlar çıktı...
İnternet kullanımında üzücü sonuçlar çıktı...Ege, Diyarbakır Dicle üniversiteleri ve İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Medical Park Hastanesi işbirliğiyle salgın sürecinde ‘İnternet Bağımlılığı ve Eş tanılı Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğunun (DEHB) İnternet Kullanım Özellikleri ve Sosyal Biliş Açısından İncelenmesi’ başlıklı bilimsel araştırma gerçekleştirildi.
4.01.2021Ege
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelikten MYK sonrası önemli açıklamalar
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten MYK sonrası önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, 'Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği destekten dolayı Paşinyan şöyle bir açıklama yapmış; 'Biz Türkiye'ye ambargo uyguladık, Azerbaycan'a verdiği destek yüzünden. O yüzden Türk ekonomisini felce soktuk. Eğer Türkiye bu destekten vazgeçerse Türk ekonomisinin düzelmesine yeniden katkı sağlarız.' diye. Bunu da 2020 yılının en aptalca şakası olarak değerlendirmek mümkündür' dedi.
4.01.2021Siyaset
Son dakika... Pınar Gültekin cinayeti davasında flaş gelişme Yalan çıktı
Son dakika... Pınar Gültekin cinayeti davasında flaş gelişme! Yalan çıktıGelen son dakika haberine göre; Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğarak öldürdükten sonra cesedini varil içinde yaktıktan sonra üzerine beton döken Cemal Metin Avcı (32) ile kardeşi Mertcan Avcı'nın yargılanmasına devam edildi. Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin duruşmayı terk ederken dava 15 Şubat'a ertelendi. Gültekin'i vahşice öldüren Mert Can Avcı'nın çapraz sorgudaki bıçak kesiği iddiası ise mahkeme ve adli tıp raporu tarafından yalanlandı.
4.01.2021Haberler
Pınar Gültekin davasında son durum nedir Pınar Gültekin kimdir, nasıl öldü
Pınar Gültekin davasında son durum nedir? Pınar Gültekin kimdir, nasıl öldü?Kadın cinayetlerinin arasında ismi geçen Pınar Gültekin, Temmuz ayında tüm ülkeyi yasa boğmuştu. Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in öldürülmesiyle ilgili davada, sanıklar Cemal Metin Avcı ile kardeşi Mertcan Avcı'nın yargılanmasına bugün devam edilecek. Dava nedeniyle gündeme tekrar gelen Pınar Gültekin hakkında bilgi almak isteyenler, Pınar Gültekin kimdir, Pınar Gültekin olayı - cinayeti nedir? Ne zaman ve nasıl öldü, katili kim? soruları peş peşe araştırılıyor. İşte Pınar Gültekin olayı hakkında her şey...
4.01.2021Gündem
Son dakika... Pınar Gültekin cinayeti davasında flaş gelişme Yalan çıktı
Son dakika... Pınar Gültekin cinayeti davasında flaş gelişme! Yalan çıktıGelen son dakika haberine göre; Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğarak öldürdükten sonra cesedini varil içinde yaktıktan sonra üzerine beton döken Cemal Metin Avcı (32) ile kardeşi Mertcan Avcı'nın yargılanmasına devam edildi. Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin duruşmayı terk ederken dava 15 Şubat'a ertelendi. Gültekin'i vahşice öldüren Mert Can Avcı'nın çapraz sorgudaki bıçak kesiği iddiası ise mahkeme ve adli tıp raporu tarafından yalanlandı.
4.01.2021Gündem
Yeni yıl için kendi hedeflerinizi belirleyin
Yeni yıl için kendi hedeflerinizi belirleyin!2021’in ilk günlerinde kişisel yeni yıl hedefleri belirlemenin önemine işaret eden uzmanlar, herkes için önerilen genel tavsiyelerin kimi zaman kişide kaygı oluşturduğunu vurguluyor. Uzmanlar uzun listeler yerine, belirlenecek sloganların kişiyi daha çok motive edeceğine dikkat çekiyor.
