Vergi

Vergi

Son dakika Vergi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Vergi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Vergi haber sayfamızda...

Vergi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 40.186 vergi haberi bulunmuştur.
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek faize kesinlikle karşıyım
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek faize kesinlikle karşıyımSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nde Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral ve beraberindeki heyeti kabulü sonrası açıklamalarda bulundu. 'Yüksek faize karşı olduğunu' ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüksek faizle ülkemin kalkınacağına inanmıyorum, kusura bakmasınlar eğer ben bu ülkenin Başkanıysam, Cumhurbaşkanıysam ben bunu anlatmaya devam edeceğim. " dedi. Öte yandan Erdoğan kapsamlı reform paketinin yakında kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu.
22.01.2021Siyaset
Kafe, restoran ve lokantalar için Cumhurbaşkanı Erdoğandan sevindiren açıklama Kafe, lokanta ve restoranlar ne zaman açılacak
Kafe, restoran ve lokantalar için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sevindiren açıklama! Kafe, lokanta ve restoranlar ne zaman açılacak?Kafe, lokanta ve restoranlar ne zaman açılacak sorusu merak konusu olmaya devam ediyor. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisinden en fazla etkilenen sektörlerden biri de kafe, lokanta ve restoran çalışanları olarak dikkat çekiyor. Kış ayları ile birlikte yeniden sadece gel-al ve paket servis vermeye başlayan kafeler, lokanta ve restoranların ne zaman açılacağı merak konusu olmaya devam ediyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı çıkışı sonrasında açıklamalarda bulundu. Açıklamasında restoran ve kafelerin durumunu kabine toplantısında görüşeceğiz değerlendireceğiz açıklamasında bulundu
22.01.2021Gündem
Hazine Bakanlığından vergi gelir payı açıklaması
Hazine Bakanlığı'ndan 'vergi gelir payı' açıklamasıHazine ve Maliye Bakanlığı'nca, belediyelerin vergi gelir paylarından yapılan kesinti oranlarında herhangi bir artışın söz konusu olmadığı belirtilerek, "Belediyelerin borçları için daha önce uygulanan kesinti oranları aynen uygulanmaya devam etmektedir" açıklaması yapıldı.
22.01.2021Ekonomi
İngiltere’nin kamu borcu 58 yılın zirvesinde
İngiltere’nin kamu borcu 58 yılın zirvesinde!İngiltere’nin toplam kamu borcu 2 trilyon 131 milyar sterline yükseldi.
22.01.2021Uzmanpara
Son dakika Ünlüler mahkemede neden fakirleşiyor Ozan Güven 5 bin lira kazanıyorum dedi
Son dakika! Ünlüler mahkemede neden 'fakirleşiyor'? Ozan Güven '5 bin lira kazanıyorum' dediŞarkıcı Berkay Şahin ve Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un ardından dün hakim karşısına çıkan Oyuncu Ozan Güven de mahkemede açıkladığı aylık geliri ile şaşırttı. Akıllara, “Vergi mi kaçırıyorlar” sorusunu getiren ünlülerin bu beyanda bulunmasının sebebi ise bambaşka...
22.01.2021Gündem
En fazla gelir vergisi İstanbuldan
En fazla gelir vergisi İstanbul'dan!Türkiye genelinde 2019 vergileme dönemi için tahakkuk eden 27,8 milyar liralık gelir vergisinin yüzde 51,21'i İstanbul'dan sağlanırken, bu ili Ankara ve İzmir izledi.
22.01.2021Uzmanpara
Gelir vergisinin yarısından fazlası İstanbuldan elde edildi
Gelir vergisinin yarısından fazlası İstanbul'dan elde edildiTürkiye genelinde 2019 vergileme dönemi için tahakkuk eden 27,8 milyar liralık gelir vergisinin yüzde 51,21'i İstanbul'dan sağlanırken, bu ili Ankara ve İzmir izledi.
22.01.2021Ekonomi
Son dakika: 7 milyon kişi başvurdu Vatandaşa nefes aldırdı...
