Ümit Özdağ

Ümit Özdağ

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep 1 .sıra Adayı.Tokyo/Japonya’da doğan Ümit Özdağ, i1986'da Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1990'da “Atatürk ve İnönü Döneminde Ordu-Siyaset İlişkileri” konulu çalışması ile ilk, orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde gerçekleştirdi. Yüksek öğrenimini 1980-1986 yılları arasında Münih kentinde Ludwig Maximilians Üniversitesi’nde siyasal bilgiler, felsefe ve iktisat fakültelerinde yapan Özdağ,1993 yılında “Menderes Döneminde Ordu-Siyaset ilişkileri ve 27 Mayıs Askeri Hareketi” konulu tezi ile siyasal teori doçenti unvanını almıştır.1992-1994 yılları arasında Ülkü Ocakları’nda Başbuğ Alparslan Türkeş’in talimatı ile özel eğitim grubuna ders veren Özdağ, 1999 senesinde dünyanın en büyük stratejik araştırma merkezlerinden birisi olan Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’ni (ASAM), 2000 yılında da ASAM’a bağlı olarak çalışan Ermeni Araştırmaları Enstitüsü’nü kurdu.Harp Okulu, Polis Akademisi, Polis İstihbarat Dairesi, Milli Güvenlik Akademisi, Milli Güvenlik Akademisi Kamu Diplomasisi Kursları, Adalet Yüksek Okulu ve İçişleri Bakanlığında dersler ve konferanslar veren Özdağ, 2001 yılında profesör ünvanını aldı. 2005'te ise Gazi Üniversitesinde Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından yapılan rektör atamasını protesto ederek üniversiteden ayrıldı. Çeşitli dergilerde editörlük ve yayın kurulu başkanlığını yapan Prof. Dr. Özdağ, 2005 yılından bu yana “21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü” Başkanlığını yürütüyor. Güvenlik bilimleri, istihbarat bilimi düşük yoğunluklu çatışma, etnik sorunlar, Avrupa Birliği, Avrasya ve Ortadoğu konularında çalışan Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın yayınlanmış 23 kitabı, 11 editörlük yaptığı kitap, dört tercüme kitabı, Avrasya Dosyası, Stratejik Analiz, Türk Yurdu, 21 Yüzyıl gibi dergi ve gazetelerde yayınlanmış 300’ün üzerinde makalesi mevcuttur. İngilizce ve Almanca bilen Özdağ'ın Alp adında 3 yaşında bir oğlu var.

Ümit Özdağ

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 671 umit ozdag haberi bulunmuştur.
Demek ki yargı hızlı çalışabiliyormuş
Demek ki yargı hızlı çalışabiliyormuşİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün Kartal’da esnafı ziyaret etti. Burada esnafın sorunlarını dinleyen Akşener, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.
15.01.2021Siyaset
‘Sözlerimin arkasındayım’
‘Sözlerimin arkasındayım’İYİ Parti’den ihraç kararı mahkemece iptal edilen Ümit Özdağ dün TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Toplantıyı İYİ Parti İstanbul Milletvekili olarak yaptığını ve partinin tüm faaliyetlerine katılacağını vurgulayan Özdağ, “İYİ Parti’den ihraç edilmeme gerekçe olarak gösterilen bütün açıklamalarımın bugün de arkasındayım” dedi.
15.01.2021Siyaset
Özdağ’a destek veren il başkanı düşürüldü
Özdağ’a destek veren il başkanı düşürüldüİYİ Parti Muğla İl Yönetimi istifa ederek ihraç tartışmalarında İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’a destek veren İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ’ı başkanlıktan düşürdü.
15.01.2021Siyaset
Son dakika... İYİ Parti Muğla İl Başkanlığı karıştı, istifalarla yönetim düştü
Son dakika... İYİ Parti Muğla İl Başkanlığı karıştı, istifalarla yönetim düştüİYİ Parti Muğla İl Başkanlığı, partisinin aldığı ihraç kararı mahkemece iptal edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın ziyaret edeceğini açıklaması üzerine karıştı. 62 kişiden oluşan İl Başkanlığı Yönetim Kurulu'ndan 51 isim istifa etti. İstifalar üzerine İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ'ın yönetimi düştü, parti binasının kilidi değiştirildi.
14.01.2021Siyaset
Son dakika Ümit Özdağdan canlı yayında sert sözler: İstifaya zorladılar
Son dakika! Ümit Özdağ'dan canlı yayında sert sözler: İstifaya zorladılarGelen bir son dakika haberine göre; İYİ Parti'den ihracı mahkemenin kararıyla iptal edilen Ümit Özdağ, canlı yayında çok sert sözlerle partisine yüklendi.
