15 Yaş

15 Yaş

Son dakika 15 yaş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 15 yaş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 15 yaş haber sayfamızda...

15 Yaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.324 15 yaş haberi bulunmuştur.
Güzellik baskısı sosyal medyada başlıyor
Güzellik baskısı sosyal medyada başlıyor Sosyal Medyadaki Güzellik Baskısı Araştırması, sosyal medyada kız çocuklarının ‘güzellik baskısını’ yoğun olarak hissettiklerini ortaya koydu.
30.11.2021Gündem
Gündemdeki son gelişmeler nelerdi? | Haftayı Kaçırma Bülteni (22 - 28 Kasım 2021)
Gündemdeki son gelişmeler nelerdi? | Haftayı Kaçırma Bülteni (22 - 28 Kasım 2021)22 Kasım - 28 Kasım 2021 haftasında neler yaşandı? Gündemdeki son gelişmeleri kaçırdıysanız Milliyet.com.tr editörlerinin derlediği Haftayı Kaçırma bültenine bir göz atın...
26.11.2021Gündem
Dünyada her 3 kadından 1’i fiziksel veya cinsel şiddete maruz kalıyor
Dünyada her 3 kadından 1’i fiziksel veya cinsel şiddete maruz kalıyorBirleşmiş Milletler (BM) 'Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadınların Güçlendirilmesi Birimi (UN WOMEN) ülke direktörü Asya Varbanova, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında açıklamalarda bulundu. 16 günlük aktivizm ile kadına yönelik şiddete tanıklık eden insanların farkındalığını artırmayı hedeflediklerini söyleyen Varbanova, ‘’Dünyada 15 yaş üstü neredeyse üç kadından biri hayatları boyunca en az bir kere yakın partnerleri ya da parteri olmayan biri tarafından fiziksel ya da cinsel şiddete maruz bırakılıyor’’ dedi.
25.11.2021Gündem
30. yılımızda çağrımız aynı: Şiddete sessiz kalmayın!
30. yılımızda çağrımız aynı: Şiddete sessiz kalmayın!BM Kadın Birimi Ülke Direktörü Asya Varbanova, ‘Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı 16 Günlük Aktivizm’de şiddete sessiz kalmayın çağrısı yaptı.
25.11.2021Gündem
Rahatlatan açıklama geldi: Yüzde 100 önlüyor!
Rahatlatan açıklama geldi: Yüzde 100 önlüyor!Gelen son dakika haberine göre; Pfizer/BioNTech'in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının 12-15 yaş grubu üzerinde ciddi bir yan etkiye yol açmadan son derece etkili olduğu bildirildi.
22.11.2021Dünya
DSÖ'den 2025 tahmini: 1,27 milyara inmesi bekleniyor!
DSÖ'den 2025 tahmini: 1,27 milyara inmesi bekleniyor!Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sağlık Geliştirme Departmanı Direktörü Dr. Rüdiger Krech, "2025'te küresel tütün kullanıcı sayısının 1,27 milyara düşmesi bekleniyor." dedi.
16.11.2021Dünya
Kamuda 10 bin 870 görme engelli istihdam edildi
Kamuda 10 bin 870 görme engelli istihdam edildiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı İstanbul ve Ankara'daki görme engelliler rehabilitasyon merkezlerinde, 4 bin 630 kursiyer temel ve mesleki eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldı.
15.11.2021Ekonomi
Türk asıllı futbolcu Enes Sali Avrupa futbol tarihine geçti
Türk asıllı futbolcu Enes Sali Avrupa futbol tarihine geçtiRomanya formasını ilk kez giyen Türk asıllı Enes Sali, 15 yaş, 264 günle bir resmi A milli takım maçında sahaya çıkan en genç Avrupalı futbolcu oldu.
14.11.2021Dünya Kupası
