Aa Finans

Aa Finans

Son dakika aa finans haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan aa finans gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan aa finans haber sayfamızda...

Aa Finans

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 109 aa finans haberi bulunmuştur.
AA Finans'ın PPK Beklenti Anketi sonuçlandı
AA Finans'ın PPK Beklenti Anketi sonuçlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistlerin tamamı bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının (politika faizi) sabit bırakılacağını tahmin ediyor.
11.06.2021Ekonomi
AA Finans'ın PPK Beklenti Anketi sonuçlandı
AA Finans'ın PPK Beklenti Anketi sonuçlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistlerin tamamına yakını bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının (politika faizi) yüzde 19 düzeyinde sabit bırakılacağını tahmin ediyor.
13.04.2021Ekonomi
AA Finans'ın PPK Beklenti Anketi sonuçlandı
AA Finans'ın PPK Beklenti Anketi sonuçlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistlerin büyük çoğunluğu bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının (politika faizi) 100 baz puan artırılacağını tahmin ediyor.
12.03.2021Ekonomi
AA Finans'ın PPK Beklenti Anketi belli oldu
AA Finans'ın PPK Beklenti Anketi belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistler, politika faizinin sabit bırakılacağını tahmin ediyor.
18.01.2021Ekonomi
AA Finans'ın aralık ayı "Enflasyon Beklenti Anketi" sonuçlandı
AA Finans'ın aralık ayı "Enflasyon Beklenti Anketi" sonuçlandıAA Finans Enflasyon Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler, aralık ayında Tüketici Fiyat Endeksi'nin (TÜFE) yüzde 1,02 artmasını bekliyor.
30.12.2020Ekonomi
AA Finans'ın eylül ayı "Enflasyon Beklenti Anketi" sonuçlandı
AA Finans'ın eylül ayı "Enflasyon Beklenti Anketi" sonuçlandıAA Finans Enflasyon Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler, eylül ayında Tüketici Fiyat Endeksi'nin (TÜFE) yüzde 1,38 artmasını bekliyor.
2.10.2020Ekonomi
AA Finans'ın PPK Beklenti Anketi sonuçlandı
AA Finans'ın PPK Beklenti Anketi sonuçlandıAA Finans'ın Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) 12 Aralık Perşembe günü gerçekleştireceği Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin anketine katılan ekonomistler, faizlerde 150 baz puan indirim bekliyor.
9.12.2019Ekonomi
AA Finans Ödemeler Dengesi Beklenti Anketi sonuçlandı
AA Finans Ödemeler Dengesi Beklenti Anketi sonuçlandıAA Finans Ödemeler Dengesi Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler, cari işlemler hesabının ekimde 1 milyar 600 milyon dolar fazla vermesini bekliyor.
9.12.2019Ekonomi
Enflasyon nedir? Enflasyon tanımı
Enflasyon nedir? Enflasyon tanımıEnflasyon nedir? Ekonomi haberlerini yakından takip edenler, enflasyon tanımı hakkında bilgi almak istiyor.AA Finans'ın, TÜİK tarafından 3 Aralık Salı günü açıklanacak kasım ayı enflasyon verilerine ilişkin beklenti anketi,14 ekonomistin katılımıyla sonuçlanınca, 'enflasyon nedir' arayışı artış gösterdi. İşte enflasyon nedir, enflasyon hakkında bilinmesi gerekenler...
1.12.2019Gündem
AA Finans Ödemeler Dengesi Beklenti Anketi sonuçlandı
AA Finans Ödemeler Dengesi Beklenti Anketi sonuçlandıAA Finans Ödemeler Dengesi Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler, cari işlemler hesabının eylülde 2 milyar 20 milyon dolar fazla vermesini bekliyor.
11.11.2019Ekonomi
Sanayi Üretimi Beklenti Anketi sonuçlandı
Sanayi Üretimi Beklenti Anketi sonuçlandıAA Finans Sanayi Üretimi Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler, arındırılmamış sanayi üretim endeksinin haziranda bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,2 azalmasını bekliyor.
9.08.2019Ekonomi
AA Finans'ın haziran ayı "Enflasyon Beklenti Anketi" sonuçlandı
AA Finans'ın haziran ayı "Enflasyon Beklenti Anketi" sonuçlandıAA Finans Enflasyon Beklenti Anketine katılan ekonomistler, haziran ayında Tüketici Fiyat Endeksi'nin (TÜFE), yüzde 0,08 artmasını bekliyor.
1.07.2019Ekonomi
AA Finans Cari İşlemler Açığı Beklenti Anketi sonuçlandı
AA Finans Cari İşlemler Açığı Beklenti Anketi sonuçlandıAA Finans Cari İşlemler Açığı Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler, şubat ayı cari işlemler hesabının 900 milyon dolar açık vermesini bekliyor.
9.04.2019Ekonomi
AA Finans 2018 Büyüme Beklenti Anketi sonuçlandı
AA Finans 2018 Büyüme Beklenti Anketi sonuçlandıAA Finans Büyüme Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler, 2018 yılında Gayrisafi Yurtiçi Hasılanın (GSYH) yüzde 2,5 büyümesini tahmin ediyor.
