Abdulaziz Buteflika

Abdulaziz Buteflika

Son dakika Abdulaziz buteflika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Abdulaziz buteflika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Abdulaziz buteflika haber sayfamızda...

Abdulaziz Buteflika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 149 abdulaziz buteflika haberi bulunmuştur.
Buteflika'nın kardeşine iki yıl hapis
Buteflika'nın kardeşine iki yıl hapisCezayir'de eski Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika'nın kardeşi Said Buteflika "adaletin tesisini engellediği" gerekçesiyle iki yıl hapse çarptırıldı.
13.10.2021Dünya
Cezayir'de eski Cumhurbaşkanı vefatı ettiği için ulusal yas ilan edildi
Cezayir'de eski Cumhurbaşkanı vefatı ettiği için ulusal yas ilan edildiCezayir'de, eski Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika'nın (84) hayatını kaybetmesi nedeniyle üç gün süreyle ulusal yas ilan edildiği bildirildi.
18.09.2021Dünya
Cezayir'in eski Cumhurbaşkanı Buteflika vefat etti
Cezayir'in eski Cumhurbaşkanı Buteflika vefat ettiCezayir'de, eski Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika'nın (84) hayatını kaybettiği bildirildi.
18.09.2021Dünya
Cezayir'de göstericiler eski rejim partisinin binasını bastı!
Cezayir'de göstericiler eski rejim partisinin binasını bastı!Cezayir'de eski Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika'nın partisi Ulusal Kurtuluş Cephesinin (FLN) genel merkezine giren parti destekçisi göstericiler, liderliğiyle ilgili tartışmaların sürdüğü Genel Sekreter Ebu'l Fadl Baci'yi protesto etti.
9.09.2021Dünya
Son dakika... Cezayir'de erken seçim tarihi belli oldu!
Son dakika... Cezayir'de erken seçim tarihi belli oldu!Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, erken genel seçimin tarihini duyurdu.
11.03.2021Dünya
Cezayirli kadınlar da ülke yönetiminde köklü değişiklik istedi
Cezayirli kadınlar da ülke yönetiminde köklü değişiklik istediCezayir'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle düzenlenen gösteride ülke yönetimindeki köklü değişiklik talebine destek verildi.
8.03.2021Dünya
Cezayir'de halk, "Hirak" protestolarının 2. yıl dönümünde yine meydanlara indi
Cezayir'de halk, "Hirak" protestolarının 2. yıl dönümünde yine meydanlara indiCezayir'de Şubat 2019'da başlayan "Hirak" adı verilen protesto hareketinin 2. yıl dönümünde, yüzlerce kişi başkent dahil pek çok kentte gösteri düzenledi.
22.02.2021Dünya
Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun, parlamentoyu fesheden kararnameyi imzaladı
Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun, parlamentoyu fesheden kararnameyi imzaladı Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, seçimlere hazırlık amacıyla Ulusal Halk Meclisini fesheden kararnameye imza attı.
21.02.2021Dünya
Son dakika... Cezayir'de referandum sonuçlarını onaylandı
Son dakika... Cezayir'de referandum sonuçlarını onaylandıCezayir'de Anayasa Konseyi, yüzde 66,8 oranında evet oyunun çıktığı Anayasa değişikliği referandumunu onayladı.
12.11.2020Dünya
Cezayir'de anayasa referandumuna yüzde 66 evet
Cezayir'de anayasa referandumuna yüzde 66 evetCezayir'deki Anayasa değişikliği, kayıtlı seçmenlerin sadece dörtte birinin katıldığı halk oylaması sonucunda yüzde 66,8 evet oyuyla kabul edildi.
2.11.2020Dünya
Cezayirliler referandumu oyluyor
Cezayirliler referandumu oyluyorKoronavirüs gölgesi altında düzenlenen anayasa referandumunda sandıklar yerel saatle akşam 19.00'da kapanacak, sonuçlar ülkenin kaderini belirleyecek.
1.11.2020Dünya
Cezayir 1 Kasım'da Anayasa değişikliği için referanduma gidiyor
Cezayir 1 Kasım'da Anayasa değişikliği için referanduma gidiyorCezayirliler, yönetimde köklü değişim öngören yeni Anayasa taslağını oylamak üzere, Fransız sömürgesine karşı bağımsızlık savaşının başladığı gün olan 1 Kasım'da sandık başına gidiyor.
30.10.2020Dünya
Buteflika'nın 'gizli kızına' 12 yıl hapis