Son dakika: 7 milyon kişi başvurdu! Vatandaşa nefes aldırdı...Vatandaş vergi barışına koştu. 7 milyon kişi başvurdu. 17 Kasım’dan bu yana 100 milyar liralık alacak yapılandırıldı. Gerçekleşen tahsilat 2.7 milyar lira oldu.
22.01.2021Ekonomi
İngiltere ile AB’nin arası yine ‘limoni’
İngiltere ile AB’nin arası yine ‘limoni!’İngiltere ile Avrupa Birliği(AB) arasında AB’nin Londra temsilcisinin diplomatik statüsü konusunda kriz patlak verdi. BBC Türkçe’nin aktardığı habere göre İngiltere, AB’nin Londra Büyükelçisi Joao Vale de Almedia’ya, diğer büyükelçilerden farklı olarak tam diplomatik statü vermeyi reddetti. Dışişleri Bakanlığı, Almeida ve AB temsilciğindeki diğer görevlilerin Viyana Konvansiyonu’nda öngörülen diplomatik ayrıcalık ve dokunulmazlığa sahip olamayacağında ısrar ediyor. İngiltere’nin bu yolla, uluslararası bir kuruma, egemen devletlerden farklı muamele yapılmasının yolunu açmak istediği belirtiliyor
22.01.2021Dünya
HES kodlu giriş lokantalara da uygulansın
HES kodlu giriş lokantalara da uygulansınİzmir Lokantacılar Odası Başkan adayı ve Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası’nın sahibi Alpay Okyay, pandemi nedeniyle sadece paket servis ve gel-al hizmeti veren lokanta ve restoranlarda, AVM’lerdeki HES kodlu giriş yönteminin uygulanmasını istedi.
22.01.2021Ege
İngiltere’nin, AB büyükelçisine diplomatik statü vermeyeceğini açıklaması krize neden oldu
İngiltere’nin, AB büyükelçisine diplomatik statü vermeyeceğini açıklaması krize neden olduİngiltere ile Avrupa Birliği arasında AB'nin Londra temsilcisinin diplomatik statüsü konusunda kriz patlak verdi. İngiltere, AB'nin Londra Büyükelçisi Joao Vale de Almedia'ya, diğer büyükelçilerden farklı olarak tam diplomatik statü vermeyi reddediyor.
21.01.2021Dünya
Beyaz eşya satışları 2020de yüzde 16 arttı
Beyaz eşya satışları 2020'de yüzde 16 arttıTürkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, "2020 yılını iç satışta 6 ana ürün grubumuzda 7,8 milyon adetle kapattık, yüzde 16'lık büyüme yaşadık. Beklentinin aksine iç satışlar ciddi bir büyüme sağladı." dedi.
21.01.2021Ekonomi
İngilterede konut fiyatları arttı
İngiltere'de konut fiyatları arttıİngiltere’de konut fiyatları 2020 yılının kasım ayında yüzde 1,2 artış kaydetti.
21.01.2021Uzmanpara
Son dakika: Joe Biden koltuğa oturur oturmaz imzaladı Dakika 1 gol 1: Affetmedi...
Son dakika: Joe Biden koltuğa oturur oturmaz imzaladı! Dakika 1 gol 1: Affetmedi...Son dakika haberlere göre, dünya ABD'deki yemin törenine dikkat kesildi. CNN International, 'ABD'de yeni bir gün' başlığını attı. Başkan seçilen Biden'ın da ilk Twitter mesajının aynı şekilde 'ABD'de yeni bir gün' olması dikkat çekti. Trump, devir teslime saaatler kala, Beyaz Saray'dan ayrıldı. Başkan olarak son konuşmasını yapan Trump yine iddialı ifadeler kullandı ve Biden'a gizemli bir not bıraktı. Biden yemin ederek ABD'nin 46'ncı başkanı oldu. Biden 23.55 (TSİ) sularında Beyaz Saray'a geldi ve peş peşe kararnameleri imzalamaya başladı.