Aynı çatı altında huzuru artıracak 7 öneri
Aynı çatı altında huzuru artıracak 7 öneri!Günlük yaşam alışkanlıklarımızı derinden sarsan yüzyılın salgın hastalığı Covid-19 pandemisi şüphesiz zor ve benzerine rastlanmayan bir süreç. Dışarının tehlikeli ve bazen yasak olduğu bir dünyada; ofis, yemek arası, kahve molası, okul, okul bahçesi, restoran, sinema salonu, terapi odası, spor salonu ve diğer her yaşam alanı eve, içeriye sıkıştı. Aynı evde yaşayan bireyler birbirlerini ilk defa bu kadar sık ve yakından görüyor, birbirlerinin günlerine, bedensel ve ruhsal olarak her haline bu denli tanıklık ediyor. Hal böyle olunca aynı çatı altında çift ilişkilerinde problemler de giderek artıyor. Peki aynı çatı altında huzuru artırmanın, bir arada sağlıklı bir iletişim sürdürebilmenin yolları neler? Uzman Klinik Psikolog Deniz Keskin konu hakkında bilgi verdi.
30.12.2020İlişkiler
Antidepresan etkisi yaratıyor Karşılıksız, rastgele ve sessiz...
Antidepresan etkisi yaratıyor! Karşılıksız, rastgele ve sessiz...İyilik yapmanın psikolojik iyi oluş üzerine çok önemli katkıları olduğunu belirten Pskiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, insanın iyilik yapmayı zihinsel bir hedef haline getirmesi gerektiğini vurguluyor. İyilik yapmanın antidepresan etkisi olduğunu belirten Prof. Dr. Nevzat Tarhan, konu ile ilgili bilgiler verdi.
30.12.2020Ruh Sağlığı
Şizofreni hastasını yastıkla boğan kadın tutuklandı
Şizofreni hastasını yastıkla boğan kadın tutuklandı!Samsun’da, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde şizofreni hastası Nadiye Yıldız'ı (46) yastıkla boğarak öldüren 'bipolar bozukluk' tedavisi gören Arife Kise (28) tutuklandı.
28.12.2020Gündem
2020de çocuklar az sosyalleşti, ekran başında daha çok zaman geçirdi
2020'de çocuklar az sosyalleşti, ekran başında daha çok zaman geçirdiPandemi nedeniyle zor şartlarda geçirdiğimiz 2020 yılı, çocuklar için de farklı tecrübelerin yaşandığı bir yıl oldu. Çocukların yüz yüze eğitime ara verilmesi nedeniyle arkadaşlarından uzak kaldığını ve bu durumun sosyalleşme süreçlerini etkilediğini belirten uzmanlar, pandemi sürecinde en çok ekrana bakma süreçlerinde artış ve yeme bozukluğu görüldüğüne dikkat çekiyor. Uzmanlar pandemi sürecinin ruhsal dayanıklılık ve esnekliğin öneminin anlaşılmasında da etkili olduğunu vurguluyor.
Kovid-19 çocukların psikolojisini nasıl etkiliyor
Kovid-19 çocukların psikolojisini nasıl etkiliyor?Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşanan pandemi dönemi her yaşta çocuk ve ergen başta olmak üzere tüm bireyleri farklı şekillerde etkiliyor. Çocuklar da ailelerin duyduğu kaygıdan, stresten, sokaklarda gördükleri maskeli yaşamdan, sosyal mesafeden etkileniyorlar. Doç. Dr. Sebla Gökçe, çocuk ve ergenlerin pandemiden nasıl etkilendiği hakkında bilgi verdi.
Koronavirüs yakınları stres ve kaygıyla nasıl başa çıkabilir
Koronavirüs yakınları stres ve kaygıyla nasıl başa çıkabilir? Pandemi süreci, toplumda psikolojik sıkıntıların, kaygı ve stres düzeyinin artmasına, bireylerin sosyal çevreleri ile iletişiminin bozulmasına neden olabiliyor. Klinik Psikolog Arzu Beyribey, koronavirüs hastaları ile yakınlarının kaygı ve stres düzeylerini en aza indirmek için önemli önerilerde bulundu.
28.12.2020Ruh Sağlığı
Ülkenin her ferdi psikolojik ilk yardımı bilmeli
'Ülkenin her ferdi psikolojik ilk yardımı bilmeli'Psikiyatrist ve Psikoterapist Prof. Dr. Tamer Aker, “Psikolojik ilk yardım önleyici ve koruyucu bir ruh sağlığı müdahalesidir. Ülkenin her ferdi psikolojik ilk yardımı bilmeli” diyor
27.12.2020Pazar
Çağımızın yeni hastalığı: FOMO
Çağımızın yeni hastalığı: FOMOİnternete ulaşım ve akıllı telefonlar artık ceplerimizde birer bilgisayar taşıma imkânı verdi. 2006 yılında ilk sosyal paylaşım sitesi Facebook’un üye kabul etmesi ve bugün dünyada her 4 kişiden birisi tarafından kullanılmakta olması yeni bir durumu ortaya çıkardı. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, çağımızın hastalığı FOMO hakkında bilgi verdi.
