Dış Ticaret

Dış Ticaret

Son dakika Dış ticaret haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dış ticaret gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dış ticaret haber sayfamızda...

Dış Ticaret

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.920 dış ticaret haberi bulunmuştur.
İlker Aycı kimdir kaç yaşında? THY Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İlker Aycı hayatı ve kariyeri...
İlker Aycı kimdir kaç yaşında? THY Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İlker Aycı hayatı ve kariyeri...İlker Aycı kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanlığı görevlerini yürüten İlker Aycı 1971 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İşte İlker Aycı hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...
27.01.2022Gündem
Survivor Ayşıl kimdir kaç yaşında mesleği nedir? Survivor 2022 All Star eleme adayı Ayşıl Özaslan aslen nereli, elendi mi?
Survivor Ayşıl kimdir kaç yaşında mesleği nedir? Survivor 2022 All Star eleme adayı Ayşıl Özaslan aslen nereli, elendi mi?Survivor 2022 All Star kadrosuna yedeklerden dahil olan ve bu hafta etkisiz performansı nedeniyle sürgün adasına gönderilen üçüncü isim olan Ayşıl Özaslan hayatı ve kariyeri hakkında araştırmalar devam ediyor. Peki Survivor Ayşıl kimdir?
27.01.2022Cadde
Survivor Ayşıl kimdir kaç yaşında? Survivor Ayşıl Özaslan ne zaman yarıştı, aslen nereli mesleği ne?
Survivor Ayşıl kimdir kaç yaşında? Survivor Ayşıl Özaslan ne zaman yarıştı, aslen nereli mesleği ne?Survivor 2022 All Star kadrosuna yedeklerden dahil olan isimlerden olan Ayşıl Özaslan parkur performansı ile Ünlüler takımında hayal kırıklığına neden oldu. Haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kaybeden Ünlüler takımı Mert'i sürgün adasına gönderirken üçüncü dokunulmazlığın kaybedilmesinin ardından yarışmaya yeni dahil olan Ayşıl üçüncü eleme adayı olarak potaya gönderildi. Peki Survivor Ayşıl kimdir kaç yaşında, aslen nereli?
25.01.2022Cadde
İstanbul Metro Durakları ve İsimleri Nelerdir? 2022 İstanbul Metro Sefer Saatleri
İstanbul Metro Durakları ve İsimleri Nelerdir? 2022 İstanbul Metro Sefer Saatleriİstanbul’un trafik yükünü önemli ölçüde azaltan metro ağı her gün milyonlarca insan taşıyor. İstanbul’da toplamda 8 metro hattı bulunur. Bunlar M1A, M1B, M2, M3, M4, M5, M6 ve M7 şeklindedir. M4, M5 metro hattı Anadolu Yakası’nda hizmet verir ve güzergahları farklıdır. Sefer saatleri ve sayıları hafta içi ve hafta sonu günlerine göre değişiklik gösterir. İstanbul metro sefer saatleri ve haritasını merak ediyorsanız “İstanbul Metro Durakları ve İsimleri 2022” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
25.01.2022Gündem
Orta Karadeniz’den 2,2 milyar dolarlık ihracat yapıldı
Orta Karadeniz’den 2,2 milyar dolarlık ihracat yapıldıOrta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran, “2021 yılında idarelerimizden toplam 2 milyar 225 milyon 767 bin 790 USD tutarında ihracat, 2 milyar 937 milyon 555 bin 417 USD tutarında ithalat işlemi gerçekleştirilmiştir” dedi.
25.01.2022Ekonomi
Çin’in dış ticaret hacmi rekor seviyede
Çin’in dış ticaret hacmi rekor seviyedeÇin Ticaret Bakanlığı yetkilisi, Çin’in 2021 yılındaki dış ticaret hacminin rekor seviyeye ulaştığını söyledi. Yetkili, Çin’in mal ihracat ve ithalat hacminin yüzde 21,4 artarak 39,1 trilyon yuana ulaştığını da açıkladı.
25.01.2022Uzmanpara
Çelik üretimi rekor kırdı
Çelik üretimi rekor kırdıTürkiye’nin ham çelik üretimi 2021 yılında 40 milyon tonu aşarak rekor kırdı.