21.01.2021Dünya
Kısıtlamalar sonrası teklif geldi Artık restoranlar...
Kısıtlamalar sonrası teklif geldi! Artık restoranlar...Geçen yıl mart ayında başlayan koronavirüs salgınının etkileri devam ediyor. Bir yandan alınan önlemlerle salgının etkileri azaltılmaya çalışılırken, diğer yandan aşılama işlemleriyle eski normale dönülmek için çaba sarf ediliyor. Salgının başladığından bu yana yaklaşık 1 yıllık süreçte devlet de yaptığı ekonomik destek paketleriyle hem halka hem de işletmelere destek oluyor. Ancak virüsün yayılma hızını düşürmek amacıyla alınan kapanma tedbirleri özellikle restoran ve kafeleri bir hayli zor durumda bıraktı.
21.01.2021Ekonomi
İşte 2019’un Türkiye vergi rekortmenleri
İşte 2019’un Türkiye vergi rekortmenleriGelir İdaresi Başkanlığı, 2019 vergilendirme dönemine ilişkin yıllık gelir vergisi ve kurumlar vergisi beyannamelerinin değerlendirilmesi sonucunda Türkiye genelinde en fazla vergi beyan eden 100 mükellef listesini açıkladı.
21.01.2021Ekonomi
Son dakika... Kritik değişiklikler geliyor... Hepsi masada
Son dakika... Kritik değişiklikler geliyor... Hepsi masada!Son dakika haberlere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dün sunulan “ekonomi ve hukukta reform” paketinde ağır ceza mahkemelerinin yargılama kapsamına giren davalarda tutukluluk sürelerinin azaltılması yer alıyor.
21.01.2021Siyaset
Cizye Vergisi Nedir, Kimlerden Alınır Cizye Vergisi İlk Olarak Ne Zaman Alınmıştır
Cizye Vergisi Nedir, Kimlerden Alınır? Cizye Vergisi İlk Olarak Ne Zaman Alınmıştır?Cizye vergisi anlam olarak "ödemek, karşılık olarak vermek" anlamları karşılar. İslam hukukunda gayrimüslim milletlerin can ve mal güvenliklerinin sağlanması için ödenen vergi olarak düşünülebilir. Kelimenin Kur’ân-ı Kerîm'de ’ve hadis kaynaklarında geçmektedir. Baş vergisi olarak geçen bu terimin arazi için ödenen vergi şeklinde kullanıldığı kaynaklarda rastlanılmaktadır. İslamiyet sonraki dönemlerinde arazi için ödenen vergilerde "haraç" terimi kullanılmaya başlamıştır. İşte, merak edilen tüm detaylar
21.01.2021Dini Bilgiler
Vergi borcu kalmadı
Vergi borcu kalmadıYapılandırmayla 28 milyon liranın 17.5 milyonunu ödeyip vergi borcunu sıfırlayan Seferihisar Belediye Başkanı Yetişkin, “Pandemiden güçlü çıktık” dedi
20.01.2021Ege
Gül şiiri - Cemal Süreya
Gül şiiri - Cemal SüreyaTürk şiirlerinde modern bir dönemi başlatan İkinci Yeni şiirlerinin öncülerinden olan Cemal Süreya, 1931 yılında Erzincan’da doğmuş. Ortaokulu bitirince yatılı olarak Haydarpaşa Lisesi’ne devam etmiş. Üniversiteyi ise Ankara Üniversitesi iktisat bölümünde bitirmiş. Eğitim hayatı sonrası vergi dairesinde çalışmaya başlamış. İlerleyen yıllarda maliye müfettişi olmuş ama şiirlerine de ara vermemiştir. Çeşitli dergilerde yayımlanan şiirleri de dilden dile dolaşmıştor. Şair genel olarak aşk ve özlem temalı şiirleri ile ön plana çıkar. İşte Cemal Süreya'nın Gül şiirinin sözleri
21.01.2021Şiirler
Türkiyenin yeni vergi rekortmeni açıklandı
Türkiye'nin yeni vergi rekortmeni açıklandıTürkiye'nin 2019 yılı gelir vergisi rekortmeni isminin açıklanmasını istemezken, listenin 2'nci sırasında 70 milyon 510 bin 854 liralık vergiyle Mehmet Sinan Tara yer aldı.