23.12.2020Ruh Sağlığı
Atalay Filizin sahte belge davası: Dördüncü kez test yapılacak
Atalay Filiz'in sahte belge davası: Dördüncü kez test yapılacakİstanbul'da öğretmen Fatma Kayıkçı, Ankara'da da Göktuğ Demiraslan ve sevgilisini öldürmekten üç kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Atalay Filiz hakkında, "Resmi belgede sahtecilik" suçundan 35 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada mahkeme, avukatın talebi doğrultusunda Atalay Filiz'in akıl sağlığının tespiti için dördüncü kez rapor alınmasına karar verdi.
22.12.2020Gündem
Pandemide nefes alamaz hale gelen ebeveynlere rahatlatıcı öneriler
Pandemide nefes alamaz hale gelen ebeveynlere rahatlatıcı önerilerBir yandan uzaktan çalışma modeliyle kendi iş yaşamlarının sorumluluklarını yerine getirmeye bir yandan da online eğitim nedeniyle gün boyu evde zaman geçirmek zorunda kalan çocuklarıyla ilgilenmeye çalışan pek çok anne baba, adeta kendileri nefes alamaz hale geldiklerinden yakınıyor. Peki anne-babalar pandemi sürecinde kendi psikolojilerini korumak adına neler yapabilirler? Klinik Psikolog Naz Tanoğlu, pandemide anne ve babalara özel 8 tüyo verdi
22.12.2020Ruh Sağlığı
Yeni yılda hedeflerinizi gerçekleştirmenin 7 yolu
Yeni yılda hedeflerinizi gerçekleştirmenin 7 yoluBu yıl spora başlayacağım, daha çok kitap okuyacağım, daha sağlıklı besleneceğim. Yeni yıla girerken birçoğumuz önümüze hedefler koyup bunları hayata geçirmek için çaba gösteriyoruz. Ancak bazen yolun yarısındayken vazgeçip bu kararları rafa kaldırıyoruz. Uzm. Dr. H. Gülbağ Bahçıvan, yeni yıl kararlarını gerçekleştirmek isteyenler için önemli bilgiler verdi.
21.12.2020Ruh Sağlığı
Pandemi yalnızlığı ve stresiyle baş edebilirsiniz
Pandemi yalnızlığı ve stresiyle baş edebilirsinizPandemi döneminde karşı karşıya kaldığımız kaygı, engellenmişlik ve sıkışmışlık hissinin ağır stres yüküne neden olduğunu belirten uzmanlar, izolasyonda geçen günleri iyi bir şekilde değerlendirmek için; yabancı dil öğrenmek veya enstrüman çalmak gibi yaratıcı etkinlikler öneriyor.
21.12.2020Gündem
Mülteciye yardım programına imza
Mülteciye yardım programına imzaAvrupa Birliği’nin Türkiye’deki sığınmacılara yönelik 6 milyar euro’luk taahhüdünün sözleşmeye bağlanma süreci tamamlandı. Projelerden en dikkat çekeni, AB İnsani Yardım tarafından finansmanı sağlanan Sosyal Uyum Yardım Programı oldu.
21.12.2020Siyaset
Ruh Sağlığı Hastanesinde dehşet
Ruh Sağlığı Hastanesi'nde dehşet!Samsun Ruh Sağlığı Hastanesi'nde tedavi gören bir kadın, aynı odada kalan diğer kadın hastayı uykusunda yastıkla boğarak öldürdü.
20.12.2020Gündem
Ruh haliniz fiziksel sağlığınızı etkiliyor
Ruh haliniz fiziksel sağlığınızı etkiliyor!Psikolog Kübra Bozkurt, sürekli strese maruz kalmak ve bununla nasıl baş edileceğini bilmemek sadece ruhsal hastalıklara değil, fiziksel hastalıklara da yol açtığını belirterek konu hakkında bilgi verdi.
