Siemens

Siemens

Son dakika siemens haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan siemens gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan siemens haber sayfamızda...

Siemens

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.609 siemens haberi bulunmuştur.
Siemens Türkiye karbon izini siliyor
Siemens Türkiye karbon izini siliyorSiemens Türkiye, 2023 yılında karbon nötr olma hedefi kapsamında enerji verimliliği ve tasarrufu projelerine ivme kattı.
12.01.2021Ekonomi
15. Contemporary Istanbul online ön izleme ile başlıyor
15. Contemporary Istanbul online ön izleme ile başlıyorAkbank ana sponsorluğunda yapılacak Virtual Contemporary Istanbul, 19-20 Aralık’ta yapılacak ön izlemenin ardından 21 Aralık – 6 Ocak tarihleri arasında genel izlemeye açık olacak. Virtual Contemporary Istanbul’da 11 ülkeden, 37 galeri, 550 sanatçı ve 1500 eser ve 13 inisiyatif yer alacak; 17 gün boyunca gezilebilecek virtual.contemporaryistanbul.com ücretsiz olacak. Contemporary Istanbul, tüm dünyada oluşan olumsuz şartlardan dolayı fiziki edisyonunu 27 Nisan-2 Mayıs tarihlerinde yapacak.
17.12.2020Kültür Sanat
Siemens ve Porsche e-yakıt geliştiriyor
Siemens ve Porsche e-yakıt geliştiriyorSiemens Energy ve Porche, iklime duyarlı e-yakıt üretimi gerçekleştirmek için güçlerini birleştiriyor. Uluslararası şirketler ve Alman hükümetinin de desteklediği pilot proje kapsamında Şili’de kurulacak tesiste, 2022 yılında yaklaşık 130 bin litre e-yakıt üretilmesi planlanıyor.
11.12.2020Ekonomi
Türkiyenin ilk yerli metro seti Kocaeli Metrosu için Ankarada üretilecek
Türkiye'nin ilk yerli metro seti Kocaeli Metrosu için Ankara'da üretilecekTürkiye'nin ilk yerli metro setinin üretimi, Bozankaya AŞ tarafından Kocaeli Metrosu için Ankara'da yapılacak. Ülkeye yaklaşık 350 milyon lira katma değer sağlayacak 28 metro setinin yerli üretimine ilişkin sözleşme, şirket ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü arasında imzalandı.
4.12.2020Teknoloji
Katar’ın yurt dışı yatırımları hız kesmiyor
Katar’ın yurt dışı yatırımları hız kesmiyorSıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) zengini Katar, 40’dan fazla ülkede 400 milyar dolardan fazla yatırım gerçekleştirirken, pek çok tanınmış dünya markasının da hissedarları arasında yer alıyor.
27.11.2020Uzmanpara
LNG zengini Katar’ın yurt dışı yatırımları hız kesmiyor
LNG zengini Katar’ın yurt dışı yatırımları hız kesmiyorSıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) zengini Katar, 40’dan fazla ülkede 400 milyar dolardan fazla yatırım gerçekleştirirken, pek çok tanınmış dünya markasının da hissedarları arasında yer alıyor.
27.11.2020Ekonomi
Contemporary İstanbul hem fiziksel hem de çevrimiçi gerçekleşecek
Contemporary İstanbul hem fiziksel hem de çevrimiçi gerçekleşecekAkbank’ın ana sponsorluğunda 15 yıldır yapılan Contemporary Istanbul, bu yıl ilk defa hem fiziksel hem çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Fuar, 14 - 15 Aralık 2020 tarihlerinde VIP ön izleme, 16 - 20 Aralık 2020 tarihleri arasında genel ziyarete açık olacak.
