Sıfır Atık

Sıfır Atık

Son dakika sıfır atık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sıfır atık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sıfır atık haber sayfamızda...

Sıfır Atık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 852 sifir atik haberi bulunmuştur.
İMEAK DTO İzmir’e sıfır atık belgesi
İMEAK DTO İzmir’e sıfır atık belgesiİMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandı.
15.01.2021Ege
Bakan Kurum ilk Sıfır Atık Belgesini Başakşehir Belediyesine verdi
Bakan Kurum ilk "Sıfır Atık Belgesi"ni Başakşehir Belediyesine verdiÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sıfır Atık Projesi kapsamında ilk "Sıfır Atık Belgesi"ni Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu'na verdi.
9.01.2021Siyaset
Daha temiz sokaklar
Daha temiz sokaklarBornova Belediyesi’nin yeni yatırımları temizlik çalışmalarını bir üst seviyeye taşıyacak.
9.01.2021Ege
Bakan Kurum, Sıfır Atık projesi ile ilgili Emine Erdoğanı ziyaret etti
Bakan Kurum, 'Sıfır Atık' projesi ile ilgili Emine Erdoğan'ı ziyaret ettiÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ı ziyaret ederek, 'Sıfır Atık' projesi ve çevre çalışmaları hakkında bilgi verdiğini belirtti.
5.01.2021Gündem
15 bin ton atık geri kazandırıldı
15 bin ton atık geri kazandırıldıSIFIR atık uygulamasını hayata geçiren ve atıkları yerinde ayrıştırarak toplayan Bayraklı Belediyesi, son 1 yılda 15 bin ton atığı geri dönüşüme kazandırdı...
4.01.2021Ege
Üretmeye devam
Üretmeye devamEge ihracatının 12 dev adamı, Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Yönetim Kurulu başkanları, “2021 yılında ihracatla büyüyeceğiz” mesajı verdi...
4.01.2021Ege
TOSFED Başkanı Üçlertoprağından Formula 1 açıklaması
TOSFED Başkanı Üçlertoprağı'ndan Formula 1 açıklaması!TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, "Formula 1'in bu sene de ülkemizde olmasını canı gönülden diliyoruz. Formula 1'i yeniden Türkiye'ye kazandırabilirsek geçen yıl olduğu gibi mümkün olan en yüksek standartlarda organizasyonu gerçekleştirmek için çalışacağız" dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurumdan yeni yıl mesajı: Kararlılıkla sürdüreceğiz
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'dan yeni yıl mesajı: Kararlılıkla sürdüreceğizÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni yılın Türkiye ve insanlık için iyilik, güzellik, mutluluk ve sağlık getirmesi temennisinde bulunarak, "Çalışmalarımızla ve ortaya koyacağımız yeni projelerle inşallah 2021 yılı, bir çevre yılı olacak. Projelerimizin merkezinde yine insan olacak, doğa olacak, çevre olacak." ifadesini kullandı.
31.12.2020Siyaset
‘Türkiye en az gelişmiş ülkelerin hamisidir’
‘Türkiye en az gelişmiş ülkelerin hamisidir’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çevrim içi düzenlenen Küresel Umut Festivali kapsamında yapılan, “2030 Yolu Sürdürülebilirlik Webinarı”na görüntülü olarak katıldı.
29.12.2020Siyaset
‘İklim krizi alarm çalıyor’
‘İklim krizi alarm çalıyor’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, iklim krizi konusunda alarm zilinin durmadan çaldığına dikkati çekerek, “Attığımız her yanlış adım, gelecek nesillerin felaketi olabilir. O nedenle, yediden yetmişe, çevreyle ilgili konuları son derece ciddiye almalıyız” diye konuştu.
29.12.2020Siyaset
Türkiye, en az gelişmiş ülkelerin hamisi konumunu sürdürüyor
"Türkiye, en az gelişmiş ülkelerin hamisi konumunu sürdürüyor"Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin uluslararası platformlarda en az gelişmiş ülkeleri desteklediğini belirterek, "Türkiye, en az gelişmiş ülkelerin hamisi konumunu sürdürüyor. Birleşmiş Milletler'de (BM) bu ülkelere destek olmak için tesis edilen 'Dostlar Grubu'nun eş başkanlığını yapıyor, en az gelişmiş ülkelere teknoloji transfer amacıyla kurulan BM Teknoloji Bankası'na Gebze'de ev sahipliği yapıyoruz." dedi.
28.12.2020Dünya
Emine Erdoğan 2030 Yolu Sürdürülebilirlik Webinarına katıldı
Emine Erdoğan 2030 Yolu Sürdürülebilirlik Webinarı'na katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, iklim krizi konusunda alarm zilinin durmadan çaldığına dikkati çekerek, "Değişimden yana adım atmazsak, gelecekte açlık, kuraklık ve göçler, dünyanın kaderi olacak. Attığımız her yanlış adım, gelecek nesillerin felaketi olabilir. O nedenle, yediden yetmişe, çevreyle ilgili konuları son derece ciddiye almalıyız. Adeta, küresel seferberlik şuuruyla hareket etmeliyiz." dedi.