14.01.2021Siyaset
Özdağ’ın ihracı mahkemeden döndü
Özdağ’ın ihracı mahkemeden döndüAnkara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, İYİ Parti Disiplin Kurulu’nun İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ı partiden ihraç kararını iptal etti. İhraca ilişkin sevk işleminin parti tüzüğüne aykırı olduğu tespiti yapılırken, itiraz yolu kapalı olması nedeniyle kesinleşen bu kararla Özdağ, yeniden İYİ Partili oldu.
14.01.2021Siyaset
‘MDK yeniden karar verebilir’
‘MDK yeniden karar verebilir’İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın partiden ihracının Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi kararıyla iptal edilmesi sonrası gözler İYİ Parti yönetimine çevrildi.
14.01.2021Siyaset
Ümit Özdağ kararı İhracı iptal edildi
Ümit Özdağ kararı! İhracı iptal edildiAnkara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, Ümit Özdağ'in İYİ Parti'den kesin ihracına ilişkin kararı iptal etti.
13.01.2021Haberler
Son dakika... Ümit Özdağ kararı İhracı iptal edildi
Son dakika... Ümit Özdağ kararı! İhracı iptal edildiGelen son dakika haberine göre; Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, Ümit Özdağ'ın İYİ Parti'den kesin ihracına ilişkin kararı iptal etti. Karar sonrası Ümit Özdağ, 'Özdağ, "Mahkemenin doğru karar aldığını düşünüyorum. Bu güne kadar yapmış olduğum açıklamaların arkasında duruyorum. Hiçbir açıklamamdan dolayı pişman değilim" dedi.
13.01.2021Siyaset
Özdağ’ın İYİ Parti’den ihracı davalık oldu
Özdağ’ın İYİ Parti’den ihracı davalık olduİstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İYİ Parti’den ihraç edilmesi kararına itiraz ederek, Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu.
5.01.2021Siyaset
Ümit Özdağın İYİ Partiden ihracına itiraz davası 13 Ocakta görülecek
Ümit Özdağ'ın İYİ Parti'den ihracına itiraz davası 13 Ocak'ta görülecekİstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın, İYİ Parti tarafından partiden ihraç edilmesi kararına itirazda bulunarak açtığı davanın duruşması, 13 Ocak'ta görülecek.
4.01.2021Siyaset
Son dakika... Ümit Özdağ: Ekrem İmamoğlu bana büyük terbiyesizlik yaptı
Son dakika... Ümit Özdağ: Ekrem İmamoğlu bana büyük terbiyesizlik yaptıİYİ Parti'den ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, konuk olduğu bir programda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı. İmamoğlu'nun kendisine büyük bir terbiyesizlik yaptığını ve buna rağmen kendisini desteklediğini söyleyen Özdağ, "Bu terbiyesizliği kamuoyu ile paylaşmayacağım" dedi.
18.12.2020Siyaset
‘Millet İttifakı genişleyebilir’
‘Millet İttifakı genişleyebilir’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP ile kurulan Millet İttifakı’nın genişletilmesinde sakınca bulmadıklarını söyledi.
27.11.2020Siyaset
Özdağ’ın tanık beyanı Altaylı’nın dosyasında
Özdağ’ın tanık beyanı Altaylı’nın dosyasındaEski istihbaratçı Enver Altaylı ve damadının da aralarında bulunduğu dört sanığın, “FETÖ yöneticiliği”, “örgüt üyeliği”, “örgüte yardım”, “siyasi ve askeri casusluk” suçlarından yargılandığı dava dosyasına İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın tanık beyanı girdi.
19.11.2020Siyaset
Son dakika... Enver Altaylı soruşturmasına Ümit Özdağ’ın ifadeleri girdi
Son dakika... Enver Altaylı soruşturmasına Ümit Özdağ’ın ifadeleri girdiGelen son dakika haberine göre; Eski istihbaratçı Enver Altaylı ve damadının da aralarında bulunduğu 4 sanığın "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği", "örgüt üyeliği", "örgüte yardım" ve "siyasi ve askeri casusluk" suçlarından yargılandığı dava dosyasına İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın tanık beyanı girdi.
