3D Printer

3D Printer

Son dakika 3d printer haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 3d printer gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 3d printer haber sayfamızda...

3D Printer

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 62 3d printer haberi bulunmuştur.
TEKNOFEST’e ziyaretçi yağmuru
TEKNOFEST’e ziyaretçi yağmuruTEKNOFEST yoğun yağmura rağmen, ziyaretçi akınına uğradı. Yağmur nedeniyle hava gösterisi iptal edildi ancak katılımcılar, alanda sergilenen uçaklar ile etkinlik standlarına büyük ilgi gösterdi.
24.09.2021Ekonomi
3D Yazıcı Nedir, Ne İşe Yarar? 3D Printer Nasıl Çalışır, Neler Yapılabilir?
3D Yazıcı Nedir, Ne İşe Yarar? 3D Printer Nasıl Çalışır, Neler Yapılabilir?Teknoloji ilerledikçe yeni yeni cihazlar ve makinalar hayatımızda yerini bulmaktadır. Kullanımlarına giderek alıştığımız ve onlarsız yapamadığımız teknolojiler gittikçe artmaktadır. Bunlardan bir tanesi de 3D yazıcılardır. 3D printer olarak da anılan bu yazıcılar, bir çok kolaylığı da beraberinde getirmiştir. Peki nedir bu kolaylıklar? 3D yazıcılar hangi alanlarda kullanılmaktadır? Bir nevi protitipleme mi yapmaktadır? İşte 3D printer hakkında bilgiler.
15.03.2021Eğitim
Zeka Gücü’nün parlak çocukları TEKNOFEST finallerinde
Zeka Gücü’nün parlak çocukları TEKNOFEST finallerindeTurkcell’in özel yetenekli çocukları geleceğin dünyasına hazırlamak amacıyla hayata geçirdiği Zeka Gücü Sınıfları, yüzlerce proje ile Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te finale kaldı. Türkiye’nin 30’dan fazla ilinde bulunan Zeka Gücü Sınıfları ile geleceğin teknoloji üreten nesilleri yetişiyor.
18.09.2020Teknoloji
Koronavirüse karşı 3D yazıcılarla siperlik üretimi başladı
Koronavirüse karşı 3D yazıcılarla siperlik üretimi başladıŞanlıurfa Teknokentteki bir firma ile Kahramanmaraş'taki Elbistan Bilim ve Sanat Merkezi, sağlık çalışanlarının koronavirüsle mücadelede korunmalarını sağlamak amacıyla yüz siperlikleri üretimine başladı.
26.03.2020Populer Bilim
Minecraft’ta farklı bir okul!
Minecraft’ta farklı bir okul!MediaCat dergisinin geleneksel olarak düzenlediği “The Cat Report 2019” sonuçları açıklandı. Raporda, Tohum Otizm Vakfı, Minecraft evrenine inşa ettiği “Farklı Bir Okul” projesiyle The Cat Report 2019 listesinin “En Yaratıcı Projeleri Gerçekleştiren Kurum” kategorisinde ilk üçe girdi.
12.01.2020Gündem
Güncel Sanat
Güncel SanatBİTMEDEN YETİŞİNSayfiye manzaraları seçkisiAntalya Kültür Sanat, Burcu Pelvanoğlu’nun küratörlüğünde düzenlenen “Bizim Sayfiyelerimiz: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki” başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor...
27.07.2019Cumartesi
Sağlıklı startup’lar!
Sağlıklı startup’lar!Türkiye’de sağlık alanındaki startup’lar da adlarından söz ettiriyor. Sağlık cihazları özellikle dış açık verilen ve ithalatın olduğu bir alan... Bu alandaki yerli startup’lar ülke ekonomisine de önemli katkılarda bulunuyor. Türkiye’de öne çıkan sağlık alanındaki startup’lara göz attık.
13.07.2019Ekonomi
Size özel mücevher için tezgah başına....
Size özel mücevher için tezgah başına....Elmasın madenden çıkışı ile başlayan mücevher üretimi, hem zahmetli hem de erbap olmayı gerektiren bir iş. Bu zorlu yolculuğu deneyimledik.
16.03.2019Cumartesi
Milli teknoloji hamlesi için 342 firmalı dev iş birliği
Milli teknoloji hamlesi için 342 firmalı dev iş birliğiSavunma, havacılık ve uzay sanayisinde faaliyet gösteren 27 firmanın katılımıyla Türkiye'nin en büyük kümelenmesi SAHA İstanbul'un üye sayısı 342'ye yükseldi. SAHA İstanbul'un yeni üyeleri arasında Türkiye'nin lider havacılık sanayi şirketi TUSAŞ, ülkedeki test ve değerlendirme altyapısının etkinliğinin artırılması ve güçlendirilmesi amacıyla kurulan TRTest de yer aldı.
22.01.2019Ekonomi
Turkcell’in ‘Zeka Küpü’ yenileniyor
Turkcell’in ‘Zeka Küpü’ yenileniyorEğitimde fırsat eşitliği vizyonu doğrultusunda yerli ve milli teknoloji üreten çocuklar, daha fazla başarı hikayesi yazabilsin diye ‘Zeka Gücü’ne dönüşüyor.  27 şehirdeki, 33 laboratuvar ile yola devam eden Zeka Gücü projesi, her geçen gün katlanarak gelişiyor.
5.10.2018Ekonomi
‘Genç Arıkovanı’na ödül yağmuru
‘Genç Arıkovanı’na ödül yağmuruTurkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nın liseli girişimciler için oluşturduğu Genç Arıkovanı’nda en başarılı projeler belirlendi.
