Süreyya Operası

Süreyya Operası

Son dakika süreyya operası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan süreyya operası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan süreyya operası haber sayfamızda...

Süreyya Operası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 316 sureyya operasi haberi bulunmuştur.
Süreyya Operası  Beste Yarışması
Süreyya Operası Beste YarışmasıKadıköy Belediyesi’nin Türk bestecilerini yeni eserler yaratmaya özendirmek amacıyla düzenlediği Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması’nın beşincisi ilan edildi. Keman-piyano eseri üzerine düzenlenen yarışmaya son katılım tarihi ise 13 Eylül 2021
26.12.2020Kültür Sanat
‘İyi ki doğdun Tony’
‘İyi ki doğdun Tony’Geçtiğimiz günlerde Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda ‘Beethoven yılı’ için muhteşem bir konser veren UNICEF İyi Niyet Elçisi Gülsin Onay, önceki gün konuşulacak bir mesaj yayınladı.
24.12.2020Cadde
Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması detayları açıklandı
Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması detayları açıklandıKadıköy Belediyesi’nin Türk bestecilerini yeni eserler yaratmaya özendirmek amacıyla düzenlediği “Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması"nın beşincisi ilan edildi. “Keman – Piyano Eseri” üzerine düzenlenen yarışmaya son katılım tarihi 13 Eylül 2021.
23.12.2020Kültür Sanat
“Bu simgesel bir hareket”
“Bu simgesel bir hareket”Pandemi Orkestrası’nın yaratıcılarından Şef Rengim Gökmen, “İstanbul’da mağduriyet yaşayanlar 23 kişiyle sınırlı değil. Bu simgesel bir hareket” diyor
13.12.2020Pazar
İDOBdan Beethovenın doğum yıldönümü için Senfonik Konser
İDOB'dan Beethoven'ın doğum yıldönümü için Senfonik Konserİstanbul Devlet Opera ve Balesi, 17 Aralık 1770 tarinde dünyaya gelen Alman müzik dehası Ludwig van Beethoven’ın 250. yaşı kutlamaları kapsamında, ilk konserini Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde gerçekleştirdi.
13.11.2020Kültür Sanat
İDOBdan 10 Kasımda Atatürkü Anma Konseri
İDOB'dan 10 Kasım'da Atatürk'ü Anma Konseriİstanbul Devlet Opera ve Balesi, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 82. yılında, özel bir konser ile anıyor. 10 Kasım 2020 akşamı, Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’ndeki Anma Konseri programında yer alan bazı eserler şu şekilde;
İDOdan Cumhuriyet Bayramı konseri
İDO'dan Cumhuriyet Bayramı konseriİstanbul Devlet Opera ve Balesi, kuruluşunun 97. yılında Cumhuriyeti, seyircilerle birlikte kutladı. 29 Ekim 2020 akşamı gerçekleşen konserin programında; “Türk Beşleri” ; Cemal Reşit Rey, Ulvi Cemal Erkin, Ahmet Adnan Saygun, Hasan Ferit Alnar ve Necil Kazım Akses besteleri de yer aldı.
30.10.2020Kültür Sanat
İDOB “Barok Konser” ile Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde
İDOB “Barok Konser” ile Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali programında yer alan Barok Konseri, bu kez Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde sanatseverler ile buluşuyor.
20.10.2020Kültür Sanat
Sanat için yürüyecek kadınlar aranıyor
Sanat için yürüyecek kadınlar aranıyorPerformistanbul, British Council’ın #KültürdeKadınGücü Destek Programı kapsamında Live Art Development Agency (LADA, Londra) iş birliği ile geliştirdiği performans sanatçılarına özel misafir sanatçı programı “Sanatsal Gelişim Programı”nı başlatıyor.
16.10.2020Kültür Sanat
İDOB Beethovenin 250. doğum yılı kutlamalarına başlıyor
İDOB Beethoven'in 250. doğum yılı kutlamalarına başlıyorKlasik dönemden Romantik döneme geçişte her iki döneme de imzasını altın harflerle atan, sadece yaşadığı dönemi değil, kendinden sonra gelen tüm dönemleri etkisi altına alan, yapıtlarında müziği, ifade gücünü ve tekniğini en üst seviyede işleyen devrimci bir besteci: Ludwig van Beethoven!