28.12.2020Gündem
EBSO’nun atıkları geri dönüşüme hazır
EBSO’nun atıkları geri dönüşüme hazır2018 yılında Sıfır Atık Porjesi’nin pilot uygulama kurumu olan, 2019 yazında yürürlüğe giren Sıfır Atık Yönetmeliği’nin ardından da geri dönüşüm çalışmalarını daha kapsamlı hale getiren Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü denetimlerini başarıyla geçip Sıfır Atık Belgesi aldı
26.12.2020Ege
Değişim kaçınılmaz
Değişim kaçınılmazYılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden olan tekstil sektörünün, 2030’da bu rakamı yüzde 60’lara çıkaracağı öngörülüyor. AB ise olası senaryonun önüne geçmek için 2050’ye kadar ticarette karbon vergisi, sıfır atık vergisi gibi yaptırımlar üzerinde çalışıyor. Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği de, Türkiye’yi de yakından ilgilendiren sürdürülebilir üretim girişimlerini, Ekoten Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Ünlütürk ile masaya yatırdı
26.12.2020Ege
Bakan Kurum açıkladı 5 yılda 1,5 milyon konut...
Bakan Kurum açıkladı! 5 yılda 1,5 milyon konut...Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, her yıl 300 bin konut, 5 yılda 1,5 milyon acil öncelikli dönüştürülmesi gereken konutu dönüştürerek, şehirleri depreme hazır hale getirmek için canla başla çalıştıklarını bildirdi.
25.12.2020Siyaset
Bakan Kurum açıkladı Meclis Genel Kurulundan geçti...
Bakan Kurum açıkladı! Meclis Genel Kurulu'ndan geçti...Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Dün, Türkiye Çevre Ajansının kurulması, Sıfır Atık'ın yaygınlaşması ve çevre dostu ulaşımın desteklenmesi gibi birçok maddeyi içeren kanun, Gazi Meclisimizin Genel Kurulu'ndan geçti. Milletimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." dedi.
25.12.2020Siyaset
Atıklardan yardım
Atıklardan yardımÇevre dostu projelerle dikkat çeken Pamukkale Belediyesi, örnek bir çalışmaya daha imza atıyor.
25.12.2020Ege
Çevreye yeni düzen geliyor
Çevreye yeni düzen geliyor‘Türkiye Çevre Ajansı’ yasası Meclis’ten geçti. Yeni düzenleme hayatımıza dokunan birçok yenilik getiriyor, çevreyle ilgili cezalar artıyor
25.12.2020Gündem
Bakan Kurum:  Yıllık 1 milyon tondan fazla ilave atığın oluşması önlenecek
Bakan Kurum: Yıllık 1 milyon tondan fazla ilave atığın oluşması önlenecekÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un "yaşanabilir çevre" vizyonuna büyük katkılar sunacağını belirterek, "Tüm bu yasal düzenlemelerde başta milletvekillerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." ifadesini kullandı.
24.12.2020Siyaset
Son dakika... Türkiye Çevre Ajansının kurulması teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Son dakika... Türkiye Çevre Ajansının kurulması teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
24.12.2020Siyaset
Plastik poşette ücret değişmedi
Plastik poşette ücret değişmediÇevre ve Şehircilik Bakanlığınca satış noktalarında plastik poşetlerden alınan ücretler, yeni yılda da 25 kuruş olacak.
23.12.2020Ekonomi
Yeşil kampüslere tam not
Yeşil kampüslere tam notEge Bölgesi’ndeki üniversiteler doğa dostu sürdürülebilir proje ve uygulamalarıyla, dünyanın en önemli sıralamalarında yükselişlerini sürdürüyor
20.12.2020Ege
Sıfır atık uygulamaları çevrenin koruyucusu
Sıfır atık uygulamaları çevrenin koruyucusuEge Üniversitesi Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (ÇEVMER) Perşembe Seminerleri’nde, İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Yönetim ve Denetim Şube Müdürü Kimyager Kemal Kılıç tarafından “Sıfır Atık Uygulamaları” konulu sunum yapıldı.
19.12.2020Ege
Bayraklı’da hedef sıfır atık
Bayraklı’da hedef sıfır atıkBayraklı Belediyesi, israfın önlenerek doğal kaynakların daha verimli kullanılması ve atıkların kaynağından toplanıp geri dönüşüme kazandırılması amacıyla sıfır atık yönetimine başladı.
