5 Milyar Dolar

5 Milyar Dolar

Son dakika 5 milyar dolar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 5 milyar dolar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 5 milyar dolar haber sayfamızda...

5 Milyar Dolar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 31.721 5 milyar dolar haberi bulunmuştur.
ÖZEL | Süheyl Batum: Okan Buruk'u Guardiola'ya değişmeyiz!
ÖZEL | Süheyl Batum: Okan Buruk'u Guardiola'ya değişmeyiz! Galatasaray Kulübü başkan adayı Süheyl Batum, Fenerbahçe’nin Mourinho hamlesi için “Bizim böyle bir şeye ihtiyacımız yok. Biz zaten tarihi yazdık. Kim yazdı? Okan Buruk yazdı. O yüzden Pep Guardiola bile olsa, biz Okan Buruk’a değişmeyiz” ifadelerini kullandı.
17.05.2024 Galatasaray
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan Başbakanını resmi törenle karşıladı: ‘Ticaret hedefimiz beş milyar dolar’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan Başbakanını resmi törenle karşıladı: ‘Ticaret hedefimiz beş milyar dolar’ Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan Başbakanı ile düzenlediği toplantıda “Ticaret hacmimizde 3 milyar dolara ulaştık. Yeni hedef olarak 5 milyar dolar üzerinde durduk. Gürcistan’ın altyapı projelerine desteğe hazırız” dedi.
17.05.2024 Gündem
330 milyon dolarlık yatırım hazırlığı
330 milyon dolarlık yatırım hazırlığı Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, holdingin 2023 sonuçlarının açıklandığı toplantıda, sürdürülebilir ve sorumlu büyüme esaslı yönetim anlayışı benimsediklerini söyledi.
17.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 28 Şubat Davası sanıklarına af
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 28 Şubat Davası sanıklarına af Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; 28 Şubat Davası sanıkları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından affedildi. Resmi Gazete'de yer alan bir diğer önemli gelişme ise Dışişleri Bakanlığı'na yapılan atamalar oldu.
17.05.2024 Gündem
Bakan Tekin, Gürcistan Eğitim Bakanı Amilakhvari ile bir araya geldi
Bakan Tekin, Gürcistan Eğitim Bakanı Amilakhvari ile bir araya geldi Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Gürcistan Eğitim Bilim ve Gençlik Bakanı Sayın Giorgi Amilakhvari ile görüştü.
16.05.2024 Gündem
Ticaret Bakanı Bolat Gürcistan Ekonomi Bakanı ile görüştü
Ticaret Bakanı Bolat Gürcistan Ekonomi Bakanı ile görüştü Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Gürcistan Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Levan Davitashvili ile bir araya geldi.
16.05.2024 Gündem
Gürcistan Başbakanı Ankara'da! Erdoğan: Ticarette hedef 5 milyar dolar
Gürcistan Başbakanı Ankara'da! Erdoğan: Ticarette hedef 5 milyar dolar Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan Başbakanı Kobakhidze ile görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "FETÖ ve PKK başta olmak üzere terör örgütleri ve organize suç şebekeleriyle mücadelemizi daha etkin kılacak adımlar üzerinde durduk." ifadelerini kullandı. Erdoğan Gürcistan ile ticarette yeni hedefi de duyurdu.
16.05.2024 Gündem
ABD'ye net sermaye girişi oldu
ABD'ye net sermaye girişi oldu ABD Hazinesi Şubat ayının ardından Mart ayında da ülkeye net sermaye girişi yaşandığını açıkladı.
16.05.2024 Uzmanpara
Miçotakis'in Türkiye ziyaretiyle ilgili Bakan Fidan'dan flaş açıklama
Miçotakis'in Türkiye ziyaretiyle ilgili Bakan Fidan'dan flaş açıklama Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in Türkiye ziyaretiyle ilgili Dışişleri Bakanı Hakan Fidan açıklamalarda bulundu.