14.10.2020Kültür Sanat
Performistanbul’dan “Eve Yürüyüş” İçin Davet
Performistanbul’dan “Eve Yürüyüş” İçin DavetPerformistanbul’un ilk misafir sanatçı programı hayata geçiyor! British Council’ın #KültürdeKadınGücü Destek Programı sayesinde, Live Art Development Agency (LADA, Londra) ile iş birliği yaparak geliştirdiği, performans sanatçılarına özel “Sanatsal Gelişim Programı”na ilk seçilen sanatçı Alisa Oleva oldu. Rus asıllı Londra merkezli performans sanatçısı Alisa Oleva, Eve Yürüyüş (Walking Home) adlı projesini İstanbul ve Londra olmak üzere iki ayaklı olarak sunuyor. Oleva, kendisiyle birlikte yürüyecek İstanbul’daki kadın* ve kendini kadın olarak tanımlayan katılımcıları arıyor. Oleva ile “ev”e doğru yürümek için gerçekleştirilen açık çağrıya son katılım tarihi 25 Ekim 2020.
14.10.2020Kültür Sanat
Borusan Sanat etkinlikleri yeni sezonda ücretsiz
Borusan Sanat etkinlikleri yeni sezonda ücretsizBorusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 2020-2021 konser sezonuna 15 Ekim Perşembe akşamı 19.00’da Borusan Klasik radyodan canlı yayınlanacak Açılış Konseri’yle başlıyor. Borusan Sanat bu sezon da toplulukları ve birbirinden başarılı konuk solistleriyle beraber, hız kesmeden; çevrimiçi ve canlı yayınlarla izleyicilerine ulaşmaya devam edecek.
13.10.2020Kültür Sanat
Il Tabarro Süreyya Operası Sahnesinde
Il Tabarro Süreyya Operası Sahnesi'ndeİstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin 2020-2021 sezonunda Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde sahneleneceği ilk eser olan , Il Tabarro ( Pelerin) Operası’nın son hazırlıkları devam ediyor.
‘Beethoven’ın Aydınlık Dünyası’ evinize geliyor
‘Beethoven’ın Aydınlık Dünyası’ evinize geliyorİstanbul Müzik Festivali bu yıl, Ludwig van Beethoven’ın 250. doğum yılı vesilesiyle “Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” temasıyla düzenleniyor. Dijital ortamda müzikseverlerle buluşacak festivalde öne çıkan konserlere göz atalım
12.09.2020Cumartesi
48. İstanbul Müzik Festivali yeni programı açıklandı
48. İstanbul Müzik Festivali yeni programı açıklandıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül – 5 Ekim 2020 tarihleri arasında dijital ortamda müzikseverlerle buluşuyor. “Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” teması etrafında şekillenen festival, 18 Eylül’de online.iksv.org adresinde ve İKSV YouTube kanalında ücretsiz olarak yayımlanacak Açılış Konseri ile başlıyor.
48. İstanbul Müzik Festivali kapsamında BİFO sahnede
48. İstanbul Müzik Festivali kapsamında BİFO sahnede18 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında dijital ortamda hayata geçecek 48. İstanbul Müzik Festivali kapsamında, festivalin dijital programına ek olarak, izleyicilerin de katılımıyla gerçekleşecek bir konserde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) müzikseverlerle buluşuyor. Şef Patrick Hahn yönetimindeki topluluğun sahnede günümüzün yıldızı yükselen piyanisti Vikingur Ólafsson’a eşlik edeceği konser, 19 Ağustos Çarşamba saat 19.00’da Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek.
48. İstanbul Müzik Festivali Sonbaharda dijital ortamda
48. İstanbul Müzik Festivali Sonbahar'da dijital ortamdaİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül – 5 Ekim 2020 tarihleri arasında dijital ortamda müzikseverlerle buluşuyor. “Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” teması etrafında şekillenen festival konserlerinin çekimleri İstanbul’daki ve Avrupa’nın çeşitli şehirlerindeki tarihi mekânlarda gerçekleştiriliyor.
Emniyet Müdürlüğünden Kadıköydeki olaylara ilişkin açıklama
Emniyet Müdürlüğü'nden Kadıköy'deki olaylara ilişkin açıklamaİstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden Kadıköy'deki Suruç eyleminde çıkan olaylarla ilgili görüntü paylaşılıp açıklama yapıldı. Açıklamada, yasadışı gösteri yapanların barikat kurup polise saldırması sonucu çıkan olaylarda 55 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.
