Dış Ticaret

Dış Ticaret

Son dakika Dış ticaret haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dış ticaret gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dış ticaret haber sayfamızda...

Dış Ticaret

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.638 dis ticaret haberi bulunmuştur.
Son dakika: Tüm yasaklar kalkıyor! Erdoğan ayrıntıları tek tek açıkladı
Son dakika: Tüm yasaklar kalkıyor! Erdoğan ayrıntıları tek tek açıkladı Son dakika haberine göre Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kontrollü normalleşme süreciyle ilgili alınan yeni kararları açıkladı. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, yüz yüze eğitim, kafe ve restoranlarla ilgili flaş bilgiler verdi. Erdoğan, "Her hafta risk durumuna göre illerimizin renkleri yeniden tespit edilecek, iki haftada bir normalleşme uygulaması güncellenecek." dedi.
1.03.2021Siyaset
Türkiye'nin ham çelik üretimi ocak ayında arttı
Türkiye'nin ham çelik üretimi ocak ayında arttıTürkiye'nin ham çelik üretimi, ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 12,7 artışla 3,4 milyon tona yükseldi.
1.03.2021Ekonomi
Ham çelik üretimi ocak ayında arttı
Ham çelik üretimi ocak ayında arttıTürkiye'nin ham çelik üretimi, ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 12,7 artışla 3,4 milyon tona yükseldi.
1.03.2021Uzmanpara
Son dakika: Takvim belli oldu: 50 milyar dolar Türkiye'de kalacak
Son dakika: Takvim belli oldu: 50 milyar dolar Türkiye'de kalacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı" kapsamında, teknoloji seviyesi yüksek veya yoğun dış ticaret açığı verilen 919 ürünü yerli imkan ve kabiliyetlerle üretecek yatırımları destekleyeceklerini belirterek, programın 2021 yılı çağrı planını paylaştı.
1.03.2021Ekonomi
7 alanda 919 ürüne ‘tekno’ destek
7 alanda 919 ürüne ‘tekno’ destekKatma değerli üretimin artırılması hedefine yönelik, orta-yüksek ve yüksek teknoloji düzeyine sahip “Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi” kapsamında, 7 odak sektörde yerli üretimin sağlanması veya üretim kapasitesinin artırılması için destek verilecek ürünlerin listesi yayımlandı.
28.02.2021Ekonomi
Piyasalar enflasyon endişesiyle sert düştü
Piyasalar enflasyon endişesiyle sert düştüKüresel piyasalarda, ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki yükselişin oluşturduğu panik havasıyla sert satıcılı bir seyir izlenirken, gelecek hafta ABD'deki destek paketine ilişkin gelişmeler, emtia fiyatları ve tahvil piyasasının seyri ile yoğun veri takvimi yatırımcıların gündeminde olacak.
27.02.2021Uzmanpara
Mart ayında gözler büyüme ve ekonomik reformlarda olacak
Mart ayında gözler büyüme ve ekonomik reformlarda olacakTürkiye'yi mart ayında yoğun bir ekonomi gündemi bekliyor. Gözler bir yandan büyüme, ihracat ve enflasyon gibi rakamlara çevrilirken bir yandan da ekonomik reform paketine odaklanacak.
27.02.2021Ekonomi
Enerji ithalatı faturası ocakta yüzde 35 azaldı
Enerji ithalatı faturası ocakta yüzde 35 azaldıTürkiye’nin enerji ithalatı için ödediği tutar, ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 35.8 azalarak 2 milyar 636 milyon 566 bin dolara geriledi.
27.02.2021Ekonomi
Otomotiv sanayisinde İzmir etkisi
Otomotiv sanayisinde İzmir etkisiMÜSİAD Stuttgart ev sahipliğinde MÜSİAD Konya ve MÜSİAD İzmir şubelerinin katılımıyla gerçekleştirilen video konferans toplantısında otomotiv sektörü başta olmak üzere Almanya’ya yapılacak ihracat ve ithalata yönelik adımlar ele alındı, iş birliği ve ticaret hacmi değerlendirildi.
27.02.2021Ege
Enerji ithalatı faturası azaldı
Enerji ithalatı faturası azaldıTürkiye'nin enerji ithalatı için ödediği tutar, ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 35,8 azalarak 2 milyar 636 milyon 566 bin dolara geriledi.
26.02.2021Uzmanpara
Enerji ithalatı faturası geriledi
Enerji ithalatı faturası gerilediTürkiye'nin enerji ithalatı için ödediği tutar, ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 35,8 azalarak 2 milyar 636 milyon 566 bin dolara geriledi.
26.02.2021Ekonomi
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa güne düşüşle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 2,93 azalışla 1,444,53 puandan başladı.
26.02.2021Uzmanpara
Dış ticaret rakamları açıklandı
Dış ticaret rakamları açıklandıOcak ayında genel ticaret sistemine göre ihracat %2,3 arttı, ithalat %5,9 azaldı.
