Dış Ticaret

Dış Ticaret

Son dakika Dış ticaret haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dış ticaret gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dış ticaret haber sayfamızda...

Dış Ticaret

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.269 dış ticaret haberi bulunmuştur.
İsrail'e ihracat kısıtlaması hakkında açıklama
İsrail'e ihracat kısıtlaması hakkında açıklama Ticaret Bakanlığı sosyal medya hesabından İsrail'e ihracat kısıtlaması ile ilgili açıklama metni yayımladı.
16.04.2024 Uzmanpara
Ticaret Bakanlığı’ndan İsrail'e ihracat kısıtlaması hakkında açıklama
Ticaret Bakanlığı’ndan İsrail'e ihracat kısıtlaması hakkında açıklama Ticaret Bakanlığı sosyal medya hesabından İsrail'e ihracat kısıtlaması ile ilgili açıklama metni yayımladı.
16.04.2024 Ekonomi
‘Yeni İpek Yolu’ için önemli hamle
‘Yeni İpek Yolu’ için önemli hamle Türkiye ve Irak arasındaki dış ticaret hacminin yükselmesi amacıyla Yeni İpek Yolu için büyük önem taşıyan Ovaköy Sınır Kapısı açılacak. Proje, Avrupa’dan Körfez ülkelerine kadar geniş bir bölgeyi etkileyecek.
13.04.2024 Ekonomi
Almanya'nın ihracatı beklentilerin üzerinde geriledi
Almanya'nın ihracatı beklentilerin üzerinde geriledi Almanya'nın ihracatı Şubat ayında beklentilerin üzerinde bir düşüş gösterirken, ithalatta tahminlerin aksine artış yaşandı.
8.04.2024 Uzmanpara
Türkiye'nin en genç muhtarı mührü babasından alarak göreve başladı
Türkiye'nin en genç muhtarı mührü babasından alarak göreve başladı Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde 19 yaşındaki Özkan Bozdoğan, en yakın rakibini 2 oy farkla geçerek muhtarlık seçimlerini kazandı. Türkiye'nin en genç muhtarı olan Bozdoğan, seçimleri kazanması ve mazbatasını almasının ardından önceki muhtar babasından da mührü alarak resmen göreve başladı.
6.04.2024 Haberler
Piyasalar için erken bayram
Piyasalar için erken bayram BIST 100 Endeksi günü 9.618 puandan tamamlayarak yeni rekora imza attı. Günlük kazanç yüzde 5.5’e yaklaştı. Borsada işlemler bayram öncesi pazartesi ve salı da sürecek.
6.04.2024 Ekonomi
2. Çeyrek Dış Ticaret Beklenti Anketi açıklandı
2. Çeyrek Dış Ticaret Beklenti Anketi açıklandı 2024 yılı 2. çeyrek ihracat beklenti endeksi bir önceki çeyreğe göre 18,4 puan artarak 123,3 oldu.
5.04.2024 Uzmanpara
Şimşek dış ticaret rakamlarını değerlendirdi
Şimşek dış ticaret rakamlarını değerlendirdi Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından dış ticaret rakamlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
5.04.2024 Uzmanpara
Bakan Şimşek:  Artan dış kaynak girişi makro finansal istikrarımızı güçlendiriyor
Bakan Şimşek: Artan dış kaynak girişi makro finansal istikrarımızı güçlendiriyor Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından dış ticaret rakamlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
5.04.2024 Ekonomi
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 Teknoloji Lideri
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 Teknoloji Lideri Teknolojinin iş hayatına olan etkisinin ve dijital dönüşüm çalışmalarının zirveye çıktığı 'yapay zeka çağı'nda teknoloji liderleri şirketleri geleceğe taşıyor...
15.04.2024 Milliyet Executive
Ali Erbaş: Birbirimize karşı güven duymalıyız
Ali Erbaş: Birbirimize karşı güven duymalıyız Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Edirne'de 'Selimiye Gölgesinde Edirne- Balkan Buluşması' iftar programına katıldı. Erbaş, "Toplum olarak, millet olarak ve insanlık olarak sevgi, saygı, sadakat ve sabır ile hareket edersek insanlık olarak selamete ulaşırız. Ramazan ayı bize bunları öğretiyor" dedi.
4.04.2024 Gündem
Mart ayı dış ticaret rakamları açıklandı
Mart ayı dış ticaret rakamları açıklandı 2024 yılı Mart ayında ihracat 22 milyar 578 milyon dolar, ithalat 30 milyar 95 milyon dolar ve dış ticaret açığı 7 milyar 517 milyon dolar olarak gerçekleşti.
4.04.2024 Uzmanpara
Bakan Bolat'tan ihracat açıklaması
Bakan Bolat'tan ihracat açıklaması Ticaret Bakanı Ömer Bolat, sosyal medya hesabından ihracat rakamları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