12.11.2020Kültür Sanat
Dijital üretim için araştırma laboratuvarı
Dijital üretim için araştırma laboratuvarıSiemens Türkiye ve Koç Üniversitesi dijital üretim ve optimizasyon için sektörde yeni bir iş birliğine gitti. Siemens, Koç Üniversitesi’nin Üretim ve Otomasyon Araştırma Merkezi’nde Koç Üniversitesi-Siemens IOT EDGE Araştırma Laboratuvarı’nı kurarak, dijital üretimde ileri veri analizi ile yeni uygulamalar geliştirilmesine imkân veren SINUMERIK Edge Platformu’nu araştırmacıların ve makine sektörünün kullanımına sundu.
18.10.2020Ekonomi
BSH-Pitsos tesisi Türkiye’ye taşınıyor
BSH-Pitsos tesisi Türkiye’ye taşınıyorYunanistan’da faaliyet gösteren Bosch Siemens Hausegerate (BSH) - Pitsos’un üretim operasyonlarını Türkiye’ye taşıyacağı bildirildi. Firmadan yapılan açıklamada, 31 Aralık’ta Yunanistan’daki üretim faaliyetlerinin sonlandırılacağı ve bu operasyona Türkiye’de devam edileceği belirtildi.
16.10.2020Ekonomi
Son dakika... Yunanistana kötü haber Ünlü firma yatırımını Türkiyeye kaydırıyor
Son dakika... Yunanistan'a kötü haber! Ünlü firma yatırımını Türkiye'ye kaydırıyorYunanistan'da faaliyet gösteren Bosch Siemens Hausegerate (BSH) - Pitsos'un üretim operasyonlarını Türkiye'ye taşıyacağı bildirildi.
15.10.2020Ekonomi
Meslek lisesinde sanal tasarım
Meslek lisesinde sanal tasarımSiemens’in dijitalleşen dünyada nitelikli iş gücü yetiştirmeyi hedeflediği Mesleki Eğitimde Dijital Dönüşüm Projesi ile öğrenciler, sanal ortamda ürün tasarlayıp üretim yapabilecekler. Siemens Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, şirketin çeşitli ülkelerdeki mesleki liselerde uyguladığı Mesleki Eğitimde Dijital Dönüşüm Projesi Türkiye’ye taşındı.
29.09.2020Ekonomi
Türkiyeye sipariş yağıyor
Türkiye'ye sipariş yağıyorPandemide iyi bir sınav veren Türkiye’ye sipariş yağıyor. Birçok fabrika teslimatları vaktinde yapabilmek için gece-gündüz çalışıyor. Kapasite kullanım oranları ise yüzde 100’lere ulaştı.
5.09.2020Ekonomi
Sanal alemde teknoloji şov
Sanal alemde teknoloji şovTüketici elektroniği fuarı IFA 2020, tarihinde ilk kez hem online hem de fiziksel etkinliklerle başlıyor. 3-5 Eylül arasında Berlin’de açık kalacak fuar yeni ürün lansmanlarına sahne olacak
3.09.2020Ekonomi
48. İstanbul Müzik Festivali yeni programı açıklandı
48. İstanbul Müzik Festivali yeni programı açıklandıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül – 5 Ekim 2020 tarihleri arasında dijital ortamda müzikseverlerle buluşuyor. “Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” teması etrafında şekillenen festival, 18 Eylül’de online.iksv.org adresinde ve İKSV YouTube kanalında ücretsiz olarak yayımlanacak Açılış Konseri ile başlıyor.
Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi yüksek teknolojili sistemlerle donatıldı
Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi yüksek teknolojili sistemlerle donatıldıSon teknolojiye sahip 5 görüntüleme cihazı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi’ne teslim edildi. Türkiye’de bir kamu hastanesinde ilk kez kullanılacak bu yüksek teknolojili cihazlar, hastalara konforlu, hızlı ve sessiz hizmet sunmayı sağlayacak. Kapalı alan korkusu yaşayan hastalar için gelişmiş bir çözüm sunan teknoloji ile teşhis edilmesi zor olan birçok hastalık da kolayca teşhis edilebilecek.