18.11.2020Gündem
Özdağ, savunmasında Akşener’i suçladı: Millet ittifakı tam bir hezimet
Özdağ, savunmasında Akşener’i suçladı: Millet ittifakı tam bir hezimetİstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partiden ihracına karar veren Müşterek Disiplin Kurulu’na gönderdiği savunmasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e suçlamalar yöneltirken, CHP ile kurulan Millet İttifakı’nın, “hezimete neden olduğunu” savundu.
18.11.2020Siyaset
Son dakika haberi... İYİ Partili Kavuncudan Ümit Özdağın iddialarına yanıt
Son dakika haberi... İYİ Partili Kavuncu'dan Ümit Özdağ'ın iddialarına yanıtGelen son dakika haberine göre, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İYİ Parti'den ihraç edilen Ümit Özdağ'ın kendisi hakkındaki 'İYİ Parti'deki genel başkanlık ve FETÖ' iddialarına CNN TÜRK'te yanıt verdi.
17.11.2020Siyaset
Milliyette Gündem (17 Kasım 2020)
Milliyet'te Gündem (17 Kasım 2020)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları...
17.11.2020Haberler
İYİ Partide sıcak gelişme Özdağ birkaç adım sonrasını planlamış...
İYİ Parti'de sıcak gelişme! Özdağ birkaç adım sonrasını planlamış..."Ümit Özdağ’a ihraç kararının alındığı sırada Adana milletvekili İsmail Koncuk istifa etti. Çünkü Ümit Özdağ yalnız değil. Anladığım kadarıyla Özdağ’ın heybesi boş değil. Birkaç adım sonrasını planlamış..."
17.11.2020Siyaset
Ümit Özdağ ihraç edildi
Ümit Özdağ ihraç edildiİyi Parti’den ihraç edilen Özdağ, yargıya başvuracağını belirterek, “Bekliyordum bu kararı” dedi. Özdağ’a destek veren İYİ Parti Adana Milletvekili Koncuk da istifa etti
17.11.2020Siyaset
‘Çok üzülüyorum’
‘Çok üzülüyorum’Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i genel merkezde ziyaret etti.
17.11.2020Siyaset
İYİ Partiden ihraç edilen Ümit Özdağ: Bekliyordum
İYİ Parti'den ihraç edilen Ümit Özdağ: BekliyordumİYİ Parti'den ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, CNN TÜRK'te yayınlanan Tarafsız Bölge'de Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı. Özdağ, ihraç kararıyla ilgili olarak 'bekliyordum' açıklamasında bulundu. Parti kurma iddialarıyla da ilgili açıklama yapan Özdağ, "Parti kurmayacağım, başka bir partiye de geçmeyeceğim." dedi.
16.11.2020Siyaset
İYİ Partinin milletvekili sayısı 36ya düştü
İYİ Parti'nin milletvekili sayısı 36'ya düştüAdana Milletvekili İsmail Koncuk'un istifası ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın ihracıyla, İYİ Parti'nin milletvekili sayısı 36'ya düştü.
16.11.2020Siyaset
Ümit Özdağ kimdir, kaç yaşında, nereli Ümit Özdağ İYİ Partiden ihraç edildi
Ümit Özdağ kimdir, kaç yaşında, nereli? Ümit Özdağ İYİ Parti'den ihraç edildiÜmit Özdağ'ın hayatı ile ilgili detaylar merak ediliyor. Son dakika gelen bir habere göre; Ümit Özdağ İYİ Parti'den ihraç edildiği belirtildi. Peki Ümit Özdağ kimdir, nereli?
16.11.2020Gündem
Son dakika... İYİ Partide deprem Üst üste ihraç ve istifa haberi...
Son dakika... İYİ Parti'de deprem! Üst üste ihraç ve istifa haberi...Gelen son dakika haberine göre; İYİ Parti Disiplin Kurulu, oy birliğiyle, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın partiden ihracına karar verdi. Öte yandan İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk partisinden istifa ettiğini açıkladı.
16.11.2020Siyaset
Son dakika... Ümit Özdağ İYİ Partiden ihraç edildi
Son dakika... Ümit Özdağ İYİ Parti'den ihraç edildiGelen son dakika haberine göre; İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İYİ Parti Disiplin Kurulu tarafından oy birliğiyle partisinden ihraç edildi.
16.11.2020Siyaset
‘Hayretle izliyorum’
‘Hayretle izliyorum’CHP, İYİ Parti, HDP ve SP’nin anayasa çalışması yaptığı iddiasını reddeden CHP lideri, “Bu kamuoyunda tartışılıyor ben de büyük bir hayretle izliyorum” dedi
16.11.2020Siyaset
İYİ Parti üyesi bir grup eylem yaparak İstanbul İl Başkanının istifasını istedi
İYİ Parti üyesi bir grup eylem yaparak İstanbul İl Başkanı'nın istifasını istediİYİ Partili üyesi bir grup İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanıp protesto gösterisi düzenleyerek İYİ Parti Adalet ve Hukuk Politikaları Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun istifa etmesini istedi.