21.07.2020Gündem
8.Ulusal Resim Yarışması’na başvurular başladı
8.Ulusal Resim Yarışması’na başvurular başladıİstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında , bu yıl 8.sini düzenlediği “Opera ya da Bale denince aklına ne geliyor” konulu , 7-11 yaş arası çocuklara yönelik olan resim yarışması’na başvurular başladı.
Don Pasqualle operası yeniden İstanbulda
Don Pasqualle operası yeniden İstanbul'da13 Sezon Boyunca Kapalı Gişe Oynayan Komik Opera “Don Pasquale” Şubat ayında tekrar İstanbul’da. Don Pasquale operası 14-15-18-19-21-22 Şubat tarihlerinde Süreyya Operası'nda İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.
Beethoven’ın Aydınlık Dünyası
Beethoven’ın Aydınlık Dünyası“Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” temasıyla 2-25 Haziran tarihleri arasında bu yıl 48’incisi düzenlenecek festivalde, büyük bestecinin ikonik eserlerine ve ondan esinlenen yeni projelere yer verilecek...
48. İstanbul Müzik Festivalinde Beethovena övgü
48. İstanbul Müzik Festivali'nde Beethoven'a övgü48. İstanbul Müzik Festivali programı açıklandı. 2-25 Haziran tarihleri arasından İstanbul'un farklı mekanlarında toplam 29 konseri sanatseverlerle buluşturacak olan 48. İstanbul Müzik Festivali'nde 250. doğum yıldönümü kutlanan Beethoven teması ön plana çıkıyor. Staatskapelle Dresden'den Alexei Bolodin'e pek çok önemli orkestra ve ismi ağırlayacak olan 48. İstanbul Müzik Festivali'nin programı şöyle...
Onat Kutlar unutulmadı
Onat Kutlar unutulmadıTaksim The Marmara Oteli kafesinde, 30 Aralık 1994’de PKK’nın bombalı saldırısı sonucunda ağır yaralanan ve 11 Ocak’ta yaşamını yitiren yazar Onat Kutlar, ölümünün 25 yılında anılıyor.
12.01.2020Kültür Sanat
Beethoven’in anısına
Beethoven’in anısınaPiyanist Gülsin Onay, müzik dünyasının ünlü isimlerini bir araya topladı.
8.01.2020Cadde
Klasik müziği öğrenerek sevdim”
"Klasik müziği öğrenerek sevdim”Borusan Kocabıyık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Hamedi, kendi deyimiyle rica üzerine üstlendiği bu görevi uzun yıllardır başarılı bir şekilde sürdürmekte. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın yanı sıra Borusan Müzik Evi ve Borusan Contemporary'nin ulaştığı noktada önemli bir paya sahip olan Zeynep Hamedi ile hem aradan geçen yıllara hem de gelecek vizyonunu dair bir söyleşi gerçekleştirdik.
Winterreise Süreyya Operasında
Winterreise Süreyya Operası'ndaİstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin Winterreise konseri, 4 ve 6 Aralık 2019 tarihlerinde Süreyya Opera Sahnesi’nde.
22.11.2019Kültür Sanat
‘Onlar ömürlerini bu ülkeye adadı’
‘Onlar ömürlerini bu ülkeye adadı’Topuz ve Birgit için Süreyya Operası’nda düzenlenen törende konuşan Kılıçdaroğlu “Onlara CHP’ye ve demokrasiye verdikleri katkılar için şükranlarımı sunuyorum” dedi.
18.10.2019Gündem
Ali Topuz ve Orhan Birgit için tören düzenlendi
Ali Topuz ve Orhan Birgit için tören düzenlendiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hayatını kaybeden eski bakanlar Ali Topuz ile Orhan Birgit için Kadıköy Süreyya Operası’nda düzenlenen törene katıldı. Kılıçdaroğlu, törende yaptığı konuşmada, "Onlara CHP'ye ve Türkiye demokrasisine verdikleri eşsiz katkılar nedeniyle şükranlarımı sunuyorum. Onlar, ömürlerini yaşadıkları ülkeye ve bu ülkenin güzel insanlarına adadılar” dediler.