20.01.2021Ekonomi
Türkiyenin vergi rekortmenleri belli oldu
Türkiye'nin vergi rekortmenleri belli olduTürkiye'nin 2019 yılı gelir ve kurumlar vergisi rekortmenleri belli oldu. Türkiye'nin 2019 gelir vergisi rekortmeni isminin açıklanmasını istemedi, 2. sırada 70 milyon 510 bin 854 liralık vergiyle Mehmet Sinan Tara yer aldı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
21.01.2021Uzmanpara
Almanyadan 5,7 milyar euroluk gelir kaybı
Almanya'dan 5,7 milyar euroluk gelir kaybıAlmanya'nın düşük vergi oranı uygulayan ülkeler nedeniyle gelir kaybı 5,7 milyar euro.
20.01.2021Uzmanpara
Son dakika... Bakan Selçuktan flaş yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika... Bakan Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması!Gelen son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "15 Şubat'tan itibaren toplumun, ailelerin, annelerin, babaların, çocukların durumuna baktığımızda okulların artık mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerektiği noktasında bir kararlılığımız var" diye konuştu.
20.01.2021Siyaset
Son dakika... Twitter’a reklam yasağı geldi
Son dakika... Twitter’a reklam yasağı geldiSon dakika haberlere göre, Türkiye’ye temsilci atamayan Twitter ve Pinterest’e reklam yasağı geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, yerli sosyal medya uygulaması Yaay ve Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, 1 Ekim 2020’de yürürlüğe giren yasanın 3’ncü aşaması olan reklam yasağının, Resmi Gazete’de yayımlandığını belirterek, “Türkiye’ye resmi temsilci atamayan yurt dışı kaynaklı sosyal medya şirketleri, artık ülkemizden reklam alamayacak” ifadelerini kullandı.
20.01.2021Ekonomi
Dijital dönüşümde EGİAD örnek oluyor
Dijital dönüşümde EGİAD örnek oluyorEge Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) kurumların faaliyetlerinde ve iş yapış biçimlerinde köklü değişimler yaratan dijitalleşmeyle ilgili üyelerine destek olmayı sürdürüyor.
19.01.2021Ege
Almanya, 2020de beklenenden az borçlandı
Almanya, 2020'de beklenenden az borçlandıAlmanya'da hükümet, geçen yıl planlanandan yüzde 40 ile 87,3 milyar avro daha az borçlandı. Geçen yıl planlanandan yüzde 40 ile 87,3 milyar avro daha az borçlanan hükümet, 130,5 milyar avroluk yeni borç ile 2010'daki 44 milyar avroluk rekoru geçti
19.01.2021Ekonomi
1.5 litrelik benzinli motor seçeneğiyle Türkiye’de
1.5 litrelik benzinli motor seçeneğiyle Türkiye’deLand Rover’ın premium kompakt SUV’u Range Rover Evoque, vergi avantajı da sunan 1.5 litrelik benzinli motor seçeneği Türkiye yollarına çıkmaya hazır. Range Rover Evoque’u incelemek üzere showroom’ları ziyaret edenleri “Bakış Açınızı Değiştirin” konseptiyle tasarlanan özel bir sergi de bekliyor.