25.06.2020Haberler
‘Kahramanlara destek çocuklarına gelecek’
‘Kahramanlara destek çocuklarına gelecek’Siemens Türkiye, Kovid-19 salgınında vefat eden sağlık çalışanları çocukları başta olmak üzere salgın döneminde korona virüse yakalanıp vefat eden tüm bireylerin çocuklarına destek olmak için Türk Eğitim Vakfı ile iş birliği yaparak #BeraberceGeleceğe Projesi’ni hayata geçirdi.
23.06.2020Gündem
YHT gelir hoş gelir
YHT gelir hoş gelirKoronavirüs salgını nedeniyle durdurulan tren seferleri, Ankara - İstanbul yüksek hızlı treniyle (YHT) yeniden başladı.
29.05.2020Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Ara verdiğimiz YHT seferlerimizi yeniden başlatıyoruz
Bakan Karaismailoğlu: Ara verdiğimiz YHT seferlerimizi yeniden başlatıyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, normalleşme sürecinin önemli bir adımını daha attıklarını belirterek "Ara verdiğimiz Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferimizi yeniden başlatıyor, ilk trenimizi Ankara'dan İstanbul'a yolcu ediyoruz." dedi.
28.05.2020Haberler
Son dakika: Hızlı tren seferleri başladı Yüzde 50 kapasiteyle çalışıyor
Son dakika: Hızlı tren seferleri başladı! Yüzde 50 kapasiteyle çalışıyorSon dakika gelen habere göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, normalleşme sürecinin önemli bir adımını daha attıklarını belirterek "Ara verdiğimiz Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferimizi yeniden başlatıyor, ilk trenimizi Ankara'dan İstanbul'a yolcu ediyoruz." dedi.
28.05.2020Ekonomi
YHT setleri için onarım ihalesi
YHT setleri için onarım ihalesiTCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü yüksek hızlı tren (YHT) ve çok yüksek hızlı tren (ÇYHT) setlerinin onarımı için ihaleye çıktı.
7.05.2020Ekonomi
Corona virüse karşı bağışıklığın gücünü ölçen test kiti geliştirildi
Corona virüse karşı bağışıklığın gücünü ölçen test kiti geliştirildiCorona virüse karşı bağışıklık sisteminin gücünü ölçen ‘Covıd-19 total antikor’ isimli test kiti geliştirildi. Yeni test kitinin üretimine bu ay başlanması planlanırken, kısa sürede ayda 25 milyon adet üretilmesi hedefleniyor. Test kitiyle ölçüm kandan yapılıyor ve 10 dakikada sonuç veriyor.
4.05.2020Ekonomi
Samsung Electronics Türkiye’nin Kurumsal İletişim ve Pazarlama İletişimi Lideri Sibel Hür oldu
Samsung Electronics Türkiye’nin Kurumsal İletişim ve Pazarlama İletişimi Lideri Sibel Hür oldu2014 yılından bu yana Samsung Electronics Türkiye’de Kurumsal İletişim Departmanı’ndan yöneticilik yapan Sibel Hür, mart ayı itibarıyla Samsung Electronics Türkiye’de yeni Kurumsal İletişim ve Pazarlama İletişimi Lideri olarak atandı.
20.03.2020Android
‘Sultan of Türkiye’ye ‘Otonom’ ödülü
‘Sultan of Türkiye’ye ‘Otonom’ ödülüLiseler arasında yapılan Uluslararası FIRST Robotics Competition (FRC) yarışmasının Türkiye ayağı 5-8 Mart tarihleri arasında İstanbul’da yapıldı.