14.11.2020Gündem
Özdağ, yazılı  savunma verdi
Özdağ, yazılı savunma verdiPartiye ve İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya yönelik ithamlarının ardından ihraç istemiyle disipline sevk edilen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, yazılı savunmasını Genel Merkez’e gönderdi. Müşterek Disiplin Kurulu, pazartesi yapacağı toplantıda Özdağ ile ilgili nihai kararı verecek.
14.11.2020Siyaset
Ümit Özdağ savunmasını verdi
Ümit Özdağ savunmasını verdiİYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yönelik açıklamaları nedeniyle Disiplin Kurulunca istenen savunmasını yazılı olarak partiye iletti.
13.11.2020Gündem
İyi Partili Özdağ savunmasını verdi
İyi Partili Özdağ savunmasını verdiİYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ savunmasını verdi. Savunması Müşterek Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Kurulun önümüzdeki hafta toplanması bekleniyor.
13.11.2020Siyaset
Özdağ için karar haftaya verilecek
Özdağ için karar haftaya verilecekİYİ Parti yönetimine yönelik ithamları ve İstanbul İl Başkanı’na yönelik, “FETÖ’cü” suçlaması nedeniyle hakkında disiplin süreci işletilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, savunmasını bugün Müşterek Disiplin Kurulu’na gönderecek. Edinilen bilgiye göre Kurul en geç 18 Kasım’a kadar yapacağı toplantıda, Özdağ ile ilgili nihai kararını açıklayacak.
13.11.2020Siyaset
İYİ Parti lideri Meral Akşenerden Ümit Özdağ açıklaması
İYİ Parti lideri Meral Akşener'den Ümit Özdağ açıklamasıİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Hiçbir siyasi oluşum, platform, şahıs, partiyle herhangi bir anayasa çalışmamız yoktur." dedi.
12.11.2020Siyaset
‘HDP ile aynı masaya oturuldu’
‘HDP ile aynı masaya oturuldu’İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya yönelik ithamlarının ardından ihraç istemiyle Disiplin Kurulu’na sevk edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, 2018’de İYİ Parti’nin, içinde HDP’nin de olduğu anayasa değişikliği çalışmasına katıldığını öne sürdü.
12.11.2020Siyaset
İYİ Partili Özdağ: İhraç edilirsem adım adım Anadoluyu dolaşacağım
İYİ Partili Özdağ: İhraç edilirsem adım adım Anadolu'yu dolaşacağımİYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yönelik suçlamaları nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, "Ben ihraç edilirsem; mahkemeye giderek sonuna kadar demokratik hak ve hukukumu savunacağım. Adım adım Anadolu'yu dolaşarak ülküdaşlarıma ne olduğunu anlatacağım" dedi.
11.11.2020Siyaset
Son dakika... AK Partili Ömer Çelikten Ümit Özdağa tepki
Son dakika... AK Partili Ömer Çelik'ten Ümit Özdağ'a tepkiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın AK Parti ile İYİ Parti arasında gizli yeni anayasa çalışması yapıldığı iddiasına tepki gösterdi.
11.11.2020Siyaset
Son dakika... İYİ Parti’deki krizde flaş gelişme Muhalifler de bölündü
Son dakika... İYİ Parti’deki krizde flaş gelişme! Muhalifler de bölündüGelen son dakika haberine göre; İYİ Parti’de 2. Olağan Kurultay’daki ‘Oy verilmeyecekler’ listesine tepki gösteren ve ‘muhalif’ olan milletvekilleri arasında da köprüler atıldı.
8.11.2020Siyaset
Özdağ’a savunma için bir hafta süre
Özdağ’a savunma için bir hafta sürePartiye ve İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya yönelik ithamlarının ardından ihraç istemiyle Disiplin Kurulu’na sevk edilen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’dan, iddialarıyla ilgili savunması istendi.
7.11.2020Siyaset
Disiplin Kuruluna sevk edilen Özdağın savunması istendi
Disiplin Kurulu'na sevk edilen Özdağ'ın savunması istendiİYİ Parti Müşterek Disiplin Kurulu, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yönelik açıklama ve ithamları nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'dan, iddialarıyla ilgili savunmasını istedi.
