Dış Ticaret

Dış Ticaret

Son dakika Dış ticaret haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dış ticaret gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dış ticaret haber sayfamızda...

Dış Ticaret

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.151 dış ticaret haberi bulunmuştur.
Mustafa Destici: Finlandiya ve İsveç terör örgütleriyle iş birliğini sona erdirmeli
Mustafa Destici: Finlandiya ve İsveç terör örgütleriyle iş birliğini sona erdirmeliBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Finlandiya ve İsveç, Türkiye’nin mücadele ettiği terör örgütleriyle iş birliğini ve irtibatını sona erdirmeli, terör örgütü mensuplarını korumaktan vazgeçmeli, bu konularda somut ve tatmin edici adımlar atmalıdır. Büyük Birlik Partisi olarak içinde bulunduğumuz süreci ve ağır şartları doğru analiz ettiğimizi, doğru bir siyaset izlediğimizi ve doğru yerde durduğumuzu düşünüyoruz. Bu istikamette yolumuza devam edeceğiz” dedi.
18.05.2022Siyaset
Fuat Oktay, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile bir araya geldi
Fuat Oktay, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile Türkiye-Cezayir İş Yatırım Forumu'nda bir araya geldi. Burada konuşan Oktay, "Cezayir'de faaliyet gösteren yaklaşık bin 400'ü aşkın Türk şirketi, 30 bin Cezayirli kardeşimize sağladığı istihdam ile Cezayir ekonomisine katkı sunmaktadır. Biz Cezayir'i bir pazar olarak değil, bölgedeki en önemli ticaret ve üretim ortaklarımızdan biri olarak görüyoruz. Cezayir'in Mağrip bölgesinde ve Afrika kıtasında barış ve huzurun tesisi ve korunmasında kilit öneme sahip olduğu bilincindeyiz" dedi. Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ise Türk iş insanlarına yatırım çağrısı yaptı.
17.05.2022Gündem
Cari denge 5,55 milyar dolar açık verdi
Cari denge 5,55 milyar dolar açık verdiCari işlemler açığı, Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 2 milyar 229 milyon dolar artarak 5 milyar 554 milyon dolar olarak gerçekleşti.
16.05.2022Ekonomi
Cari işlemler açığı yükseldi
Cari işlemler açığı yükseldiCari işlemler açığı mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre 2 milyar 229 milyon dolar yükselerek 5 milyar 554 milyon dolar olarak gerçekleşti.
16.05.2022Uzmanpara
Dış ticaret endeksleri belli oldu
Dış ticaret endeksleri belli olduİhracat birim değer endeksi Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %10,7 arttı. Endeks bir önceki yılın aynı ayına göre, gıda, içecek ve tütünde %6,0, ham maddelerde (yakıt hariç) %16,8, yakıtlarda %79,1 ve imalat sanayinde (gıda, içecek, tütün hariç) %7,9 arttı.
16.05.2022Ekonomi
Dış ticaret endeksleri belli oldu
Dış ticaret endeksleri belli olduİhracat birim değer endeksi mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %10,7 arttı. İthalat birim değer endeksi ise aynı dönemde %33,7 yükseldi.
16.05.2022Uzmanpara
Son dakika:  Bakanlıktan 'Türkiye Hindistan'dan buğday ithal ediyor' iddiasına yalanlama
Son dakika: Bakanlıktan 'Türkiye Hindistan'dan buğday ithal ediyor' iddiasına yalanlamaSon dakika haberine göre; Tarım ve Orman Bakanlığı, Hindistan'dan buğday ithalatı yapıldığına ilişkin iddiaları yalanlayarak, "Dünyanın ilk 10 tarım ülkesinden biri olan Türkiye, güçlü tarımsal alt yapısı ile her geçen gün artan ülke nüfusunun gıda ihtiyacını karşılamaktadır. Türkiye ayrıca 25 milyar dolar tarım ve gıda ürünleri ihracatı ile net ihracatçı konumdadır" açıklamasını yaptı.