18.12.2020Ege
Emine Erdoğan, Yılın Basın Fotoğrafları Ödül Töreni’ne katıldı
Emine Erdoğan, Yılın Basın Fotoğrafları Ödül Töreni’ne katıldıTürkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin (TFMD) düzenlediği Yılın Basın Fotoğrafları 2020 yarışmasında ödüller, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın katıldığı özel sergi ve törenle sahiplerini buldu. Törende Demirören Haber Ajansı (DHA) Foto Muhabirleri Can Erok ve Harun Özalp de ödül aldı.
17.12.2020Gündem
Son dakika... Bakan Kurum: Deprem hepimizin ortak meselesidir
Son dakika... Bakan Kurum: Deprem hepimizin ortak meselesidirGelen son dakika haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "HDP vekili kendince bize çevrecilik, şehircilik dersi veriyor. Biz sizin çevreciliğinizi Diyarbakır sokaklarında, dünya mirası Sur’un sokaklarında gördük, Şırnak’ta, Mardin’de yakıp yıktığınız tarihi eserlerde, bu milletin bağımsızlığının simgesi camilerimizin harap hallerinde gördük." dedi.
12.12.2020Siyaset
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı Kısıtlamalar genişleyecek mi
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kısıtlamalar genişleyecek mi?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Karabağ Zaferi ile Kafkasların tarihinde yeni bir sayfa açılmıştır. İnanıyorum ki bölge tarihi yeni bir istikamette şekillenecektir" dedi. Erdoğan, "Amerika'nın kalkıp CAATSA diye bir olayla Türkiye'yi karşı karşıya getirmesi, NATO’daki çok önemli bir ortağına yapılan bir saygısızlıktır" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kısıtlamalar genişleyecek m?' sorusuna da cevap verdi. Erdoğan, "Bizim Bilim Kurulunda öyle bir şey yok. Bizim Bilim Kurulu’nun bize söylediği, şu anda hafta sonlarında, yani cuma akşamı 9’dan itibaren pazartesi sabahı 5’e kadar eve kapanalım. Dediği bu. Buna uyuyoruz." dedi.
11.12.2020Siyaset
İmece impact programına katılacak girişimler belli oldu
İmece impact programına katılacak girişimler belli oldu!Zorlu Holding ana partnerliğinde, UNDP’nin desteklediği Business Call to Action bilgi danışmanlığı, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) stratejik partnerliği ve Startup Wise Guys yatırım partnerliği ile gerçekleşen etki hızlandırıcı programı imece impactkapsamında bu yıl 7 ayrı girişim destek almaya hak kazandı.
10.12.2020Ekonomi
OYAK Çimento’ya Sıfır Atık belgesi
OYAK Çimento’ya Sıfır Atık belgesiOYAK Çimento Fabrikaları A.Ş. ve OYAK Beton’un ‘Sıfır Atık Belgesi’ başvuruları sonuçlandı. Buna göre; OYAK Çimento’nun dokuz fabrikası, OYAK Beton’un ise Misis Hazır Beton Tesisi, Sıfır Atık Yönetmeliği şartlarını yerine getirerek, belge almaya hak kazandı. OYKA Kağıt Ambalaj için yapılan başvuru da, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından değerlendiriliyor.
10.12.2020Ekonomi
‘Poşet çeyreğe sabitlensin’
‘Poşet çeyreğe sabitlensin’Ücretli poşet uygulamasında ikinci yıl sona eriyor. Poşet üreticileri ve tüketiciler, “25 kuruşluk fiyat bu yıl da değişmesin” derken, yılın ilk 10 ayında poşet kullanımı yüzde 73, karbon salımı 1.2 milyon ton azaldı
8.12.2020Ekonomi
Hayalleri atıklarda
Hayalleri atıklardaBuca Belediyesi’nin uzaktan eğitim veren Pırlanta Merkezleri, öğrencileriyle ‘31 Gün Sıfır Atık’ programı uyguladı.
30.11.2020Ege
Çiğli Belediyesi’ne  Sıfır Atık belgesi
Çiğli Belediyesi’ne Sıfır Atık belgesiDoğa ve çevre dostu belediyecilik anlayışıyla hizmetlerini sürdüren Çiğli Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Sıfır Atık belgesi almaya hak kazandı.
24.11.2020Ege
Egeli ihracatçıların ‘Sıfır Atık’ başarısı
Egeli ihracatçıların ‘Sıfır Atık’ başarısı2020’yi “Sürdürülebilirlik Yılı” ilan eden Ege İhracatçı Birlikler (EİB) “Sıfır Atık Belgesi” aldı...
23.11.2020Ege
Ekonomiye dev katkı Bu hale getiriyorlar...
Ekonomiye dev katkı! Bu hale getiriyorlar...Erzincan'da ömrünü tamamlamış binlerce araç lastiği, Türkiye'nin önde gelen entegre sıfır atık projelerinden biri olan geri dönüşüm tesisinde işlenip, elektrik enerjisine dönüştürülerek ekonomiye yılda 8 milyon dolar katkı sağlıyor.