24.01.2022Uzmanpara
Türk limanları ticaretin ve turizmin kalbi oldu
Türk limanları ticaretin ve turizmin kalbi olduTürkiye’nin limanları kapasitelerini artırmaya ve büyümeye devam ediyor. Ticarette 2021 yılında Türkiye’nin limanlarında elleçlenen yük miktarı 526 milyon tona ulaştı. Turizmde ise 2022 yılında bini aşkın kruvaziyer gemisinin Türk limanlarını ziyaret etmesi bekleniyor.
24.01.2022Ekonomi
4 milyon haneye doğal gaz desteği
4 milyon haneye doğal gaz desteğiCumhurbaşkanlığı Kabinesi, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Toplantının ardından konuşan Erdoğan, "Şu ana kadar 163 milyar liralık mevduat, kur korumalı sisteme geçmiştir." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Kömür yardımı alan hanelerden isteyenlerin bunu doğal gaz olarak da kullanabilmelerini sağlayacak düzenlemeyle doğal gaz desteğinden yaklaşık 4 milyon hane yararlanacaktır." dedi.
20.01.2022Siyaset
Kamerunlu'dan komedi filmi gibi dolandırıcılık
Kamerunlu'dan komedi filmi gibi dolandırıcılıkİstanbul'da ortak oldukları öğrenilen iş insanı L.T. ve H.K., Türkiye'ye turist olarak giren Kamerunlu A.A.R. tarafından üst üste iki defa dolandırıldı.
18.01.2022Gündem
2021 Borsa İstanbul için rekorlar yılı oldu
2021 Borsa İstanbul için rekorlar yılı oldu2021 yılında 52 şirket ile halka arz sayısında rekor kırıldı. Bundan önceki rekor, 35 halka arz ile 1990 yılına aitti. Borsa İstanbul’un 2021 yılını değerlendiren Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Geçen yıl Borsa İstanbul’da halka arz olan şirket sayısı, yatırımcı sayısı, endeks değerleri ve işlem hacimlerinde rekorlar kırıldı” dedi.
17.01.2022Uzmanpara
DEİK Ticari Diplomasi Ödülleri sahiplerini buldu
DEİK Ticari Diplomasi Ödülleri sahiplerini bulduDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "DEİK Ticari Diplomasi Ödülleri" yapılan törenle sahiplerine verildi. Toplamda 6 kategoride 12 ödülün verildiği törene Ticaret Bakanı Mehmet Muş , DEİK Başkanı Nail Olpak, DEİK yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile DEİK iş konseyleri başkanları katıldı.
15.01.2022Haberler
DEİK Ticari Diplomasi Ödülleri! Bakan Muş'tan açıklama
DEİK Ticari Diplomasi Ödülleri! Bakan Muş'tan açıklamaDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "DEİK Ticari Diplomasi Ödülleri" yapılan törenle sahiplerine verildi. Toplamda 6 kategoride 12 ödülün verildiği törene Ticaret Bakanı Mehmet Muş , DEİK Başkanı Nail Olpak, DEİK yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile DEİK iş konseyleri başkanları katıldı.
15.01.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Görev biliyoruz' dedi ve açıkladı! Tüm yatırımcılara destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Görev biliyoruz' dedi ve açıkladı! Tüm yatırımcılara destekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batı Kipaş Kâğıt Fabrikası Resmî Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hükümet olarak yerli yabancı ayırt etmeden Türk ekonomisine güvenen herkese sahip çıkıyoruz. Üreten, ihraç eden, insanımızın iş aş sahibi olmasını sağlayan tüm yatırımcılara destek vermeyi görev biliyoruz.' dedi.
15.01.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Görev biliyoruz' dedi ve açıkladı! Tüm yatırımcılara destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Görev biliyoruz' dedi ve açıkladı! Tüm yatırımcılara destekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batı Kipaş Kâğıt Fabrikası Resmî Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hükümet olarak yerli yabancı ayırt etmeden Türk ekonomisine güvenen herkese sahip çıkıyoruz. Üreten, ihraç eden, insanımızın iş aş sahibi olmasını sağlayan tüm yatırımcılara destek vermeyi görev biliyoruz.' dedi.