15.05.2022Ekonomi
İzmir ile Gaziantep güçlerini birleştirdi
İzmir ile Gaziantep güçlerini birleştirdi112 kişilik heyet ile Gaziantep’te temaslarda bulunan İZTO, ihracat başta olmak üzere teknoloji, inovasyon turizm ve gastromi alanlarında ortak projeler üretecek
13.05.2022Ege
Bakan Kirişci rakamlarla açıkladı: 207 ülkeye 2 binden ihracat yapıyoruz
Bakan Kirişci rakamlarla açıkladı: 207 ülkeye 2 binden ihracat yapıyoruzTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Türkiye, tarım ve orman sektörlerinde kendine yeten net ihracatçı bir ülkedir. 207 ülkeye 2 binden fazla tarımsal ürün ihracatı gerçekleştirmekteyiz. 17,7 milyar doları son 3 yılda olmak üzere, 19 yılda 85,3 milyar dolar dış ticaret fazlası verdik" dedi.
11.05.2022Ekonomi
Bakan Varank duyurdu! Kazakistan ile 10 milyar dolarlık hedef
Bakan Varank duyurdu! Kazakistan ile 10 milyar dolarlık hedefSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kazakistan ve Türkiye arasındaki ilişkilerin Orta Asya’daki ilişkilere örnek olacak seviyede olduğunu belirterek, “Daha önce dış ticaret anlamında koyduğumuz 10 milyar dolarlık bir hedef var. Bu hedefe ulaşmak için biraz yolumuz var. Şu anda 3 milyar dolarlık bir dış ticaret hacmimiz var. ama bunu da birçok kanalı geliştirerek artıracağımıza inanıyoruz” dedi.
10.05.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan konut finansmanında müjdeleri sıraladı, alınan kararları duyurdu
Cumhurbaşkanı Erdoğan konut finansmanında müjdeleri sıraladı, alınan kararları duyurduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. "Konut almak isteyen ve konut yapan firmalarımızla ilgili müjdemiz var" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan peş peşe yeni kararları duyurdu. Erdoğan ayrıca, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz." açıklamasında bulundu.
10.05.2022Haberler
Erdoğan konut finansmanında müjdeleri sıraladı, alınan kararları duyurdu
Erdoğan konut finansmanında müjdeleri sıraladı, alınan kararları duyurduSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. "Konut almak isteyen ve konut yapan firmalarımızla ilgili müjdemiz var" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan peş peşe yeni kararları duyurdu. Erdoğan ayrıca, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz." açıklamasında bulundu.
11.05.2022Siyaset
65 ülkeden sonra borsaya açılıyor
65 ülkeden sonra borsaya açılıyorBorsada işlem görmek için gün sayan Yayla Agro Gıda’nın Başkanı Hasan Gümüş, Türkiye ve global arenada atacakları etkili adımlarla sağlıklı büyümeyi hızlandıracaklarını söyledi.
8.05.2022Ekonomi
Yurt dışından ilaca belgesiz izin
Yurt dışından ilaca belgesiz izinGümrükler Genel Müdürlüğü’nce Türkiye genelindeki gümrük ve dış ticaret bölge müdürlüklerine gönderilen genelgede, posta ve hızlı kargo taşımacılığına ilişkin işlemlerle ilgili bilgi verildi.
7.05.2022Gündem
Tüm zamanların ihracat rekoru
Tüm zamanların ihracat rekoruTicaret Bakanı Mehmet Muş, “Nisan ayında ihracatımız tüm zamanların rekorunu kırarak 23.4 milyar dolar olarak gerçekleşti” dedi.
6.05.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: Türkiye'de 1,7 milyar çiçek üretiliyor
Bakan Kirişci: Türkiye'de 1,7 milyar çiçek üretiliyorİZMİR'in Bayındır ilçesinde 23'üncüsü düzenlenen Çiçek Festivali'ne katılan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Türkiye'de 1,7 milyar adet çiçek üretiliyor. Bu üretimimiz karşılığında yaptığımız ihracat 2021 yılı itibarıyla 121 milyon dolara yükselmiş durumda" dedi.