14.05.2024 Dünya
Cari işlemler açığı 10 ayda yüzde 45 azaldı
Cari işlemler açığı 10 ayda yüzde 45 azaldı Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, "Dış ticaret açığındaki gerilemeye hizmet ihracatımızdaki artış da eşlik etmektedir" dedi.
13.05.2024 Ekonomi
Bakan Bolat ABD ile ticarette hedefi açıkladı
Bakan Bolat ABD ile ticarette hedefi açıkladı Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "2023 yılı itibarı ile ABD ile 14,8 milyar doları ihracat olmak üzere, 33,5 milyar dolar olan ticaret hacmimizi sürdürülebilir bir ivme ile 100 milyar dolar düzeylerine çıkarmakta kararlıyız" dedi.
9.05.2024 Ekonomi
Cevdet Yılmaz açıkladı: Türkiye ilk defa 1.1 trilyon doların üzerinde ekonomik hacme ulaştı
Cevdet Yılmaz açıkladı: Türkiye ilk defa 1.1 trilyon doların üzerinde ekonomik hacme ulaştı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Tüm iş dünyamızı Azerbaycan'da enerji, elektronik, madencilik, tarım, sağlık, bilişim, inşaat sektörleri başta olmak üzere birçok alandaki imkanları değerlendirerek yeni imzalar atmaya davet ediyorum. Azerbaycan firmalarını da ülkemizin devamlı gelişmekte olan yatırım ortamını fırsata çevirmeye davet ediyorum. Geçen yıl itibariyle yüzde 4,5 büyüme kaydetti ekonomimiz. Dünya yüzde 3 büyürken, Türkiye yüzde 4,5 büyüdü ve ilk defa Türkiye 1,1 trilyon doların üzerinde ekonomik hacme ulaşmış oldu. Bununla dünyanın 17'inci büyük ekonomisi konumundayız" dedi.
8.05.2024 Ekonomi
Kuveyt ile altı alanda iş birliği
Kuveyt ile altı alanda iş birliği Cumhurbaşkanı Erdoğan, havaalanında bizzat karşıladığı Kuveyt Emiri Meşal elAhmed el-Cabir es-Sabah’a Devlet Nişan’ı takdim etti. İki ülke arasında 6 anlaşma imzalanırken, İslam ülkeleri arasındaki iş birliğinin önemine dikkat çekildi.
8.05.2024 Gündem
Kuveyt ile 6 anlaşma imzalandı! Erdoğan'dan İslam dünyasına çağrı: Filistin Devleti için çalışın!
Kuveyt ile 6 anlaşma imzalandı! Erdoğan'dan İslam dünyasına çağrı: Filistin Devleti için çalışın! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kuveyt Emiri Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın görüşmesinin ardından iki ülke arasında 6 anlaşma imzalandı. İletişim Başkanlığı'ndan görüşmeye ilişkin açıklama yapıldı.
7.05.2024 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Meksika'da önemli temaslar
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Meksika'da önemli temaslar TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meksika’nın başkenti Mexico City’de önemli temaslarda bulundu. Kurtulmuş Meksika Temsilciler Meclisi Başkanı Castillo ile bir araya geldi.
6.05.2024 Gündem
Erdoğan'dan Hamas'ın ateşkes kararı ile ilgili son dakika açıklaması
Erdoğan'dan Hamas'ın ateşkes kararı ile ilgili son dakika açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Hamas'ın ateşkes kararını değerlendirdi. Aynı adımın İsrail tarafından da atılması gerektiğini belirten Erdoğan, Batılı ülkelere çağrıda bulundu. Erdoğan ayrıca ekonomi, yabancı düşmanlığı, terörle mücadele ve kamuda tasarruf tedbirleriyle ilgili konuştu.
6.05.2024 Gündem
Nisan ihracatı 19.3 milyar $
Nisan ihracatı 19.3 milyar $ Türkiye, Nisan ayını 19,3 milyar dolarlık ihracatla tamamladı. Ocak-nisan dönemindeki ihracat ise 82,9 milyar dolara ulaştı.