20.12.2020Ruh Sağlığı
Ford 2021 Yılı Trend Raporu’nu açıkladı
Ford 2021 Yılı Trend Raporu’nu açıkladıFord açıklamasına göre, şirketin bu yıl 9'uncusunu yayımladığı '2021 Geleceğe Bakış' trend raporunda, pandemi süreciyle yaşanan değişikliklerin 2021 ve sonrasında dünyayı nasıl etkileyebileceğini anlamak için tüketici davranış ve tutumlarındaki değişiklikler analiz ediliyor.
17.12.2020Otomobil
Kapya Biberin Faydaları Nelerdir Kırmızı Tatlı Biber Hangi Hastalıklara İyi Gelir
Kapya Biberin Faydaları Nelerdir? Kırmızı Tatlı Biber Hangi Hastalıklara İyi Gelir?Limondan çok daha fazla oranda C vitaminine sahip olan Kapya biber, tam bir şifa deposudur. Her iklim ve her toprakta kolaylıkla yetişebilen bu ürün, birçok insanın severek tükettiği bir sebzedir. Kapya biberin yararları nelerdir? Neye iyi gelir sizde öğrenebilir, bu şifa deposuna sofranızda yer verebilirsiniz. Kapya biber hangi hastalıklara iyi gelir? Faydaları nelerdir sizler için detaylarıyla bir araya getirdik.
16.12.2020PembeNar
Koronavirüsle birlikte toplumda şiddet de yayıldı
Koronavirüsle birlikte toplumda şiddet de yayıldıPandemi nedeniyle stres, kaygı, öfke ve ekonomik zorluklar arttı, bunun sonucunda da toplumun her kesiminde şiddet görülmeye başladı.
16.12.2020Eğitim
Dengeli Ve Düzenli Beslenmenin Ruh Ve Beden Sağlığına Faydaları Nelerdir
Dengeli Ve Düzenli Beslenmenin Ruh Ve Beden Sağlığına Faydaları Nelerdir?Vücudumuz hayattaki en değerli varlığımızdır. Ona iyi bakmak sağlımızın da iyi olmasını, daha iyi hissetmemizi sağlar. Dengeli ve düzenli beslenmek, vücudumuza iyi bakmanın başlıca yoludur. Dengeli ve düzenli beslenmenin yararları nelerdir, nasıl dengeli beslenilir, hangi hastalıklardan korur detaylarıyla derledik.
15.12.2020PembeNar
Polisim yalanıyla engelli ve yaşlıları gasbeden şüpheli yakalandı
'Polisim' yalanıyla engelli ve yaşlıları gasbeden şüpheli yakalandıEskişehir’de, takibe aldığı yaşlı ve engellilere kendisini 'polis' olarak tanıtarak, cep telefonu, para ile ev eşyalarını gasbettiği tespit edilen Devran K., polis ekiplerince yakalandı.
13.12.2020Gündem
Psikolojik Danışma Merkezi hizmette...
Psikolojik Danışma Merkezi hizmette...Çeşme Belediyesi ücretsiz Psikolojik Danışma Merkezi’ni hayata geçirdi. Uzman Psikolog Sinem Derman, Ilıca’da Dr. Tayfun Aydemir Sağlıklı Yaşam Merkezi yanındaki yeni danışmanlık ofisinde hizmet vermeye başladı.
12.12.2020Ege
Koronavirüs sürecinde panik atağın üstesinden nasıl gelinir
Koronavirüs sürecinde panik atağın üstesinden nasıl gelinir? Koronavirüsün ve yaşanan depremlerin vatandaşta panik atak ve kaygı bozukluğunu tetiklediğini söyleyen, Psikiyatri Uzmanı Dr. Özcan Kılıç Kafalı, bu sorunla karşılaşanlara önerilerde bulundu. Kafalı, "Panik atak sürecinin yönetilmesinde temel adım kişinin durumu fark etmesidir. Stres yönetimini kolaylaştıracak yoga, nefes egzersizleri gibi uygulamalar da kaygı düzeyini azaltabilir" dedi.
10.12.2020Ruh Sağlığı
Beykozda ATMlere zarar veren şüpheli yakalandı
Beykoz'da ATM'lere zarar veren şüpheli yakalandı!İstanbul Beykoz’da bankaların ATM cihazlarına zarar veren şüpheli yakalandı. Daha önce de Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gördüğü belirlenen kişi, yeniden hastaneye sevk edildi.