8.03.2019Ekonomi
Ocak ayı "Enflasyon Beklenti Anketi" sonuçlandı
Ocak ayı "Enflasyon Beklenti Anketi" sonuçlandıAA Finans Enflasyon Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler, ocak ayında Tüketici Fiyat Endeksi'nin (TÜFE) yüzde 1,26 artmasını bekliyor.
31.01.2019Ekonomi
Yeşil tahvile hücum
Yeşil tahvile hücumTürk bankacılık sektörü, salgın koşullarında yurt dışı borçlanmadan genel olarak olumsuz etkilenmezken, kaynak sağlamada yeşil alternatiflerinin yaygınlaşması ile geçen yılın mart ayından bu yana toplam 1.8 milyar dolarlık, 2016’dan bu yana da 2.7 milyar dolarlık sürdürülebilir ve çevreci tahvil ihracı yaptı.
9.06.2021Ekonomi
Yabancı 100 baz puan faiz artışı bekliyor
Yabancı 100 baz puan faiz artışı bekliyorYabancı ekonomistler ve stratejistler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) bugün gerçekleştireceği Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizinde artışa gitmesini bekliyor.
18.03.2021Ekonomi
Kovid-19 kıskacında boğulan Fas ekonomisinin seyri ne olacak?
Kovid-19 kıskacında boğulan Fas ekonomisinin seyri ne olacak?Fas'ta bu yıl da sıkıntılı bir süreçten geçileceği tahmin edilirken, yeni yılda ekonomik büyümenin gerçekleşeceğine dair temkinli bir iyimserlik de bulunuyor.
9.02.2021Ekonomi
Sanayi Üretimi Beklenti Anketi sonuçlandı
Sanayi Üretimi Beklenti Anketi sonuçlandıAA Finans Sanayi Üretimi Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler, takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretim endeksinin Aralık 2020'de bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8,8 artmasını bekliyor.
5.02.2021Uzmanpara
AA Finans Sanayi Üretimi Beklenti Anketi sonuçlandı
AA Finans Sanayi Üretimi Beklenti Anketi sonuçlandıAA Finans Sanayi Üretimi Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler, arındırılmamış sanayi üretim endeksinin eylülde 2019'un aynı dönemine göre yüzde 8,7 artmasını bekliyor.
11.11.2020Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne olabilir?
Merkez Bankası faiz kararı ne olabilir?Ekonomistler, Merkez Bankası’nın (TCMB) para politikasının etkinliği artırmak, dolarizasyon sürecini kırmak ve TL’ye geçişi hızlandırmak için geçen ay olduğu gibi sürpriz şekilde piyasa beklentisinin üzerinde artış yapabileceğini söyledi.
21.10.2020Ekonomi
Terör örgütü PKK, hain saldırılarıyla 36 yıldır kan döküyor
Terör örgütü PKK, hain saldırılarıyla 36 yıldır kan döküyorTürkiye'deki ilk silahlı saldırıyı 15 Ağustos 1984'te gerçekleştiren bölücü terör örgütü PKK, 36 yıldır yurt içinde ve yurt dışında yaptığı katliamlarla hafızalara kazındı. AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, barış ve huzuru bozmaya yönelik bombalı ve silahlı saldırılarla güvenlik güçlerinin yanı sıra sivilleri de hedef alan bölücü terör örgütü PKK, Türkiye'de 36 yıldır gerçekleştirdiği saldırılarda, başta güvenlik güçleri olmak üzere aralarında bebek, çocuk ve kadınların da bulunduğu 15 bini aşkın kişinin hayatını kaybetmesine, binlerce kişinin yaralanmasına neden oldu.
14.08.2020Gündem
İstanbul Finans Merkezi için yeni hamle
İstanbul Finans Merkezi için yeni hamleHazine ve Maliye Bakanlığı, devlet iç borçlanma senetlerine (DİBS) takas ve saklama hizmeti verilmesi hususunda yabancı merkezi saklama kuruluşu (YMSK) Euroclear Bank ile iş birliği yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Euroclear Bank saklama özelliğiyle yurt dışı yerleşiklerin Türk lirası, dolar, euro ve altın cinsi Türk tahvillerine erişim sağlayabilme kabiliyetleri artacaktır” ifadesine yer verildi.
10.06.2020Ekonomi
‘Manipülasyona karşı koymaya devam edeceğiz’
‘Manipülasyona karşı koymaya devam edeceğiz’Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, manipülasyon girişimlerine karşı koymaya kararlılıkla devam edeceklerini belirtti.
11.05.2020Ekonomi
TürkAkım'la güçlenen Türk-Rus enerji iş birliği Doğu Akdeniz'e taşınabilir
TürkAkım'la güçlenen Türk-Rus enerji iş birliği Doğu Akdeniz'e taşınabilirTürkiye ve Rusya arasındaki enerji iş birliğinin sembolü TürkAkım'ın devreye girmesini değerlendiren Rus uzmanlar, stratejik öneme sahip projenin gerçekleşmesinin ardından iki ülke arasındaki iş birliğinin Doğu Akdeniz'e de taşınabileceği yorumunda bulunuyor.
10.01.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

aa finansanketppkenflasyonekonomi

Aa Finans ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.