17.10.2019Siyaset
Süreyya Operası’nda Beethoven senesi
Süreyya Operası’nda Beethoven senesiKadıköy Belediyesi Süreyya Operası yeni sezonu İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin (İDOB) gala konseriyle 28 Eylül’de perdelerini açacak.
18.09.2019Gündem
Aranan terör ve yaralama şüphelisi HDP binasında yakalandı
Aranan terör ve yaralama şüphelisi HDP binasında yakalandı!Kadıköy'de, Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasını yol kesip çöp konteynerlerini devirerek protesto edenlere tepki gösteren bir vatandaşı bıçakla ağır yaralayan şüpheli HDP Bahçelievler İlçe Başkanlığı binasında yakalandı.
11.09.2019Haberler
Aranan terör ve yaralama şüphelisi HDP binasında yakalandı
Aranan terör ve yaralama şüphelisi HDP binasında yakalandı!Kadıköy'de, Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasını yol kesip çöp konteynerlerini devirerek protesto edenlere tepki gösteren bir vatandaşı bıçakla ağır yaralayan şüpheli HDP Bahçelievler İlçe Başkanlığı binasında yakalandı.
21.08.2019Gündem
17. Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali başladı
17. Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali başladıKadıköy Belediyesi’nin düzenlediği tiyatro festivali dün başladı. Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da düzenlenen festivalde 14 oyun sahnelenecek.
2.07.2019Gündem
Aya İrini’de barok dönem
Aya İrini’de barok dönem“Var olmanın karanlığı Var olmanın aydınlığı” temasıyla bu yıl 47’ncisi düzenlenen İstanbul Müzik Festivali’nde önceki gece sıra barok hazinelerdeydi. Aya İrini’de gerçekleşen konserde Florian Helgath yönetimindeki 70 yıllık bir geçmişe sahip olan Berlin RIAS Oda Korosu ve Berlin Erken Dönem Müziği Akademisi, İstanbullu müzikseverlere buluştu.
14.06.2019Gündem
İstanbul’da klasik müzik zamanı
İstanbul’da klasik müzik zamanı47. İstanbul Müzik Festivali 11-30 Haziran tarihlerinde İstanbul’da klasik müzik tutkunlarını bir araya getiriyor. Bu yıl festivalin teması kapsamında karanlık ama aynı zamanda hayat enerjisi veren melodiler dünyaca ünlü sanatçılar tarafından sahneye taşınacak
8.06.2019Cumartesi
İstanbul’un gezi rotaları
İstanbul’un gezi rotalarıAvrupa’dan Anadolu yakasına İstanbul, gezmekle bitmez. Ancak havaların güzelleşmesiyle birlikte günübirlik gezi planı yaparak yaşadığınız şehri daha iyi tanıyabilirsiniz. Gezginler için tarih, sanat, lezzet ve alışveriş duraklarının yer aldığı rotalar çizdik
19.05.2019Gündem
Leyla Gencer ölümünün 11’inci yılında anılıyor
Leyla Gencer ölümünün 11’inci yılında anılıyor20. yüzyılın en önemli sopranolarından birisi olarak tanınan Leyla Gencer, ölümünün 11’inci yılında 10 Mayıs’ta Kadıköy Süreyya Operası’nda ve 14 Mayıs’ta ise Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde anılacak.
8.05.2019Gündem
Süreyya Operası’nda anılacak
Süreyya Operası’nda anılacak20. yüzyılın en önemli sopranolarından birisi olan Leyla Gencer, vefatının 11. yılında, 10 Mayıs’ta İstanbul Kadıköy’de Süreyya Operası’nda anılıyor.
5.05.2019Gündem
Leyla Gencer vefatının 11. yılında anılacak
Leyla Gencer vefatının 11. yılında anılacakİstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), dünyaca ünlü soprano Leyla Gencer'i vefatının 11'inci yılında düzenlenecek Gala Konser ile anacak. Batı ülkelerinde "La Diva Turca", "La Gencer", "La Regina" olarak ün yapan sanatçı için organize edilen etkinlik, 10 Mayıs'ta Kadıköy Süreyya  Operası'nda gerçekleşecek.