15.01.2022Siyaset
Türkiye'nin ilk madencilik lisesi 2 bakanın katılımı ile açıldı
Türkiye'nin ilk madencilik lisesi 2 bakanın katılımı ile açıldıBalıkesir’in İvrindi ilçesinde yapımı tamamlanan ve ‘Türkiye’nin ilk maden lisesi’ olma özelliğini taşıyan Nurettin Çarmıklı Madencilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katıldığı tören ile açıldı.
14.01.2022Ekonomi
Çin'in ihracatında büyük artış
Çin'in ihracatında büyük artışÇin'in ihracatı 2021 yılının tamamında yüzde 29,9 artış gösterdi. İthalatta artış ise yüzde 30,1 olarak gerçekleşti.
14.01.2022Uzmanpara
Bakan Pakdemirli: Brusella, şarbon ve veba aşılarının bedelini almayacağız
Bakan Pakdemirli: Brusella, şarbon ve veba aşılarının bedelini almayacağızManisa ziyareti kapsamında Kula ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hayvan sağlığının insan sağlığı kadar önemli olduğunun altını çizerek,"Sığır brusella, koyun, keçi brusella, şarbon ve veba aşılarının aşı bedelini bundan sonra inşallah almayacağız. Ayrıca tüberkülin testinin bedeli de yetiştiricilerimizden alınmayacak. Bu aşıların sadece uygulama ücretleri alınacak. Aşı bedellerinin alınmaması ile birlikte aşılama oranlarının artacağına inanıyoruz. Hastalıktan gelen verim kayıplarının böylelikle önleneceğini düşünüyoruz" dedi.
13.01.2022Ekonomi
İhracat birim değer endeksi arttı
İhracat birim değer endeksi arttıİhracat birim değer endeksi kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,7 arttı.
12.01.2022Uzmanpara
Kuveyt Türk çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Kuveyt Türk 2022'de kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?
Kuveyt Türk çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Kuveyt Türk 2022'de kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?Türkiye'de faaliyet gösteren özel bankalar arasında yer alan Kuveyt Türk çalışma saatleri vatandaşlar tarafından sıkça araştırılmaya devam ediyor. Kuveyt Türk müşterisi olan vatandaşlar banka şubelerinde olan işlemlerini halledebilmek için bankanın çalışma saatlerini araştırıyor. Peki Kuveyt Türk mesaiye saat kaçta başlıyor?
11.01.2022Gündem
Cari işlemler hesabı açıklandı
Cari işlemler hesabı açıklandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan (TCMB) yapılan açıklamaya göre, cari işlemler hesabı kasım ayında 2,68 milyar dolar açık verdi.
11.01.2022Uzmanpara
Cari işlemler hesabı belli oldu
Cari işlemler hesabı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan (TCMB) yapılan açıklamaya göre, cari işlemler hesabı kasım ayında 2,68 milyar dolar açık verdi.
11.01.2022Ekonomi
HSBC Türkiye’den dış ticaret için uygulama
HSBC Türkiye’den dış ticaret için uygulamaHSBC Türkiye, müşterilerine sunduğu dijital hizmetlere bir yenisini daha eklediğini duyurdu.
11.01.2022Ekonomi
Bakan Muş: 2021 yılını dış ticarette önemli bir başarıyla kapattık
Bakan Muş: 2021 yılını dış ticarette önemli bir başarıyla kapattıkTicaret Bakanı Mehmet Muş, "2021 yılını dış ticarette önemli bir başarıyla kapatarak geride bıraktık. 2022 yılıyla ilgili iddialı bir hedefle yola çıkmış bulunuyoruz. Önümüzdeki dönemde Türkiye ihracatını artırmak suretiyle cari fazla veren ülke hedefine ulaşmış olacaktır. Ekonomimizin yüzde 9’un üzerinde bir büyüme gerçekleştireceğini bekliyoruz. Böyle bir büyüme rakamıyla çok düşük bir cari açıkla 2021 yılının kapanacağını düşünüyoruz" dedi.
7.01.2022Ekonomi
Dış Ticaret Beklenti Anketi açıklandı
Dış Ticaret Beklenti Anketi açıklandıTicaret Bakanlığı, İhracat Beklenti Endeksi'nin bu yılın ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre 15,5 puan gerileyerek 115,8 olduğunu açıkladı. 2022 yılı 1'inci çeyrek İthalat Beklenti Endeksi 118,8 olarak gerçekleşti.
7.01.2022Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Dış Ticaret ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.