4.04.2024 Ekonomi
Ekonomi Koordinasyon Kurulu'ndan sosyal refah ve enflasyonla mücadele açıklaması
Ekonomi Koordinasyon Kurulu'ndan sosyal refah ve enflasyonla mücadele açıklaması Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında bir araya geldi. Yapılan açıklamada, "Temel önceliğimiz olan enflasyon ile mücadelemizi sürdürecek, Türkiye Yüzyılı vizyonu ile sürdürülebilir büyümeyi sağlayarak, sosyal refahı kalıcı olarak artıracağız." denildi.
3.04.2024 Gündem
Limanlarda rekor! Bakan Uraloğlu açıkladı: Yüzde 17.9 arttı
Limanlarda rekor! Bakan Uraloğlu açıkladı: Yüzde 17.9 arttı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 2024 yılının ilk çeyreğinde yaşanan ekonomik iyileşmenin ticari hayata yansımaya başladığını belirterek, 2024 yılı ilk çeyreğinde limanlarda elleçlenen yük miktarının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7,2 artarak 134 milyon 327 bin 597 tona yükseldiğini bildirdi. Uraloğlu, limanlarda elleçlenen konteyner miktarının ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 17,9 gibi rekor bir oranda artarak 3 milyon 350 bin 817 TEU’ya ulaştığını açıkladı.
3.04.2024 Ekonomi
Dış ticaret açığı yüzde 44.2 azaldı
Dış ticaret açığı yüzde 44.2 azaldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile Ticaret Bakanlığı iş birliğiyle genel ticaret sistemi kapsamında üretilen geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2024 yılı Şubat ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13.6 artarak 21 milyar 82 milyon dolar, ithalat yüzde 9.2 azalarak 27 milyar 853 milyon dolar olarak gerçekleşti.
30.03.2024 Ekonomi
Bakan Fidan'dan 'kararlıyız' mesajı! 'Eşi benzeri olmayan bir seviyeye ulaştık'
Bakan Fidan'dan 'kararlıyız' mesajı! 'Eşi benzeri olmayan bir seviyeye ulaştık' Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Terörist örgütlerle mücadelemizde eşi benzeri olmayan bir seviyeye ulaştık. Geldiğimiz bu kritik safhada terörün kökünü tamamen kurutmaya kararlıyız” açıklamasında bulundu.
29.03.2024 Gündem
BIST'ten altın ithalatı kotasıyla ilgili karar
BIST'ten altın ithalatı kotasıyla ilgili karar Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası Direktörlüğü, işlenmemiş altın ithalat kota dağılımında değişiklik yaptı.
29.03.2024 Uzmanpara
Dış ticaret rakamları açıklandı
Dış ticaret rakamları açıklandı Şubat ayında genel ticaret sistemine göre ihracat %13,6 arttı, ithalat %9,2 azaldı.
29.03.2024 Ekonomi
Dış ticaret istatistikleri açıklandı
Dış ticaret istatistikleri açıklandı Şubat ayında genel ticaret sistemine göre ihracat %13,6 arttı, ithalat %9,2 azaldı.
29.03.2024 Uzmanpara
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu (PPK) özetinde şubat ayı tüketici enflasyonu artışında ücret ve geriye doğru endeksleme davranışının devam eden yansımalarının hissedildiği hizmet fiyatlarının yanı sıra Ramazan ayına özgü unsurların etkisinin belirgin olduğu gıda fiyatlarının öne çıktığı ifade edildi. Bu dönemde özellikle kırmızı et ve bağlantılı işlenmiş et ürünleri ile çiğ süt referans fiyat artışının yansımalarının izlendiği süt ve süt ürünleri fiyatlarında artış oranının belirgin olduğuna işaret edildi.
28.03.2024 Uzmanpara
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 'altın' alımı için kritik karar!
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 'altın' alımı için kritik karar! Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'a yetkilendirilmiş kuyum işletmelerinin ihtiyaçlarının karşılanmasını teminen işlenmemiş altın ithalatı kotası tahsis etti.
27.03.2024 Ekonomi
Dış ticaret endeksleri açıklandı
Dış ticaret endeksleri açıklandı İhracat birim değer endeksi ocak ayında %3,3 azalırken, ithalat birim değer endeksi %9,3 düştü.
22.03.2024 Uzmanpara
İthalat ve ihracat rakamları açıklandı
İthalat ve ihracat rakamları açıklandı Ticaret Bakanlığı Şubat ayı ithalat ve ihracat rakamlarını açıkladı. Dış ticaret açığı 29,2 milyar dolar azalışla, 93 milyar dolara geriledi.
22.03.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Dış Ticaret ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.