31.07.2018Ekonomi
Bilgisayarda ‘oyun’ patlaması
Bilgisayarda ‘oyun’ patlamasıBilgisayar pazarına ‘oyun’ damga vuruyor. Oyun bilgisayarlarının satıştaki payı % 30’lara ulaştı. HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede, “Oyun alanı derya deniz” diye konuştu.
7.04.2018Ekonomi
HP'nin Türkiye'deki en iyi iş ortakları belli oldu
HP'nin Türkiye'deki en iyi iş ortakları belli olduTürkiye'de ve dünyada PC ve yazıcı alanlarındaki liderliğini sürdüren HP, geleneksel Kanal Toplantısı'nda 2017 yılının en iyi 16 iş ortağını seçti.
20.03.2018Ekonomi
Gayrimenkulün neferi olacak
Gayrimenkulün neferi olacak“Biz bu işin uluslararası markası olmak istiyoruz” diyerek yola çıktıklarını anlatan Erden Timur, yurtdışı projeler, Ar-Ge atağı ve Barcelona işbirliği sayesinde kısa sürede bu hedefi yakalayacaklarını belirtti.
16.03.2018Ekonomi
İstanbul’un cazibe merkezi Gaziosmanpaşa
İstanbul’un cazibe merkezi GaziosmanpaşaGaziosmanpaşa’da gerçekleşen yatırımlar hakkında Milliyet’e konuşan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “İlçedeki kentsel dönüşüm ve ulaşım ağının yaygınlaşması ile ilçemizi yaşanabilir modern bir şehre dönüştüreceğiz” dedi.
18.02.2018 Gündem
Ortaokul öğrencileri 3 boyutlu yazıcı ile çevre dostu kalem üretti
Ortaokul öğrencileri 3 boyutlu yazıcı ile çevre dostu kalem ürettiÜsküdar SEV Ortaokulu öğrencileri, NASA’nın uzay üssündeki görevlilerinin 3D printer ile gerekli malzemeleri üretmelerinden esinlenerek, akıllı tahtalarda kullanılan kalemleri kendileri ürettiler. Maker Kulübü öğrencileri, STEM atölyesinde 3D printer ile tasarladıkları kalemler, organik plastikten yapıldığı için çevre dostu özelliği de taşıyor.
26.12.2017Eğitim
Karaciğer naklinde  3D devrimi İzmir’de
Karaciğer naklinde 3D devrimi İzmir’deDünyada sadece ABD’de litaratüre geçen, cerrahlara ameliyat öncesi modelleme olanağı sunan karaciğer tomografisini 3D yazıcıyla basan Dokuz Eylül Üniversitesi, bir ilke daha imza attı
25.10.2017Ege
Geleceği şekillendirecek yazılımlar İstanbul'da büyük ilgi gördü
Geleceği şekillendirecek yazılımlar İstanbul'da büyük ilgi gördüAutodesk’in geliştirdiği yazılımların sektörleri nasıl şekillendirdiğinin anlatıldığı Autodesk University İstanbul’da 800’ü aşkın kişinin katılımıyla düzenlendi. Yeni beceriler edinme, inovatif yaklaşımları tanıma ve son teknolojileri takip edebilme olanağı sağlayan Autodesk Unıversity yerli ve yabancı pek çok konuşmacıyı ağırladı.
13.10.2017Teknoloji
“Oyunları kendi yazan bir nesil geliyor”
“Oyunları kendi yazan bir nesil geliyor”Jr. Robotics Bilim Okulu kodlamadan 3D yazıcı ile üretime, robotikten sanal gerçekliğe sunduğu eğitimlerle çocuk ve gençleri çağın yenilik ve gereklilikleriyle tanıştırıyor.
22.09.2017Cumartesi
Lenovo aktif kaleme sahip Yoga 720'yi tanıttı
Lenovo aktif kaleme sahip Yoga 720'yi tanıttıLenovo, dizüstü bilgisayardünyasında kategori öncüsüolan ve büyük hayran kitlesine sahip Yoga serisinin en son modeli Yoga 720’yi tanıttı.
15.08.2017Teknoloji
Her şey üç boyutlu  yazıcıdan çıkacak!
Her şey üç boyutlu yazıcıdan çıkacak!Üç boyutlu yazıcı teknolojisiyle her şeyi evde üretmek mümkün hale geliyor. Türk üreticiler de bu sektörde yerini alırken, dizüstü bilgisayar, kamera lensi, elbise gibi ilginç üretimlere imza atıyor
3.06.2017Ekonomi
Zeka küpünden icat çıkacak
Zeka küpünden icat çıkacakTurkcell, Zeka Küpü projesi kapsamında üstün ve özel yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi’yle (TEVİTÖL) iş birliğine gitti.
6.03.2017Ekonomi
Turkcell ve TEVİTÖL'den iş birliği
Turkcell ve TEVİTÖL'den iş birliğiTurkcell, üstün ve özel yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi'yle (TEVİTÖL) iş birliği yaptı
6.03.2017Ekonomi
Rusya'nın ilk 3D printer evi yapıldı
Rusya'nın ilk 3D printer evi yapıldıMoskova banliyösünde 3 boyutlu yazıcıdan çıkartılan ilk ev kuruldu. 38 metrekarelik evin yapımı 1 gün sürdü. işte o evin görüntüleri...
21.02.2017Teknoloji
Zaxe 3D yazıcıyı inceledik, test ettik
Zaxe 3D yazıcıyı inceledik, test ettikZaxe firmasının ürettiği Discover adlı 3D yazıcıyı inceledik.
11.09.2019Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

3D Printer ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.