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kamu çalışanlarına çağrı: Kimse sizin kılınıza dokunamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kamu çalışanlarına çağrı: Kimse sizin kılınıza dokunamaz'Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizlerin aracılığıyla tüm kamu görevlilerimize şu çağrıyı yapıyorum... Kardeşlerim, Türkiye'de ne mafyaya ne de mafya siyasetine yer vardır. Tehdit dilini siyasetlerinin öznesi haline getirenlerin bu ülkenin memurunu, öğretmenini, polisini, bürokratını rahatsız etmesine asla izin vermeyiz. Biz bu makamda olduğumuz sürece kimse sizin kılınıza dokunamaz." dedi. 3600 ek gösterge için de konuşan Erdoğan, "Önümüzdeki yıl sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planlıyoruz. Yıllar önce sözünü verdiğimiz 3600 ek gösterge meselesini sahiplenmeye çalışan CHP gibi fırsatçılar olduğunu görüyoruz." ifadelerini kullandı.
14.11.2021Siyaset
Burak İnce'nin hayali Barcelona
Burak İnce'nin hayali BarcelonaBundesliga'ya transfer olan Altınordulu futbolcu Burak İnce, "Küçüklüğümden beri Barcelona hayalim var. Messi'yi izleyerek büyüdüm. İnşallah onlar gibi olmak istiyorum" dedi.
Bakan Yanık açıkladı! Türkiye genelinde yapılacak
Bakan Yanık açıkladı! Türkiye genelinde yapılacakAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2022'de Türkiye genelinde boşanma araştırması yapılacağını bildirdi.
10.11.2021Ekonomi
TBMM'de bütçe görüşmesinde 'İstanbul Sözleşmesi' gerginliği
TBMM'de bütçe görüşmesinde 'İstanbul Sözleşmesi' gerginliğiTBMM'de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın bütçe görüşmesinde, Türkiye'nin çekildiği 'İstanbul Sözleşmesi'nin gerginliği yaşandı. HDP'li milletvekilleri 'İstanbul Sözleşmesi'ni geri getireceğiz ve uygulatacağız' yazılı pankartlar açarken, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, "Önce siz kendi içinizdeki tecavüzcüden kurtulun" diye seslendi.
10.11.2021Siyaset
Tuğberk Tanrıvermiş A Milli Takım teknik ekibine dahil oldu
Tuğberk Tanrıvermiş A Milli Takım teknik ekibine dahil olduSpezia U19 Teknik Direktörü Tuğberk Tanrıvermiş, A Milli Takım teknik ekibine dahil oldu.
7.11.2021Milli Takım
TBMM’den kadın CEO’lara davet
TBMM’den kadın CEO’lara davetTBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu bünyesinde kadın istihdamının artırılmasına yönelik alt komisyonun ilk toplantısı dün gerçekleşti.
4.11.2021Ekonomi
Seda Sayan: Aşk yok, iş var!
Seda Sayan: Aşk yok, iş var! Şarkıcı Seda Sayan ile kendisinden 15 yaş küçük Ata Çağlayan'ın yeni bir aşka yelken açtıkları iddiası magazin gündemine bomba gibi düşmüştü. Çağlayan'ın organizasyonuyla düzenlenen ödül töreninde sahne alan Sayan'dan açıklama geldi.
3.11.2021Cadde
Koyun Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır? Devlet Desteği Ve Kazancı Hakkında Bilgiler
Koyun Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır? Devlet Desteği Ve Kazancı Hakkında BilgilerÜlkemizdeki ekonomik sıkıntılar ve insanların uygun iş imkanı bulamaması sonucunda son zamanlarda tarım ve hayvancılık sektöründe artış gözlenmektedir. Koyun yetiştiriciliğe bunlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle koyun yetiştiriciliği hakkında birçok konu merak edilir. Koyun yetiştiriciliği nasıl yapılır? Devlet desteği ve kazancı hakkında bilgiler nelerdir tüm detayları ile derledik.
2.11.2021Evcil Hayvan
Tüm çocuklara ücretsiz
Tüm çocuklara ücretsizMarmaris Belediyesi’ne ait Netsel Marina yanında kurulan Güneş Lunapark, Cumhuriyet’in kuruluşunun 98...
1.11.2021Ege
Seda Sayan ve 15 yaş küçük  Ata Çağlayan aşkı belgelendi!