10.03.2020Gündem
Christian Jost İstanbula geliyor
Christian Jost İstanbul'a geliyorGedik Sanat’ın, klasik müzikte ezber bozan yaklaşımıyla hayata geçirilen ve üç ayrı edebî akımı (Türk, Rus, Alman) ele aldığı Edebiyat Üçlemesi konserleri Zorlu PSM’de devam ediyor. Projenin ikinci konseri olan ve 2003 yılında Ernst von Siemens Bestecilik Ödülünün sahibi Christian Jost tarafından yeniden bestelenen Dichterliebe eserinin Türkiye prömiyeri, 17 Mart akşamı Zorlu PSM Platinum Sahnesi’nde gerçekleşecek.
Rytas: 83 - Galatasaray Doğa Sigorta: 75
Rytas: 83 - Galatasaray Doğa Sigorta: 75Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı, ULEB Avrupa Kupası son 16 turu G Grubu'nun 6. ve son maçında Litvanya temsilcisi Rytas'a 83-75 yenildi.
1.07.2020Eurocup
Galatasaray Doğa Sigorta, ULEB Avrupa Kupasında Rytas  deplasmanında
Galatasaray Doğa Sigorta, ULEB Avrupa Kupası'nda Rytas deplasmanındaGalatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı, ULEB Avrupa Kupası son 16 turu G Grubu'nun 6. ve son maçında yarın Litvanya temsilcisi Rytas'a konuk olacak.
1.07.2020Eurocup
FIBA 2021 EuroBasket Elemeleri’ne Türk taraftarlardan yoğun ilgi
FIBA 2021 EuroBasket Elemeleri’ne Türk taraftarlardan yoğun ilgiFIBA 2021 EuroBasket Elemeleri’nin birinci penceresi geride kalırken, D Grubu’nda yer alan A Milli Basketbol Takımı, Ankara’da ev sahipliği yaptığı ilk maçta Hollanda’ya 72-65, ikinci maçta deplasmanda İsveç’e 87-80 kaybederek beklenmeyen sonuçlar alsa da, Türk taraftarlar hem iç hem dış sahada milli takımı yalnız bırakmadı.
1.07.2020Milli Takım
Beethoven’ın Aydınlık Dünyası
Beethoven’ın Aydınlık Dünyası“Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” temasıyla 2-25 Haziran tarihleri arasında bu yıl 48’incisi düzenlenecek festivalde, büyük bestecinin ikonik eserlerine ve ondan esinlenen yeni projelere yer verilecek...
Metalde mutlu son
Metalde mutlu sonTürk Metal Sendikası ile MESS, 200 iş yerinde 130 bin işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, birinci yıl için toplam yüzde 25.5 oranında anlaştı.
30.01.2020Ekonomi
Son dakika... 130 bine yakın çalışanın beklediği haber Anlaşma sağlandı
Son dakika... 130 bine yakın çalışanın beklediği haber! Anlaşma sağlandıSon dakika haberine göre, Türk Metal Sendikası ile MESS, metal iş kolundaki 200 iş yeri ve 130 bine yakın çalışanı ilgilendiren grup toplu iş sözleşmesinde uzlaştı.
29.01.2020Ekonomi
Dünyanın gözü kulağı orada Bugün başlıyor
Dünyanın gözü kulağı orada! Bugün başlıyorDünyanın etkili siyasetçileri ve iş dünyasının önde gelen temsilcilerinin katılacağı Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) bu yılki zirvesi bugün İsviçre'nin Davos kasabasında "Uyumlu ve sürdürülebilir bir dünyanın tarafları" temasıyla başlayacak.
21.01.2020Ekonomi
48. İstanbul Müzik Festivalinden 3 sipariş eser
48. İstanbul Müzik Festivali'nden 3 sipariş eserİKSV tarafından E.C.A. Presdöküm Sanayii A.Ş. sponsorluğunda düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali bu yıl 2-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 2011 yılından bu yana çağdaş müzik üretimine katkıda bulunmak amacıyla yurt içinden ve yurt dışından bestecilere eser siparişleri veren İstanbul Müzik Festivali, bu yıl da sipariş ettiği üç yeni eserden ikisinin dünya prömiyerine birinin ise Türkiye prömiyerine ev sahipliği yapıyor.