Buteflika'nın 'gizli kızına' 12 yıl hapisCezayir'de eski Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika'nın "gizli kızı" olduğunu iddia eden Neşnaşi Zeliha (65), hakkında yolsuzluk yaptığı iddiasıyla açılan davada 12 yıl hapis cezasına çarptırılarak, tüm mal varlığına da el konuldu.
14.10.2020Dünya
Cezayir-Fransa ilişkilerinde yeni dönem "gerilim" sinyali veriyor
Cezayir-Fransa ilişkilerinde yeni dönem "gerilim" sinyali veriyorCezayir Cumhurbaşkanı Tebbun, Fransa ile ilişkilerinin ilerletilmesi için Paris'in sömürge dönemindeki geçmişiyle yüzleşmesini şart koştu.
30.09.2020Dünya
Cezayir'den Fransız medyasına "belgesel" tepkisi
Cezayir'den Fransız medyasına "belgesel" tepkisiCezayir Enformasyon Bakanlığı, Fransız medyasının Cezayir'in imajını bozmaya çalıştığını belirterek M6 televizyonunda yayınlanan belgesele tepki gösterdi.
22.09.2020Dünya
Son dakika - Canlı Blog: İtalya corona kabusu yaşıyor! 4032 kişi hayatını kaybetti
Son dakika - Canlı Blog: İtalya corona kabusu yaşıyor! 4032 kişi hayatını kaybettiGelen son dakika haberleri ile corona virüs tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. Covid-2019'un bulaştığı insan sayısı 256 bini aşarken, ölü sayısı ise 10 bin 500 oldu. İtalya'da ölenlerin sayısı 627 kişi artarak 4032'ye yükseldi. İşte yaşanan gelişmeler...
20.03.2020Dünya
Bir yıl işte böyle geçti
Bir yıl işte böyle geçti2019’un ilk yarısı yerel seçim gündemiyle geçti. Kadın cinayetleri zirve yaptı. Doğal afetler, Barış Pınarı Harekâtı ve İstanbul depremi gündemi en çok meşgul eden konular oldu.
31.12.2019Gündem
Resmi veda! Böyle taşıdılar...
Resmi veda! Böyle taşıdılar...20 yıllık Buteflika iktidarını bitiren bildiriyi veren ve Nisan ayından bu yana perde arkasından Cezayir'i yöneten Genelkurmay Başkanı Salih, toprağa veriliyor.
25.12.2019Dünya
Cezayir Genelkurmay Başkanı kalp krizinden öldü
Cezayir Genelkurmay Başkanı kalp krizinden öldü79 yaşında olan general Salih'in yerine Kara Kuvvetleri komutanı atandı. Genelkurmay Başkanı Salih, Kuzey Afrika ülkesini 20 yıldır yöneten Buteflika'yı istifaya zorlayan isimdi.
23.12.2019Dünya
İşte Cezayir cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kazanmaya en yakın aday
İşte Cezayir cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kazanmaya en yakın adayCezayir'de 5 adayın katıldığı cumhurbaşkanlığı seçimlerini, Abdulmecid bin Tebbun'un kazandığı belirtildi.
13.12.2019Dünya
Cezayir'de tarihi seçim
Cezayir'de tarihi seçimButeflika'nın 20 yılın ardından ilk kez oy pusulalarında yer almadığı cumhurbaşkanlığı seçiminde, sandıklar akşam 21.00'e kadar açık. Muhalifler, beş adayın eski cumhurbaşkanı Buteflika döneminde devletin üst kademelerinde görev yapmış olması nedeniyle seçimi boykot ediyor.
12.12.2019Dünya
20 yıl sonra oy pusulasında ismi yok!
20 yıl sonra oy pusulasında ismi yok!1999'dan bu yana Buteflika'nın aday olmadığı ilk cumhurbaşkanlığı seçimine giden Cezayir'de, muhalifler ordunun baskısıyla alınan sandık kararına itiraz ediyor. Yaklaşık 24 milyon kayıtlı seçmenin bulunduğu ülkede seçime katılımın düşük olması bekleniyor.
11.12.2019Dünya
Cezayir'de üst düzey devlet yetkililerine 20 yıla varan hapis istemi
Cezayir'de üst düzey devlet yetkililerine 20 yıla varan hapis istemiCezayir'de yolsuzluk suçlamasıyla yargılanan eski iki başbakan, bazı eski bakanlar ve iş adamları hakkında 20 yıla varan hapis cezası istendi.
8.12.2019Dünya
Cumhurbaşkanlığı seçimi adayları açıklandı
Cumhurbaşkanlığı seçimi adayları açıklandıCezayir'de 12 Aralık'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylık başvurusunda bulunan 22 kişiden 5'inin adaylığı kabul edildi.
2.11.2019Dünya
Eski Cezayir Cumhurbaşkanı Buteflika'nın kardeşine 15 yıl hapis
Eski Cezayir Cumhurbaşkanı Buteflika'nın kardeşine 15 yıl hapisAskeri mahkeme, eski Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika'nın kardeşi Said Buteflika ile iki eski istihbarat başkanı ve üst düzey isimler için 15 ile 25 yıl arasında değişen hapis cezaları verdi.
25.09.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Abdulaziz Buteflika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.