19.01.2021Otomobil
Fotoğraf şiiri - Cemal Süreya
Fotoğraf şiiri - Cemal SüreyaTürk şiirlerinde modern bir dönemi başlatan İkinci Yeni şiirlerinin öncülerinden olan Cemal Süreya, 1931 yılında Erzincan’da doğmuş. Ortaokulu bitirince yatılı olarak Haydarpaşa Lisesi’ne devam etmiş. Üniversiteyi ise Ankara Üniversitesi iktisat bölümünde bitirmiş. Eğitim hayatı sonrası vergi dairesinde çalışmaya başlamış. İlerleyen yıllarda maliye müfettişi olmuş ama şiirlerine de ara vermemiştir. Çeşitli dergilerde yayımlanan şiirleri de dilden dile dolaşmış. Bir dönem Fransa’ya gitmiş ve bir yıl orada yaşamış. Sonrasında ülkeye dönerek memurluk hayatına ve şiirlerine devam etmiştir. Şair genel olarak aşk ve özlem temalı şiirleri ile ön plana çıkar. İşte Cemal Süreya'nın Fotoğraf şiirinin sözleri
20.01.2021Şiirler
Sosyolog Nur Vergine veda Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze törenine katıldı
Sosyolog Nur Vergin'e veda! Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze törenine katıldıGelen son dakika haberine göre; Beşiktaş’ta yaşadığı evde dün hayatını kaybeden Sosyolog Prof. Dr. Nur Vergin, Zeytinburnu Merkezefendi mezarlığında toprağa verildi. Vergi’nin cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve çok sayıda kişi katıldı.
19.01.2021Haberler
Son dakika | Prekazi: Mesut Özil, Hagiden daha iyi
Son dakika | Prekazi: "Mesut Özil, Hagi'den daha iyi!"Galatasaray'ın unutulmaz futbolcularından Cevad Prekazi, Ajansspor'a verdiği röportajda Fenerbahçe'nin yeni transferi Mesut Özil'in Hagi'den daha iyi olduğunu iddia ederek "Ya kardeşim Mesut Özil, Alman Milli Takımı ile Dünya Şampiyonu oldu. Almanlar'ın bir numaralı futbolcusuydu. Tabii ki Mesut, Hagi'den daha iyi" dedi.
19.01.2021Galatasaray
Onlarca üniversite öğrencisini tuzağa düşürdüler
Onlarca üniversite öğrencisini tuzağa düşürdülerAnkara'da kullanılmaz halde olan ağır hasarlı araçların motor ve şasi numaralarını, çaldıkları lüks otomobillere kopyalayarak ve araç satışında üniversite öğrencilerini kullanan çete çökertildi.
19.01.2021Gündem
Son dakika... Sosyolog Nur Vergine veda Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze törenine katıldı
Son dakika... Sosyolog Nur Vergin'e veda! Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze törenine katıldıGelen son dakika haberine göre; Beşiktaş’ta yaşadığı evde dün hayatını kaybeden Sosyolog Prof. Dr. Nur Vergin, Zeytinburnu Merkezefendi mezarlığında toprağa verildi. Vergi’nin cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve çok sayıda kişi katıldı.
19.01.2021Siyaset
Trump 4 yılda ekonomideki öngörülemez politikalarıyla ses getirdi
Trump 4 yılda ekonomideki öngörülemez politikalarıyla ses getirdiABD Başkanlığı görevini 20 Ocak'ta Demokrat Joe Biden'a devredecek olan Donald Trump, 4 yıllık ekonomi politikasında ticaretteki korumacı önlemler, vergi oranlarında yaptığı indirimler ve deregülasyon adımları ile dikkati çekerken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ülke ekonomisinde neden olduğu resesyonla beklenmedik bir son yaşadı.
19.01.2021Ekonomi
Açıklandı Yüzde 50 vergi muafiyeti uygulanacak
Açıklandı! Yüzde 50 vergi muafiyeti uygulanacakGelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan tebliğ taslağı yürürlüğe girdiğinde, elektronik ticaretle gerçekleştirilen mikro ihracat kapsamında elde edilen kazancın yüzde 50'si, getirinin elde edildiği takvim yılına ait verilecek yıllık gelir vergisi beyannamesi üzerinden indirim konusu yapılabilecek.