20.01.2020Kültür Sanat
Global Wellness Day’in yaratıcısı Belgin Aksoy, evinizin sağlık elçisi oluyor
Global Wellness Day’in yaratıcısı Belgin Aksoy, evinizin sağlık elçisi oluyorÇABA Derneği tarafından düzenlenen “Evimizin Sağlık Elçileri - ESE Fest”, bu yıl Global Wellness Day’in yaratıcısı Belgin Aksoy’u konuk ediyor. “iyi yaşam herkesin hakkı” mottosuyla Türkiye’den çıkıp, Dünya’ya yayılan Global Wellness Day (Dünya İyi Yaşam Günü) yaratıcısı Belgin Aksoy sağlıklı yaşama dair önemli ipuçlarını paylaşacak.
20.12.2019Kültür Sanat
Rytas - TOFAŞ: 99-83
Rytas - TOFAŞ: 99-83TOFAŞ, ULEB Avrupa Kupası B Grubu'ndaki 9. maçında Litvanya temsilcisi Rytas'a 99-83 yenildi.
1.07.2020Basketbol
Türkiyenin beklediği YHT setlerinden ilki Ankaraya ulaştı
Türkiye'nin beklediği YHT setlerinden ilki Ankara'ya ulaştıTCDD Genel Müdürlüğü'nün sipariş ettiği 12 yüksek hızlı tren (YHT) setinden ilki bugün Ankara Marşandiz İstasyonu'na giriş yaparken, gözler testlere ve hizmete sunulma sürecine odaklandı.
4.12.2019Ekonomi
Tezmaksan Akademi’den dijitalleşme eğitimi
Tezmaksan Akademi’den dijitalleşme eğitimiİmalat sanayisine nitelikli insan gücü yetiştirmek için faaliyetler yürüten Tezmaksan Akademi, İzmir’de “Siemens SINUMERIK 828D / 840DSL Kontrol Ünitelerinde Freze Kullanım ve Programlama - Temel ve İleri Seviye” eğitimleri düzenledi.
2.12.2019Ege
Siemens’ten iki yeni mağaza daha
Siemens’ten iki yeni mağaza dahaSiemens Ev Aletleri, yeni nesil deneyim mağaza yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.
30.11.2019Ege
Ankara-İstanbul hattında seyahat süresi kısalacak
Ankara-İstanbul hattında seyahat süresi kısalacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Ankara-İstanbul hattında yüksek hızlı tren (YHT) ile ulaşım süresini kısaltacak Doğançay ripajında ilk aşamanın gelecek yıl sonunda hizmete gireceğini, tünelin tüm aşamaları tamamlandığında iki kent arasındaki seyahat süresinin 4 saate düşeceğini bildirdi.
25.11.2019Ekonomi
Bayraklı’da enerji tasarrufu
Bayraklı’da enerji tasarrufuBayraklı Belediyesi ve Siemens Türkiye, yenilenebilir enerji konusunda işbirliğine hazırlanıyor...
22.11.2019Ege
Sanayide dijital dönüşüm
Sanayide dijital dönüşümEndüstri 4.0 yani dördüncü sanayi devrimi... Bu dönüşüm sayesinde bütün sektörlerde üretim dijital ve akıllı hale geliyor. Robotlar insanların çalışma arkadaşı olurken, şirketlerin verimliliği artıyor, ülke ekonomileri kazanıyor.
22.11.2019Teknoloji
Siemensin ürettiği YHT setlerinin ilki 22 Kasımda yola çıkacak
Siemens'in ürettiği YHT setlerinin ilki 22 Kasım'da yola çıkacakTCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Kamuran Yazıcı, Siemens'e sipariş edilen 12 YHT setinden ilkinin, 22 Kasım'da Türkiye'ye doğru yola çıkacağını belirterek, "Yaklaşık 1 hafta sürecek yolculuğun ardından Ankara'ya ulaşması beklenen tren seti, test sürüşlerinin ardından 1 Şubat 2020'de hizmete verilecek." dedi.