5.05.2022Ekonomi
Nisan ayında ihracat rekor kırdı
Nisan ayında ihracat rekor kırdıNisan ayında geçen yılın aynı ayına göre ihracat yüzde 24,6 artışla 23,4 milyar dolar oldu ve tüm zamanların aylık ihracat rekoru kırıldı.
5.05.2022Uzmanpara
Bakan Muş açıkladı! İhracatta tarihi rekor
Bakan Muş açıkladı! İhracatta tarihi rekorTicaret Bakanı Mehmet Muş, Nisan ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Buna göre Nisan ayı ihracatında yeni rekor geldi.
5.05.2022Ekonomi
‘İsrafı mutfakta önleyebilirsiniz’
‘İsrafı mutfakta önleyebilirsiniz’En çok israfın, taze tüketme alışkanlığı nedeniyle ekmek ve sebze-meyvede olduğunu belirten Konak Tarım ve Orman İlçe Müdürü Çiftçi, Gıdanı Koru kampanyası kapsamında mutfak atölyeleriyle farkındalık yarattıklarını belirtti.
4.05.2022Ege
İstanbul Metro Durakları ve İsimleri Nelerdir? 2022 İstanbul Metro Sefer Saatleri
İstanbul Metro Durakları ve İsimleri Nelerdir? 2022 İstanbul Metro Sefer Saatleriİstanbul’un trafik yükünü önemli ölçüde azaltan metro ağı her gün milyonlarca insan taşıyor. İstanbul’da toplamda 8 metro hattı bulunur. Bunlar M1A, M1B, M2, M3, M4, M5, M6 ve M7 şeklindedir. M4, M5 metro hattı Anadolu Yakası’nda hizmet verir ve güzergahları farklıdır. Sefer saatleri ve sayıları hafta içi ve hafta sonu günlerine göre değişiklik gösterir. İstanbul metro sefer saatleri ve haritasını merak ediyorsanız “İstanbul Metro Durakları ve İsimleri 2022” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
4.05.2022Gündem
Yabancı yatırımcının İzmir’e ilgisi büyük
Yabancı yatırımcının İzmir’e ilgisi büyükİzmir’e yapılan yabancı yatırımlarda Almanya, İran ve Hollanda başı çekiyor. İzmir’de 2011-2019 yılları arası her yıl 100’ün üzerinde yabancı sermayeli firma kuruldu.
4.05.2022Ekonomi
Türkiye, Rusya ile ticaretini masaya yatırdı: Acil ro-ro hattı!
Türkiye, Rusya ile ticaretini masaya yatırdı: Acil ro-ro hattı!Ukrayna müdahalesinin ardından devreye giren yaptırımlar, tüm dünya ticaretini etkilerken, Türkiye de Rusya ile ticaretini masaya yatırdı.
30.04.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: Tarımımız her geçen gün daha da güçleniyor
Bakan Kirişci: Tarımımız her geçen gün daha da güçleniyorTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Erzincan'da tarım sektörünün temsilcileri ile bir araya geldi. Bakan Kirişci, "Özellikle pandemi ve daha sonra Rusya- Ukrayna savaşı bize gösterdi ki teknoloji ile doymamız mümkün değil" dedi.
29.04.2022Ekonomi
Çin'in dış ticareti arttı
Çin'in dış ticareti arttıÇin’de mart ayında dış ticaret hacminin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artarak 3 trilyon 871 milyar 100 milyon yuana ulaştığı bildirildi.
29.04.2022Uzmanpara
Dış ticaret istatistikleri belli oldu
Dış ticaret istatistikleri belli olduMart ayında genel ticaret sistemine göre ihracat %19,8, ithalat %30,7 arttı.
29.04.2022Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Dış Ticaret ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.