19.01.2021Teknoloji
Trump 4 yılda politikalarıyla ses getirdi
Trump 4 yılda politikalarıyla ses getirdiABD Başkanlığı görevini 20 Ocak'ta Demokrat Joe Biden'a devredecek olan Donald Trump, 4 yıllık ekonomi politikasında ticaretteki korumacı önlemler, vergi oranlarında yaptığı indirimler ve deregülasyon adımları ile dikkati çekerken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ülke ekonomisinde neden olduğu resesyonla beklenmedik bir son yaşadı.
19.01.2021Uzmanpara
HSK kararnamesi ile yeni mahkemeler göreve başlıyor
HSK kararnamesi ile yeni mahkemeler göreve başlıyorHakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesince, İstanbul'un da arasında bulunduğu bazı yerlerde yeni mahkemelerin faaliyete geçirilmesine karar verildi.
19.01.2021Gündem
SETBİR, KDV oranlarının gözden geçirilmesini istiyor
SETBİR, KDV oranlarının gözden geçirilmesini istiyorTürkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Başkanı Tarık Tezel, özellikle temel gıda ürünlerinde katma değer vergisi (KDV) oranlarının gözden geçirilmesine, sanayi üretim maliyetlerinin düşürülmesine ve kredi maliyetlerine yönelik temel tedbirlere ihtiyaç duyduklarını bildirdi.
19.01.2021Ekonomi
Son Dakika: Türkiyeye temsilci atamayan Twittera reklam yasağı geldi
Son Dakika: Türkiye'ye temsilci atamayan Twitter'a reklam yasağı geldiSon dakika haberlere göre Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, 7253 sayılı yasa gereği Türkiye'ye resmi temsilci atamayan yurt dışı kaynaklı sosyal medya şirketlerinin, artık Türkiye'den reklam alamayacağını bildirdi. Sayan, Pinterest ve Twitter'ı gerekli adımları atmak konusunda uyararak "Yükümlülüğe uymamakta ısrar eden sosyal ağların bant genişliğinin daraltılması en son istediğimiz yol" dedi.
19.01.2021Ekonomi
Monopoly Nasıl Oynanır Monopoly Oyunu Kuralları Ve Oynanılışı
Monopoly Nasıl Oynanır? Monopoly Oyunu Kuralları Ve OynanılışıOyun oynayarak vakit geçiren oldukça fazla insan bulunmaktadır. Özellikle kalabalık kişiler ile oynanan oyunlar sıklıkla tercih edilmektedir. Oynadığınız oyunlar ile zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Bazı oyunlar ise hem çok eğlenceli hem de çok heyecanlı geçmektedir. Bu oyunlardan biriside Monopoly oyunudur. Peki Monopoly nasıl oynanır? Monopoly oyunu kuralları ve oynanışı nasıldır? İşte, tüm detaylar.
18.01.2021Oyun
ABD yasakladı Esnafın 3 bin dolar kazandığı mahallede, iş yerleri kapandı
ABD yasakladı! Esnafın 3 bin dolar kazandığı mahallede, iş yerleri kapandıAdana'da İncirlik Hava Üssü‘nün yer aldığı İncirlik Mahallesi'nde yıllarca yabancı askerlere hediyelik eşya, halı ve av malzemeleri satışı yapan esnaf, ABD’nin 2015 yılında güvenlik gerekçesiyle askerlerin üs dışına çıkışını yasaklamasının ardından iş yapamaz hale geldi. İşte son dakika haberinin detayları...
18.01.2021Haberler
Son dakika: ABD yasakladı Esnafın 3 bin dolar kazandığı mahallede, iş yerleri kapandı
Son dakika: ABD yasakladı! Esnafın 3 bin dolar kazandığı mahallede, iş yerleri kapandıGelen son dakika haberine göre; Adana'da İncirlik Hava Üssü‘nün yer aldığı İncirlik Mahallesi'nde yıllarca yabancı askerlere hediyelik eşya, halı ve av malzemeleri satışı yapan esnaf, ABD’nin 2015 yılında güvenlik gerekçesiyle askerlerin üs dışına çıkışını yasaklamasının ardından iş yapamaz hale geldi. İşte son dakika haberinin detayları...