4.05.2024 Ekonomi
Zeytinin en iyileri ödüllerini aldı
Zeytinin en iyileri ödüllerini aldı Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği’nin (EZZİB) düzenlediği törende en iyi sofralık zeytin firmaları ödüllerini aldı. Zeytin ihracatında hedefin ise 1.5 milyar dolar olduğu açıklandı.
27.04.2024 Ege
Karadeniz kıyısı - Podişor Doğal Gaz Boru Hattı projesinde, boru indirme töreni
Karadeniz kıyısı - Podişor Doğal Gaz Boru Hattı projesinde, boru indirme töreni Kalyon Holding'in yapımını üstlendiği Romanya'nın Karadeniz kıyısı - Podişor Doğal Gaz Boru Hattı projesinde, boru indirme töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Türkiye müteahhitlik hizmetlerinde kendisini ispatlamış bir ülke. Dünyada, Çin'den sonra ikinci konumdayız. İlk 250 firmadan 40'ı Türk şirketi. Romanya'da da son dönemlerde özellikle bunun bir ivme kazandığını görüyoruz. Şu anda 11 bir milyar dolar civarında bir müteahhitlik hacmine ulaşmış durumdayız. Bunun artarak devam etmesini diliyoruz." dedi.
26.04.2024 Ekonomi
550 milyon dolarlık yeni kaynak sağladı
550 milyon dolarlık yeni kaynak sağladı VakıfBank, vadesiz ve 5. yıldan sonra erken itfa opsiyonuna sahip, tamamı yurtdışı yerleşik kurumsal yatırımcılar tarafından satın alınan 550 milyon dolarlık ilave ana sermaye ihracını tamamladığını duyurdu.
19.04.2024 Ekonomi
ABD'ye şubatta net sermaye girişi oldu
ABD'ye şubatta net sermaye girişi oldu ABD Hazinesi, 2024 yılının ilk ayında yaşanan çıkışın ardından şubat ayında ülkeye net sermaye girişi yaşandığını açıkladı.
18.04.2024 Uzmanpara
“Cari işlemler açığı 31,8 milyar dolara geriledi”
“Cari işlemler açığı 31,8 milyar dolara geriledi” Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Dış ticarette yaşanan olumlu gelişmeler neticesinde, 2023 yılı Mayıs ayında 60,1 milyar dolar olarak gerçekleşen yıllıklandırılmış cari işlemler açığı sonraki aylarda toplam 28,3 milyar dolar azalarak 2024 Şubat ayı itibariyle 31,8 milyar dolara geriledi" dedi.
17.04.2024 Ekonomi
Güneydoğu’dan 3 milyar $ ilk çeyrek ihracatı
Güneydoğu’dan 3 milyar $ ilk çeyrek ihracatı Güneydoğu Anadolu, depreme rağmen ihracatla ekonomiye en fazla katkı sağlayan bölgelerden biri olmaya devam ediyor. Yılın ilk çeyreğinde toplam 187 ülkeye ihracat yapan bölge ihracatı 2.9 milyar $ olarak gerçekleşti.
16.04.2024 Ekonomi
Kripto para piyasası sert düşüş sonrası toparlanıyor
Kripto para piyasası sert düşüş sonrası toparlanıyor Hafta sonu gerçekleşen sert düşüş sonrası yatırımcıları tedirgin eden kripto para piyasası Hong Kong'dan gelen ETF onayı haberi ile yeni haftaya güçlü başladı.
15.04.2024 Uzmanpara
İhracat ilk çeyrek rekorunu kırdı
İhracat ilk çeyrek rekorunu kırdı Mart ayında ihracat 22.5 milyar dolar oldu. Mart ihracatı yüzde 4.1 daralsa da 63.7 milyar dolarla ilk çeyrek rekoru kırıldı.
5.04.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

5 Milyar Dolar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.