3.05.2019Cadde
Duo BalKan, Süreyya Operası’nda
Duo BalKan, Süreyya Operası’ndaTürkiye’nin yetiştirdiği önemli keman sanatçılarından Önder Baloğlu ile “En duyarlı duo piyanisti” olarak tanımlanan Çağdaş Özkan, 20 Mayıs Pazartesi akşamı Süreyya Operası’nda İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.
28.04.2019Gündem
Festivalleri çok sevdik
Festivalleri çok sevdikMüzik, yemek, spor, teknoloji… Türkiye’nin her bölgesinde, her ilgiye göre bir festival bulmak mümkün. Yıldan yıla artan çeşitliliği ve katılımcı sayısıyla Türkiye, festivalleri çok sevdi
21.04.2019Gündem
Bu hafta ne var ne yok
Bu hafta ne var ne yok?Hafta sonu plan yapmadıysanız; konser, tiyatro, sinema gibi aktivite planlarının yer aldığı haftanın etkinlik programına göz atmanızı tavsiye ediyoruz...
13.04.2019Cumartesi
Milliyet’te iki dünya prömiyeri
Milliyet’te iki dünya prömiyeriMilliyet gazetesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümünü özel bir etkinlikle kutladı ve şehitleri andı. Demirören Medya Center’da düzenlenen ‘Yeni Ağıtlar’ dinletisinde, Çanakkale Zaferi için bestelenmiş iki eserin dünya prömiyeri gerçekleştirildi
19.03.2019Gündem
‘Yıldırım Bayezid’ Süreyya Operası’nda
‘Yıldırım Bayezid’ Süreyya Operası’ndaOsmanlı sultanı Yıldırım Bayezid’in Timur tarafından esir edilmesini ve sonraki hayatından yola çıkarak kurgulanmış hikâyesini anlatan ‘Bajazet’ (Yıldırım Bayezid) operası 20 Mart’a kadar Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde gösterilecek.
15.03.2019Gündem
Kadıköyde Venezuelaya destek eylemi Türkçe teşekkür etti
Kadıköy'de Venezuela'ya destek eylemi! Türkçe teşekkür ettiVenezuela'nın Ankara Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes, Kadıköy'de Venezuela halkıyla dayanışma amacıyla düzenlenen etkinliğe katıldı.
26.01.2019Gündem
Müzik Festivali’nden ilk sipariş
Müzik Festivali’nden ilk siparişİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından E.C.A Pressdöküm A.Ş. sponsorluğunda düzenlenen 47. İstanbul Müzik Festivali bu yıl 11-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
18.01.2019Gündem
Bu hafta ne var ne yok
Bu hafta ne var ne yok?Gelecek hafta için henüz plan yapmadıysanız; konser, tiyatro, sinema gibi aktivitelerin yer aldığı haftanın etkinlik programına göz atmanızı tavsiye ediyoruz...
17.11.2018Cumartesi

Yazar Sonuçları

Nil KuralMilliyet Yazarı
Rexx’in 59 yıllık işletmecisi Viron Anas: Sinema, babamın 2. çocuğu gibiydiİstanbul’un Anadolu yakasının en önemli sinema salonlarının başını çeken Rexx Sineması, 59 yıllık faaliyetine önceki gün son verdi...
29.03.2020Cumartesi
Nilüfer PazvantoğluMilliyet Yazarı
Operayı hayatımıza sokan adam: Recep AyyılmazTam 13 sezon boyunca kapalı gişe oynayan bir komik opera… İlk kez 2008’de Kadıköy Süreyya Operası'nın açılış operası olarak perdelerini açan 'Don Pasquale', o tarihten itibaren sahnelendiği tüm illerde kapalı gişe oynandı...
18.02.2020PN Yaşam
Songül HatısaruMilliyet Yazarı
Son Troyalılar ‘akına’ hazır!4000 yıl önce ilk ‘dünya savaşına’ sahne olan Troya, son dönemde devletin ve özel girişimlerin desteklemesiyle hızla ayağa kaldırılıyor...
25.03.2019Gündem
Nazlı MengiMilliyet Yazarı
‘ÜÇ SİLAHŞOR’ VE ERHAN GÜZEL...Aralık ayına kelimenin tam anlamıyla büyüleyici ve unutulmaz bir deneyimle başladım...
8.12.2018Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Süreyya OperasıİDOBBeethoven48. İstanbul Müzik FestivaliİKSV

Süreyya Operası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.