26.02.2021Ekonomi
Dış ticaret istatistikleri açıklandı
Dış ticaret istatistikleri açıklandıOcak ayında genel ticaret sistemine göre ihracat %2,3 arttı, ithalat %5,9 azaldı.
26.02.2021Uzmanpara
Dünya borsaları tahvil faizlerindeki yükselişle sert düştü
Dünya borsaları tahvil faizlerindeki yükselişle sert düştüKüresel piyasalarda ABD'nin 10 yıllık tahvillerdeki satışların hızlanması ile oluşan panik havası pay piyasalarında sert düşüşlere neden oldu.
26.02.2021Uzmanpara
‘İzmir, dışsatımı  herkese öğretti’
‘İzmir, dışsatımı herkese öğretti’EİB Koordinatör Başkanı Eskinazi, “İki serbest bölgemizde yapılan katma değerli üretim ve ihracat, kentimizi ülkemizde ikinci sıraya taşıdı” dedi
26.02.2021Ege
Yeniden büyüme  dönemi başladı!
Yeniden büyüme dönemi başladı!MÜSİAD Başkanı Saygılı, “Ar-Ge ve inovasyon kapasitemiz ile işgücünü geliştirmek için küresel ekonomide ciddi sıçrama yapabileceğimiz fırsat alanı bulunuyor” dedi
26.02.2021Ege
‘İzmir, yerelde globalleşmeli’
‘İzmir, yerelde globalleşmeli’Büyükşehir, odalar ve STK’lar arasında uyum olduğunu belirten EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aslan, “İzmir, bir dış ticaret kenti olarak entelektüel birikimiyle global adımları atmaya yerelden başlamalı” dedi
26.02.2021Ege
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,35 değer kazanarak günü 1.488,21 puandan tamamladı.
25.02.2021Ekonomi
TCMB PPK özetini yayımladı!
TCMB PPK özetini yayımladı!Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, başta gıda ve temel mallar olmak üzere yıllık enflasyonun yüksek seyrettiği grupların ağırlığındaki artışın yıllık enflasyonu yıl ortasına kadar bir miktar yukarı yönde etkileyeceği belirtilerek, "Yıllık enflasyon üzerindeki ağırlık etkisinin, nisan ayı itibarıyla 0,5 puan civarına ulaştıktan sonra yılın kalan döneminde kademeli bir şekilde gerileyerek yıl sonuna doğru ortadan kalkacağı değerlendirmesinde bulunulmuştur." denildi.
25.02.2021Ekonomi
Merkez Bankası PPK özeti yayımlandı
Merkez Bankası PPK özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, başta gıda ve temel mallar olmak üzere yıllık enflasyonun yüksek seyrettiği grupların ağırlığındaki artışın yıllık enflasyonu yıl ortasına kadar bir miktar yukarı yönde etkileyeceği belirtilerek, "Yıllık enflasyon üzerindeki ağırlık etkisinin, nisan ayı itibarıyla 0,5 puan civarına ulaştıktan sonra yılın kalan döneminde kademeli bir şekilde gerileyerek yıl sonuna doğru ortadan kalkacağı değerlendirmesinde bulunulmuştur." denildi.
25.02.2021Uzmanpara
Son dakika... Ermenistan'daki darbe girişimine Türkiye'den ilk açıklama
Son dakika... Ermenistan'daki darbe girişimine Türkiye'den ilk açıklamaGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan'daki darbe girişimiyle ilgili, 'Darbe ve darbe girişimini şiddetle kınıyoruz' dedi.
25.02.2021Siyaset
Macaristan’da ele geçirilen Türkiye'ye ait tarihi eserler Çavuşoğlu’na teslim edildi
Macaristan’da ele geçirilen Türkiye'ye ait tarihi eserler Çavuşoğlu’na teslim edildiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile biraraya geldi. Görüşmede, Macaristan’da ele geçirilen Türkiye'ye ait tarihi eserler teslim edildi.
25.02.2021Siyaset
Mahkemeden tarihi karar! 316 yıl hapis...
Mahkemeden tarihi karar! 316 yıl hapis...Bulut İnşaat’ın sahibi Temel Bulut, 130 kişiye maket üzerinden ev sattıktan sonra dairelerini vermediği iddiasıyla açılan dolandırıcılık davasında 316 yıl 3 ay hapis ve 1 milyon 275 bin TL adli para cezasına çarptırıldı. Mağdurların avukatı Orhan Boran, kararı ‘tarihi’ olarak nitelendirdi.
25.02.2021Gündem
Neoliberalizm Nedir? Neoliberalizm Nasıl Ortaya Çıkmıştır?
Neoliberalizm Nedir? Neoliberalizm Nasıl Ortaya Çıkmıştır?Ekonomik sistem düşünceleri sosyoloji alanı tarafından incelenen insanların da sıkça karşılarına çıkan düşüncelerdir. Bu düşüncelere isimler verilir. Neoliberalizm de bu düşünce sistemlerinden sadece biridir. Belirli bir ortaya çıkış dönemi mevcuttur. Günümüz de insanlar aslında fark etmeden neoliberalizm düşünce sistemiyle karşılaşmış olabilir. Bu amaçla bilinçli bilgi alanının oluşması için neoliberaliz tanımı ve nasıl ortaya çıktığı bilinmelidir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
24.02.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

egegazeteizmirTürkiyepiyasa

Dış Ticaret ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.