Seda Sayan ve 15 yaş küçük Ata Çağlayan aşkı belgelendi!Geçtiğimiz haftalarda Seda Sayan'ın kendisinden 15 yaş küçük organizatör Ata Çağlayan ile aşk yaşadığı gündeme bomba gibi düşmüştü. Çiftin aşkı önceki gün Ortaköy Ruby isimli mekanda resmen belgelendi.
25.10.2021Cadde
Bağımlılıkla savaşa 1.7 milyar TL kaynak
Bağımlılıkla savaşa 1.7 milyar TL kaynakSağlık Bakanlığı’nın 2022 yılı ödeneği 116 milyar TL olarak öngörüldü. Bağımlılıkla mücadeleye 1.7 milyar, koruyucu sağlık harcamaları için 38.7 milyar TL ödenek ayrıldı.
24.10.2021Gündem
Etkinliği kanıtlandı! Yüzde 93 koruma sağlıyor
Etkinliği kanıtlandı! Yüzde 93 koruma sağlıyorABD’de Pfizer-BioNTech’in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının 12-18 yaş grubunda yüzde 93 etkili olduğu açıklandı.
19.10.2021Dünya
Gelişmekte olan ülkelerde düşük sosyoekonomik durum obezite faktörü
Gelişmekte olan ülkelerde düşük sosyoekonomik durum obezite faktörüTürkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2019 verilerine göre, ülkemizde 15 yaş ve üzeri obeziteli bireylerin oranı yüzde 21,1’e yükseldi. Fizyolojik ve psikolojik birçok sağlık sorununu beraberinde getiren obezite, koronavirüs salgını sürecinde de ölüm riskini artırarak kritik konumunu korudu. Önlenmesi ve tedavisi giderek daha çok önem kazanan obezite hastalığı ile ilgili bilgiler veren Türkiye Obezite Araştırma Derneği (TOAD) Başkan Yardımcısı Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Dilek Yazıcı, obezitenin ortaya çıkmasında sosyoekonomik durumun önemine değindi.
18.10.2021Genel Sağlık
Organize İşler filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Organize İşler filmi kaç yılında çekildi?
Organize İşler filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Organize İşler filmi kaç yılında çekildi?Organize İşler filmi konusu ve oyuncu kadrosu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 2005 yılında çekilen filmde Yılmaz Erdoğan hem oynayıp hem filmin yönetmenliğini yaparken filmde Tolga Çevik, Cem Yılmaz, Demet Akbağ, Altan Erkekli ve Özgü Namal gibi birçok usta isim filmde rol almıştır. İşte Organize İşler filmi konusu ve oyuncu kadrosu...
16.10.2021Cadde
Bakan Özer: Türkiye'nin normalleşmesi için eğitim sisteminin normalleşmesi lazım
Bakan Özer: Türkiye'nin normalleşmesi için eğitim sisteminin normalleşmesi lazımMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, depreme karşı yenilenen Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yeniden hizmete açılması dolayısıyla düzenlenen törende, "Türkiye'nin normalleşmesi için eğitim sisteminin normalleşmesi lazım. En az iki doz aşı olmuş ve antikor oluşturmuş öğretmen sayımız yüzde 91'lere ulaştı" dedi.
15.10.2021Siyaset
Bakan Özer: Türkiye'nin normalleşmesi için eğitim sisteminin normalleşmesi lazım
Bakan Özer: Türkiye'nin normalleşmesi için eğitim sisteminin normalleşmesi lazımMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yeniden hizmete açılması dolayısıyla düzenlenen törende, "Türkiye'nin normalleşmesi için eğitim sisteminin normalleşmesi lazım. En az iki doz aşı olmuş ve antikor oluşturmuş öğretmen sayımız yüzde 91'lere ulaştı" dedi.
15.10.2021Gündem
Milli halterci Yusuf Fehmi Genç'in hedefi olimpiyat altın madalyası
Milli halterci Yusuf Fehmi Genç'in hedefi olimpiyat altın madalyasıDünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan milli halterci Yusuf Fehmi Genç, 2024 Paris Olimpiyatları'nda altın madalya kazanmayı hedefliyor.
9.10.2021Diğer

Benzer Haber Etiketleri

15 Yaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.