10.12.2020Gündem
Taze Cevizin Faydaları Nelerdir Yeşil, Yaş Ceviz Hangi Hastalıklara İyi Gelir
Taze Cevizin Faydaları Nelerdir? Yeşil, Yaş Ceviz Hangi Hastalıklara İyi Gelir?7’den 70’e her insanın keyfe tükettiği ceviz, aynı zamanda çok önemli faydaları ile ön plana çıkıyor. Özellikle kalp ve beyin sağlığı açısından önemli bir yemiş türü olarak değerlendirilen ceviz, daha birçok farklı faydası ile önemli bir potansiyel teşkil etmektedir. Peki, taze cevizin faydaları nelerdir? Yeşil, yaş ceviz hangi hastalıklara iyi gelir? İşte bu konuda merak edilenler.
9.12.2020Sağlık
Tatlı Patatesin Faydaları Nelerdir Tatlı (Kırmızı) Patates Yemek Hangi Hastalıkları Önler
Tatlı Patatesin Faydaları Nelerdir? Tatlı (Kırmızı) Patates Yemek Hangi Hastalıkları Önler?Patates evlerin sofralarında vazgeçilmez olan besin türlerinden birisi olmaktadır. Patates türlerinden olan tatlı patatesin ise bilinen pek çok yararından dolayı son yıllarda en çok tüketilen gıda ürünleri arasına girmiştir. Şeker oranı yüksek olan tatlı patates hakkında merak edilen pek çok konu bulunmaktadır. Peki, tatlı patatesin faydaları nelerdir? Tatlı (Kırmızı) patates yemek hangi hastalıkları önler? Sizlere tatlı patates hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
BM Kadın Birimi’yle ortak proje
BM Kadın Birimi’yle ortak projeTürkçe’de ve kültürümüzde yer alan bazı ifadeleri direkt İngilizce’ye çevirerek paylaşan ‘Turkish Dictionary’nin, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde yaptıkları paylaşımlar büyük dikkat çekti. Turkish Dictionary, 8 Aralık’ta da BM Kadın Birimi’yle birlikte siber şiddete dikkat çekmek için yeni bir kampanya başlatacak.
8.12.2020Gündem
Kefaret 4. bölüm fragmanı ekrana geldi Kefaret 3. bölümde neler yaşandı
Kefaret 4. bölüm fragmanı ekrana geldi! Kefaret 3. bölümde neler yaşandı? Kefaret dizisi 4. yeni bölüm fragmanı yayımlandı. Son bölüm ile pazar akşamı izleyenlerine beğenisine sunuldu. Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat gibi başarılı oyuncuların yer aldığı dizi FOX TV'de yayın hayatına devam ediyor. Peki, Kefaret 3. son bölümde neler oldu?
6.12.2020Cadde
Türk Bayrağını yakan kişi hastanede gözlem altına alındı
Türk Bayrağı'nı yakan kişi hastanede gözlem altına alındı!İstanbul Zeytinburnu’nda Türk Bayrağı'nı yaktığı gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra mahkemeye sevk edilen kişi, mahkeme kararıyla akıl sağlığının tespit edilmesi için hastanede gözlem altına alındı.
6.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Dilara KoçakMilliyet Yazarı
Egzersiz hakkında yeni öneriler...Evden çalıştığımız için yeterince hareket edemiyorum demeyin; hareketsizliğin de bir salgın haline gelmesinin önüne geçmek elinizdeHer zaman egzersizin, diyetin en iyi yol arkadaşı olduğunu vurguluyorum...
17.01.2021Cadde
Songül HatısaruMilliyet Yazarı
Ev rahatlığında şık lezzete alıştıkBir yıl önce “Hadi canım sen de” dediğimiz pek çok şey bugün günlük hayatın bir parçası...
17.01.2021Gündem
Mehmet DemirtaşMilliyet Yazarı
Kimyasal-Sentetik uyuşturucuya hayır!Kimyasal-sentetik uyuşturucuların başında gelen ‘met’ yani halk dilinde kristal olarak bilinen madde, son zamanlarda sıkça karşımıza çıkıyor...
12.01.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

ruh sağlığıİzmirpandemikoronavirüssağlık

Ruh Sağlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.