18.01.2021Ekonomi
İşte salgının dünya ekonomisine etkileri
İşte salgının dünya ekonomisine etkileriYaklaşık 2,8 trilyon dolarlık (2,06 trilyon sterlin) ekonomisinin yüzde 80'i hizmet sektörüne dayalı olan İngiltere, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından derin yara aldı.
17.01.2021Uzmanpara
608 milyon litre yakıtı silmişler
608 milyon litre yakıtı silmişlerİstanbul merkezli 50 ilde akaryakıta bağlı vergi kaçakçılığı yapan suç örgütüne yönelik düzenlenen ‘Silici’ kod adlı operasyonda 220 kişi gözaltına alındı. Silinen akaryakıtın 3.6 milyar TL değerinde olduğu ve devletin yıllık 3 milyar TL zarara uğratıldığı belirtildi...
17.01.2021Gündem
Son dakika: Araç sahipleri dikkat MTV taksitinde yapılandırma fırsatı
Son dakika: Araç sahipleri dikkat! MTV taksitinde yapılandırma fırsatıMotorlu taşıtlar vergisinde (MTV) ödeme dönemi başladı, geçmiş borçlar için de yapılandırma fırsatı devam ediyor. MTV’de bu yıla ilişkin ilk taksit ödemesinin ocak ayı sonuna kadar yapılması gerekiyor, geçmiş dönem borçlarının yapılandırılması için de aynı tarihe kadar başvuru imkanı bulunuyor. Ödemeler, İnteraktif Vergi Dairesi internet adresinden şifresiz yapılabilirken, geçmiş borçları yapılandırmak için de yine buradan başvuru imkanı tanınıyor.
17.01.2021Ekonomi
Son dakika... Son 2 gün Facebook, Twitter ve Instagram’a reklam yasağı
Son dakika... Son 2 gün! Facebook, Twitter ve Instagram’a reklam yasağıFacebook, Instagram ve Twitter gibi şimdiye kadar Türkiye’de temsilcilik açmayan sosyal ağ sağlayıcıları için reklam yasağı devreye giriyor. Bugüne kadar 40’ar milyon lira para cezası kesilen Facebook, Instagram ve Twitter’a, 19 Ocak itibarıyla reklam yasağı için sürenin dolduğu bildirilecek.
17.01.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Onur ÇakırMilliyet Yazarı
Soyer, Körfez’de yüzebilecek mi?İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 8 Nisan 2019’da koltuğuna oturarak göreve başladı; kısa bir süre sonra “En fazla üç yıl içinde İzmir Körfezi yüzülebilir hale gelecek” açıklamasını yaptı...
21.01.2021Ege
Filiz DağMilliyet Yazarı
Z Kuşağı Küresel Isınma ve Su Kullanımının Farkında: 1 Damla Hareketi!Z kuşağı ile havadan sudan konuştuk… Gerçekten! Hem de sayısal ve bilimsel verilerle, içtiğimiz su, soluduğumuz hava tüm dünyada nereye gidiyor, “Küresel Isınma, İklim Değişikliği, Kuraklık…” yakınsa eğer peki ya geleceğimiz nasıl olacak tek tek konuştuk...
18.01.2021
Cem KılıçMilliyet Yazarı
Bahşiş hakkında her şeyBazı işlerde bahşiş temel ücrete yaklaşabilir hatta çoğu zaman geçer...
18.01.2021Ekonomi
Prof. Dr. Erol UlusoyMilliyet Yazarı
WhatsApp GSM’e rakip ‘lisans ücreti’ ödemeliDevlet GSM şirketlerinden lisans geliri elde ederken, aynı iletişimi sağlayan WhatsApp, Telegram gibi yabancı uygulamalar lisanssız çalışıyor ve Hazine bu nedenle büyük gelir kaybı yaşıyor...
18.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

vergiingilteretürkiyeABDson dakika haberler

Vergi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.