18.11.2019Ekonomi
Bayraklı’dan Türkiye’de bir ilk daha
Bayraklı’dan Türkiye’de bir ilk dahaBayraklı Belediyesi, Siemens’in yatırımcısı olduğu, vatandaşın ilacını hatırlatan, muayanesini ve takibini sağlayan ‘Albert: Sesli Sağlık Asistanı’ sistemini yerel yönetimlerde hayata geçiren ilk belediye oldu
16.11.2019Ege
Siemensin ürettiği yüksek hızlı tren setlerinin ilki teslim alındı
Siemens'in ürettiği yüksek hızlı tren setlerinin ilki teslim alındıTCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Kamuran Yazıcı, ilkini teslim aldıkları yüksek hızlı tren setlerinin, test sürüşlerinin ardından, Şubat 2020'den itibaren bölüm bölüm hizmet vereceğini belirterek, "Böylece günlük YHT sefer sayısını 44'ten 76'ya, taşınan yolcu sayısını 2020'de 10 milyon 200 bine, 2021'de 14 milyona çıkarmayı hedefliyoruz." dedi.
14.11.2019Ekonomi
Akıllı kent Bayraklı
Akıllı kent BayraklıSiemens Turkei Başkan Vekili Hakan Özdemir, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ı ziyaret etti, ilçede hayata geçirilmesi planlanan projelerle ilgili fikir alışverişinde bulundu...
20.10.2019Ege
‘İK liderleri’nin yüzde 60’ı kadın
‘İK liderleri’nin yüzde 60’ı kadınİnsan kaynakları (İK) ekosisteminde hayata geçen yeniliklere liderlik ederek başarı kazanmış, Türkiye’nin en etkin 50 İK yöneticisi belirlendi. Fortune Türkiye dergisinin ekim sayısında açıklanan en başarılı isimler 15 Ekim’de gerçekleştirilecek CHRO Summit 2019’da ödüllerini alacak.
4.10.2019Ekonomi
Teknoloji ve simya buluştu
Teknoloji ve simya buluştuContemporary İstanbul çağdaş sanat fuarının Plugin Yeni Medya Bölümü’nün sponsoru Siemens Ev Aletleri, açılışa özel olarak gerçekleştirdiği kokteylde, sanat ve cemiyet dünyasının ünlü isimlerini buluşturdu.
14.09.2019Cadde
Opera ödülleri verildi
12.09.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Hanife BaşMilliyet Yazarı
Teknoloji buzdolabına kalktı!Buzdolapları teknolojiyle yenileniyor...
16.08.2020
Hanife BaşMilliyet Yazarı
Maskeye, mesafeye ‘teknolojik’ takipNormalleşmeyle beraber toplu mekanlarda kurallara uyulup uyulmadığı önemli hale geldi. AVM, mağaza, otel, restoran, okul, iş yeri ve havalimanlarında maske, sosyal mesafe, ateş ve insan yoğunluğu ölçümü yapan teknoloji furyası başladı.
15.06.2020
Ebru ERKEMilliyet Yazarı
Mutfaklarda yapay zeka dönemiMarkete sipariş veren buzdolabı, dolaptaki malzemeye göre tarif çıkaran fırın, kahvenizin çekirdeğine kadar size alternatif sunan kahve makinesi… Berlin IFA’da görücüye çıkan BSH’ın akıllı ev sistemleri geleceğin evlerini şimdiden yaratmışa benziyor Küçüklüğümüzde Jetgiller’de seyrettiğimiz şeylerin de ötesini yaşıyor olduğumuz muhakkak...
22.09.2019Pazar

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeYHTegeteknolojiizmir

Siemens ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.