6.11.2020Siyaset
‘Uygulanan siyasal linç’
‘Uygulanan siyasal linç’İYİ Parti İstanbul İl Başkanına yönelik FETÖ ithamlarının arkasında olduğunu belirten Özdağ, “İşletilen disiplin süreci, bir hukuki süreç değil, ‘vahşi Batı’daki siyasal linç’ ilkelerine göre gelişmiştir” dedi...
31.10.2020Siyaset
Son dakika Ümit Özdağdan flaş disiplin süreci açıklaması
Son dakika! Ümit Özdağ'dan flaş disiplin süreci açıklamasıİYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, disiplin kuruluna sevkine ilişkin, "Bana karşı işletilen disiplin süreci, İYİ Parti Disiplin Yönetmeliği'ne göre ilerleyen bir hukuki süreç değil, siyasal kampanya çerçevesinde 'vahşi Batı’daki siyasal linç' ilkelerine göre gelişmiştir. Ve bu kabul edilebilir değildir" açıklamasını yaptı.
30.10.2020Siyaset
Özdağ disipline sevk edildi
Özdağ disipline sevk edildiİYİ Parti lideri Meral Akşener, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya ‘FETÖ’cü suçlamasında bulunan milletvekili Ümit Özdağ’ın disipline sevk edilmesine yönelik başvuruyu kabul etti
30.10.2020Siyaset
Son dakika... İYİ Partiden Ümit Özdağ kararı
Son dakika... İYİ Parti'den Ümit Özdağ kararıİYİ Parti İstanbul Milletvekili ve İstanbul İl Başkanı Ümit Özdağ hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. Özdağ'ın disiplin kuruluna sevk edildiği açıklandı.
29.10.2020Siyaset
Akşener: Bu barbar zihniyeti kınıyorum
Akşener: Bu barbar zihniyeti kınıyorumİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Kendi iktidarını kurtarmak için, Peygamberimize hakaret etmeyi, Müslümanlara hakaret etmeyi mübah gören, Emmanuel Macron’u ve onun temsil ettiği bu barbar zihniyeti kınıyorum. Kınamakla kalmayıp, ülkemizi güçlü, vatandaşımızı müreffeh kılmalıyız ki Macron gibiler böyle densizlikleri yapmadan önce 40 kere düşünsünler” dedi.
29.10.2020Siyaset
İYİ Parti’de kritik ‘disiplin’ haftası
İYİ Parti’de kritik ‘disiplin’ haftasıİYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya yönelik “FETÖ’cü” iddiasında bulunan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın “partiden ihracına yönelik Genel Merkez’e gönderilen dilekçeler”, bu hafta Genel Başkan Meral Akşener’e sunulacak.
28.10.2020Siyaset
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında flaş karar
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında flaş karar!Gelen son haberine göre, FETÖ iddialarının ardından İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.
27.10.2020Gündem
İYİ Partide il başkanları, Ümit Özdağın ihracı için dilekçe verdi
İYİ Parti'de il başkanları, Ümit Özdağ'ın ihracı için dilekçe verdiİYİ Parti'de 81 il başkanı, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın ihracı için genel merkeze dilekçe verdi. İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, " İl başkanları bugün kendileri bizzat ıslak imzalarını teslim etmek için genel merkezimize gelmiştir" dedi.
27.10.2020Siyaset
‘Partiden ihraç girişimi yok’
‘Partiden ihraç girişimi yok’İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, dün Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu için “FETÖ’cü” iddiasında bulunan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın ihraç edilmesine yönelik girişime ilişkin, “Böyle bir girişim yok. Ne disiplin kurulunda ne de partimizde bugün itibarıyla ve yarın itibarıyla da böyle bir gündem yok” dedi.
27.10.2020Siyaset
İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Tatlıoğlu gündemi değerlendirdi
İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Tatlıoğlu gündemi değerlendirdiİYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, 2021 bütçesinin vizyonu olmadığını savunarak, "Bu bütçe Türkiye'yi nereye taşıyacağını tarif edemiyor. Uzun bir bütçe tecrübesine sahip Türkiye'de bu bütçenin adı olsa olsa 'dağınık bütçe modeli' olur." dedi.
26.10.2020Siyaset

Yazar Sonuçları

Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Anadolu yollarındaÜmit Özdağ İYİ Parti’den ihraç edildi...
17.11.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

iyi partiümit özdağmeral akşenerihraçson dakika haberler

Ümit Özdağ ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.