23.11.2020Ekonomi
Geri dönüştürülen atık araç lastikleri ekonomiye enerji veriyor
Geri dönüştürülen atık araç lastikleri ekonomiye 'enerji' veriyorErzincan'da ömrünü tamamlamış binlerce araç lastiği, Türkiye'nin önde gelen entegre sıfır atık projelerinden biri olan geri dönüşüm tesisinde işlenip, elektrik enerjisine dönüştürülerek ekonomiye yılda 8 milyon dolar katkı sağlıyor.
23.11.2020Ekonomi
Bergama’da atık yağlar ekonomiye kazandırılacak
Bergama’da atık yağlar ekonomiye kazandırılacakBergama Belediyesi, sıfır atık projesi kapsamında bitkisel atık yağların toplanması için yeni bir protokol imzaladı...
22.11.2020Ege
45 ton çöp toplandı
45 ton çöp toplandıKarayolları 26...
22.11.2020Ege
Bina Kimlik Sistemi 2021’de başlıyor
Bina Kimlik Sistemi 2021’de başlıyorÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Yapılara ait tüm bilgilerin yer aldığı ve bütün Türkiye’de uygulanacak Bina Kimlik Sistemini 2021’de devreye alacağız” dedi.
21.11.2020Ekonomi
Bakan Kurumdan eleştirilere kepçeli yanıt
Bakan Kurum'dan eleştirilere 'kepçe'li yanıtÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Giresun'daki sel felaketi sonrası mahsur kalanlara kepçe üzerinde ulaşmasına ilişkin yapılan eleştirilere, "Biz kimlerin bu milletin ödediği paralarla hain emellerini gerçekleştirmek için kepçeye bindiğini, o kepçeyle kimlerin çukurlar kazdığını, sonra kepçeyle kazdıkları o çukurlara kimlerin gömüldüğünü biliyoruz. Bizi çevreci olmamakla suçlayanların çevreciliklerini gördük. Şaşkınlık içerisindeyiz." yanıtını verdi.
20.11.2020Siyaset
Bakan Kurum: 110 bin konutun dönüşümünü başlattık
Bakan Kurum: 110 bin konutun dönüşümünü başlattıkKurum: "Kentsel dönüşüm kapsamında yatırım bedeli 39 milyar lira olan 110 bin konutun dönüşümünü başlattık. 98 bin 524 bağımsız bölümü riskli yapı olarak tespit ettik." dedi.
20.11.2020Ekonomi
Çevre kirliliğine dikkat çektiler
Çevre kirliliğine dikkat çektiler“Çevre İçin Bir Adım” sloganıyla yola çıkan gönüllü NUN Okulları öğrenci ve öğretmenleri, Beykoz’daki Elmalı Barajı çevresinde biriken atıkları topladı.
13.11.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

Eren AkaMilliyet Yazarı
YENİ YIL ÇİÇEKLERİ BAŞKENTLİLERİ BEKLİYORAnkara Büyükşehir Belediyesi ANFA Bitki Evi yeni yılı rengârenk çiçeklerle karşılıyor...
31.12.2020Ege
Çağdaş ErtunaMilliyet Yazarı
Özetle 2020Aralık ayının son hafta sonunda geleneksel yıl sonu değerlendirmemizi yapıyoruz...
27.12.2020Cadde
Verda ÖzerMilliyet Yazarı
Çöp atana 1000 TL ceza!İster inanın, ister inanmayın ama Türkiye yeşil bir başlangıç yapıyor...
19.12.2020Dünya
Verda ÖzerMilliyet Yazarı
‘Ermenistan ile yeni bir sayfa açılabilir’Karabağ Zaferi ile Kafkasların tarihinde yeni bir sayfa açıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Üzerinde çalıştığımız 6’lı Platform herkes için kazan-kazan imkanı sağlayacak...
12.12.2020Dünya
Verda ÖzerMilliyet Yazarı
İnelim artık dünyanın sırtından"Adamın sırtına oturmuşum, boğarcasına, kendimi taşıtıyorum...
5.12.2020Dünya
Abdullah KarakuşMilliyet Yazarı
AB nereye gidiyor?Geçmişte AB denince insan hakları, hukuk, demokrasi akla gelirdi...
27.11.2020Gündem
Eren AkaMilliyet Yazarı
Başkan Gültak’tan anlamlı etkinlikBaşkan Gültak, İzmirli depremzede çocuklar ve ailelerine ulaştırılmak üzere, Akdeniz’deki çocuklarla birlikte narenciye bahçesinde 15 ton mandalina ve portakal topladı...
12.11.2020Ege

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirmurat kurumyazar yazısıgazete

Sıfır Atık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.